Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (92 összesen)
  1. #26
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ok, de ott a versenyzők lennének BoP-ozva, nem az autók, csak azt akkor már nem BoP-nak hívjuk...
    Világos, de engem nem a 20kg +/- fog az első sorba repíteni kvalon, hanem inkább a csoda.

    Autót meg mindenki válasszon olyat amilyet szeretne.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  2. #27
    Én még teljesen új vagyok itt nálatok (meg úgy AC-ben), tetszett az első futam, magamhoz képest egész jó volt Azt akkor jól értelmezem, hogy 2. futamra akár választhatok másik autót is, nem kötelező azzal menni, amivel az elsőn? Ez minden futamon így lesz?

  3. #28
    Horváth Atilla Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Város
    Ráckeve
    Üzenetek
    84
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Quali-Alfa győzelem, az első tízben:1 BMW,1 Merci,2 Ford,6 Alfa
    1.verseny-Alfa győzelem,első tíz:1 Merci,2 Ford,7 Alfa
    2.verseny-Ford győzelem,első tíz:1 BMW,1 Merci,2 Ford,6 Alfa
    Ez alapján mi lenne az igazságos BOP?
    Vagy vegyem egy márka 3 leggyorsabb versenyzőjének kőridő átlagát?
    Hogy majd a Nurburgringen hány fok lesz versenyen azt már nem tudom beletenni...
    Reméltem, hogy nem gondolod komolyan amit írsz.. de az 50-50% bünti esélyből látom, hogy komoly..


    Az általad felhozott "tények" egészen egyszerűen félrevezetőek, ugyanis a mintavételi tartomány meglehetősen felületes. Ez a top X-ből való átlagos mintavétel másra nem jó, minthogy tévútra vezessen.


    Továbbá hízelgő amit írsz, de ami abszurdum, az az, hogy ezáltal engem egy lapon említesz Nagy Lacival, Gombos Gergővel vagy Piski Tamással, ez azonban több mint megmosolyogtató.
    Tessék, csináltam egy teljesítménytáblázatot a prekvali és az időmérő alapján.
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing



    Teljesen jól látszik, hogy a mezőny első három versenyzője más kategóriát képvisel. Nézd csak meg a százalékokat.
    Időmérő,
    1.-től 3.-ig 0,5% különbség
    3.-tól 6.-ig újabb 0,5%
    7.-től 17.-ig újabb 0,5%


    A prekvali még durvább, 4.-től a 18.-ig fél százalék a különbség.


    Én azt gondolom, hogy a Top10 "átlagának ellensúlyozása" elméletből kiindulva, csak az az autó fog leginkább hátrányba kerülni amelyiket a legtöbb "átlagos kvalitású" pilóta választotta, ez pusztán matematika.. és ha ez alapján belenyúltok a BoP-ba akkor lehet a középmezőny (jobban) összekeveredik, viszont cserébe.. indokolatlanul beleszóltok (eldöntitek) majd az élmenők harcát is, avagy nem hagytok nekik lehetőséget a fordon kívül más autót választani. Szerintem ez nem igazán színesíti a mezőnyt..

    Mi a jó BoP? Mivel nem vagyunk profik így az egyéni HC rendszer. Tabella alapján, előre megállapított büntetősúllyal és minden versenyt követően frissítve/finomítva. Persze ez is okozna galibát, hiszen pályakarakterisztikától függően változik az autók közti erőegyensúly. De laboratóriumi körülmények nyilván sosem lesznek, a HC vagy BoP rendszernek mindig lesznek kedvezményezettjei és áldozatai.. kérdés az, hogy mi a fontosabb? A szoros versenyek megteremtése, vagy a balansz címén kikiáltott össze vissza változtatás.



    A gumizabáló Alfa kaphat még BoPot?? Miért és mire fel? Ezt feltétlen gondoljátok át!


    Csak azért mert Hockenheimben az egyenesek rövidsége miatt az Alfásoknak nem kellett kompromisszumot kötni az aero-leszorítás terén, ez a hosszabb egyenesekkel tűzdelt pályákon már nem így lesz.. ez pedig egyértelműen többlet gumikopást okoz majd.. Azon a pályán ahol nincs hosszabb padlógázos szakasz 550 méternél, ott nyilván bevállalja az ember az alacsonyabb top-speedet, hogy az aero-leszorítás növelésével kevésbé támaszkodjon a mechanikai tapadásra.. amivel azért tud némi gumit spórolni.
    Másik dolog, az autók finomhangolásának lehetősége.. Ford-Alfa viszonylatba túl mélyen inkább ne is merüljünk el, mert a Fordosoknál a csillapítás és rugók szempontjából olyan előny van, hogy az már a józan ész határán is túlmegy.. egyéb apró, de közel sem jelentéktelen fronton pedig a végáttétel állíthatóságának szempontjából a BMW és Merci kettőse veri agyon az Alfákat, de a stabik és a rugók is jobban testre szabhatóak a Merci-BMW kettősben, úgyhogy az Alfa halmozottan hátrányban van setup szempontból, egyrészt kevésbé finomhangolható, így alig javítható a gumikezelési képessége ráadás gyanítom, hogy az Alfa rugózatlan tömege a legtöbb az egész mezőnyben.
    Szóval.. persze.. pakoljátok csak az alfára a plusz kilókat, hátha 25 perc alatt eljutunk odáig, hogy a végén még kerékcserét is be kelljen iktatni..


    Egy kis személyes indoklás.. Nézd, mindösszesen 40 óra Assetto van a kezemben és alig több mint 100 óra kormányos vezetés. De elhiheted, hogy az első versenyen nem a "tehetségem" miatt közelítettem meg 1%-on belülre az élmenőket, hanem azért, mert a setuphoz valamelyest konyítok..
    6 különböző setuppal futottam próba stinteket, és több mint 5 órán át elemeztem telemetriába, hogy mégis melyikkel éri meg elindulni a versenyen. (és ezt nem panaszként írom, mert számomra grafikonokat és görbéket nézni mindig is izgalmas dolog)
    Végül, azt gondolom, hogy megtaláltam a legjobb kompromisszumot a gumikezelés és a tempó tekintetében.. és végül egy olyan setuppal álltunk rajthoz a csapattársaimmal, ami annak ellenére, hogy relatív gyorsnak is bizonyult, még piszok stabil is volt, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy a prekvaliban kevesebb mint 7 század volt a hármunk közti különbség.
    Hozzáteszem, hogy prekvali közben csináltam egy kísérleti setupot is egy körre, volt is vele egy 1.07,774-es köröm, amit a rank app igaz elvett, mert éppen csak lecsíptem az egyes kanyar kijáratát, de az az idő több mint 3 tizeddel volt jobb mint a nevezett időm, csak hát az a setup 5 kör alatt annyira elfogyasztotta a gumikat mint a versenysetupom 13 kör alatt, annyira pedig még nem stabil a kezem, hogy külön setuppal képes legyek a lehető legjobb időt pár körön belül kiautózni, mind az időmérőn, mind pedig a versenyen.. pedig kimentem a kvali végén két stintre, csak mindkétszer elfékeztem a kettes kanyart, így végül visszaállítottam a biztos setupot, pedig a pálya több mint két tizedet javult az időmérő végére, ugyhogy ha a prekvali körömből indulunk ki akkor igencsak tudtam volna még közeledni az elejéhez.. és ez nem a vezetési képességeimnek lett volna betudható
    Ami pedig azt illeti nézd csak meg az "A" versenyt, amit 99,4%-os konzisztenciával teljesítettem, ennek nem volt más oka mint az, hogy (amennyire tudtam) kontrolláltam a tempót.. ugyanis előzetes versenyszimuláció alapján 09,3-ra álltam be, ugyanis ez nézett ki annak a tempónak amivel a pálya javulását is belekalkulálva az utolsó négy körre még nem fogy el végzetesen a medium, mivel a pálya javult annyit így végül bementem 1,09 alá anélkül, hogy leírtam volna a 18. körre az abroncsaimat. Ezzel szemben nézd meg a Fordok versenytempóját.. ég és föld.
    Szóval ezt az Alfa további BoP büntetését azért nagyon erősen gondoljátok át.




    +1 kérdés.. Tudja-e valaki, hogy az asettoból, hogyan lehet kibányászni azt, hogy adott autónak mekkora a rugózatlan tömege? Szeretnék optimum guminyomást állítani, de értékek nélkül nem lehet kiszámolni mennyi az annyi.. a hasra ütés meg nem az én műfajom.

    Üdv, A

  4. #29
    Idézet Eredetileg Horváth Atilla írta Hozzászólás megtekintése
    Reméltem, hogy nem gondolod komolyan amit írsz.. de az 50-50% bünti esélyből látom, hogy komoly..


    Az általad felhozott "tények" egészen egyszerűen félrevezetőek, ugyanis a mintavételi tartomány meglehetősen felületes. Ez a top X-ből való átlagos mintavétel másra nem jó, minthogy tévútra vezessen.


    Továbbá hízelgő amit írsz, de ami abszurdum, az az, hogy ezáltal engem egy lapon említesz Nagy Lacival, Gombos Gergővel vagy Piski Tamással, ez azonban több mint megmosolyogtató.
    Tessék, csináltam egy teljesítménytáblázatot a prekvali és az időmérő alapján.
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing



    Teljesen jól látszik, hogy a mezőny első három versenyzője más kategóriát képvisel. Nézd csak meg a százalékokat.
    Időmérő,
    1.-től 3.-ig 0,5% különbség
    3.-tól 6.-ig újabb 0,5%
    7.-től 17.-ig újabb 0,5%


    A prekvali még durvább, 4.-től a 18.-ig fél százalék a különbség.


    Én azt gondolom, hogy a Top10 "átlagának ellensúlyozása" elméletből kiindulva, csak az az autó fog leginkább hátrányba kerülni amelyiket a legtöbb "átlagos kvalitású" pilóta választotta, ez pusztán matematika.. és ha ez alapján belenyúltok a BoP-ba akkor lehet a középmezőny (jobban) összekeveredik, viszont cserébe.. indokolatlanul beleszóltok (eldöntitek) majd az élmenők harcát is, avagy nem hagytok nekik lehetőséget a fordon kívül más autót választani. Szerintem ez nem igazán színesíti a mezőnyt..

    Mi a jó BoP? Mivel nem vagyunk profik így az egyéni HC rendszer. Tabella alapján, előre megállapított büntetősúllyal és minden versenyt követően frissítve/finomítva. Persze ez is okozna galibát, hiszen pályakarakterisztikától függően változik az autók közti erőegyensúly. De laboratóriumi körülmények nyilván sosem lesznek, a HC vagy BoP rendszernek mindig lesznek kedvezményezettjei és áldozatai.. kérdés az, hogy mi a fontosabb? A szoros versenyek megteremtése, vagy a balansz címén kikiáltott össze vissza változtatás.



    A gumizabáló Alfa kaphat még BoPot?? Miért és mire fel? Ezt feltétlen gondoljátok át!


    Csak azért mert Hockenheimben az egyenesek rövidsége miatt az Alfásoknak nem kellett kompromisszumot kötni az aero-leszorítás terén, ez a hosszabb egyenesekkel tűzdelt pályákon már nem így lesz.. ez pedig egyértelműen többlet gumikopást okoz majd.. Azon a pályán ahol nincs hosszabb padlógázos szakasz 550 méternél, ott nyilván bevállalja az ember az alacsonyabb top-speedet, hogy az aero-leszorítás növelésével kevésbé támaszkodjon a mechanikai tapadásra.. amivel azért tud némi gumit spórolni.
    Másik dolog, az autók finomhangolásának lehetősége.. Ford-Alfa viszonylatba túl mélyen inkább ne is merüljünk el, mert a Fordosoknál a csillapítás és rugók szempontjából olyan előny van, hogy az már a józan ész határán is túlmegy.. egyéb apró, de közel sem jelentéktelen fronton pedig a végáttétel állíthatóságának szempontjából a BMW és Merci kettőse veri agyon az Alfákat, de a stabik és a rugók is jobban testre szabhatóak a Merci-BMW kettősben, úgyhogy az Alfa halmozottan hátrányban van setup szempontból, egyrészt kevésbé finomhangolható, így alig javítható a gumikezelési képessége ráadás gyanítom, hogy az Alfa rugózatlan tömege a legtöbb az egész mezőnyben.
    Szóval.. persze.. pakoljátok csak az alfára a plusz kilókat, hátha 25 perc alatt eljutunk odáig, hogy a végén még kerékcserét is be kelljen iktatni..


    Egy kis személyes indoklás.. Nézd, mindösszesen 40 óra Assetto van a kezemben és alig több mint 100 óra kormányos vezetés. De elhiheted, hogy az első versenyen nem a "tehetségem" miatt közelítettem meg 1%-on belülre az élmenőket, hanem azért, mert a setuphoz valamelyest konyítok..
    6 különböző setuppal futottam próba stinteket, és több mint 5 órán át elemeztem telemetriába, hogy mégis melyikkel éri meg elindulni a versenyen. (és ezt nem panaszként írom, mert számomra grafikonokat és görbéket nézni mindig is izgalmas dolog)
    Végül, azt gondolom, hogy megtaláltam a legjobb kompromisszumot a gumikezelés és a tempó tekintetében.. és végül egy olyan setuppal álltunk rajthoz a csapattársaimmal, ami annak ellenére, hogy relatív gyorsnak is bizonyult, még piszok stabil is volt, amit mi sem bizonyít jobban, minthogy a prekvaliban kevesebb mint 7 század volt a hármunk közti különbség.
    Hozzáteszem, hogy prekvali közben csináltam egy kísérleti setupot is egy körre, volt is vele egy 1.07,774-es köröm, amit a rank app igaz elvett, mert éppen csak lecsíptem az egyes kanyar kijáratát, de az az idő több mint 3 tizeddel volt jobb mint a nevezett időm, csak hát az a setup 5 kör alatt annyira elfogyasztotta a gumikat mint a versenysetupom 13 kör alatt, annyira pedig még nem stabil a kezem, hogy külön setuppal képes legyek a lehető legjobb időt pár körön belül kiautózni, mind az időmérőn, mind pedig a versenyen.. pedig kimentem a kvali végén két stintre, csak mindkétszer elfékeztem a kettes kanyart, így végül visszaállítottam a biztos setupot, pedig a pálya több mint két tizedet javult az időmérő végére, ugyhogy ha a prekvali körömből indulunk ki akkor igencsak tudtam volna még közeledni az elejéhez.. és ez nem a vezetési képességeimnek lett volna betudható
    Ami pedig azt illeti nézd csak meg az "A" versenyt, amit 99,4%-os konzisztenciával teljesítettem, ennek nem volt más oka mint az, hogy (amennyire tudtam) kontrolláltam a tempót.. ugyanis előzetes versenyszimuláció alapján 09,3-ra álltam be, ugyanis ez nézett ki annak a tempónak amivel a pálya javulását is belekalkulálva az utolsó négy körre még nem fogy el végzetesen a medium, mivel a pálya javult annyit így végül bementem 1,09 alá anélkül, hogy leírtam volna a 18. körre az abroncsaimat. Ezzel szemben nézd meg a Fordok versenytempóját.. ég és föld.
    Szóval ezt az Alfa további BoP büntetését azért nagyon erősen gondoljátok át.




    +1 kérdés.. Tudja-e valaki, hogy az asettoból, hogyan lehet kibányászni azt, hogy adott autónak mekkora a rugózatlan tömege? Szeretnék optimum guminyomást állítani, de értékek nélkül nem lehet kiszámolni mennyi az annyi.. a hasra ütés meg nem az én műfajom.

    Üdv, A
    hali, a +1 kérdésedre válaszolva, ha megnyitod a configot ezen az elérési úton: Steam\steamapps\common\assettocorsa\system\cfg akkor be tudod állítani a dev(elopment) apps-ot, kb. középen lesz, átírod a 0-t 1-re és akkor kiad játék közben a jobb oldali menüsoron egy rakás új dolgot, abban a felfüggesztéstől kezdve, a gumi tapadási diagramját át, az autó cd értékéig minden van

  5. #30
    Horváth Atilla Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Város
    Ráckeve
    Üzenetek
    84
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    hali, a +1 kérdésedre válaszolva, ha megnyitod a configot ezen az elérési úton: Steam\steamapps\common\assettocorsa\system\cfg akkor be tudod állítani a dev(elopment) apps-ot, kb. középen lesz, átírod a 0-t 1-re és akkor kiad játék közben a jobb oldali menüsoron egy rakás új dolgot, abban a felfüggesztéstől kezdve, a gumi tapadási diagramját át, az autó cd értékéig minden van
    Uhh! Köszi szépen! ((-:

  6. #31
    Válaszolnék mindenkinek, aki napok óta álmatlanul rágja otthon a körmét a BoP szabály miatt.

    Amennyiben egyforma erejű autókkal szerettünk volna bajnokságot indítani, akkor márkakupa lett volna a DTM bajnokság. Az elsődleges célunk az autók erőviszonyainak kiegyensúlyozása, hogy bármelyik autó esélyes legyen a győzelemre, emellett megmaradjon a különböző karakterisztikájuk, ezzel elősegítve a több egymás elleni csata és izgalmasabb futamok lehetőségét. Nyilván teljesen egyenlő erőviszonyok soha nem lesznek, pont az autók különböző képességei miatt. Az egyiknek egyik pálya fekszik jobban, a másiknak a másik pálya, nem is beszélve a pilóták képességeiről, valakinek az egyik autó stílusa megfelelő a másik nem.
    Felesleges belemenni abba, hogy az egyiken mit lehet állítani a másikon többet, a harmadikon meg megint mást, az összteljesítményt nézve nem látjuk, hogy olyan nagy gondok lennének, és igen komolyan gondoljuk, hogy jelen állás szerint 50-50 %, hogy módosítunk, mert lehet hogy fogunk módosítani, lehet, hogy nem.

    Hozzáteszem olyan dolgon izgultok előre, ami egyelőre nem is létezik még csak a Ti fejetekben. A BoP szabály egy eszköz a kezünkben, hogy ha nagyon szükséges, akkor szabályozottan bele tudjunk avatkozni a Ti megfelelő szórakozásotok érdekében, de senki nem mondta, hogy minden második futam után felborítjuk a meglévő rendszert.

    Laci, neked külön válaszolnék. Kérlek fejezd be ezt a stílust, nincs szükségünk a feszültség keltésre, főleg úgy, hogy még Te sem tudod igazán mit akarsz, csak egy biztos, hogy szerinted minden rossz.
    Röviden összefoglalom az eddigi mondandódat, igyekszem időrendben:
    • gyorsabb a ford
    • Te alfával indulsz a futamon, ahol az időmérőt és az első futamot meg is nyered
    • ne változtassunk a ford bopján, mert Te fordra akarsz váltani
    • szar a bop, csinájunk valamit, mert ez így nem jó
    • miért vezettük be a 2 futamonkénti BoP felülvizsgálatot, miért nem súlyozzuk agyon a fordot már az első futam után
    • ne változtassunk semmit 4 hetente, vagy azonnal változtassunk


    Ezután kicsit elvesztettem a fonalat, de szerintem Te is, kérlek először rakj rendet a saját fejedben!

    A "titkos szabálymódosítgatásra" való célzásodat is kikérem magunknak a szervezőség nevében!
    A tények:
    2019.01.24. 10:45 - a bajnokság kihirdetése
    2019.01.24. 11:20 - a Versenyszabályzat kihirdetésre került, benne a BoP változtatásának jogával
    2019.01.24. 19:43 - a Te hozzászólásodra válaszolva ezt írtam:
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A kezdő bop a jövő heti induláskor lesz véglegesítve.
    Azt azért kiemelném, hogy ugyan terv szerint nem szeretnénk szezon közben módosítani a bop-on, de a változtatás jogát fenntartjuk.
    2019.02.08. 13:24 - a Versenyszabályzatba bekerült a 3.2. pont, ami csak pontosítja a korábban kihirdetett változtatási lehetőséget

    Ezután volt még csak az első futam. Ezek után én a helyedben jól átgondolnám a jövőben, hogy mit írok le.

    Idézet Eredetileg Horváth Atilla írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a versenyszabályzat két pontja nincs 100%-ig "átfedésben".. vagy ha úgy tetszik a szervezőség hagyott magának egy kiskaput.. úgyhogy, én reménykedem, hogy a ford kap resit..
    Abszolút átfedésben van. Az első rész egy alaptétel, hogy módosíthatunk, a második ennek konkretizálása, teljes összhangban egymással. Erre pont azért volt szükség, hogy ne lehessen belekötni a szabályzatlanságba, nehogy azt kapjuk, hogy össze-vissza variálunk a BoP-al. Ennek ellenére sikerült így is elégedetlenkedni néhány embernek.

    Javaslom inkább menjetek fel a szerverre és vezessetek, ezeket az autókat önmagukban is élmény hajtani, inkább erre koncentráljatok, mint hogy rémképeket kreáltok és azon idegeskedtek!

  7. #32
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Horváth Atilla írta Hozzászólás megtekintése
    +1 kérdés.. Tudja-e valaki, hogy az asettoból, hogyan lehet kibányászni azt, hogy adott autónak mekkora a rugózatlan tömege? Szeretnék optimum guminyomást állítani, de értékek nélkül nem lehet kiszámolni mennyi az annyi.. a hasra ütés meg nem az én műfajom.
    Üdv, A
    Pluszmég ez a két progi is segíthet elveszni a számok között:

    ProTyres: https://www.racedepartment.com/downl...rotyres.14030/
    Camber Extravaganza: https://www.racedepartment.com/downl...vaganza.19703/

  8. #33
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    A titkos szabálymodositas nyilván annak szólt h utólag közölték h valatoztattatok... Így pl én aki elolvastam a szabályzatot korábban nem tudhattam róla... Nem tudtam h napiszinten kéne ujraolvasni...

    De mindegy...

    A Ford kilog csúnyán a mezőnyből és ez van és nektek ez rendben van... Nyilván aki raugrott az utolsó pillanatokban 1,5 hét más autóval történő gyakorlás után az nem véletlenül tette... Hab a tortán h látszik h Nurburgringen pl ez hatvanyozodni fog...
    Semmi gond, válthatok kvázi ingyen ha az oklevél a fontos , meg választhatim az alfat is vagy más autót és jól erezhetem magam közben... Legalább van mire fogni ha elbuknek

    Csak azért legalább ne tegyél már úgy mintha nem lenne egyértelmű h kilog a Ford... Nem lett kipróbálva és így sikerült... Semmi gond....
    Attila írását azért fussatok át, mert jól leirta h mi a helyzet valójában és milyen szempontokat érdemes figyelni... A jövőre nézve hasznos lehet...
    És akkor nem jössz azzal h dehat megnyertem a pole - t meg az első versenyt... Nézz a dolgok mögé...
    Bár úgy hiszem h csak a mundér becsületét véded...
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2019. 02. 13. 19:00.

  9. #34
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    És nem érzem h onellentmondasban lennék :
    Mivel kilog a Ford ezt rögtön kellene orvosolni... Ha nem gond h kilog akkor meg tok felesleges utána variálni...
    Ugy elég nevetsegesen jönne ki
    Na befejeztem

  10. #35
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Na befejeztem
    Ámen!

  11. #36
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    Én még teljesen új vagyok itt nálatok (meg úgy AC-ben), tetszett az első futam, magamhoz képest egész jó volt Azt akkor jól értelmezem, hogy 2. futamra akár választhatok másik autót is, nem kötelező azzal menni, amivel az elsőn? Ez minden futamon így lesz?
    Szabály szerint egyszer válthatsz autót büntetlenül, a második után a korábban megszerzett bajnoki pontjaid törlődnek.
    Olvasd át a Versenyszabályzatot, a kérdések nagy részére benne van a válasz, versenyen történő részvétel előtt amúgy is illik tisztában lenni a tartalmával
    Várunk a második futamra is!

  12. #37
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Szabály szerint egyszer válthatsz autót büntetlenül, a második után a korábban megszerzett bajnoki pontjaid törlődnek.
    Olvasd át a Versenyszabályzatot, a kérdések nagy részére benne van a válasz, versenyen történő részvétel előtt amúgy is illik tisztában lenni a tartalmával
    Várunk a második futamra is!
    A szabályzatban az van h aki joker bevaltasa után megegyszer vált másik autóra vagy vissza az elsőre, annak az ELŐSZÖR szerzett pontjai törlődnek...
    Magyarul nekem ez azt jelenti ha most váltanek és később megegyszer, akkor az első futamom eredménye törlődik..
    Vagy akkor nem értem

  13. #38
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Laci, gyors leszek és kíméletlen.

    A BoP a szervezőség saját belátása szerint fog változni az egész bajnokság során, ami számodra lehet szimpatikusan alakul, lehet hogy nem. Ez számodra egy külső tényező, amit vagy elfogadsz ebben a formában, vagy nem. Ha nem, akkor inkább ne gyere, ha meg igen, akkor te az autóválasztásoddal tudsz gazdálkodni.

    Ha Alfa --> Ford --> Alfa sorrendben használod a kocsikat az első 3 futamon, akkor az 1. futamod eredménye nullázódni fog. Ha a 4. futamon ismét más autóval indulsz, akkor a 2. futam eredménye is nullázódik. Mivel van 2 eldobható futam, így elméleti síkon akár 3x-szor is válthatsz autót büntetlenül, persze így az utolsó 6 futamba nem fér már bele semmilyen gikszer, ha a végső győzelem a cél.

    Ezek a lehetőségeid. Kérlek ne vitatkozz tovább, hanem döntsd el, hogy ez számodra elfogadható-e, vagy sem. A döntésedről elegendő a "NEVEZÉS" gomb használatával tájékoztatnod a szervezőséget.
    Utoljára módosította: neilszab; 2019. 02. 13. 16:17.

  14. #39
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Laci, gyors leszek és kíméletlen.

    A BoP a szervezőség saját belátása szerint fog változni az egész bajnokság során, ami számodra lehet szimpatikusan alakul, lehet hogy nem. Ez számodra egy külső tényező, amit vagy elfogadsz ebben a formában, vagy nem. Ha nem, akkor inkább ne gyere, ha meg igen, akkor te az autóválasztásosoddal tudsz gazdálkodni.

    Ha Alfa --> Ford --> Alfa sorrendben használod a kocsikat az első 3 futamon, akkor az 1. futamod eredménye nullázódni fog. Ha a 4. futamon ismét más autóval indulsz, akkor a 2. futam eredménye is nullázódik. Mivel van 2 eldobható futam, így elméleti síkon akár 3x-szor is válthatsz autót büntetlenül, persze így az utolsó 6 futamba nem fér már bele semmilyen gikszer, ha a végső győzelem a cél.

    Ezek a lehetőségeid. Kérlek ne vitatkozz tovább, hanem dönts el, hogy ez számodra elfogadható-e, vagy sem. A döntésedről elegendő a "NEVEZÉS" gomb használatával tájékoztatnod a szervezőséget.
    Köszönöm a megerősítést a lehetőségeimet illetoen!

  15. #40
    Horváth Atilla Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Város
    Ráckeve
    Üzenetek
    84
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Abszolút átfedésben van. Az első rész egy alaptétel, hogy módosíthatunk, a második ennek konkretizálása, teljes összhangban egymással. Erre pont azért volt szükség, hogy ne lehessen belekötni a szabályzatlanságba, nehogy azt kapjuk, hogy össze-vissza variálunk a BoP-al. Ennek ellenére sikerült így is elégedetlenkedni néhány embernek.
    Nézd, nem a rosszindulat beszél belőlem, és kioktatni sem szeretnélek. De nem gondolom, hogy bárhová is vezethet az, amikor a szervező és a résztvevő is, csak a saját igazát fújja ahelyett, hogy próbálná megérteni egyik a másikat.


    Egy azonos dologgal kapcsolatos, önállóan is értelmezhető, de külön-külön, mégis eltérő jelentéssel bíró megfogalmazás pontosan azt jelenti, hogy a két függelék nincs 100%-ig átfedésben egymással.
    Olvass el néhány technikai direktívát vagy hivatalos szabálykönyvet, pontosan az ilyen és ehhez hasonló szürke zónák kiiktatása a lényegi feladat. Legalábbis szabályalkotói szempontjából.. lényeg, hogyha te hozod a szabályokat akkor legyél feddhetetlen. A 3,2-es pont ismeretében az előző BoP-ról írt bekezdés teljesen felesleges.


    Ha a szabályalkotók igényének megfelel ez a forma akkor hát legyen, nem engem minősít. De részemről lezártnak tekintem ezt a a dolgot, nem akarlak meggyőzni. Ugyanis a hozzászólásom lényege nem ez , hanem azt a véleményt szerettem volna pártolni, megerősíteni, hogy a Ford igen is előnyben van a másik három gyártóhoz képest. (és ez nem jelenti azt, hogy ne gondolnám úgy, hogy a csillagos márka pl minimális hátrányban van az Alfához képest)


    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Felesleges belemenni abba, hogy az egyiken mit lehet állítani a másikon többet, a harmadikon meg megint mást, az összteljesítményt nézve nem látjuk, hogy olyan nagy gondok lennének...

    Az ördög a részletekben rejlik. És az autók finomhangolásának lehetősége éppenséggel egy olyan előny, ami ellensúlyozhatja az Alfa nyers tempóbéli (hockenheimben éppen meglévő) előnyét a BMW-hez vagy Mercihez képest, úgyhogy nem tudom elfogadni a válaszod. Miként ha összképről beszélünk, akkor igenis számításba kell venni az autók ezen adottságait is.
    Az pedig már csak hab a tortán, hogy a Ford még ebben a tekintetben is kivételt képez, mert nem csak a nyers tempóban múlja felül a BMW-Merci kettőst, hanem a beállítási lehetőségei is gazdagabbak, ezzel pedig egyértelműen a legtöbb kiaknázatlan potenciál a Fordban rejlik. És mindezt mondom úgy, hogy Hockenheim, a pálya karakterisztikájából adódóan kifejezetten kedvezett az Alfának a Forddal szemben, ennek ellenére a nyers tempó tekintetében a Ford alig volt lemaradva az Alfától, viszont a gumikezelésével egyértelműen kompenzált, összességében a Ford volt a leginkább versenyképes már Hockenheimben is.


    Továbbá amellett azért ne menjünk el, hogy a Ford alig 1 héttel a verseny startja előtt kapott indulási jogot. Nem kételkedem azok képességeiben akik tesztelték/tesztelik az autókat, továbbá nincs információm arról, hogy mennyi ideje tesztelitek az autót, de remélem azzal mindenki tisztában van, hogy egy hét alatt kihozni egy autóból a benne rejlő közel maximális teljesítményt az messze nem a realitás.


    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Javaslom inkább menjetek fel a szerverre és vezessetek, ezeket az autókat önmagukban is élmény hajtani, inkább erre koncentráljatok, mint hogy rémképeket kreáltok és azon idegeskedtek!

    Erre pedig csak annyit, hogy egy felvetett problémát légyszíves ne így rendezzünk már el! Ez egyszerűen megalázó. Attól mert vezetek, még egy versenyzőtársam által, vagy éppen általam vélt, vagy meglévő probléma nem fog megoldódni. Azonban ha azt látom, hogy szervezői oldalról még igény sincs a téma megvitatására sem, akkor vezetni se lesz kedvem. Bármennyire is odavagyok az Alfáért.
    És ne értsd félre, nem vagyok az az érzékeny lelkületű ember, csak nem veszem jó néven, ha elbeszélünk egymás mellett. Ugyanis azzal problémát megoldani vagy egy kérdést megvitetni még aligha sikerült..


    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Pluszmég ez a két progi is segíthet elveszni a számok között::)

    ProTyres: https://www.racedepartment.com/downl...rotyres.14030/
    Camber Extravaganza: https://www.racedepartment.com/downl...vaganza.19703/
    Köszönöm! Igaz ezek az infók szinte kivétel nélkül mind kiolvashatóak telemetriából, de az első által élőben biztosított adatok nagy előnyt jelentenek, még egyszer köszi, hasznos!:)

  16. #41
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    Idézet Eredetileg Horváth Atilla írta Hozzászólás megtekintése
    Nézd, nem a rosszindulat beszél belőlem, és kioktatni sem szeretnélek. De nem gondolom, hogy bárhová is vezethet az, amikor a szervező és a résztvevő is, csak a saját igazát fújja ahelyett, hogy próbálná megérteni egyik a másikat.....

    Szerintem rossz ez az irány, nem vezet sehova. A szervezők a saját szabadidejükben csinálják a szervezést és biztos vagyok benne, hogy lehetőségeikhez mérten a legjobb bajnokságot akarják megszervezni, miért is ne akarnák. Ezt a munkát csak megköszönni lehet nekik. Inkább ajánld fel a segítségedet a teszteléshez vagy szervezéshez, sokszor írják is hogy keresnek embereket, biztos szívesen veszik a segítséget.

  17. #42
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg Horváth Atilla írta Hozzászólás megtekintése
    Reméltem, hogy nem gondolod komolyan amit írsz.. de az 50-50% bünti esélyből látom, hogy komoly..


    Az általad felhozott "tények" egészen egyszerűen félrevezetőek, ugyanis a mintavételi tartomány meglehetősen felületes. Ez a top X-ből való átlagos mintavétel másra nem jó, minthogy tévútra vezessen.


    Üdv, A
    Mivel mégiscsak én lettem "felkérdezve" szeretnék én is válaszolni

    Elnézést ha rosszul fogalmaztam, az 50-50%-ot köznapi értelemben használtam(vagy igen, vagy nemre gondoltam), de még a 50-50 sem volt helyes.
    Ebben az esetben helyesebb lett volna a 33,3-33,3-33,3%-ot használni, tehát vagy kap büntetést, vagy minden marad a régiben, vagy könnyítést kap az autó(nyilvánvalóan kivéve a Mercit)
    Köznyelven a több mint megmosolyogtató is azt jelenti nekem "te hülye vagy b.meg", de megpróbálok minél udvariasabban válaszolni.

    A MOTEC-kel való setup készítés, grafikon elemzés, az tök jó dolog. Szerintem ha esetleg már a bajnokság kezdete előtt megemlíted ezt, akkor mindhárom, bajnoki címre esélyesnek kikiáltott pilóta örömmel látott volna a csapatában.
    Ennyire mélyen talán még ők sem értenek a setuphoz.

    Valóban én egy Nagy Lacival folytatott elvi vitában felsoroltam a márkák eloszlását az első tízben, ez a szám lehetett volna más is, én a versenyzők nevét nem is néztem, de benne voltál ez kétségtelen.
    Laci felsorolta a konkurens márka előnyeit, és azt feltételezi, hogy a BOP alapja az általa prequalin futott idők összehasonlítása.
    Én arra próbáltam rávilágítani, hogy a szervezőségnek, a bajnokság szempontjából, a BOP megállapításához nem biztos, hogy a preki eredmények a legfontosabbak.

    Csináltál egy táblázatot,ez alapján azt mondod, hogy az első három külön kategóriát képvisel, ezzel lehet egyet is értek.
    Te úgy határoztad meg, hogy 0,5% az a határ, amit figyelembe veszel.Ez a alapján a 4.-6. versenyző megint külön kategória(ebbe egyébként te is beletartozol, nem én raktalak oda), és van még egy harmadik, jóval szélesebb kategória is.
    Ráadásul mindhárom kategóriában van több autó márka is.Ez nem azt mutatja hogy alapjaiban rossz a jelenlegi BOP.
    Ha én is kiragadhatok egy értéket a táblázatból, akkor mondjuk vegyük az időmérő első két helyezetjét, itt a különbség 0,25% alatt van, ráadásul fordítva a Laci által megénekelthez képest.Ezzel sem tudom alátámasztani, a tegyünk most +40kg.-t a Fordra véleményt.

    Az egyéni HC rendszer már számtalanszor felmerült itt az évek során. Szakavatott kollégáim azt mondják már meglehetne valósítani(a steamid-hez elvileg rendelhető büntetősúly egyénenként).
    De ha itt ilyen "sírás" megy be nem következett büntetések miatt, autó márkánként. Vajon mi lenne ha egyénileg büntetnénk azt, ha valaki alapból gyors, vagy nagyon sok időt tölt a helyes setup megtalálásával, vagy egyszerűen csak jól jött ki neki a verseny.

    Tehát, hogy a gumizabáló Alfa kaphat-e még BOP-ot?A lehetőség adott rá, mint ahogy arra is hogy lekerüljön róla.Egy biztos, a mértéke nem lesz több, mint amit a szabályzatban rögzítettünk, nem fog egyik futamról a másikra drámai változást okozni az erőviszonyokban.
    Sokszor kiemelitek, nagy hátrányként a gumikopást.Személyes véleményem, hogy a 25 perces futamokon ez még nem okoz kezelhetetlen problémát, de ez persze függ a pilóta stílusától, a setuptól, az adott pálya hőmérséklettől, stb.
    Ha a BOP-nál figyelembe kéne vennünk az Alfa nagyobb gumikopását a hátsó kerekesekkel szemben, a rajt képességét(2-3 hátsókerekest is át tud ugrani) miért nem?
    Pld. az autónak ezt az előnyét, mindig elfelejtitek megemlíteni.
    Az 1.fordulóban 36 nevezőből 11-en az Alfát, míg 5-en a jóval jobb Fordot választották. Ezt már tényleg nem értem,de úgy látszik sok itt a mazochista, szeretnek széllel szemben...

    Egyébként írtad, hogy a setup miatt sikerült 7 századon belül qualiznotok, ha ez így van, nagyon megköszönném ha utólag megosztanád velünk, mert ott valami nagyon betalált

    Remélem elég kimerítő a válasz, én legalább is kimerültem mire legépeltem.
    Üdv.T.

    U.i. Egyébként a BOP-pal kapcsolatos fejtegetésed teljesen szinkronban van a szervezőség véleményével.
    Nincs tökéletes BOP, nem is volt soha, és nem is lesz.

    Ami a joker szabályt illeti, az első sora:
    "A bajnokságban minden pilóta 1 autót használhat, ugyanakkor mindenki számára rendelkezésre áll egy "joker", amit beváltva lehetőség van másik autó választására, melyet azonban az összes hátralévő futamon használni kell."
    -itt minta az utolsó vessző utáni részt senki sem szeretné elolvasni
    Utána, a szabálymagyarázatban szerintem is van(személyes vélemény) szürke zónás rész, amit mielőbb tisztázni fogunk, amíg nem jutunk el a 2.fordulóig, senkit sem ér jog hátrány ebben a bajnokságban.
    Viszont ez a szabály évek óta így szerepel a kiírásokban, a használatával,elvi mondanivalójával Laci(aki több bajnokságban is futott is,sőt szervező is volt) tökéletesen tisztában van.
    De én személy szerint örülök, ha a szándékos félre értelmezés lehetőségét is kiirtjuk.
    Utoljára módosította: izitom; 2019. 02. 13. 21:01.

  18. #43
    Idézet Eredetileg Horváth Atilla írta Hozzászólás megtekintése
    Nézd, nem a rosszindulat beszél belőlem, és kioktatni sem szeretnélek. De nem gondolom, hogy bárhová is vezethet az, amikor a szervező és a résztvevő is, csak a saját igazát fújja ahelyett, hogy próbálná megérteni egyik a másikat.
    ...
    Attila, ha nem figyelnénk oda a véleményetekre, akkor nem kaptál volna semmi reakciót a hozzászólásodra. Rendben az átfedés és 100%-os egyezés elvi részében igazad van, de ez a szabályzatra levetítve csak szőrszálhasogatás. Nem hiszem, hogy olyan nagy probléma az a mondat a 3.2. meglétének fényében sem, de alapból azért került be, mert kihirdetéskor még nem volt készen a pontos 3.2, de jelezni akartuk, hogy lehetőségünk lesz a jövőbeni módosításra.

    A jelenlegi szervezői csapatnak van néhány éves versenyzői tapasztalata és most már egy-két bajnokságot is végig vittünk, így van némi rálátásunk a felmerülő problémákra. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindig igazunk van, ezért is tettük bele a szabályzatba a BoP módosításának lehetőségét. Ha nem így lett volna, akkor az lenne a gond, hogy túl erős a ford, és nem is lehet rajta változtatni. Most lehet, de még így sem vagyunk elég jók, mert miért nem lehet azonnal? Nem is folytatom ezt a vonalat, azt lásd belőle, hogy nem lesz olyan, ami mindenkinek tetszik. Azt is tapasztalatból tudjuk, hogy attól mert egy ember elkezd panaszkodni, de azt nagyon erőteljesen teszi, esetleg néhány embert ettől magával ragad a hév, még nem biztos hogy általános érvényű problémáról van szó. (Tudok ellenpéldát is mondani, amire reagáltunk is, de nem magunk fényezéséről van szó.) Hidd el láttunk már számtalan ilyet.
    Tőled például nem látok egy fordos időt sem a prekiken, de meggyőződéssel mondod, hogy túl gyors. Lacit régebbről ismerjük, kevés olyan dolog volt a Masters történetében, ami neki tetszett volna, még a saját maga által szervezett bajnokság sem.

    Igazad van, az ördög a részletekben rejlik, de ne felejtsd el, ha leveszel a részletekben, nem látod át a nagy egészet. Márpedig mi az egész mezőnynek szervezzük a bajnokságot, nem csak annak a néhány bajnokesélyes versenyzőnek.

    Az utolsó mondatom, hogy irány a pálya, inkább arra utal amit előtte is írtam, hogy ne izguljatok előre ennyire olyan dolgokon, amik még egyáltalán nem bizonyítottan valós problémák.
    Utoljára módosította: latoo; 2019. 02. 13. 21:29.

  19. #44
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    senki nem mondja h alapjaiban rossz a BOP.. sőt ez kifejezetten meg volt dicsérve általam is...
    csak ugye utólag be lett rakva a Ford teszt nélkül... (rankon legalábbis nincs nyoma h ki lett volna próbálva)

    Hokiban is gyorsabb volt egy körön is, de ott azért eleve csalóka lehet a rövid pálya , pillanatnyi forma , betalált setup stb

    a q-t is csak azért nyertem meg , mert én kihoztam azt a kocsiból amit a pályajavulás lehetővé tett... Gergőnek nem akart q-n annyira összeállni a kör szerintem és egy paraszthajszállal nyertem...
    igazából mindegy volt ahogy írtad is hisz úgyis megelőztem volna a rajtnál az Alfával...
    viszont itt már előzetes teszt alapján csak a Harddal lehetett esélyem és azzal h igazából Hokiban nem igazán lehet előzni...
    kipróbáltam a fordot is meden és az 70 %-ra kopott és alig lassultam vele 22. körre
    ugyanez az alfánál meden 16%-ig ment le és 5-6 kör után már nem hozta a normális köröket amiért megérte volna felrakni...


    és itt elérkeztünk nurburgringre , ahol már egyenes is van
    most kiderült , h 1 körön is jóval nagyobb különbség van a ford javára és még végsebességben is jobb (és még nem állítgattam semmit csak Gergő setupján balra pöccintettem a váltóáttétet)
    szóval a rajtnál előző alfával kéne 17 körön át tartani Hard gumin az egyenesben is erősebb Fordot (így saccra már körönként 1 mp a difi körönként) én ebben nem látom a balanszot

    mercivel mondjuk könnyebb dolgotok van tekintve h a fordon a merci gumija van így gondolom azzal érdemesebb meddel menni, de úgy gondolom mercinek sincs esélye a ford ellen....


    csütörtökön úgy gondoltam a 20 kiló elég a fordra ... végülis nem volt valóban vészes és tökéletes bop úgy sincs...nem is pampogtam érte h mégis talán kevés stb...
    hétfőn viszont a ford megmutatta az igazi arcát szerintem...

    és akkor mi lenne a helyes súlyozás a Fordra: -még mindig fogalmam sincs , mert kb a DTM kocsik Supermanje lett és a 3 másik kocsi jó tulajdonságait ötvözi és óriási tartalékok lehetnek még benne
    a másik hármat azért elég jól ismerjük

    mivel ennyire kilóg és teljesen ismeretlen mindenki számára , így a legjobb megoldás szerintem az lenne ha kivennétek vagy (be se tettétek volna)
    gyakorlatilag semmisé tette az addig belefeccölt munkát

    persze ez nyílván nem fog megtörténni , hisz megnyertem a q-t Hokiban és azt hiszitek ez valami kampány

    ui: a forddal azért vannak kevesen mert az utolsó pillanatban került be és snki nem nézett ki belőle semmit , de a bajnokesélyesek hipp-hopp ráugrottak érthető módon

  20. #45
    Hali gondoltam beleszólok, mert miért ne , lenne egy felvetésem: ugye az van, hogy nem lehet egy ember ideje alapján ítéletet mondani, de ha mondjuk már 10-15 ember idejét figyelembe vesszük akkor kapunk egy jó átlagot, vagyis a lényeg, hogy amint éles a prequali szerver a következő futamra, akkor a versenyt megelőző vasárnap estig összegyűlt időkből autónként az első 10-15 ember idejét átlagolni vagy mondjuk a legjobb időtől kezdve azokat amik 2-3 mp-n belül vannak. Így mind a 4 autóra lesz 1-1 átlag idő és az alapján kiosztania bopot, azt már döntsétek el ti, hogy az átlagidő különbségek alapján indokolt-e a változás. Így akkor van egy hete mindenkinek kört futni és utána még egy hét, hogy alkalmazkodjon a bophoz. Szerintem ebbe nem igazán lehet belekötni: nem sok idő megcsinálni, mindenkinek van esélye időt bele rakni stb.

  21. #46
    Horváth Atilla Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 29.
    Város
    Ráckeve
    Üzenetek
    84
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    "ha nem figyelnénk oda a véleményetekre, akkor nem kaptál volna semmi reakciót a hozzászólásodra"
    Tamás, nem írtam olyat, hogy nem figyelnétek oda a véleményünkre.
    Azért reagáltam arra amit írtál, mert úgy éreztem, hogy érdemleges választ nem, csak egy standard "tudjuk le ennyivel a dolgot" féle választ kaptam tőled, illetve mert a BoPos szabályrész, amire kitértem, eleve egy másik topicban való hozzászólásom volt, és én nem a szabály ellen szólaltam fel, hanem arról írtam, hogy számomra a szabály megfogalmazásából adódóan nem kizárt, hogy nem kell újabb egy futamot várni a Ford balanszolására.
    Nem kötekedésből írtam, de volt szerencsém megfordulni olyan közegben ahol igen komoly súllyal bírt az ha valaki ilyen jellegű, de ennél akár sokkalta jelentéktelenebb kiskaput talált, ne értsd félre, tényleg nem bántásból írtam amit írtam.


    Nekem is van szervezői tapasztalataim (igaz egy kisebb közösségből és más platformról, de pontosan tudom jól, ahol két ember van ott már nincs teljesen egyenlő vélemény), és hellyel közzel tudom, hogy működik a "csordaszellem".
    Az, hogy módosítható a BoP, egy teljesen jó dolog, nekem ezzel nincs is gondom. Azért csatlakoztam a csörtéhez, mert részben jogosnak éreztem azt amit Nagy Laci írt, és (én)mint szintén Alfás induló, úgy gondoltam, hogy valahol az én érdekemben is szólalt fel, ugyanis az Alfában ülve és vagy az adatokat elemezve számomra is problémának tűnik a Ford tempója.


    Az Alfát választottam, azzal kezdtem el és azzal is fogom befejezni a bajnokságot. Nem vagyok "vándormadár", aki átül egyik autóból a másikba csak azért, mert azzal előnyösebb helyzetbe kerül. De ettől még nem vagyok vak, és látom, hogy a versenyeken vagy éppen a prekvalin mások alatt hogyan muzsikál az autó. Akik az Alfáról váltottak Fordra az első futam előtt, sorra javították meg az idejüket.. egyébként meg kipróbáltam néhány kör erejéig az összes autót, köztük a fordot is, és az ott kapott adatok ismeretében meggyőződéssel állítom, hogy sokkal kíméletesebb a gumikezelése.


    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    "...az ördög a részletekben rejlik, de ne felejtsd el, ha leveszel a részletekben, nem látod át a nagy egészet."
    Ezt egyszerűen másként látjuk. Én azt vallom minél inkább elmélyülsz a részletekben annál inkább képes leszel uralni a helyzetet. Persze nem vagyunk egyformák.


    Köszi a választ!

    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Köznyelven a több mint megmosolyogtató is azt jelenti nekem "te hülye vagy b.meg"

    nem kell mindenre ráhúzni a pejoratív köntöst.. számomra ez annyit jelentett, hogy vicces a Piski, Gombos, Nagy hármast egy lapon említeni a többi hét pilótával, akik kvalitásban nyilván nincsenek egy szinten az imént említett hármassal. (bocs, ha valakit ezzel megbántottam)
    A százalékokkal a mezőny körülbelüli teljesítményét szerettem volna szemléltetni, ami nyilván nem teljesen pontos, de mégis árulkodó lehet.


    + ami a BoP helyes megállapításának szempontjából szerintem fontos, az az, hogy valós szériákban az egész mezőnyt nézve a versenyzők közt durván 0,5%-os teljesítménykülönbség van, addig nálunk az "A" Lobbiban ez a különbség az első három és a mezőny többi tagja közt meglévő minimum különbség, aztán jön egy újabb fél százalék amibe hárman tartoznak bele, és ezt követően már 1%-on felül egészen 1,5%-ig a mezőny legnagyobb része, vagyis az "átlagos" versenyzők kb ott tanyáznak.. de éppen a nagy szórás és a teljesítménybeli különbség az ami miatt a BoPot az első három teljesítménye alapján kellene megállapítani. (legalábbis szerintem) Mivel így lesz leginkább összefésülve az autók valós teljesítménye, továbbá az aki nyerni szeretne nem lesz belekényszerítve egy bizonyos típus választásába.


    Igazából, ha tehetném, én resit kérnék a Fordnak.. +20 kiló szerintem nem sokat segítene.. ne legyen igazam, de a Nürburgringen integetni fognak nekünk (Alfásoknak) az egyenesekben (és nem csak a fordosok).. Szóval hiába rajtolok majd a 7. helyről és jövök fel az első kanyart követően a negyedikre ha az ötödik kör után kikerül mindenki aki nem Alfás.. ha pedig szeretnék "versenyképes" top-speedet a futamra akkor nincs más választásom mint a minimális szárnyállás? Ami hosszabb féktávokat, instabilabb autót, magasabb gumikopást, alacsonyabb kanyartempót, és szélsőségesen eltolt aero-leszorítás - mechanikai tapadás mutatót eredményez, magyarán egy olyan helyzetet teremt elő, amiért be kell vállaljam a hard gumit, amivel további időt és tapadást veszítek, ami majd további hátrányt okoz mind kigyorsításon mind pedig féktávon..
    Én megértem, és el is fogadom, hogy a rajt, vagy az egykörös tempó az Alfa erőssége, de ezek az erősségek éppen arra elegek, hogy kompenzálják az autó egyéb gyengeségeit.. Hockenheim alapján persze könnyű azt mondani, hogy sírás ide, sírás oda, azért mégsem volt olyan könnyű megelőzni az alfákat, persze, jogos.. és logikusnak tűnik, csak alapvetően Hockenheimben nincs hosszú egyenes.



    Természetes, az egyéni HC rendszernek is megvannak a maga hátrányai, és ahogy írtam is minden "erőegyensúlyt" teremtő cselekvésnek vannak kárvallottjai, (sajnos) ez elkerülhetetlen. De nem is feszegetem tovább a HC rendszert, mert konszenzus van ezen a téren, és ahogy olvasom a BoP-pal kapcsolatos vélemény is egyezik.


    Szerintem az a tény, hogy az Alfát többen választották mint a Fordot egyrészt a szimpátiáról szól, másrészt meg erősen nyom a latba, hogy a Ford alig egy héttel a verseny előtt került be a választható autók sorába.


    Igen, korrekt válasz volt! Köszönöm.




    Ui.: Két régi ismerős személyében már megvolt a csapatom. Nem szerettem volna másokat keresni, sem pedig eladni magam mint versenymérnök vagy ilyesmi.
    Viszont.. ami a setup megosztást illeti arra a válaszom egy határozott nem. Nem szeretném, hogy a setup olyanhoz is eljusson aki amúgy jobban vezet mint én de kevésbé setupol jól.. kicsit faramuci lenne a helyzet, ha a saját setupommal verne meg valaki a csapattársaimon kívül.. Persze, tudom a hockenheim short setup nyilván már teljesen használhatatlan a többi pálya szempontjából, azonban magából a setupból is el lehet lesni apró trükköket.. és ami másnak előny az nekem hátrány, úgyhogy.. ezzel nem segítek másoknak, elvégre mégiscsak versenyzünk..
    + a személyes véleményem erről a "tessék itt a setupom dologról" ha az a setup nincs rászabva vagy legalább nem illeszkedik az adott illető vezetési stílusához, akkor inkább csak ront a helyzeten mintsem használ. Szerintem többet érne, ha a setuppolni nem tudó kollégákat megtanítaná valaki arra, hogy mik az alapok és milyen irányba kell elindulni, stb. Persze tudom jól, aki nem olvassa jól az autó visszajelzéseit az soha az életbe nem fog tudni értelmes setupot kreálni magának, még akkor sem ha elméletben képben van. De ebbe most nem szeretnék elmélyülni, bizonyára mindenki tudja miről van szó.

    *szerk, helyesírási baki
    Utoljára módosította: Horváth Atilla; 2019. 02. 14. 00:08.

  22. #47
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése

    Ami a joker szabályt illeti, az első sora:
    "A bajnokságban minden pilóta 1 autót használhat, ugyanakkor mindenki számára rendelkezésre áll egy "joker", amit beváltva lehetőség van másik autó választására, melyet azonban az összes hátralévő futamon használni kell."
    -itt minta az utolsó vessző utáni részt senki sem szeretné elolvasni
    Utána, a szabálymagyarázatban szerintem is van(személyes vélemény) szürke zónás rész, amit mielőbb tisztázni fogunk, amíg nem jutunk el a 2.fordulóig, senkit sem ér jog hátrány ebben a bajnokságban.
    Viszont ez a szabály évek óta így szerepel a kiírásokban, a használatával,elvi mondanivalójával Laci(aki több bajnokságban is futott is,sőt szervező is volt) tökéletesen tisztában van.
    De én személy szerint örülök, ha a szándékos félre értelmezés lehetőségét is kiirtjuk.
    megkérdeztem hétfőn h jól értem -e ezt a részt a szabálykönyvben hisz piciny vigaszt nyújtott a csalódottságomban
    akkor Piski Tomi írta h jól értem , ti nem válaszoltatok...
    most Szabi aki évek óta szervező és több bajnokságban indult szintén leírta h jól értem a szöveget...

    életemben nem cseréltem itt autót és most is azon nyekergek h bosszant h a kiemelkedő ford miatt váltanom kellene...

    de tudomásul veszem és támogatom ha meg akarjátok változtatni a szabályt ( vagyis inkább a büntetésre vonatkozó részt) és nem szeretnék rálépni a szürke zónára , amennyiben ez az... ( és végülis az ha belegondolok úghogy hajrá )

    ez amúgy is csak nagyon elvi síkon mozgott hisz ha váltok a fordra akkor már bajnokság végéig a legerősebb autóba lennék


    UI: Nem tudom h Gergő a mondandómat aláhúzandó vagy megcáfolandó Alfázott ma pár órát , de mindenesetre köszönöm neki ...
    én látom a mintát és azt hiszem nem rémeket láttam és nem túloztam el semmit..

    persze a nagy egészet nem látom/látjuk és erről felvilágosíthatnátok... kiknek az érdeke az h kilógjon egy kocsi , vagy miért kell ezt tagadni? ez bevonzz kezdőket vagy van valami szponzori szerződés mögötte...?
    vagy pl tök vicces lenne ha Kristófot kiszorítaná pár Fordos majd az A szerverről és legalább megint lenne prekval reformáló topic ?

  23. #48
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Ez szponzori szerződés kérdése.Ha nem vetted volna észre én egy Ford mikrobusszal járok, és Ford Mustangos-os baseball sapkával is rendelkezem,de volt régebben Escortom és Mondeom is.

  24. #49
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Ez szponzori szerződés kérdése.Ha nem vetted volna észre én egy Ford mikrobusszal járok, és Ford Mustangos-os baseball sapkával is rendelkezem,de volt régebben Escortom és Mondeom is.

    az hittem elsütöd h ez Fordos pálya
    a többin meg elveszti majd a szupererőt

  25. #50
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Mondjuk a futam még nem ment le, van olyan hogy az előrejelzés esőt mond, és mégis szikrázó napsütés van, akkor meg nehéz elmagyarázni, minek járok két esernyővel.

Oldal: 2 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •