Találatok: 1 - 14 (14 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043

    AC GT4 - Büntetések - Brands Hatch

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!


    Brands Hatch 2019.Jan.13

    Óvás Vétkes Incidens Büntetés
    R1 1:50 - Geri Kiss - Heimler Tamás Heimler Tamás lag miatti lökés 0 figyelmeztetés
    R1 11:11 - Geri Kiss - Tóth Levente Tóth Levente lökés 2 figyelmeztetés
    Horváth Márk nevez de nem indul Horváth Márk nevez de nem indul Szóbeli figyu
    R2 4:50 - Deák Ferenc - Homoki-Szabó Csaba - időn túli óvás, figyelmen kívül hagyva -
    R2 06:49 - Deák Ferenc - Antal Pisti - időn túli óvás, figyelmen kívül hagyva -
    R2 11:36 - Deák Ferenc - Tóth Levente - időn túli óvás, figyelmen kívül hagyva -

    Az összevont büntetések összesítve:

    Boxutca Áthajtás: Tóth Levente
    3 Figyelmeztetés: Antal Gábor,Asztalos András,Scheiblinger Péter
    2 Figyelmeztetés: Burszky Norbert,Szarka András,Szűcs Tamás,Vizner Gábor
    1 Figyelmeztetés: Lányi Tamás,Mikó Péter,Pfennig Kristóf,Piski Tamás,Tóth Levente

    Boxutca áthajtásos büntetés -
    a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: GTF_Bika; 2019. 01. 24. 10:25. Indoklás: formázás

  2. #2
    Én kérek szépen részletesebb magyarázatot, mert most 100%-ig biztos voltam benne, hogy versenykoccnak ítélitek ezen okok miatt:
    - tőlem jobbra volt hely bőven
    - fél autónyival előrébb voltam
    - hangyafaxnyit értünk egymáshoz, ha nem AC fizika, nincs is kipörgés
    - ilyen pici kocc bőven belefér a dobozos autóknál, de még az open wheel-ben is nagyobbat taszítanak egymáson
    - akkor fékeztem és kanyarodtam, amikor jött a kanyar ugyanúgy, ahogy az előző körökben is. Ha később fékezek, én csúszok le az ideális ívről és Geri simán bebújik mellém. Miért kellett volna feladnom a gumis sávot, aminek a közepén egyébként én mentem?
    Kösz előre is!

  3. #3
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Nem VB véleményként írom, de ha jól rémlik az incidensetek
    Idézet Eredetileg Levente Toth írta Hozzászólás megtekintése
    - hangyafaxnyit értünk egymáshoz, ha nem AC fizika, nincs is kipörgés
    - ilyen pici kocc bőven belefér a dobozos autóknál, de még az open wheel-ben is nagyobbat taszítanak egymáson
    akkor ez a kettő nem állja meg a helyét most. Ha ez egyenesben történik ez az összeérés semmi se történt volna, de itt egy nyújtott jobbos szakaszon és féktávon kontaktáltatok, avagy a jobb hátsó kerék csak design miatt volt az autón , terhelés nem volt rajta, a bal elsőn volt a kocsi súlyának a legjava. Most ha tovább terhelsz egy ilyen instabil autót egy külső erővel, annak nem lesz jó vége, mint ahogyan nem is lett.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  4. #4
    Szabolcs, rendben, pontosítok: mivel íven és féktávon történt a kocc, ezért a való életben is lehetett volna belőle kipörgés. Ettől függetlenül az AC fizika néha biliárdgolyóként modellezi az autókat, hibásan.
    A többi részét tartom: kicsi kocc, dobozosnál bőven belefér, OW-nél is simán megesik.

    Nekem ez nyilván tiszta (és szerencsétlen) versenybaleset, jött a kanyar, ugyanott volt a fékpontunk, kicsit összeértünk, hely volt mindenkinek, tipikusan a ketten két (alig különböző!) íven eset. De szeretném jobban megérteni, hogy VB miért látta ezt "belefordulásnak" részemről? Miért nem Geritől volt elvárt, hogy előbb fékezzen és forduljon, ha már a kevésbé tapadós ív volt az övé?
    Köszi!

  5. #5
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Szintén csak privát véleményt fogalmazhatok meg(én személy szerint újonc VB tagként is a szigorúbbak közé tartozom)
    - tőlem jobbra volt hely bőven-
    tőled balra is volt hely bőven
    - fél autónyival előrébb voltam-
    a szabályok szerint ez már kevés, Kiss Geri már a fékezés megkezdése előtt fel tudta venni az előzési pozíciót(első tengely-hátsó tengely átfedés)
    - hangyafaxnyit értünk egymáshoz, ha nem AC fizika, nincs is kipörgés-
    AC-ben milyen más fizika lenne, iRacing, rFactor?, van jobb és rosszabb, de tudomásom szerint nincs olyan PC-s szimulátor ami elég jól tudná kezelni a kontaktokat.
    -
    ilyen pici kocc bőven belefér a dobozos autóknál, de még az open wheel-ben is nagyobbat taszítanak egymáson-
    avalóságban igen, ha a pilóták meg tudják oldani,szimulátorban pont a "fizika" miatt abban a századmásodpercben nektek kell eldönteni hogy érdemes-e bevállalni az összeérést. Szimben muszáj "biztonsági tartalékot" hagyni az ilyen esetekben, különben ez lesz belőle.
    -
    akkor fékeztem és kanyarodtam, amikor jött a kanyar ugyanúgy, ahogy az előző körökben is. Ha később fékezek, én csúszok le az ideális ívről és Geri simán bebújik mellém. Miért kellett volna feladnom a gumis sávot, aminek a közepén egyébként én mentem?-
    Na ez az ami mezőnyben nem létezik, ha a másik pozícióba kerül megszűnik az "ideális ív", nem fordulhatsz ugyanott ahol szoktál, valóban külső ívre kerültél volna, ahol egyébként ugyanannyi a tapadás(szintén AC fizika-nincs felgumizott ív), ideális esetben esetleg mellette tudtad volna tartani,a 2-esben kívülre szorulsz, a 3-asban tiéd a belső ív, stb., stb. és így folytatódott volna csata.
    Tehát(az adott eset megítélésénél ez nem számít) a biztonság érdekében muszáj valamennyi tartalékkal menni, hogy ez mennyi, az autó, pálya és versenyzői tapasztalat kérdése.
    Utoljára módosította: GTF_Bika; 2019. 01. 24. 13:29. Indoklás: olvashatóbbá tettelek

  6. #6
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Szintén csak privát véleményt fogalmazhatok meg(én személy szerint újonc VB tagként is a szigorúbbak közé tartozom)

    tőled balra is volt hely bőven

    a szabályok szerint ez már kevés, Kiss Geri már a fékezés megkezdése előtt fel tudta venni az előzési pozíciót(első tengely-hátsó tengely átfedés)

    AC-ben milyen más fizika lenne, iRacing, rFactor?, van jobb és rosszabb, de tudomásom szerint nincs olyan PC-s szimulátor ami elég jól tudná kezelni a kontaktokat.
    -
    avalóságban igen, ha a pilóták meg tudják oldani,szimulátorban pont a "fizika" miatt abban a századmásodpercben nektek kell eldönteni hogy érdemes-e bevállalni az összeérést. Szimben muszáj "biztonsági tartalékot" hagyni az ilyen esetekben, különben ez lesz belőle.
    -
    Na ez az ami mezőnyben nem létezik, ha a másik pozícióba kerül megszűnik az "ideális ív", nem fordulhatsz ugyanott ahol szoktál, valóban külső ívre kerültél volna, ahol egyébként ugyanannyi a tapadás(szintén AC fizika-nincs felgumizott ív), ideális esetben esetleg mellette tudtad volna tartani,a 2-esben kívülre szorulsz, a 3-asban tiéd a belső ív, stb., stb. és így folytatódott volna csata.
    Tehát(az adott eset megítélésénél ez nem számít) a biztonság érdekében muszáj valamennyi tartalékkal menni, hogy ez mennyi, az autó, pálya és versenyzői tapasztalat kérdése.
    Leventével értek egyet, azon kívül, hogy hagyjon elég helyet belül semmilyen egyéb kötelezettsége sincs. Nem kell mellé sztorikat kitalálni. Ennek eleget tett. Ez simán versenybaleset ahol ha Levente pörög meg akkor a fekete autó vezetőjét büntetném.
    Ha egy ilyen nyilvánvaló esetet benéztek akkor felmerül a kérdés, hogy nem e torzít a szemüvegetek és van-e értelme nálatok folytatni.
    Sajnos azt látom, hogy nagyon esik a színvonal a gtr-en belül és egyre nagyobb teret kapnak az értelmetlenül agresszív játékosok, míg a példák statualasa a csendes versenyzőkön zajlik.

  7. #7
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    Leventével értek egyet, azon kívül, hogy hagyjon elég helyet belül semmilyen egyéb kötelezettsége sincs. Nem kell mellé sztorikat kitalálni. Ennek eleget tett. Ez simán versenybaleset ahol ha Levente pörög meg akkor a fekete autó vezetőjét büntetném.
    Ha egy ilyen nyilvánvaló esetet benéztek akkor felmerül a kérdés, hogy nem e torzít a szemüvegetek és van-e értelme nálatok folytatni.
    Sajnos azt látom, hogy nagyon esik a színvonal a gtr-en belül és egyre nagyobb teret kapnak az értelmetlenül agresszív játékosok, míg a példák statualasa a csendes versenyzőkön zajlik.
    Megértem és tiszteletben tartom a véleményedet, de mivel a válasz egy újabb sztori lenne, nem kreálnék még egyet.

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Levente Toth írta Hozzászólás megtekintése
    Én kérek szépen részletesebb magyarázatot, mert most 100%-ig biztos voltam benne, hogy versenykoccnak ítélitek ezen okok miatt:
    - tőlem jobbra volt hely bőven
    - fél autónyival előrébb voltam
    - hangyafaxnyit értünk egymáshoz, ha nem AC fizika, nincs is kipörgés
    - ilyen pici kocc bőven belefér a dobozos autóknál, de még az open wheel-ben is nagyobbat taszítanak egymáson
    ...
    1-es kanyar elött a pálya közepén mentek mind a ketten. Geri már a féktáv elött bőven melletted volt, előzési pozicióban volt, megillette a hely a pályán. Mivel Te voltál előrébb Tiéd az ívválasztás joga, de ezt is csak ésszel, mértékkel teheted meg. Finoman terelhetsz is akár, de ez mint a mellékelt ábra is mutatja nem volt finom. Nézd meg belső kamerából hogy ki az aki jobban a másik felé fordítja a kormányt (figyelembe tartva hogy nyújtott jobbos kanyarról beszélünk). AC fizika ilyen, néha túl merev, ezt bele kell kalkulálni. Itt nemfért bele, hisz Geri az ütközéstől elvesztette a kontrolt, majdnem lefejelte a falat, poziciót vesztett vele.

    Idézet Eredetileg Levente Toth írta Hozzászólás megtekintése
    - akkor fékeztem és kanyarodtam, amikor jött a kanyar ugyanúgy, ahogy az előző körökben is. Ha később fékezek, én csúszok le az ideális ívről és Geri simán bebújik mellém. Miért kellett volna feladnom a gumis sávot, aminek a közepén egyébként én mentem?
    Ez viszont megerősít abban hogy jól döntöttünk. Geri melletted volt, nemkellett már bebújnia sehova. Nem mehetsz be egy ugyanúgy egy kanyarba mintha melletted nem is lennének. Ha külső íven vagy, nagyobb körben kell kanyarodnod, picit késöbb kell fékezned, ott is meglehet csinálni a kanyart, akár a pozició megtartásával is.



    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    Leventével értek egyet, azon kívül, hogy hagyjon elég helyet belül semmilyen egyéb kötelezettsége sincs.
    Nemlehet összevissza irányt váltani, oldalról lökdösni a másikat, a pálya közepén sem. A tereléseknek is megvannak a még elfogadható mértékei.

    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    Ez simán versenybaleset ahol ha Levente pörög meg akkor a fekete autó vezetőjét büntetném.
    De most a fekete autó vezetője pörgött ki.
    Versenybaleset pedig akkor lett volna ha mind a két kocsi "kábé" kiüti egymást. Azonos mértékkel járultak volna hozzá a balesethez.

  9. #9
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése

    Nemlehet összevissza irányt váltani, oldalról lökdösni a másikat, a pálya közepén sem. A tereléseknek is megvannak a még elfogadható mértékei.
    .
    Megnéztem az esetet mindkét autó szemszögéből és Levente szemszögéből semmilyen agresszív kanyarvetelt sem tapasztaltam. Egy fórumon kívüli komment szerintem tökéletesen írja le a történteket. A fekete autó vezetője elfelejtett bekanyarodni. Továbbra is kiemelném, hogy a szabályzat mindössze annyit ír elő, hogy meg kell hagyni az egy autónyi helyet illetve kiszámíthatatlan manővereket kerülni kell. A kanyarodási szándékot már az egyenes elején lehetett tudni, az autónyi hely pedig bőven megvolt. Érthetetlen a büntetés.

  10. #10
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg CsabaH írta Hozzászólás megtekintése
    A fekete autó vezetője elfelejtett bekanyarodni.
    Az ütközés előtti utolsó pillanat, ezután azonnal forog a kocsim keresztbe.



    Mondjuk, tetszik a logikád, szerinted versenybaleset, de ha Levi forog meg, akkor az én hibám. Hozzáteszem, szerintem is köze van a véletlenek egybeeséhez hogy én kiforogtam, ehhez kellett a játék is, de azért na, Levi azért bőven mozgott felém, én pedig egy íven haladtam a kanyarba és egyáltalán nem mozogtam felé. A büntetés mértékével én sem értek egyet, szerintem sem volt azért ekkora baleset.
    Csatolt képek Csatolt képek

  11. #11
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk, tetszik a logikád, szerinted versenybaleset, de ha Levi forog meg, akkor az én hibám. Hozzáteszem, szerintem is köze van a véletlenek egybeeséhez hogy én kiforogtam, ehhez kellett a játék is, de azért na, Levi azért bőven mozgott felém, én pedig egy íven haladtam a kanyarba és egyáltalán nem mozogtam felé. A büntetés mértékével én sem értek egyet, szerintem sem volt azért ekkora baleset.
    Először is szeretném jelezni, hogy semmilyen személyeskedés sincs a részemről feléd, de ha a saját szemszögedből megnézed a felvételt, akkor érdemes a másik szemszögéből is. Én megtettem mindkettőt és nem csodálkozom, hogy megóvtad, mert ha csak a te szemszögedből nézzük az eseményeket, akkor tényleg úgy tűnik, mintha rád húzta volna. Megmutatnám az esetet egy kicsit másabb kamera állásból.

    Levi szemszögéből nézve meg van hagyva az egy autónyi hely, ő az út közepén próbálta tartani az autót talán egy kicsit szűkítve a kanyar belső íve felé. Én is így tenném. A te szemszögedből nézve is megvan az egy autónyi hely, de a te autód nem a kanyar csúcspontja felé mutat. Erre mondtam én, hogy elfelejtettél bekanyarodni. Feltehetően ki akartad fékezni Levit amivel nincs is baj, csak azzal nem számítottál, hogy a kanyar bejáratával egy pontban van a fékezési pont, így te tovább hagytad az autódat egyenesben pár századdal, ezért lett kocc belőle. Nem csak a külső íven autózónak kötelessége figyelnie, hanem a belső íven autózónak is, és a kettőtök közül neked volt rálátásod a másik autó mozgására. Ezért mondtam, hogy mivel te pördültél meg ezért verseny baleset, ellenkező esetben figyelmetlenségből adódó kiforgatás, tehát neked járna a bünti.

    Üdv.
    Csatolt képek Csatolt képek
    • Fájl típus: jpg 01.jpg (432,4 KB, 74 megtekintés)
    • Fájl típus: jpg 02.jpg (505,4 KB, 74 megtekintés)

  12. #12
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Elnézést ha személyeskedésnek tűnt volna a hozzászólásomban valami, nem akartam.

    Azt elfogadom hogy nem álltam teljesen a kanyar pontja felé, ebben igazad van.
    Viszont ez már két oldalú dolog szerintem, hogy Levinek tudnia kellett hogy ott vagyok, és hogy szűk a kanyar, és ő jött nekem. Én nem tettem felé semmi mozdulatot. Ő nekem húzta a kocsit, pedig volt hely, még ő is mehetett volna egyenesen. Míg az érem másik oldala, hogy én erre a mozgásra elvehettem volna hisz valóban én voltam hátul még egy motorháztetőnyi távolságra, esetleg befordíthattam volna az autót jobban, de nem gondoltam volna hogy 3-4 méter távolságból 0 centi lesz a féktávon, alig pár méter alatt. Elkerülhető lett volna ez az egész, mindkét ember oldaláról, ha nem értjük félre egymást.

    Egyébként talán hasonló esett volt a Vettel - Verstappen japánban. Az ott nem AC fizika, még is a hátul jövő pörgött meg, amikor az előtte lévővel ütközött és ha jól emlékszem Vettelt hozták ki hibásnak / versenybaleset volt. Vagy Vettel - (valakivel?) Austinban.

    Visszanéztem sokszor az esetet mielőtt elküldtem volna, a VB véleményére voltam főként kíváncsi, és tényleg, nem akarok rosszat Levinek, mert tudom hogy lehet vele csatázni, hisz Zolderből raktam is fel egy videót, ahol normálisan elfértünk egymás mellett, pedig az se szélesebb pálya. Ott a sikánban egymást mellett haladtunk

  13. #13
    Geri, Vettel-Verstappen Japánban, Vettel-Hamilton Monzában, Vettel-Ricciardo Austinban: mind-mind szankció nélküli versenybaleset volt! Ezek a párhuzamok engem igazolnak.

    Urak, köszönöm a magyarázatokat, nézőpontokat (az ítéletet vitatom!), egy kicsit előrébb vagyok velük, lapozzunk...

  14. #14
    Homoki-Szabó Csaba Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 07.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    214
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézést ha személyeskedésnek tűnt volna a hozzászólásomban valami, nem akartam.

    Azt elfogadom hogy nem álltam teljesen a kanyar pontja felé, ebben igazad van.
    Viszont ez már két oldalú dolog szerintem, hogy Levinek tudnia kellett hogy ott vagyok, és hogy szűk a kanyar, és ő jött nekem. Én nem tettem felé semmi mozdulatot. Ő nekem húzta a kocsit, pedig volt hely, még ő is mehetett volna egyenesen. Míg az érem másik oldala, hogy én erre a mozgásra elvehettem volna hisz valóban én voltam hátul még egy motorháztetőnyi távolságra, esetleg befordíthattam volna az autót jobban, de nem gondoltam volna hogy 3-4 méter távolságból 0 centi lesz a féktávon, alig pár méter alatt. Elkerülhető lett volna ez az egész, mindkét ember oldaláról, ha nem értjük félre egymást.

    Egyébként talán hasonló esett volt a Vettel - Verstappen japánban. Az ott nem AC fizika, még is a hátul jövő pörgött meg, amikor az előtte lévővel ütközött és ha jól emlékszem Vettelt hozták ki hibásnak / versenybaleset volt. Vagy Vettel - (valakivel?) Austinban.

    Visszanéztem sokszor az esetet mielőtt elküldtem volna, a VB véleményére voltam főként kíváncsi, és tényleg, nem akarok rosszat Levinek, mert tudom hogy lehet vele csatázni, hisz Zolderből raktam is fel egy videót, ahol normálisan elfértünk egymás mellett, pedig az se szélesebb pálya. Ott a sikánban egymást mellett haladtunk
    Geri, szerintem semmiért sem tartozol bocsánatkéréssel, örülök, hogy reagáltál érdemben a témára. Levi korábban kiemelte a kulturált hozzáállásodat a versenyek alatt kibontakozó csatákban és ez a vitatott eset megbeszélésében is úgy érzem igazolódott. Legalább ezzel a pozitív élménnyel gazdagabban zárhatjuk ezt a témát. Természetesen a legjobbakat kívánom neked a hátralévő futamokra.

    Levi, kimegyek veled letölteni a BUÁT.

    Béke, Csaba

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •