Találatok: 1 - 24 (24 összesen)
  1. #1

    AC GT bop teszt

    Kedves Versenyzők!

    A tavaszi GT bajnokságra kicsit finomítani szeretnénk az autók súlyozásán, hogy még szorosabbá tegyük a mezőnyt. A tesztelés céljából indítottunk egy teszt szervert, ahol lehetőség van tesztelni a mostanitól eltérő bop rendszert. Az összehasonlítás kedvéért, és mivel még élénken él a pálya legtöbbünkben a tesztre Nürburgring GT verzióját állítottuk be.

    A bajnokiprekvalifikáció idejeit itt találjátok: GT bajnoság Nurburgring Prekvalifikáció

    A jelenlegi időket itt: AC GT Teszt Prekvalivikáció

    Az induló bop a következő:
    GT2 Class:
    BMW M3 GT2, Corvette C7.R (+30 kg), Ferrari 458 GT2 (+20 kg), Porsche 911 RSR 2017 (+50 kg)
    GT3 Class:
    Lamborghini Huracan GT3 (+20 kg), BMW Z4 GT3 (+15 kg), McLaren 650 GT3 (+15 kg), Audi R8 LMS 2016 (+10 kg), Ferrari 488 GT3, Mercedes AMG GT3, Nissan GT-R GT3, Porsche 911 GT3 R

    Jó tesztelést kívánunk, aki részt vesz benne, annak köszönjük a segítséget. Tapasztalatok és vélemények jöhetnek ide a topikba.

  2. #2
    Hali, lesz megint pálya szavazás, esetleg valami topik ahol be lehet nyögni kívánságokat és majd elválik, hogy mi lesz vagy pedig már megvannak a helyszínek?

  3. #3
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    Hali, lesz megint pálya szavazás, esetleg valami topik ahol be lehet nyögni kívánságokat és majd elválik, hogy mi lesz vagy pedig már megvannak a helyszínek?
    Minden megvan az induláshoz, most csak a bop mértékét lehet ki próbálni illetve ötleteket adni a bop mértékére. Az autók és pályák most fixek lesznek.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  4. #4
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Épp azon gondolkodtam, hogy nagyon jó lett a BOP szerintem elsőre is, hova lehetne még tökéletesíteni, de amikor megláttam hogy a Merciről eltűnik a súly, akkor rájöttem, hogy hol van még fejlődési potenciál.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  5. #5
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Minden megvan az induláshoz, most csak a bop mértékét lehet ki próbálni illetve ötleteket adni a bop mértékére. Az autók és pályák most fixek lesznek.
    A jelenleg érvényben lévő BOP hol látható?

  6. #6
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    A jelenleg érvényben lévő BOP hol látható?
    Bármelyik beszámoló topic indító posztjában

  7. #7
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Ha jól értem, így:

    GT2 Class régi kg új kg
    BMW M3 GT2 0 0
    Corvette C7.R 50 30
    Ferrari 458 GT2 0 20
    Porsche 911 RSR 2017 50 50
    GT3 Class
    Audi R8 LMS 2016 20 10
    BMW Z4 GT3 30 15
    Ferrari 488 GT3 10 0
    Lamborghini Huracan GT3 30 20
    McLaren 650 GT3 30 15
    Mercedes AMG GT3 10 0
    Nissan GT-R GT3 10 0
    Porsche 911 GT3 R 10 0
    Utoljára módosította: Kettel; 2019. 01. 14. 16:51. Indoklás: ferka20

  8. #8
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ha jól értem, így:

    GT2 Class régi kg új kg
    BMW M3 GT2 0 0
    Corvette C7.R 50 30
    Ferrari 458 GT2 0 0
    Porsche 911 RSR 2017 50 50
    GT3 Class
    Audi R8 LMS 2016 20 10
    BMW Z4 GT3 30 15
    Ferrari 488 GT3 10 0
    Lamborghini Huracan GT3 30 20
    McLaren 650 GT3 30 15
    Mercedes AMG GT3 10 0
    Nissan GT-R GT3 10 0
    Porsche 911 GT3 R 10 0
    Köszi, így gondoltam én is...
    Utoljára módosította: TT Echo; 2019. 01. 14. 18:44.

  9. #9
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, így gondoltam én is...

    Csak hibás... Ferrari 458 GT2 (+20 kg)
    A BMW, McLaren, Lambo eddig egyforman volt belove. Akkor most a Lambo miert kap tobbet? Nem hiszem h a lambo lenne a legjobb a 3 kozul? Vagy a vegseb miatt? Akkor a Nissan miert nem kap?

  10. #10
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    A BMW, McLaren, Lambo eddig egyforman volt belove. Akkor most a Lambo miert kap tobbet? Nem hiszem h a lambo lenne a legjobb a 3 kozul? Vagy a vegseb miatt? Akkor a Nissan miert nem kap?
    Mert a Lamboval senki nem akar menni, csak te, neked meg legyen nehez!

  11. #11
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Mert a Lamboval senki nem akar menni, csak te, neked meg legyen nehez!
    Ertem.
    Valoszinuleg ha tavaly nem azzal megyek akkor most 0 sulyt kapna!

  12. #12
    Az éles bajnokságban használt súlyok elég jók lettek, de minimális finomítás még ráfér a verdákra. A tavaszi szezonban szeretnénk még közelebb hozni az autókat, hogy bármelyik bajnokesélyes lehessen, ne az autó döntsön, hanem a pilóta.

    Hangsúlyozom, hogy nem a pilótákat akarjuk bopolni, hanem az autókat. Tisztában vagyunk vele, hogy akik az élen mennek, bármilyen autóval az élen mennének. Ezeket a képességeket igyekszünk belekalkulálni a végleges bop-ba, ezért is lenne jó, ha minél több ember hajtana meg minél több autót.

    Ami a lambót illeti, a bmw-t és a mekit mellett a lambó volt még az az autó, ami fel tudott érni a dobogóra az elmúlt szezonokban. A három autó közül egyértelműen a lambó motorja a legerősebb, és így a legkevésbé érzékeny a plusz súlyra. A szezon elején hotlapokon megmutattad, hogy 30 kg-al is igen gyors a kocsi, olyan időket mentél, mint a most élen lévő autókkal. Most lekerült róla 10 kg, nem hiszem, hogy lenne bármi ok a panaszra.

    A jelenlegi teszt bop beállítás nem feltétlenül a végleges verzió, azt a tavaszi bajnokság indulása előtt fogjuk véglegesíteni.

  13. #13
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Az éles bajnokságban használt súlyok elég jók lettek, de minimális finomítás még ráfér a verdákra. A tavaszi szezonban szeretnénk még közelebb hozni az autókat, hogy bármelyik bajnokesélyes lehessen, ne az autó döntsön, hanem a pilóta.

    Hangsúlyozom, hogy nem a pilótákat akarjuk bopolni, hanem az autókat. Tisztában vagyunk vele, hogy akik az élen mennek, bármilyen autóval az élen mennének. Ezeket a képességeket igyekszünk belekalkulálni a végleges bop-ba, ezért is lenne jó, ha minél több ember hajtana meg minél több autót.

    Ami a lambót illeti, a bmw-t és a mekit mellett a lambó volt még az az autó, ami fel tudott érni a dobogóra az elmúlt szezonokban. A három autó közül egyértelműen a lambó motorja a legerősebb, és így a legkevésbé érzékeny a plusz súlyra. A szezon elején hotlapokon megmutattad, hogy 30 kg-al is igen gyors a kocsi, olyan időket mentél, mint a most élen lévő autókkal. Most lekerült róla 10 kg, nem hiszem, hogy lenne bármi ok a panaszra.

    A jelenlegi teszt bop beállítás nem feltétlenül a végleges verzió, azt a tavaszi bajnokság indulása előtt fogjuk véglegesíteni.
    Hát. A Ferrari és a Corvette-re valahogy mégis pilóta alapján sikerült súlyt számolni...
    ks_corvette_c7r 1:56.401

    6 kör, stock setup, és több mint 2 tizedet adtam a szénné faragott, 1 körös, 2 hétig gyakorolt 0kg-os Ferraris körömnek


    EDIT: Bocs, benéztem, az 1.55

    Dettó 6 kör, default setup:
    ks_porsche_911_rsr_2017 1:56.642
    Utoljára módosította: HunterTaylor; 2019. 01. 14. 23:04.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  14. #14
    egy kérdés: a gt autóknál nem lehet restrictort alkalmazni? csak, mert akkor a kanyarodási képesség nem csökkenne viszont a motorerő hiány miatt azért ugyanógy lehetne lassítani

  15. #15
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Hát. A Ferrari és a Corvette-re valahogy mégis pilóta alapján sikerült súlyt számolni...
    Próbáltuk robotpilótákkal megoldani, de nem sikerült

    Komolyra fordítva, az is mutatna valamit, ha meghajtanád a ferkát ezzel a 20 kg-al.

  16. #16
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    egy kérdés: a gt autóknál nem lehet restrictort alkalmazni? csak, mert akkor a kanyarodási képesség nem csökkenne viszont a motorerő hiány miatt azért ugyanógy lehetne lassítani
    A nyarat a megfelelő bop megtalálásával töltöttük. Ugyanezen gondolatmeneten indultunk, mint Te is. Elsőre próbáltuk a restrictort is, azt tapasztaltuk, hogy iszonyatosan megöli a kocsikat. Egy motorerőben gyengébb kocsinál (pl. meki) olyan érzésem volt, mintha tönkrement volna a gázpedálban a poti, és nem nyomok padlót, annyira nem ment. Próbáltuk vegyesen, restrictor + súly, de úgy sem volt az igazi, ráadásul túl bonyolult is volt. Addig csökkentgettük a mértékét, míg arra jutottunk, hogy sokkal jobban meg lehet oldani tisztán súlyokkal.

  17. #17
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Ugyanúgy 6 kör, stock setup, csak hogy pariban legyen a 3 autó
    Csatolt képek Csatolt képek
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  18. #18
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A nyarat a megfelelő bop megtalálásával töltöttük. Ugyanezen gondolatmeneten indultunk, mint Te is. Elsőre próbáltuk a restrictort is, azt tapasztaltuk, hogy iszonyatosan megöli a kocsikat. Egy motorerőben gyengébb kocsinál (pl. meki) olyan érzésem volt, mintha tönkrement volna a gázpedálban a poti, és nem nyomok padlót, annyira nem ment. Próbáltuk vegyesen, restrictor + súly, de úgy sem volt az igazi, ráadásul túl bonyolult is volt. Addig csökkentgettük a mértékét, míg arra jutottunk, hogy sokkal jobban meg lehet oldani tisztán súlyokkal.
    oké, ezért kérdeztem, mert elméletileg a restrictor jobb lenne a már korábban említett dolog miatt, de a gyakorlat megint felülírja a dolgokat ezek szerint

  19. #19
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyanúgy 6 kör, stock setup, csak hogy pariban legyen a 3 autó
    Köszi.
    Es a korábbi seteddel mi tud a kocsi 20 kg plusszal?
    Azert a ferka alap settel sokkal vezethetetlenebb, mint a másik ketto.

  20. #20
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi.
    Es a korábbi seteddel mi tud a kocsi 20 kg plusszal?
    Azert a ferka alap settel sokkal vezethetetlenebb, mint a másik ketto.
    Maximum neked. 5 éve körözök ezzel az autóval. Ez a valós különbség köztük. A Corvetteben ha neki feszülsz még több mint egy másodperc tuti van. Folyamtosan blokkoltam az első kerekeket féktávokon. Szóval simán csak abból 4-5 tized kijön szerintem.
    A Porsche meg vezethetetlenül alulkormányzott nekem. A parkolóban álló 170 lovas FWD hothatchem előbb mozdítja a seggét.

    Inkább az a kérdés, mivel úgy látom én vagyok a mérce, hogy a többi autóval mit tudok. Kérnék egy RSR és Corvette settet ami elvileg jó.
    A Ferrarival láttuk mi megy.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  21. #21
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Maximum neked. 5 éve körözök ezzel az autóval. Ez a valós különbség köztük. A Corvetteben ha neki feszülsz még több mint egy másodperc tuti van. Folyamtosan blokkoltam az első kerekeket féktávokon. Szóval simán csak abból 4-5 tized kijön szerintem.
    A Porsche meg vezethetetlenül alulkormányzott nekem. A parkolóban álló 170 lovas FWD hothatchem előbb mozdítja a seggét.

    Inkább az a kérdés, mivel úgy látom én vagyok a mérce, hogy a többi autóval mit tudok. Kérnék egy RSR és Corvette settet ami elvileg jó.
    A Ferrarival láttuk mi megy.
    Félreérted, nem te vagy a mérce. Az őszi bop-ot is úgy csináltuk, hogy többen is meghajtottak különböző autókat, és elsősorban azt néztük, hogy adott ember a különböző autókkal milyen időket ment, és az egész nagy képből próbáltuk megállapítani a megfelelő bop-ot. Teljesen felesleges lett volna az én X autós körömet egy az egyben összehasonlítani valaki más X vagy Y autós körével, hiszen ebbe beleszámít még a pilóták egyéni képességei.

    A default setes összehasonlításnak sem vagyok nagy híve, mert igazán úgy tudsz kiautózni egy autót, ha magadra szabod valamennyire. Persze itt most nem kell egy kihegyezett bajnoki set, de a defaulttal messze nem tudod megmutatni milyen képességek vannak egy autóban (lásd pl. folyamatos elfékezések). Ugyanez a helyzet a becsült van még benne 4-5 tizedekkel. Ennyi rutinnal pár perc alatt össz lehet dobni egy olyan setet, amivel már elfogadhatóan vezethető a kocsi, azt már érdemes figyelembe venni, mint egy lépten-nyomon elfékezgetett kört.

    Ezért is írtam, hogy a plusz súlyos ferrarit ha meghajtod, azt valósan össze tudjuk hasonlítani a korábbi verzióval. Az RSR-en semmi nem változott, arról vannak adatok a Nurburgring prekiről. Azért ha kell itt a nurburgringi RSR setem.

    A fenti szempontok alapján próbáljuk megtalálni a még jobb bop értékeket, minél több pilótától minél több kör van, annál közelebb kerülhetünk a legjobb eredményhez, ezért minden segítséget köszönünk!

  22. #22
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Kiprobaltam a Porsche es a Ferrari GT2-eseket.

    Ugy tudtam a 911-el gyorsabb kort menni, hogy nem azzal futottam le a szezont, igy meg boven van benne potencial. Szerintem gyorsabb a jelenlegi sulyozassal is, a Ferrarira sulyt rakni teves irany.

    Mondom ezt ugy, hogy biztosan van olyan palya, ami lassu es kanyargos, ezaltal a Ferrari gyorsabb. De ugyanugy igaz az egy gyorsabb palyan a Porschera.

    A +20 KG jelent ket-harom tized hatranyt koronkent, amivel Lanyi Tomi a Chang-i palyan es a Nurburgringen is a poleert harcolt volna. Szerintem gyors pilota, de azert ennyire nem

  23. #23
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Nem a BOP-hoz tartozik, de a bajnoksággal kapcsolatban egy kérdés:

    A versenyekhez tervezitek használni a SOL modot, amivel akár éjszakai versenyeket is lehetne tartani?

  24. #24
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Nem a BOP-hoz tartozik, de a bajnoksággal kapcsolatban egy kérdés:

    A versenyekhez tervezitek használni a SOL modot, amivel akár éjszakai versenyeket is lehetne tartani?
    Most a tavaszi bajnokságban nem, de ACC-tól függően, ha lesz még ősszel is igény AC bajnokságra, akkor meglátjuk.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •