Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 46 (46 összesen)
  1. #26
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezen jót mosolyogtam.
    Felteszel egy videót amin többek közt, füstölő kerékkel kiforgatod Tomit. A tipikus tömeg baleset okozás receptjét követted. Mögötted vagy 5-en ütköztek.
    Nem tudom hogy csak viccnek szántad e, de lenne mit átértékelned.
    Na azért álljon meg a menet, a videót csak azért raktam fel, hogy mutassam azt, hogy milyen jó is itt egy verseny, ha nem az első sorból indulsz.

    A másik, hogy a szabályzatban is van kilökés és kilökés között különbség, vagyis, ha vennéd a fáradtságot és megnéznéd a videót akkor láthatnád, hogy nem füstölő kerekekkel, féktávot elnézve, 200-al repültem bele Tamásba. Az, hogy elfékeztem az annak a következménye, hogy (ahogy az a videón is látszik) előttem lelassultak én folytattam a bal oldalon és látván azt, hogy a két Nissan egymás mellett van gondoltam a jobb oldalon lévő Porschét majd kényszeríthetem a pálya szélére kigyorsításon, de volt egy fennakadás ugyanis Tamás nem folytatta útját a másik Nissan mellett hanem jobban lelassult, elkezdett szűkebb íven fordulni és ezt már nem tudtam elkerülni, vagyis közeledvén a Nissanhoz jobban fékeztem, hogy ne találjam el, de egyre jobban jött be amire nem igazán lehetett számítani mivel volt helye a jobb oldalon és ez az oka, hogy füstölt a kerék. Amikor pedig hozzáértem akkor már nem füstölt, hanem fordultam az íven. Az is látszik, ahogy lekövetem a pálya szélét jelző fehér vonalat.

    Ja és a "nem tudom, hogy viccnek szántad e" szólást meg nem tudom hová tenni, mert egy nyomorult viccre utaló szót sem írtam, szóval nem tudom, hogy mi volt szerinted olyan marha vicces.

    Amúgy gondoltam, hogy ez lesz, felteszek egy videót amiben 3x b*sznak ki velem, én 2x hibázok, de természtesen csak a sz*rt lehet észrevenni.

  2. #27
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Skinpakkot tessék le tölteni és használni!
    használom, csak a videót laptopon csináltam nem azon a gépen ahol versenyzek és a laptopra nem raktam rá a skineket

  3. #28
    Nagyon kemény futamok voltak, sajnos az időmérőn nem sikerült igazán jó kört összerakni, így csak a 21. helyről indultam, viszont az első körben akkora kavarodás volt... Azt hiszem Antal Gáborral ütköztem össze a kör végén, csak azt láttam, hogy lecsúszik a fűre a Nissan és keresztbe fordul, kihúzódtam a pálya jobb szélére, de sajnos a látóteremen kívül visszacsapódott a pályára és pont kereszteztük egymás útját. Kicsit megsérült a kocsi eleje, de komoly gond nem lett belőle. A 9. helyről álltam ki letölteni a büntetést, ezért visszaestem a 19. hely környékére, viszont előttem szép lassan kezdett összetorlódni egy boly, akikhez lopni tudtam a távolságot. Ezután volt több incidens is előttem, először lehagytam egy-két bukótérből visszaevickélő autót, aztán megtörtént a Márton Zoli által korábban demonstrált tömegbaleset, amivel én nyertem úgy 3-4 további pozíciót. Ellenben a bal elsőm a verseny utolsó szakaszára igencsak lepusztult, úgyhogy innentől kezdve folyamatosan védekeznem kellett először Tömöl Tomi, majd Antal Gábor, végül pedig Márton Zoltán és a Corvette ellen, de túléltem pozícióvesztés nélkül, P11.

    A második versenyen előttem összeakadt Zelfi és a Corvette a rajt után, nyertem két pozíciót, viszont Antal Gábor nagyon jött mögöttem és a Godzillával nem nagyon lehet mit kezdeni az egyenesekben, körbeautózott az első kanyarban. Utána láttam, hogy Terhes Csaba messziről bevetődik a Druidsnál, hagytam is egy autónyi helyet belül, de belém csúszott és mindketten megforogtunk. Utána Szabi ért utol elég gyorsan, lehet bölcsebb lett volna azonnal útjára engedni, mert amíg a megfelelő pillanatra vártam, Horváth Márk és Tömöl Tomi utólért minket és onnantól elég kényelmetlenné vált a dolog, de végül megoldottuk. Az utolsó szakaszban gyakorlatilag végig Tömöl Tomi ellen védekeztem, egyszer összekoccantunk a pálya leggyorsabb kanyarjában és keresztbe csúsztam, de valahogy összeszedtem az autót egy ilyen 270 fokos ellenkormányzással , viszont ezzel magunkra húztuk Zelfit, aki a következő körben végig támadott, de a Westfieldben egy picit összekoccantunk és kicsúszott, azért kár volt, bocsi. Aztán a végén Szabitól kaptam egy kis szélárnyékot is, meg a célvonal előtt vissza is engedett (köszi!), P9.

  4. #29
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Na akkor a tegnapról az én szemszögemből:

    preQ: 1820 körül elkezdtem összerakni a szettet, ami azt eredményezte volna, hogy tudok kicsit készülni a futamra. Nos ez nem jött össze, nem adott képet az Oculus. Kis kábeldugdosás, restartok, helyrejött, kiértieztafost.
    Q: Nagyon szoros volt a mezőny, csak a mezőny harmadát tudtam megelőzni, mert inkább a futamra gyúrtam megtankolva. A gyors körömet a végén üres tankkal elrontottam, egy sort jelentett volna, mindegy.
    R1: Rajt közepes, de körülöttem incidens hegyek, a kör közepére vagy 8 helyet jöttem fel, amikor Varga Tamás mögött negyed autónyira jövök és az utolsó gyors jobbos törésre fordulva (nem láttam a többi körét, de) nagyon korán a pálya közepén befékezett és gyakorlatilag lassítás nélkül telibervertem. Bocs érte, de nem volt elöttünk senki olyan távolságban, hogy indokolt lett volna ez az óvatosság, nem érzem magam hibásnak, esélyem se volt reagálni 220nál 1méterre. Futam ezután kuka, mégegyszer beleálltam a falba, box, full szerviz, körhátrányban gyűjtöttem a versenykilómétereket.
    R2: Rajt jól sikerült, megint jöttek a helyek, majd Oláh Gergővel találkoztam az első balkanyarnál és én húztam a rövidebbet. Megforogtam belőle, így sajnos a második futam is kuka – gondoltam én, de leszámítva ezt, egész jól sikerült, top 10be bejöttek a Mercik némi csapatmunkával J. Előrébb is lehetett volna esély, ha csak sárga a kasztni, de sajnos narancs színben, lebegő motorháztetővel nem volt tempó – de ez jól látszódott azon, hogy a 98%os pályán futott időmnél, 99%oson 3 tizeddel lassabb gyorsköröm lett.

    Irány a bazár!
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  5. #30
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Na akkor a tegnapról az én szemszögemből:
    R1: Rajt közepes, de körülöttem incidens hegyek, a kör közepére vagy 8 helyet jöttem fel, amikor Varga Tamás mögött negyed autónyira jövök és az utolsó gyors jobbos törésre fordulva (nem láttam a többi körét, de) nagyon korán a pálya közepén befékezett és gyakorlatilag lassítás nélkül telibervertem. Bocs érte, de nem volt elöttünk senki olyan távolságban, hogy indokolt lett volna ez az óvatosság, nem érzem magam hibásnak, esélyem se volt reagálni 220nál 1méterre.
    Szia Igen sajnos muszály volt fékeznem mert nekem is túl nagy volt a tempóm (de szerintem csak rápöcköltem azért nem fékeztem akkorát) majd felpillantottam a tükörre és megláttam ,hogy kb esélytelen ,hogy kikerülj vagy lassíts olyan közel vagy nem tartalak hibásnak és sajnálom ,hogy mindketten kiestünk a küzdelemből nekem is összetört és nem is tudtam utánna jó köröket menni. Szerencsételn incidens volt.

  6. #31
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    Na azért álljon meg a menet, a videót csak azért raktam fel, hogy mutassam azt, hogy milyen jó is itt egy verseny, ha nem az első sorból indulsz.

    A másik, hogy a szabályzatban is van kilökés és kilökés között különbség, vagyis, ha vennéd a fáradtságot és megnéznéd a videót akkor láthatnád, hogy nem füstölő kerekekkel, féktávot elnézve, 200-al repültem bele Tamásba. Az, hogy elfékeztem az annak a következménye, hogy (ahogy az a videón is látszik) előttem lelassultak én folytattam a bal oldalon és látván azt, hogy a két Nissan egymás mellett van gondoltam a jobb oldalon lévő Porschét majd kényszeríthetem a pálya szélére kigyorsításon, de volt egy fennakadás ugyanis Tamás nem folytatta útját a másik Nissan mellett hanem jobban lelassult, elkezdett szűkebb íven fordulni és ezt már nem tudtam elkerülni, vagyis közeledvén a Nissanhoz jobban fékeztem, hogy ne találjam el, de egyre jobban jött be amire nem igazán lehetett számítani mivel volt helye a jobb oldalon és ez az oka, hogy füstölt a kerék. Amikor pedig hozzáértem akkor már nem füstölt, hanem fordultam az íven. Az is látszik, ahogy lekövetem a pálya szélét jelző fehér vonalat.

    Ja és a "nem tudom, hogy viccnek szántad e" szólást meg nem tudom hová tenni, mert egy nyomorult viccre utaló szót sem írtam, szóval nem tudom, hogy mi volt szerinted olyan marha vicces.

    Amúgy gondoltam, hogy ez lesz, felteszek egy videót amiben 3x b*sznak ki velem, én 2x hibázok, de természtesen csak a sz*rt lehet észrevenni.
    Egyrészt lehet én hibám, de nem jön be a mazochizmus. Ott versenyzek, ahol jó, nem ott ahol rossz. Ha valahol rossz versenyek vannak, akkor nem maradok ott és áldozok rá még plusz órákat hogy videó sorozatot készítsek a "rossz versenyeim" címmel. Nekem ez már kicsit perverznek tűnik. Ha már időt, meg energiát fektetek videó készítésbe, akkor arról csinálok amiről érdemes. Meg ott ahol érdemes.
    Másik a kettős mérce. Olyan hibákért szólsz le itt másokat, amit te is elkövetsz. Miközben még az alapvető tiszteletet sem adod meg a többieknek, holott nekik köszönheted hogy van kik ellen versenyezni a pályán.

  7. #32
    Tomi Toth Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 12. 05.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    53
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Szia, szerintem egyáltalán nem volt vészes, náladnál gyorsabb pilóták között is van olyan aki kevésbé érzi, hogy hol és mikor kéne félreállni kék zászló alatt. Inkább az lehetett a baj, hogy annyival lassabban köröztél, hogy nagyon hamar rád esett az élmezőny, így amikor még azt érezhetted, hogy van benne pár kanyar, addigra már a nyakadon voltak.
    Én környékemen nem találkoztam feltartással tőled, úgyhogy azzal nem volt gond, de a több gyakorlás és a jobb köridők elférnek még


    szia !
    Igen van hova fejlődni ! A kanyarokba való behajtást és ki gyorsítást még csiszolni kell !
    A következő remélem jobb lesz ! Most már lesz időm felkészülni ! Örülök hogy nem tartottalak fel igyekeztem a kanyarok utáni egyenesekben le húzódni és mindenkit elengedni aki a kanyarban is rajtam volt azt a kanyarban is elengedtem de ott nehezebb és volt aki türelmetlenebb ! Igen hamar be ért az eleje ! Csak pislogtam ! De nem szegte kedvem ! Viszint még mindig azon az egy mondaton rágom magam hogy “ mit éreznek most a lekörözöttek,, ezt valahogy nem tudom hova rakni ! Örülök hogy ilyen jó csapatba kerültem ! Sokan segítenek sokan adnak tanácsot ! Zelfi Tominak sokat köszönhetek ! Ő mindig el lát pár jó tanáccsal és beállitással szerintem már az agyára megyek de majd egyszer le isszuk ���� viszint úgy gondolom ha építő jelleggel nem tudunk a másikhoz szólni inkább maradjunk csendben !
    Utoljára módosította: GTF_Bika; 2019. 01. 22. 15:17. Indoklás: design
    Tóth Tamás

  8. #33
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Egyrészt lehet én hibám, de nem jön be a mazochizmus. Ott versenyzek, ahol jó, nem ott ahol rossz. Ha valahol rossz versenyek vannak, akkor nem maradok ott és áldozok rá még plusz órákat hogy videó sorozatot készítsek a "rossz versenyeim" címmel. Nekem ez már kicsit perverznek tűnik. Ha már időt, meg energiát fektetek videó készítésbe, akkor arról csinálok amiről érdemes. Meg ott ahol érdemes.
    Másik a kettős mérce. Olyan hibákért szólsz le itt másokat, amit te is elkövetsz. Miközben még az alapvető tiszteletet sem adod meg a többieknek, holott nekik köszönheted hogy van kik ellen versenyezni a pályán.
    Jól van, kezdődik.

    Videó sorozat, mármint mind a kettő?, amit egyenként kb. 30 perc alatt csináltam (paul ricard és brands hatch), tényleg rengeteg időt emészt fel. És igen lesz majd olyan videó is amiben a jó dolgok vannak benne, de azt igényesen csinálom, amit feltöltöttem azon nincs mit szerkeszteni, csak sorba rakni, renderelni és kész.

    Kettős mérce? Ha jól emlékszek pont ezzel kezdtem az egészet, hogy elnézést kértem mind a két embertől akit megforgattam, utána pedig megpróbáltam elmagyarázni, hogy hogy láttam én az autóból az egészet. És azt is figyelembe kéne venni, hogy a két kiforgatás közül az egyik a verseny közepén volt amikor már három alkalommal is megszívtam előtte és igencsak nehéz volt uralni a széttört autót meg azt a dühöt amit a már említett esetek miatt éreztem, a másik kocc pedig igaz, hogy a verseny elején volt, de korábban leírtam, hogy az miért történt.

    Tisztelet, ja. Na akkor vegyük sorra: 1. elnézést kértem, 2.amikor leírtam az esetet, akkor is mondtam, hogy az én hibám, 3. a videóban nem csak mások hibái vannak benne, hanem az enyémek is.

    Még valami?

  9. #34
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    Jól van, kezdődik.
    Ha ilyen sokat hallod, talán megéri átgondolni.

  10. #35
    Idézet Eredetileg Toth Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Viszint még mindig azon az egy mondaton rágom magam hogy “ mit éreznek most a lekörözöttek,, ezt valahogy nem tudom hova rakni !
    Még ha el is hangzik valami ilyesmi, vezetés közben, ahogy dolgozik az adrenalin, gyakran repkednek olyan kijelentések, amiket nem feltétlenül kell megalapozott/megfontolt kritikaként felfogni. Valahol mindenkinek el kell kezdeni, persze azért nyilván amíg nem érzed magad elég magabiztosnak egy adott szimulátorban, addig érdemes minél több energiát fektetni a felkészülésbe, hogy olajozottan menjen minden élesben, ne érjen semmi váratlanul.

  11. #36
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ha ilyen sokat hallod, talán megéri átgondolni.
    mit hallok?

  12. #37
    Deák Ferenc Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 17.
    Város
    Felsőpakony
    Üzenetek
    109
    Csak néhány szó az időmérőről. Elég ramaty állapotban , utolsó pillanatban beesve, tovább fokozta a hangulatomat, hogy mennyire ( nem ) figyeltünk egymásra. Tudom , hogy rövid a pálya és sokan voltunk, de minimum 5-en jöttek ki elém a boxból, ketten álltak szemben és volt aki kétszer is az első kanyarban jött rá, hogy ő mégis gyors körön van. Szóval a kivezető körökön kívül volt még vagy 3-4 köröm ahol vagy a gumi volt már tré vagy én. Volt aki a box kijáratnál amikor lassítottam, mert jött valaki, inkább átment rajtam ki az éppen érkező elé ! Nem kívánok személyeskedni , de figyelhetnénk kicsit jobban egymásra.

  13. #38
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Billytheold írta Hozzászólás megtekintése
    Csak néhány szó az időmérőről. Elég ramaty állapotban , utolsó pillanatban beesve, tovább fokozta a hangulatomat, hogy mennyire ( nem ) figyeltünk egymásra. Tudom , hogy rövid a pálya és sokan voltunk, de minimum 5-en jöttek ki elém a boxból, ketten álltak szemben és volt aki kétszer is az első kanyarban jött rá, hogy ő mégis gyors körön van. Szóval a kivezető körökön kívül volt még vagy 3-4 köröm ahol vagy a gumi volt már tré vagy én. Volt aki a box kijáratnál amikor lassítottam, mert jött valaki, inkább átment rajtam ki az éppen érkező elé ! Nem kívánok személyeskedni , de figyelhetnénk kicsit jobban egymásra.
    +1, de nem csak erre a futamra, igaz lehet Doningtonra, Paul Richardra, stb

  14. #39
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Marton Zoli!

    Szerintem koncentralj arra, hogy te miben tudsz fejlodni es ne arra, hogy masoknak mire kellene figyelni. Vegigneztem a futamaidat es boven van meg miben javulnod tempo es versenyzes tekinteteben is. Addig, amig magadbol nem hoztad ki a legtobbet, szerintem szereptevesztes reszedrol a tobbieken barmit szamonkerni.

  15. #40
    Hali!

    Bocs mindenkitől akit feltartottam. Az első VR versenyem volt , későn jöttem rá ,hogy balra fent a sarokban látom a kék zászlót. Nem mentség mert gondolhattam volna , hogy nem a ferrarik előtt vitézkedek. Nem tudom mennyit jöttetek mögöttem nem szoktam ilyet csinálni, mindig figyelek. Nekem nagyon hiányzik a mekiből a belső tükör.
    Bocsi még1X!

    Ma vissza is vittem a VRhaedsetet. Annyira nyomta az orrnyergemet ,hogy úgy éreztem nem kapok levegőt.

  16. #41
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Marton Zoli!

    Szerintem koncentralj arra, hogy te miben tudsz fejlodni es ne arra, hogy masoknak mire kellene figyelni. Vegigneztem a futamaidat es boven van meg miben javulnod tempo es versenyzes tekinteteben is. Addig, amig magadbol nem hoztad ki a legtobbet, szerintem szereptevesztes reszedrol a tobbieken barmit szamonkerni.
    Mit kértem számon? Csak leírtam a tapasztalataimat, hogy megint sikerült pont rossz helyen lenni rossz időben, mert valaki/valakik nem képesek helyet hagyni, féktávot jól felmérni stb. A tempó az lehet, hogy nincs meg 100%-ra, de kétlem, hogy "versenyzés tekintetében" nem a legjobbak között lennék. Paul Ricardon és Brands Hatchen is már az első körben lőttek az egésznek és láttam ám a többi versenyt is, mindegyiken van ilyen. Szóval elég nehéz úgy teljesíteni, hogy még sosem tudtam befejezni egy futamot sem 100%-os autóval rajtam kívül álló okok miatt.

    Ja igen és egy büdös szóval nem mondtam, hogy nem hibáztam és én vagyok a világ legjobbja a többiek meg mind szarok, mert ma már te vagy a második akinek az írása alapján azt látom, hogy ezt gondolja.

    Nem értem, hogy miért kell ebbe belekezdeni, az első hozzászólásom is azzal kezdődött, hogy bocsánatot kértem, mert hibáztam, ez valahogy elkerüli a figyelmeteket. Senkinek a nevét nem említettem meg, hogy ki cseszett ki velem pedig voltak bőven.
    Utoljára módosította: RangerHU34; 2019. 01. 21. 18:28.

  17. #42
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Addig, amig magadbol nem hoztad ki a legtobbet, szerintem szereptevesztes reszedrol a tobbieken barmit szamonkerni.
    Én bízom benne hogy csak a rossz szóhasználat eredménye a "számonkérni" rész. Nem gondolom hogy Zoltán számonkért volna bárkit is, sőt.

    Zoltántól függetlenül: Nem hiszem hogy azért mert valaki nem ugyanazon a szinten van mint a másik, ne kritizálhatná jogosan. Semmivel sincs kevesebb joga valakinek kritizálni más valakit, attól hogy lassabb, gyengébb, ügyetlenebb stb., mert lehet igaza van
    Te és Barzo Laci kifejezetten kiemeltétek azt, amibe bele lehet kötni Zoli hozzászólásában, pedig semmi értelme nem volt.
    Utoljára módosította: Schumi; 2019. 01. 21. 18:57.

  18. #43
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Én bízom benne hogy csak a rossz szóhasználat eredménye a "számonkérni" rész. Nem gondolom hogy Zoltán számonkért volna bárkit is, sőt.

    Zoltántól függetlenül: Nem hiszem hogy azért mert valaki nem ugyanazon a szinten van mint a másik, ne kritizálhatná jogosan. Semmivel sincs kevesebb joga valakinek kritizálni más valakit, attól hogy lassabb, gyengébb, ügyetlenebb stb., mert lehet igaza van
    Te és Barza Laci kifejezetten kiemeltétek azt, amibe bele lehet kötni Zoli hozzászólásában, pedig semmi értelme nem volt.
    Szerintem felreertetted amit irtam: teljesen mindegy, hogy igaza van-e annak, aki kritizal vagy nem es tolem barki belekothet barkibe. De gyorsabb es jobb versenyzo attol leszel, ha magaddal foglalkozol. Zolinak pedig meg boven van hova fejlodnie ezen a teren - ahogy mondjuk mindannyiunknak.

    Zoli hozzaszolasaibol - a korabbiakbol is - az jon le, hogy ez egy inkompetens balfasz banda, amely mindig tonkreteszi a versenyeit. Ez nekem nem tetszik es szerintem masoknak sem.

  19. #44
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem felreertetted amit irtam: teljesen mindegy, hogy igaza van-e annak, aki kritizal vagy nem es tolem barki belekothet barkibe. De gyorsabb es jobb versenyzo attol leszel, ha magaddal foglalkozol. Zolinak pedig meg boven van hova fejlodnie ezen a teren - ahogy mondjuk mindannyiunknak.

    Zoli hozzaszolasaibol - a korabbiakbol is - az jon le, hogy ez egy inkompetens balfasz banda, amely mindig tonkreteszi a versenyeit. Ez nekem nem tetszik es szerintem masoknak sem.
    De hiába vagy jó versenyző, ha van legalább egy a mezőnyben aki nem az.

    Azt meg b*aszdmeg légyszíves linkeld már ide, hogy mikor írtam azt, hogy itt mindenki balf*sz. Azt írtam, hogy "nem értem ezeket az embereket", mondd már meg, hogy ebben a k*rva mondatban hol van a "mindenki" szó vagy bármelyik másik hozzászólásomban. Van egy nagyon egyszerű mondás: Akinek nem inge, ne vegye magára. Ha te mindenképpen magadra akarod venni vagy bárki más magára akarja venni azzal én nem tudok mit kezdeni b*szki.

    A "verseny állandó tönkretétele", szerinted, ha valaki hátulról beléd száll, mert elcseszte nem küldenéd el a jó büdös pics*ba? Vagy, ha valaki nem tud mások mellett menni és ezért ütköznek, aminek következtében egy 3-ik ember szívja meg, aki történetesen te vagy? Esetleg egy idióta nem tud rendesen visszajönni a pályára és le kell menned a pályáról, hogy ne találd el? Ezek mind megtörtént esetek, aminek a megosztása, értékelése elméletileg építené ezt a közösséget, de ehelyett csak azt keresitek (már aki), hogy mibe lehet belekötni és milyen módon lehet b*szogatni a másikat.

    Az meg, hogy azt mondod, hogy ki kell hozni a maximumot, meg fejlődni kell, igen b*szdmeg, ezért írtam az első hozzászólást és csináltam a videót. Ha annyira ki akarnék cseszni mással akkor nem feltöltenék egy videót az esetekről, hanem óvnék, mert amúgy lenne mit, de én inkább felteszek egy videót, hogy miben kell javulni, mert elvileg ez egy "baráti" közösség ahol segítik a másikat, de valahogy ezt nem sikerül megérteni. Ez nem az igazi versenyzés ahol számít az, hogy hogyan csesszünk ki a másikkal, mert ott a pénz is számít és ha valakit sikerül bemártani akkor a másik csapat jól jár esetleg pontot kapnak, meg több pénzt a végén, de ez itt nem erről szól.

  20. #45
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Én bízom benne hogy csak a rossz szóhasználat eredménye a "számonkérni" rész. Nem gondolom hogy Zoltán számonkért volna bárkit is, sőt.

    Zoltántól függetlenül: Nem hiszem hogy azért mert valaki nem ugyanazon a szinten van mint a másik, ne kritizálhatná jogosan. Semmivel sincs kevesebb joga valakinek kritizálni más valakit, attól hogy lassabb, gyengébb, ügyetlenebb stb., mert lehet igaza van
    Te és Barzo Laci kifejezetten kiemeltétek azt, amibe bele lehet kötni Zoli hozzászólásában, pedig semmi értelme nem volt.
    Köszönöm.

  21. #46
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Szervezői közlemény:

    Márton Zoltán 2 hét eltiltásban részesült, mivel véleményének nem a liga szellemiségéhez méltó módon adott hangot és nem adta meg a kellő tiszteletet a közösségnek és versenytársainak.


    A jövőre nézve kérnénk mindenkit az alábbi elvek szem előtt tartására és egyben betartására:

    • Függetlenül attól, hogy kivel mi történt a pályán, a kölcsönös tisztelet és kultúrát hozzáállás mindenkitől elvárt és mindenkinek jár mind a fórumon és minden egyéb kommunikációs csatornán.
    • Attól még hogy a mondandónak nincs konkrét alanya, attól az még sértő lehet másokra nézve. Ezt kérjük mindenki tartsa szem előtt, mielőtt a versenytársait bármilyen formában becsmérli.
    • A kulturált hangnem akkor is elvárt, ha adott esetben Te ezt nem kapod meg mástól. Itt nincs helye mindenféle cicaharcnak és az nem mentség senkinek, hogy "de ő kezdte!"
    • A vitás esetek rendezésnek módja az óvás, vagy a privát üzenet.
    • Az óvás intézménye nem arra hivatott, hogy a sértettet kárpótolja, hanem hogy megtörténjen a hibás fél felelősségre vonása, aki (várhatóan) tanul az esetből és legközelebb már nem követi el újra és újra ugyan azt a hibát. Így tud futamról-futamra fokozatosan javulni az általános versenyzői morál és futamaink biztonsága. Ez viszont egy folyamat, amihez mindannyian kelletek, ezért fontos, hogy mindenki óvjon, ha olyat lát, aminek itt szerinte nincs helye.
    • Ennek fényében aki nem ad be hivatalos óvást, annak nincs semmilyen jogalapja itt a fórumon mások pályán történő viselkedését bármilyen formában kérdőre vonni, kritizálni.
    • Azt, hogy a versenyeken mi szabályos és mi nem, azt a Versenybíróság hivatott eldönteni.
    • Nem vagyunk egyformák, nem egy helyről jövünk, ezért sokak fejében más-más elképzelés és elvrendszer élhet a versenyzés mikéntjéről, ami egyrészt teljesen normális, másrészt nem biztos, hogy az általunk szervezett bajnokságban is pont az van érvényben, amit Ő gondol. Ha vmi nem világos, akkor előbb inkább kérdezzetek, kérjetek hivatalos állásfoglalást a VB-től.
    • Ezzel megelőzhető, hogy adott esetben úgy marasztalj el valamiért vkit, hogy még nincs is igazad, sőt valójában te magad vagy a hibás az incidensért.
    • A büntetéseket a VB soha sem a személyed ellen hozza, hanem csupán autók mozgását vizsgálja és megállapítja melyik követett el hibát. Ezt kérlek mindig vedd figyelembe, amikor a VB-vel beszélsz és ne személyes sértésként kezeld az VB döntéseit.



    A fenti elvek általánosan vonatkoznak a közösségünk tagjaira és nem feltétlenül Zoltán viselkedésével hozhatók összefüggésbe, csupán idejét láttuk egyben összefoglalni ezeket. A továbbiakban is szívesen látunk mindenkit mind a futamainkon, mind a fórumon, aki képes a fenti elvek szellemében viszonyulni a versenytársaihoz és a közösséghez.

    Köszönjük!
    Utoljára módosította: neilszab; 2019. 01. 26. 15:50.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •