Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (40 összesen)

Téma: Custom Shaders Patch

  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    Custom Shaders Patch

    2017 decemberi utolsó patch óta gyakorlatilag az Assetto Corsa támogatása, továbbfejlesztése befejeződött. A program nyitottságának, és lelkes moddereknek köszönhetően azonban továbbra is fejlődik, gyarapodik a szimulátor, nem veszít fényéből. Mai napig egyre több app, autó, pálya köti le a versenyzés szerelmeseit. x4fab által készített Content Manager (nyílt forráskódú) rengeteg plusz új funkcióval, szolgáltatással, beállítási lehetőséggel gyarapítja a programot, lecserélve, továbbturbózva az AC eredeti menüjét, launcher-ét. Ennek az egyik legérdekesebb beépülő modulja -de külön is letölthető, használható- a Custom Shaders Patch, ami a játék eredeti shader-ét (képfeldolgozó rendszerét) újítja fel, lehetővé téve több, szebb fényforrások alkalmazását.

    A CSP-be több kissebb-nagyobb modul/plugin tartozik bele, melyeket x4fab mellett több ember gyúr össze. Folyamatosan frissülnek, és javulnak. CM-en belül ezeket grafikus felületen lehet finomhangolni, ki-be kapcsolni. Ezek részletesebben:







    • Car extensions
      Új, kiterjesztett lehetőségeket, funkciókat tud adni kocsikhoz. Úgymint kanyarodásjelző (index), tolató lámpa (ezek egyelőre csak automatikusan tudnak világítani). Műszerfalon kibővített visszajelző fények (nyitott ajtó, lefulladt motor, kézifék, akksi, benya, stb). Törhető (sötét) fényszórók. Le-fel kapcsolásnál animációk (pl békalámpa felnyitódva világítja be az utat). Analóg órák, forduló kilóméterszámláló a műszerfalon.

      Állítható, vizuálisan dönthető légterelő szárny
      Forgó kilóméterszámláló





    • Fake Shadows FX
      A kocsik alatti árnyék lesz pontosabb. Pl ha a kocsi ugrat, felemelkedik, akkor kissebb, homályosabb, átlátszóbb.





    • Graphic adjustments, other small things
      Apróbb dolgok. FXAA helyett SMAA elsémítás választható.
      Látótávolság 20km-re bővíthető. Motinblur-t, elmosást lehet tovább fokozni (külső-belső kameráknak külön). Texturák kockásodását tudja eltüntetni...
      Az árnyékok, állóképnél, külső kameranézetből nem "remegnek" (smart shadows).





    • Dynamic Lights, Lighting FX
      Extra, plussz fényforrások a játékhoz (autókon, pályákon).
      - Fényszórók
      - Kipufogó lángok, féktárcsa izzás
      - Pálya menti fények (este le-fel kapcsolódóak külön)
      - Tompább, haloványabb fények napsütésben
      - Dinamikus környezeti fények a környezetük alapján (globális világítás szerűség, fű mellett elmenve zöldebb lesz a kocsi)
      - Ugratva a megvilágítás is ugrál.
      P1
      Ugratós megvilágítás
      Dynamic ambient





    • Neck, alternative head movement
      Ezzel a kiegészítővel, a kamera az apex-ra tud nézni. A haladási, kanyarodási irányt tudja követni. Rázkódik a kamera. G erőkkel együtt tud mozogni. Egérrel szabadon körbenézhetünk.

      Stabilizáció: Pályára nézés:





    • New AI behavior
      Trackday/practice módban "flood"-olnak a gépi ellenfelek. Ami annyit tesz, hogy a nagyobb pályákon (beállíthatod) akárhol vagy a pályán, körülötted jellennek meg (észrevétlenül, nem zavaróan) az általad kiválasztott ellenfelek. Ha egy nálad gyorsabb kocsi lehagyott (pl 200m-re, de beállítható) akkor eltűnik, és mögéd rak egy másik kocsit, hogy utolérjen. Vagy folyamatosan körül leszel véve AI-val, vagy folyamatosan előzgeted őket, vagy folyamatosan megelőznek téged.
      Lehetőséged van a pályán visszafelé is menni.





    • New Loading screen
      A pályabetöltős képernyőt frissíti fel. Alt-Tab-ozásnál kevésbé "fagy be" a windows szerint. Valamint mégtöbb infót rak ki töltődés közben (pályáról, szerverről). Háttérnek meg dinamikusan tud berakni képet, akár saját mentésűt az adott pályáról.



    • Nice screenshoots
      Accumulation AA segítségével, 1px-en belüli eltolással, egyszerre több képből képes egy mégélesebbet varázsolni. Három monitor, HDR, képernyőfelbontásnál mégnagyobb képernyőmentés támogatása.
      Screenshoot összehasonlítás



    • Smart mirror (Real Mirrors)
      Személyreszabható visszapillantó tükör. Nagyítás, belátási szög állítás.
      Real Mirrors-al, több nézőpont (gyujtópont), látható kocsibelső, látható saját kasztni, tükröződések.
      VR-hoz külön beállítási lehetőségek.













    Mindegyik "mod" olyan amilyen, 3rd party, nem erre lett tervezve, nem hivatalos. Nyílván erőforrást vesznek el a számítógéptől, de én nem vettem érszre drasztikus FPS esést. Többségében bekapcsolt effekteknél, kb 160fps-ről 130-ra eshetett. Véleményem szerint érnek ennyit, szép eredményt produkálnak. Túlsok "nyűg" sincs velük, illetve megérnek annyit. Nem "szemeteli" tele az eredeti AC-t, eltávolítható. Jót tesz a CSP az AC-nak, és ez lesz a fő csapásiránya senior éveire.

    Ami még nincs kész, különálló mod-ként leledzik, vagy én nem értettem még meg:
    Weather FX: ezzel lehet majd a napszakokat, időjárást dinamukusan változtatni

    Rain FX: eső. megjelenítésen túl nemtudom hogyan implementálható?
    Utoljára módosította: Kettel; 2019. 01. 04. 21:27.

  2. #2
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Szép kis csomag. Nem semmi hogy a modderek szebb dolgokat hoznak össze mint a játék fejlesztők, nem is értem miért nem hoznak össze inkább ők egy saját játékot pl UE-vel.

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Szép kis csomag. Nem semmi hogy a modderek szebb dolgokat hoznak össze mint a játék fejlesztők, nem is értem miért nem hoznak össze inkább ők egy saját játékot pl UE-vel.
    Inkább olyasmi jut eszembe, hogy rfactor, ISI példájára, nem lehetne valahogy licenszelni az alap AC motort? Lásd rFactor-ból, a mai napig mit kihoztak az automobilista-ban (lelkes modderek). Simbin-ék hány bajnokságot, játékot hoztak ki az ISI engine-ből? AC motorjába nemlátok bele, nemtudom milyen korlátai vannak, de nekem nem tűnik annyira elavultnak, látnék még benne potenciált.

  4. #4
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Inkább olyasmi jut eszembe, hogy rfactor, ISI példájára, nem lehetne valahogy licenszelni az alap AC motort? Lásd rFactor-ból, a mai napig mit kihoztak az automobilista-ban (lelkes modderek). Simbin-ék hány bajnokságot, játékot hoztak ki az ISI engine-ből? AC motorjába nemlátok bele, nemtudom milyen korlátai vannak, de nekem nem tűnik annyira elavultnak, látnék még benne potenciált.
    Potencial van benne, de penz nincsen. AC motort pedig nem kell licencelni, most is azt csinlasz vele, amit akarsz, a kiegeszitokert van aki penzt ker.

    De sehol nincs az iRacinghez kepest szervezettsegben, bevetelben, pedig AZ regi.

  5. #5
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Az ISI más tészta, ők már nem is csak külső használatra licenszelték a motort, hanem konkrétan magukat a forráskódokat is értékesítették, kvázi kiszálltak a saját bizniszükből. A gMotor (vagy isiMotor, nem rémlik már pontosan ) 1.0-t eladták a Reizának, a 2.0-t a Luminisnek, az rFactor Pro-t pedig egy harmadik, ma már tőlük független cég viszi.

    ( Szerintem amúgy az eredeti AC-nak sem a grafikai, sem a fizikai motorja nincs olyan szinten úgy általánosságban, hogy annyira ugornának erre a lehetőségre a fejlesztők 2019-ben. )

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Én azt gondolom, hogy ezeket a dolgokat nem véletlenül nem valósította meg az AC-ben a Kunos, egész egyszerűen már nem lett volna rentábilis ebbe további erőforrásokat beleölni a részükről, pláne nem az új cím rovására. Ezeket lelkes modderek elvárások nélkül és hobbiból csinálgatják, de nagyon sokat tud változni a leányzó fekvése, amint már nem szórakozásból csinálsz vmit, hanem megélni kívánsz belőle...

    Illetve az megint egy külön téma, ha toldozgatsz/foltozgatsz egy meglévő vmit, mint hogy alapjaitól felépíts egy teljes önálló projektet... a két dolog nem említhető egy lapon szerintem. És azért arról se feledkezzünk meg, hogy attól még hogy vki ügyes egy bizonyos technikai területen, attól még egyáltalán nem biztos, hogy össze is tud fogni mind szakmailag és mind üzletileg egy komolyabb vállalkozást.
    Utoljára módosította: neilszab; 2019. 01. 04. 18:43.

  7. #7
    Fazekas Andor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 08.
    Üzenetek
    93
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ami még nincs kész, különálló mod-ként leledzik, vagy én nem értettem még meg:
    Weather FX: ezzel lehet majd a napszakokat, időjárást dinamukusan változtatni

    Rain FX: eső. megjelenítésen túl nemtudom hogyan implementálható?
    Először is jó hogy létre jött ez az új "téma" szekció ezért köszönet!
    Másfelől:
    Weather FX nálam sem működött ,pedig benne van a csomagban valami viszont hiányzott neki.
    Rain FX Az eső csak látszati dolog és csak az látja ,aki használja,ha erre gondoltál,szóval az eső nem esik mindenkinek.
    Egyébként nálam pedig a fényeffektek nem működnek Prostprocessing használatakor,ha kikapcsolom akkor viszont jók
    Az alábbi linken egyébként van egy másik esőzéssel kapcsolatos mod,nem tudom ,hogy van-e köze az összes többi készítőihez,de kicsit jobb.Jobban beállítható talán.
    Itt van pár hasznos link az említett mellett.

    https://www.racedepartment.com/downl...e?update=41666

    https://www.racedepartment.com/downl...-tracks.23432/

    https://www.racedepartment.com/downl...e?update=41890
    Utoljára módosította: Andor Knight; 2019. 01. 04. 22:26.

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Potencial van benne, de penz nincsen. AC motort pedig nem kell licencelni, most is azt csinlasz vele, amit akarsz, a kiegeszitokert van aki penzt ker.

    De sehol nincs az iRacinghez kepest szervezettsegben, bevetelben, pedig AZ regi.
    AC "motorját" tökre nemhasználhatod csakúgy arra amire akarod, pláne nem kereshetsz vele pénzt. Jogvédett. Se licenszelni nemlehet, se forráskódja nem elérhető. Szerencsére modderbarátnak készűlt (úgymint az rfactor), azért kívűlről könnyen lehet toldozni, foldozni, belenyúlni.
    Plusz tartalmakért -autókért, pályákért- a "profibb" modderek kérnek pénzt, vagy lehet donate-elni őket. A játék ciklusának végén Kunos-ék is szinte csak a plusz tartalmakkal gyűjtötték a pénzt.

    Kunosék döntése, hogy egy platformot hagynak meghalni (pl levágják a lobbit), félig nyitvahagyják, vagy esetleg mégjobban kinyitják. Ahogy a CSP is mutatja új funkciókat, lehetőségeket lehetne belerakni a programba. Ami még tökéletesebbé, teljesebbé tehetné a platformot. Ez a versenyzőknek lenne jó. Kunos-éknak nembiztos. Nem kismillió helyről kéne az appokat összerakosgatni, hanem lennének vmi package-ek. Lehetne licensz-elni az alapot, és köré építeni egy bajnokságot, akár blancpaint, esővel, sötétben, 2019-es pályákkal, autókkal. Khm 20 dollárért. 10 menne a licenszért Kunos-nak. Ha 10db porsche-ért kiadtunk 10 dollárt, akkor egy szinte különálló játékért, bajnokságért nem adnánk 20-at? Jó, nemértek hozzá, de nem lehetne win-win szituáció?

    Iracing most nemtudom hogyjön ide...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én azt gondolom, hogy ezeket a dolgokat nem véletlenül nem valósította meg az AC-ben a Kunos, egész egyszerűen már nem lett volna rentábilis ebbe további erőforrásokat beleölni a részükről, pláne nem az új cím rovására. Ezeket lelkes modderek elvárások nélkül és hobbiból csinálgatják, de nagyon sokat tud változni a leányzó fekvése, amint már nem szórakozásból csinálsz vmit, hanem megélni kívánsz belőle...

    Illetve az megint egy külön téma, ha toldozgatsz/foltozgatsz egy meglévő vmit, mint hogy alapjaitól felépíts egy teljes önálló projektet... a két dolog nem említhető egy lapon szerintem. És azért arról se feledkezzünk meg, hogy attól még hogy vki ügyes egy bizonyos technikai területen, attól még egyáltalán nem biztos, hogy össze is tud fogni mind szakmailag és mind üzletileg egy komolyabb vállalkozást.
    Nyílván, egypár emberrel indult a project, valószínű tovább is jutottak az AC-vel mint eredetileg csak remélték.
    Pénz pénz, persze, de ha csak az számítana eleve nem autoszimulátort építetenek. Könnyebbé, szórakoztatóbbá teszik a játékot, szélesebb közönség számára élvezhetővé, máris hupsz 200% eladás. Semmi bántás, de állítólag az lett megmondva hogy a grafikus motor nem képes több fényforrás kezelésére. Egy orosz modder mégis megcsinálta. Hobbiból. Lehet hogy ők nem voltak elég ügyesek bizonyos technikai területen? Van náluk is ügyesebb, lelkesebb? Egy ember megcsinálta a minorating-et. Hobbiból. Felis vették ACC-be. Valószínű moddolhatóság nélkül az AC sem lenne ilyen népszerű.

  9. #9
    Fazekas Andor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 08.
    Üzenetek
    93
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Nyílván, egypár emberrel indult a project, valószínű tovább is jutottak az AC-vel mint eredetileg csak remélték.
    Pénz pénz, persze, de ha csak az számítana eleve nem autoszimulátort építetenek. Könnyebbé, szórakoztatóbbá teszik a játékot, szélesebb közönség számára élvezhetővé, máris hupsz 200% eladás. Semmi bántás, de állítólag az lett megmondva hogy a grafikus motor nem képes több fényforrás kezelésére. Egy orosz modder mégis megcsinálta. Hobbiból. Lehet hogy ők nem voltak elég ügyesek bizonyos technikai területen? Van náluk is ügyesebb, lelkesebb? Egy ember megcsinálta a minorating-et. Hobbiból. Felis vették ACC-be. Valószínű moddolhatóság nélkül az AC sem lenne ilyen népszerű.
    Így van,kezdetben egy "garázs" projekt volt,ezért nem is raktak bele mindent és nem is úgy készítették el,az egyébként saját fizikai és grafikai motort ,hogy mindenre kiterjedjen.Ők is egyek voltak a sok közül,akik feltettek egy játék kezdeményt nem véletlen Early verzióba először ,és várták a visszajelzéseket.Próbáltak úgy gondolkodni,hogy minél optimálisabb legyen tehát.(rFactor 1 is híres volt eső és minden flanc nélkül pedig ott volt akár a GTR 2 is,bár pontosan nem tudom világszerte vagy akár hogy itt milyen népszerűsége volt,de ha jól tudom hiába volt benne eső meg ilyesmi ,akkor is rFactor 1 volt a jobb választás,bár lehet azért mert csak egy pici játékfájlt elég volt letölteni és mehetett a játék.) A fényekről pedig csak annyit,hogy azok elvileg ugyebár modder által meg lettek oldva,de nem játékon belül,hanem kívülről.

  10. #10
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Semmi bántás, de állítólag az lett megmondva hogy a grafikus motor nem képes több fényforrás kezelésére. Egy orosz modder mégis megcsinálta. Hobbiból. Lehet hogy ők nem voltak elég ügyesek bizonyos technikai területen? Van náluk is ügyesebb, lelkesebb?
    1. Oroszok mindenre is képesek
    2. Lehet kifogásként is megélni hogy nem kezelte a motor, de elég sok szempontot figyelembe kell vennie a fejlesztőknek, amikor elkezdenek dobálni bele új cuccokat: tartani tudják-e a megadott gépigényt, megéri-e a befektetett pénzt, energiát, hoz-e vissza a konyhára stb. Nem néztem a modot, de ha veszítesz FPS-t vele, akkor lehet meg is van a válasz, miszerint X fényforrás felett tényleg nehezére esik kezelni a motornak.

    Valószínű moddolhatóság nélkül az AC sem lenne ilyen népszerű.
    Félek tőle az ACC pont ezért nem lesz.

  11. #11
    Fazekas Andor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 08.
    Üzenetek
    93
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Félek tőle az ACC pont ezért nem lesz.
    Én is ,bár nem tudom hogy úgy általában milyen moddolhatósági szinttel bírnak az Unrealos játékok főleg ez az új Unreal 4 ,de azért csak meg lehetne oldani.Bár nyilván lehet ki van kötve hogy olyan legyen ,amibe nem lehet belenyúlni,bár aki akar az így is megteheti,és ha jól tudom eddig is nem az volt az indok,hogy nem lehet,hanem hogy nagyon nehéz jóra csinálni egy modot.Sajnos valószínű jövőre ebből kifolyólag a GTR 3 se lesz modolható,ha lesz egyáltalán,úgyhogy mihamarabb ha jön egy AC2 annál jobb,mert GTR-ből egyhamar nem lesz a 3. részen kívül új,az biztos ráadásul az Angol SimBin nem is a régi banda,szóval a 3 minőségére sincs garancia,főleg ha simcade lesz.
    UI: Kíváncsi lennék anno GTR 2 és rFactor idejében direkt volt úgy csinálva a játék,hogy moddolható legyen?

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Pénz pénz, persze, de ha csak az számítana eleve nem autoszimulátort építetenek. Könnyebbé, szórakoztatóbbá teszik a játékot, szélesebb közönség számára élvezhetővé, máris hupsz 200% eladás.
    Nem biztos, ha elmennek abba az irányba máris olyan konkurenciával találnák szembe magukat a piacon, amivel nem biztos, hogy fel tudnák volna venni a versenyt.

    Semmi bántás, de állítólag az lett megmondva hogy a grafikus motor nem képes több fényforrás kezelésére. Egy orosz modder mégis megcsinálta. Hobbiból. Lehet hogy ők nem voltak elég ügyesek bizonyos technikai területen? Van náluk is ügyesebb, lelkesebb?
    1. Lehet Kunos-nál nem voltak valóban elég ügyesek, nem gondoltak erre a megoldásra
    2. Lehet csak nem akartak már plusz erőforrást ölni bele, inkább az ACC-re koncentráltak már.
    3. Lehet ez a mostani a motorháztető alatt valójában egy olyan szintű sufni megoldás, amit egy magára valamit adó programozó hivatalos minőségben sosem adna ki kezéből.
    Utoljára módosította: neilszab; 2019. 01. 05. 03:21.

  13. #13
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Idézet Eredetileg Andor Knight írta Hozzászólás megtekintése
    Így van,kezdetben egy "garázs" projekt volt,ezért nem is raktak bele mindent és nem is úgy készítették el,az egyébként saját fizikai és grafikai motort ,hogy mindenre kiterjedjen.Ők is egyek voltak a sok közül,akik feltettek egy játék kezdeményt nem véletlen Early verzióba először ,és várták a visszajelzéseket.Próbáltak úgy gondolkodni,hogy minél optimálisabb legyen tehát.(rFactor 1 is híres volt eső és minden flanc nélkül pedig ott volt akár a GTR 2 is,bár pontosan nem tudom világszerte vagy akár hogy itt milyen népszerűsége volt,de ha jól tudom hiába volt benne eső meg ilyesmi ,akkor is rFactor 1 volt a jobb választás,bár lehet azért mert csak egy pici játékfájlt elég volt letölteni és mehetett a játék.) A fényekről pedig csak annyit,hogy azok elvileg ugyebár modder által meg lettek oldva,de nem játékon belül,hanem kívülről.
    Az ISI a szimulátorok tudományos hátteréhez, a motor elkészítéséhez értett igazán, viszont a marketinghez és a tartalomgyártáshoz sosem, annak idején rengeteg órát öltem az rF1-be is, de igazából sosem szerettem különösebben, ellenben kiváló modok is készültek hozzá, amik miatt érdemes volt használni. Ugyanabból a motorból a SimBin és aztán később a Reiza is sokkal többet tudott kihozni (legalábbis szerintem), pedig az rF2 megjelenéséig még az első engine-t is eleinte csak használatra lehetett licenszelni, tehát magához a motorhoz a külső fejlesztők nem nyúlhattak hozzá, azzal kellett dolgozniuk, ami rendelkezésre állt.

    De szerintem nem véletlen, hogy a kisebb fejlesztők közül egyre többen döntenek úgy, hogy a saját motor foltozgatása helyett inkább valamelyik open-source/ingyenes engine-re építve fejlesztenek. Azért az, hogy a szimulátoros műfajon belül a legtöbb cím nem képes több szálat kihasználni úgy, hogy a négy mag - nyolc szál lassan már középkategóriának tekinthető a CPU-k piacán... Nem is csak a versenyszimulátorokra gondolok, például az ETS2-ATS is szenved ettől. És önerőből pont ezek lennének iszonyatosan költséges változtatások egy szoftverben, amit egy ilyen kicsi piacon valószínűleg nem lenne kifizetődő meglépni. Az se véletlen, hogy előbb a GTR3 érkezik majd Unreal 4 felett, kifizetjük a technológiába fektetett mérnökórákat, aztán jönne csak RaceRoom alá.

  14. #14
    Fazekas Andor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 08.
    Üzenetek
    93
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az se véletlen, hogy előbb a GTR3 érkezik majd Unreal 4 felett, kifizetjük a technológiába fektetett mérnökórákat, aztán jönne csak RaceRoom alá.
    Tehát az Angol SimBin csapat kapcsolatban van a Sector3-al?Mert tudtommal az Angol SimBin nem ugyan az,mint régen volt,nem véletlen UK SimBin a nevük,a Sector 3-nál viszont van néhány régi tag elvileg.Bár ez az útvesztő nekem átláthatatlan ,egyszer próbáltam utána nézni,hogy ki/mi kinek/minek az utódja ,leszármazottja ,de nem jártam sikerrel annyira Sőt ha jól tudom a Project Carsnál is van néhány régi tag.

  15. #15
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A gMotor (vagy isiMotor, nem rémlik már pontosan ) 1.0-t eladták a Reizának, a 2.0-t a Luminisnek...
    gMotor2 volt az rFactorban. gMotor(1) az EA-s F1 challange-ben futott.


    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    2. Lehet kifogásként is megélni hogy nem kezelte a motor, de elég sok szempontot figyelembe kell vennie a fejlesztőknek, amikor elkezdenek dobálni bele új cuccokat: tartani tudják-e a megadott gépigényt, megéri-e a befektetett pénzt, energiát, hoz-e vissza a konyhára stb. Nem néztem a modot, de ha veszítesz FPS-t vele, akkor lehet meg is van a válasz, miszerint X fényforrás felett tényleg nehezére esik kezelni a motornak.
    Ma már nembiztos hogy a lassan 5 évvel ezelötti gépigény a szempont. Akkor talán a 2GB VRAM volt az elterjedt, ma meg már 6GB. Nemlátok bele, de sztem az AC mindig is könnyedebb, szépen futó szimulátor érzetét keltette. Könnyen hajtható, azonos géppel egy R3E-hez, vagy rF2-höz képest. Említettek meg DX9-es alapokról indultak/vannak, még innen nézve sem tűnik elavultnak az AC motorja.

  16. #16
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Egyébként a Content Manager teljes verziójának van egy másik nagyon kényelmes funkciója, ami ehhez a Shader Patchez kimondottan hasznos lehet, tekintve, hogy jelenleg még fejlesztés alatt áll, ez pedig a Mod Manager rész, ha esetleg valaki ismeri régebbről a JSGME-t, ugyanazon az elven működik:

    létrehoz egy 'mods' könyvtárat az Assetto főmappájában, ide kell bemásolnod a modokat úgy, hogy a mod névadó mappáján belül úgy helyezed el a fájlokat, mintha az az Assetto főkönyvtára lenne, tehát:


    • mods
      • Mod A V1.0
        • content/tracks/mod_a

      • Mod B V1.2
        • content/cars/mod_b


    És innentől kezdve a Content Managerben egy-egy kattintással tudod telepíteni és eltávolítani az adott mod összes fájlját, tehát el lehet vele kerülni, hogy idővel teleszemeteld az AC-t, illetve a modokat új verzióra frissíteni is kényelmesebb.

    Kép

    Idézet Eredetileg Kettel írta
    gMotor2 volt az rFactorban. gMotor(1) az EA-s F1 challange-ben futott.
    Jogos, összekeveredtem a verziószámokkal

    Idézet Eredetileg Andor Knight írta
    Tehát az Angol SimBin csapat kapcsolatban van a Sector3-al?
    Persze, a két fejlesztőcsapat független egymástól, de a vezetés és a tulajdonosi kör ugyanaz, tehát a technológiát oda-vissza megoszthatják egymással, állításuk szerint már a Sector3-nél is van, aki az Unreal 4-el foglalkozik.

  17. #17
    Fazekas Andor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 08.
    Üzenetek
    93
    Jött egy kis frissítés valamint a visszaszámláló is megjelent a 24 órás patch mellett ,úgyhogy kb 2 nap és megkapjuk az egyik legjobb funkciót elviekben.
    https://trello.com/c/2Nb19GnT/12-new...stem-24h-cycle

  18. #18
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428

  19. #19
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    SOL + VR tapasztalata van valakinek?
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  20. #20
    Fazekas Andor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 08.
    Üzenetek
    93
    Újabb tuningpakk jön,a csatornán további finomságok láthatóak!

  21. #21
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Szóval az eredeti szürke gradiens-es égbolt után itt tartunk most:

  22. #22
    Ács Attila Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2008. 04. 29.
    Életkor
    32
    Üzenetek
    138
    Felraktam én is ezt a legújabb Sol-t, beállítgattam, ahogy a guide írja, de én leginkább csak a Neck Fx miatt lettem volna rá kíváncsi.
    Abban tud esetleg valaki segíteni? Számomra így verseny közben túl drasztikus, főleg egy sikánnál. Túl hamar előre néz, nekem jó lenne, ha akkor fordulna a fej, mikor már kormányzok. Ezt melyik csúszkával lehet állítani, ha lehet?

  23. #23
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Életkor
    49
    Üzenetek
    274
    Nekem nagyon elegem lett az ACC bol, a hibaibol, a bugjaibol, visszatertem az AC-hez, ami nagyon jol mukodik. Viszont van egy olyan problemam, hogy ha verseny kozben nyomok egy replayt, akkor kidob a jatek a main menube, ahol autot tudok valasztani, a versenynek vege. SOL 1.3 nal leptem be a jatekba, most az 1.5 van, de ez mindig is megvolt es frusztralo, amikor tuleltem 12 kort a schleifen ejszaka es nyernem a 911 Cup kategoriat, akkor kivag a versenybol. Tudom, ne nezzek replayt meg ilyenek, de en e-cigis vagyok es neha jol esik beleszippantani es kozben gyonyorkodni az ejszakai versenyen.

    Neten azt olvastam, hogy a replay qualitybol vegyek vissze, illetve a hosszusagabol, akkor mukdik. Hat nalam nem

    Gepem 3800x, 2070 super, 32 gb ram, semmi OC. Minden mas jatek perfektul megy, kiveve ACC, de az koztudodttam egy BUG halmaz.

    Szerk: meg egy hiba. Moddolt hangot hasznalok a Cup Porschehoz es az en automban ulve van hang, de ha belenezek egy masik versenyzo belso videojaba, akkor nincs. Ha ujra kicserelem a hangot az /sfx mappaban, akkor a felenek lesz, de a masik felenek megint nincs.
    Utoljára módosította: tusi74; 2020. 03. 24. 09:12.

  24. #24
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    SOL weather 1.6, most itt tart. Ezt hívom én felhőnek Csakúgy hajtanék fel a pályára!

  25. #25
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Életkor
    49
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    SOL weather 1.6, most itt tart. Ezt hívom én felhőnek Csakúgy hajtanék fel a pályára!
    Menjunk!!! Bar masok is inkabb AC znanak. Egy jo kis Nürburgring Endurance a 911 Gt3 R el. Az uj ACFAN 911 GT3 R hanggal messzirol veri az ACC hangokat.
    Megyek is fel, reszkess Kevin Estree

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •