Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 40 (40 összesen)

Téma: Custom Shaders Patch

  1. #26
    Fazekas Andor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 08.
    Üzenetek
    93

  2. #27
    Fazekas Andor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 08.
    Üzenetek
    93
    Még mindig elképesztő...főleg az a sok jópofaság, amit bele lehet tenni. Minden eddiginél élethűbbre meg lehet csinálni szinte mindent...csak a képzelet és a valóság, valamint az autózás élményét kedvelő ember fantáziája szab ennek teret.

  3. #28
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Andor Knight írta Hozzászólás megtekintése
    Még mindig elképesztő...főleg az a sok jópofaság, amit bele lehet tenni. Minden eddiginél élethűbbre meg lehet csinálni szinte mindent...csak a képzelet és a valóság, valamint az autózás élményét kedvelő ember fantáziája szab ennek teret.
    Ami engem is elképeszt, hogy mindezt egy postprocess filter, shaderelővel meglehet oldani. Nincs is ott semmiféle pocsolya, esőcsepp, világítás se. A fák sem hajlonganak, csak úgy tűnik.

  4. #29
    Fazekas Andor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 08.
    Üzenetek
    93
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ami engem is elképeszt, hogy mindezt egy postprocess filter, shaderelővel meglehet oldani. Nincs is ott semmiféle pocsolya, esőcsepp, világítás se. A fák sem hajlonganak, csak úgy tűnik.
    Ahhoz képest hogy manipuláció technikailag...ránézésre nem látszik ez. Szerintem amúgy ez még annak is élvezet aki csinálja, mondjuk ha nem lenne az akkor nem is csinálnák, szerintem ők is az álmukat valósítják meg éppen. Ami meg külön jó, hogy ez a játék is már azon a szinten van, hogy bár nem mai csirke, de azért megfelelően szép, szóval talán kevésbé fog elavulni olyan gyorsan.

  5. #30
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    157
    Idézet Eredetileg Andor Knight írta Hozzászólás megtekintése
    Még mindig elképesztő...főleg az a sok jópofaság, amit bele lehet tenni. Minden eddiginél élethűbbre meg lehet csinálni szinte mindent...csak a képzelet és a valóság, valamint az autózás élményét kedvelő ember fantáziája szab ennek teret.
    Ebben csak az a bosszantó, hogy egy foltozós AC shader jobb minőségű eső megjelenítést ad (meg a PBR-t leszámítva globál természetesebb látványt), mint egy UE4-es ACC... Mondhatni, mindent lehet, csak akarni kell (kéne).
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  6. #31
    Fazekas Andor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 08.
    Üzenetek
    93
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben csak az a bosszantó, hogy egy foltozós AC shader jobb minőségű eső megjelenítést ad (meg a PBR-t leszámítva globál természetesebb látványt), mint egy UE4-es ACC... Mondhatni, mindent lehet, csak akarni kell (kéne).
    Szó-szó nem a legnagyobb erőssége, múltkor én is csak néztem, olyan mintha gifkép váltakozna.

  7. #32
    Fazekas Andor Regisztrált
    Csatlakozott
    2018. 10. 08.
    Üzenetek
    93

  8. #33
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    CSP 1.75-ben elvileg lesz "GTA" mód, azaz ki tudsz szállni a kocsiból, sétálni, és egy másik kocsiba átűlni. Egészen új lehetőségeket megnyitva ezzel a játékban.

  9. #34
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Tegnap fedeztem fel, hogy tulajdonképpen a teljesítmény javítására is lehet használni a patchet, hogyha az összes grafikai és fizikai modulját deaktiválom, csak az optimalizációs beállításokat hagyom meg. Egy nagyobb RSS kocsikból álló mezőnynél nekem segít. Csak arra mindenképp oda kell figyelni, hogy vannak olyan moduljai (pl. FFB Tweaks), amik módosítják a kocsik menettulajdonságait, ami egyrészt nem várt meglepetéseket okozhat, másrészt a Masters szabályzata is tiltja a használatukat, szóval ésszel kell pipálgatni.

    General Patch Settings
    Shaders Patch:
    Active

    Optimizations -
    minden pipa
    CPU Optimizations -
    minden pipa
    GPU Optimizations -
    minden pipa

    Graphic Adjustments
    Extension:
    Active

    LOD settings
    - A multipliereket levettem 50%-ra VR-hoz és kipipáltam az összes többi opciót, a Force LOD B tiltja a legmagasabb részletességű modell használatát a többi kocsinál (ez azért közelről monitoron biztosan látszik, de segíthet)

    Az összes többi modulnál pedig Active pipát levettem, talán a New Loading Screen és a GUI maradhat, azok hasznosak egyébként is.

  10. #35
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Csak arra mindenképp oda kell figyelni, hogy vannak olyan moduljai (pl. FFB Tweaks), amik módosítják a kocsik menettulajdonságait
    Konkrétan mit értesz ez alatt?

  11. #36
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Konkrétan mit értesz ez alatt?
    Csak hárítom a felelősséget, nem használom online versenyzéshez és nem teszteltem mennyire nyúl bele az FFB-be például, vagy hogy az RSS kocsik tesztelve lettek-e úgy. Meg egyébként is előfordult nálam is, hogy egy-egy opció bekapcsolása után egyszerűen nem volt hajlandó elindulni az AC, szóval rá kell szánni egy kis időt.

  12. #37
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Csak hárítom a felelősséget, nem használom online versenyzéshez és nem teszteltem mennyire nyúl bele az FFB-be például, vagy hogy az RSS kocsik tesztelve lettek-e úgy. Meg egyébként is előfordult nálam is, hogy egy-egy opció bekapcsolása után egyszerűen nem volt hajlandó elindulni az AC, szóval rá kell szánni egy kis időt.
    Ha az FFB-be nyúl bele, az még nem módosítja a kocsi menettulajdonságait csak számodra módosítja az érzékelést...

  13. #38
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    47
    Üzenetek
    291
    A héten updateltem a pc configom, mert már elég elavult volt.
    A legutóbbi lotus bajnokságban talán a 3. pályánál telepítettem a csp-t, mert kellett valamelyik pályához, majd később a cm-t is telepítettem.Azt vettem észre ezek után, hogy több pályán is a környezet a fák és a pálya mellett a fű fakó, nincs szép zöld színe,inkább szürke.Gondoltam a videokártya nem a legerősebb.Most le lett cserélve egy rtx3060-ra de ugyanez a helyzet.Egyenlőre nem találtam semmilyen beállítást amivel visszahozhatnám a környezet színeit.Valakinek ötlet mihez kellene nyúlnom?

  14. #39
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    A héten updateltem a pc configom, mert már elég elavult volt.
    A legutóbbi lotus bajnokságban talán a 3. pályánál telepítettem a csp-t, mert kellett valamelyik pályához, majd később a cm-t is telepítettem.Azt vettem észre ezek után, hogy több pályán is a környezet a fák és a pálya mellett a fű fakó, nincs szép zöld színe,inkább szürke.Gondoltam a videokártya nem a legerősebb.Most le lett cserélve egy rtx3060-ra de ugyanez a helyzet.Egyenlőre nem találtam semmilyen beállítást amivel visszahozhatnám a környezet színeit.Valakinek ötlet mihez kellene nyúlnom?
    Csak a pálya melletti objektumok, a környezet fakó? Pl kocsik festése nem?
    Mert akkor szerintem csak a seasonal, évszaknak megfelelő környezeti textúrákat jeleníti meg a CSP. Mondhatni ez feature. Télen fehér-szürke havas a táj, ősszel barnásabb.
    CM-be valahol a 'weather fx' környékén kilehet kapcsolni ha zavar, és akkor szokásos zöld lesz minden.

  15. #40
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    47
    Üzenetek
    291
    Köszi, minden kizöldült újra!

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •