Találatok: 1 - 23 (23 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT4 - Nürburgring GT - 12.16

    Kedves Versenyzők!

    Jön a 7. forduló a GT4 bajnokságunkban. Várunk mindenkit december 16.-án vasárnap este!



    A verseny két futamból áll, ahol az első futam első 10 helyezettje a második futamon fordított sorrendben indul. Felhívom a figyelmet, hogy a prekvalifikáció állandó körülmények között zajlik, de az éles futamon a pályahőmérséklet a szerver által generáltan véletlenszerűen 25-39 fok között lesz. A kipörgésgátló tiltott, ABS pedig gyárilag csak a porschéban van. Fontos még, hogy az autókban nincs kuplung, amint sebességbe rakjátok indul, erre a rajtoknál oda kell figyelni.

    Helyszín: Nürburgring GT - rank (bővített rajtrács letöltés)
    Autók:


    Időpont: 2018.12.16. (vasárnap)
    Szabadedzés: 19:45-20:00 (15 perc)
    Időmérő: 20:00 - 20:20 (20 perc)
    Race: 20:20 (2*12 kör)

    Rajt típusa: álló rajt, a második futamon az első futam top 10 pilótája fordított sorrendben indul (kiugrást a program bünteti)
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 80%
    TC használat: tiltott
    ABS használat: factory
    Gumi kopás mértéke: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 25-39 fok
    Pitek száma: 24 (szerver elosztás kalkulátor)

    A köridők rögzítéséhez és a futam értékelhető teljesítéséhez szükséges a 29 verziójú Masters Rank App használata!!
    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a
    Prekvalifikációban!!

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu - GT4 #A, #B, #C
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - GT4 /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló Jelszó: masters

    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: Masters GT4 Bajnokság
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS

    Fontos!!

    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a Versenyszabályzat betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: latoo; 2018. 12. 15. 22:42.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Minden emberi számítás szerint itt a Maserati 4-5 tizeddel gyorsabb, a nyújtott kanyarok miatt.
    Szerintem le kéne cserélni a pályát a GP verzióra!

  3. #3
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Minden emberi számítás szerint itt a Maserati 4-5 tizeddel gyorsabb, a nyújtott kanyarok miatt.
    Szerintem le kéne cserélni a pályát a GP verzióra!
    Szerintem ez a pálya a porschenak fekszik, ez könnyen bizonyítható is, csak meg kell nézni a futam plakátját, ott is a porsche van elöl

  4. #4
    Kedves Versenyzők!

    Amennyiben a holnapi nevezők száma meghaladja 24 főt, de kevesebb, mint 30 fő, akkor a futamot a bővített rajtrácsos verzión fogjuk megtartani.
    Érdemes felkészülésképpen letölteni a kiegészítést az alábbi linkről:
    Nurburgring bővített rajtrács letöltés

    A letöltött fájlt ki kell csomagolni az assettocorsa mappába, nem ír felül semmit, csak kiegészítést tartalmaz.

    A futam távja 2*12 kör lesz.

  5. #5

    BUA

    Sziasztok!

    BUA-val kapcsolatban lenne kérdésem. Mint tapasztlatlan versenyző, eddig futamokon nem használtam a bokszutcát.
    Olvastam, hogy a 2-4 körök között kell eltölteni a büntetést.
    Kérdés a bokszutca használat. Az AC automatikusan lelassít és tartja a limiter a sebességet a fő futamban is?
    Nem szeretnék e miatt még egy büntetést.
    Próbáltam most a prequal szerveren és jelenleg így működik.
    Előre is köszönöm a segítséget.
    Üdv
    Péter

  6. #6
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Maserati pálya.
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Versenyzők!

    Jön a 7. forduló a GT4 bajnokságunkban. Várunk mindenkit december 16.-án vasárnap este!



    A verseny két futamból áll, ahol az első futam első 10 helyezettje a második futamon fordított sorrendben indul. Felhívom a figyelmet, hogy a prekvalifikáció állandó körülmények között zajlik, de az éles futamon a pályahőmérséklet a szerver által generáltan véletlenszerűen 25-39 fok között lesz. A kipörgésgátló tiltott, ABS pedig gyárilag csak a porschéban van. Fontos még, hogy az autókban nincs kuplung, amint sebességbe rakjátok indul, erre a rajtoknál oda kell figyelni.

    Helyszín: Nürburgring GT - rank (bővített rajtrács letöltés)
    Autók:


    Időpont: 2018.12.16. (vasárnap)
    Szabadedzés: 19:45-20:00 (15 perc)
    Időmérő: 20:00 - 20:20 (20 perc)
    Race: 20:20 (2*12 kör)

    Rajt típusa: álló rajt, a második futamon az első futam top 10 pilótája fordított sorrendben indul (kiugrást a program bünteti)
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 80%
    TC használat: tiltott
    ABS használat: factory
    Gumi kopás mértéke: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 25-39 fok
    Pitek száma: 24 (szerver elosztás kalkulátor)

    A köridők rögzítéséhez és a futam értékelhető teljesítéséhez szükséges a 29 verziójú Masters Rank App használata!!
    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a
    Prekvalifikációban!!

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu - GT4 #A, #B, #C
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - GT4 /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló Jelszó: masters

    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: Masters GT4 Bajnokság
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS

    Fontos!!

    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a Versenyszabályzat betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters

  7. #7
    Idézet Eredetileg mpeter írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    BUA-val kapcsolatban lenne kérdésem. Mint tapasztlatlan versenyző, eddig futamokon nem használtam a bokszutcát.
    Olvastam, hogy a 2-4 körök között kell eltölteni a büntetést.
    Kérdés a bokszutca használat. Az AC automatikusan lelassít és tartja a limiter a sebességet a fő futamban is?
    Nem szeretnék e miatt még egy büntetést.
    Próbáltam most a prequal szerveren és jelenleg így működik.
    Előre is köszönöm a segítséget.
    Üdv
    Péter
    Gyakorlatilag be lehet rongyolni a boxutcába, az AC automatikisan lelassítja az autót, ez így szabályosnak van minősítve.

  8. #8
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Mai futam infók

    Időrend:
    19:00 - Prekval zárása
    19:35 körül próbarajt, 19:45-kor RESTART, utána lehet csatlakozni az éles szerverre. Booking nem lesz.

    Figyelem, jelszó a csatlakozáshoz itt: link

    És végül a legfontosabb: a pályán való magatartás!

    Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljetek egymásra, ne rontsátok el senki versenyét és felkészülését egy-egy meggondolatlan manőverrel!



    • A futam elején nagy lesz a tumultus, amihez mindenkinek alkalmazkodnia kell, nem lehet a megszokott féktávokat venni... csak óvatosan!
    • A futam 2*12 körös lesz, az autók meg könnyen sérülnek, nem érdemes kockáztatni, pláne nem az elején!
    • Mindig fékezzünk időben!! Ha vki közvetlenül előttünk van azonos íven, akkor korábban fékezzünk mint Ő... ha pedig baj van, akkor inkább vezessük ki a pályáról az autónkat ahelyett, hogy felöklelnénk az előttünk lévőket! A hátulról történő kilökéseket nagyon szigorúan vesszük.
    • Leszorítások: Figyeljünk mindig oldalra, ha nem vagyunk 100%-osan biztosak benne, hogy van-e vki mellettünk, akkor inkább hagyjunk helyet a pályán!
    • Pályára való visszatérés: aki kicsúszik, vagy megpördül az semmilyen formában nem zavarhatja meg a mögötte érkező mezőnyt. Ha keresztbe állsz a pályán, akkor taposs a fékbe és ne mozdulj meg addig, amíg nem tudsz biztonságosan elindulni. Aki meg lekerül a pályáról, az csak is a pálya legszélén az érkezőket nem zavara nagyon óvatosan térhet vissza!



    Felhívnánk a TeamSpeak használatára a figyelmet mert sok az új versenyző és ott tudunk a leghamarabb segíteni!
    TeamSpeak-ről bővebben
    itt olvashattok!

    A szerverbeosztás a
    táblázat alapján lesz.
    Nagyon szoros a mezőny, a legkisebb meggondolatlanság is könnyen megbosszulhatja magát, 1 helyezésért nem érdemes kockáztatnia se a védekezőnek, se a támadónak a testi épségét és ezzel a versenyét.
    Felhívom a figyelmet, hogy a szabályok értelmében mind a prekvalifikáción, mind az időmérőn és a futamon,
    a rank app által engedélyezett pálya nyomvonalon kell haladni.


    Minden egyéb infó a futamkiírásban!

    Felhívnánk a versenyzők figyelmét a rajt után az első kanyarra, rengeteg baleset szokott itt lenni!
    Fékezzetek inkább időben minthogy több ember versenyét tönkretegyétek!




    Sok sikert mindenkinek!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  9. #9
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Maserati pálya.
    szerintem inkább Tamás pálya

    Csatolt képek Csatolt képek

  10. #10
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Mai stream

    Itt nézhető a futam az én szemszögemből:

    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  11. #11
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274


    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    szerintem inkább Tamás pálya


  12. #12
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Szerverbeosztás

    1-20. helyezett: GTR-Masters.hu #R1 - Piski Tamás -> Tóth Szabolcs


    Hamarosan mennek a szerverek belépés- és rajt teszt céljából, mindenki lépjen be, akinek gondja van, az mielőbb jelezze!

    19:35 körül próbarajt, 19:45-kor RESTART, utána belépés az éles szerverre.
    Figyelem,
    jelszó a belépéshez itt: link (csak annak kell, aki akar skint választani, vagy nem került be az entry listbe)
    Utoljára módosította: latoo; 2019. 01. 13. 20:09.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  13. #13
    Teszt szerver megy.

  14. #14
    Verseny szerver megy

  15. #15
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Ez tényleg kriminális amit az Oculusék művelnek. Minden update után egyre rosszabbul teljesít a gép, komolyan, mintha a Microsoft fejlesztené vagy nem is tudom Olyan stuttering volt végig, hogy többször fékeztem el magam a megakadt kép miatt.
    Pedig a tempó egész jó volt, a GPt szeressem, no nem ezzel a sikánnal. Deák Ferivel a második futam nagyon élvezetes volt, pacsi!
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  16. #16

  17. #17
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Óvások

    Óvásokat ide kérjük szépen leadni!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  18. #18
    Deák Ferenc Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 17.
    Város
    Felsőpakony
    Üzenetek
    109
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Ez tényleg kriminális amit az Oculusék művelnek. Minden update után egyre rosszabbul teljesít a gép, komolyan, mintha a Microsoft fejlesztené vagy nem is tudom Olyan stuttering volt végig, hogy többször fékeztem el magam a megakadt kép miatt.
    Pedig a tempó egész jó volt, a GPt szeressem, no nem ezzel a sikánnal. Deák Ferivel a második futam nagyon élvezetes volt, pacsi!
    Én is élveztem, bár gyorsabb lettem volna !

  19. #19
    Láttam, hogy épp nem túl magas a részvételi kedv, aztán gondoltam beugrom tölteléknek feszültséglevezetésképp.

    Az első futamot rögtön egy kínos hibával kezdtem úgyhogy vissza a mezőny végére, Tóth Leventével és Mikó Péterrel harcoltam egy keveset az elején, aztán előttem egy kocc után Asztalos Andris rage quittelt, Kiss Geri meg visszaesett mögém, úgyhogy 15. lettem.

    A második versenyen meg a második kanyarban kaptam egy pofont Geritől úgyhogy megforogtam, vissza a mezőny végére, itt aztán egész sokáig üldöztem Tóth Leventét, a kigyorsításokat többségében jobban oldotta meg, ezért nem igazán tudtam előzési pozícióba keveredni, viszont egyszer elmérte a hetes kanyar féktávját és el tudtam osonni. Utána ha jól láttam Zelfi és Burszky Norbert ütközött össze, utóbbi nagyon zárkózott rám az utolsó körökben úgyhogy igyekeztem hiba nélkül behozni, 12. hely.

  20. #20
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Ahhoz képest hogy nem vártam semmit ettől a futamtól, mert prekval szerint előttem is egy mp-re voltak meg mögöttem, végül izgalmas lett.
    1. futamon valahogy előrébb keveredtem, mögém pedig Zelfel Tamás és Asztalos András. Akik előttem voltak, azok szépen lehagytak, mögöttünk nem volt senki, szóval akkor taktikát eldobva foggal-körömmel ragaszkodtam a pozíciómhoz. Szerintem ez egészen szabályosan sikerült a 4.-5. körig, replay-t végig pörgetve mindenhol hagytam helyet érzésre, aztán András elmérte a féktávot, Tamás ki tudott térni előle, én viszont hiába engedtem ki a kocsit, így is eltalált. Ez után András mögött haladtam, valószínűleg ő kiesett a ritmusból, mert az első kanyarban már egymás mellett fordultunk, ő belül. Elvettem a gázt, mert kívül a 2. kanyarban esélytelen lettem volna, erre Andris megcsúszott, először látszólag megfogta amire én bátran kövér gázadással reagáltam amitől közeledtem rá, majd ismét megcsúszott és akkor már nagy volt a tempó különbség, és hiába fékeztem bele, késő volt. Elnézést. Ezután eseménytelenül begurultam a célba.

    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A második versenyen meg a második kanyarban kaptam egy pofont Geritől úgyhogy megforogtam, vissza a mezőny végére
    A 2. futamos beszámolómat ezzel kezdeném, ez teljesen az én hibám volt, elnézést kérek. A szpotter mondta hogy van ott valaki, de én azt hittem az előttem balra lévő autót mondja, így bátran kezdtem el szűkíteni az ívet.

    Ezután a a kör felénél eldobtam az autót, majd folytattam a körözést. Heimler Tamás lassan utolért, aki bakkecske mozgást végezve próbált rajtam átjutni. Ezt szó szerint gondolhatta, mert a sikánon keresztül érkezett meg az oldalamba, ő lepattant, én pedig megindultam a szembe lévő gumibála felé. Szerintem csak egy tükör bánta volna, ha törne. Ezután Tóth Leviéket próbáltam üldözni, de nem sikerült hibátlan köröket mennem, közeledtem, de nem eléggé. Közben Heimler Tomi utolért, és másodszor is lepattant rólam Most Zelfel Tomi került mögém, aki lopta a távolságot tempósan. Közben Levi megérkezett a visszafordítóban balról (gondolom elmérte a féktávot) és sikerült megelőznöm. Egyébként itt úgy megijedtem hogy véletlen megrúgtam a pedált, és a könyvek elmozdultak mögüle. Innentől minden egyes féktávon / egyenesben kicsit csúszott el a pedál, ami látszik azon hogy egyre összeszedetlenebbek a féktávjaim és a kigyorsításaim. Egy ilyen hibámat használta ki Zelfel Tomi, majd megkaptam magam mögé Heimler Tomit harmadjára is. Már nem próbált beugrani féktávon

  21. #21
    Igen, elnézést kérek azért a lökésért Geri, elhittem hogy ott el lehet fordulni, aztán jött a rázókő Szerencsére láttam, hogy te tovább tudtál menni, én megforogtam, de addigra már nem zavar, mivel sikeresen kiugrottam a rajtnál a negyedik helyről. Én sem hittem el, hogy hogy kúrhattam így el.. Valahogy amikor kinézőben van egy jó eredmény, mindig sikerül keresztbe tennem magamnak, pedig az első futamon a 11. helyről felugrottam a 7.-re, a harmadik kanyar környékére. Itt kérnék elnézést Asztalos Andristól, én forgattam ki, viszont engem is löktek hátulról, azért csúsztam beléd. Elnézést.
    Ezen kívül kvázi eseménytelenül telt nekem az első futam, csak nagyon kellett koncentrálni, hogy ne hibázzak, ami sikerült is, ez már egy plusz A második futamon ugye kiugrottam, aztán az első kanyarban az első kettő közé estem be, de inkább kiengedtem bukótérbe, Isten ments, hogy elrontsam az ő futamukat, nekem úgyis BUÁ-m van. Aztán Zelfi csúszott ki előttem talán, az első kanyar végén, lassítottam, hogy elmenjen, aztán ő is lassított, hogy elengedjen... a klasszikus eset, amikor valakit be akarsz engedni előtted egy ajtón Aztán átvágtam előtte be a pitbe, remélem nem volt nagyon zavaró!

    Onnantól valamiféle csaták voltak még a mezőny végén, csak általában türelmetlenebb voltam és jobban siettem mint kellett volna!

  22. #22
    Kiss Geri Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 11. 27.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    162
    Idézet Eredetileg hardrada_ írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, elnézést kérek azért a lökésért Geri, elhittem hogy ott el lehet fordulni, aztán jött a rázókő
    Nem volt vészes, csak meglepődtem Azt hittem én nem hagytam helyet, aztán replayben láttam hogy honnan érkeztél

  23. #23
    Idézet Eredetileg Schumi írta Hozzászólás megtekintése
    Nem volt vészes, csak meglepődtem Azt hittem én nem hagytam helyet, aztán replayben láttam hogy honnan érkeztél
    Hát igen, úgy voltam vele, hogy ennél hátrébb már úgysem nagyon kerülhetek, csak igyekeztelek téged nem kiforgatni, ha már nekem nem jön össze

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •