Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (84 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT4 - Paul Ricard - 12.02

    Kedves Versenyzők!

    Elérkeztünk az 6. fordulóhoz a GT4 bajnokságunkban. A versenynaptár módosult, de Sebring helyett itt is nagy kihívások elé néznek a versenyzők. Várunk mindenkit december 2.-án vasárnap este!



    A verseny két futamból áll, ahol az első futam első 10 helyezettje a második futamon fordított sorrendben indul. Felhívom a figyelmet, hogy a prekvalifikáció állandó körülmények között zajlik, de az éles futamon a pályahőmérséklet a szerver által generáltan véletlenszerűen 25-39 fok között lesz. A kipörgésgátló tiltott, ABS pedig gyárilag csak a porschéban van. Fontos még, hogy az autókban nincs kuplung, amint sebességbe rakjátok indul, erre a rajtoknál oda kell figyelni.

    Helyszín: Paul Ricard GT - rank (letöltés)
    Autók:


    Időpont: 2018.12.02. (vasárnap)
    Szabadedzés: 19:45-20:00 (15 perc)
    Időmérő: 20:00 - 20:20 (20 perc)
    Race: 20:20 (2*11 kör)

    Rajt típusa: álló rajt, a második futamon az első futam top 10 pilótája fordított sorrendben indul (kiugrást a program bünteti)
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 80%
    TC használat: tiltott
    ABS használat: factory
    Gumi kopás mértéke: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 25-39 fok
    Pitek száma: 30 (szerver elosztás kalkulátor)

    A köridők rögzítéséhez és a futam értékelhető teljesítéséhez szükséges a 29 verziójú Masters Rank App használata!!
    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a
    Prekvalifikációban!!

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu - GT4 #A, #B, #C
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - GT4 /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló Jelszó: masters

    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában: Masters GT4 Bajnokság
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS

    Fontos!!

    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a Versenyszabályzat betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2018. 11. 27. 17:50.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Paul Ricard prekvalifikációs szerver megy, lehet gyakorolni.

  3. #3
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Sikán nélküli verzió nem volt? Azon talán közelebb lettünk volna...

  4. #4
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Sikán nélküli verzió nem volt? Azon talán közelebb lettünk volna...
    De volt csak az meg olyan lett volna mint a daytonai futam kb.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  5. #5
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    De volt csak az meg olyan lett volna mint a daytonai futam kb.
    és a hosszabb vonalvezetés a Paul Richard GP az inkább hasonlít karakterisztikájában Sebringhez mint ez a csiki-csuki.
    Az szerintem jobb volna.
    Sebring a Porscheseknek kedvezett volna, ez a WTCC vonalvezetés inkább Maserati és elég veszélyes is tömegben.
    Utoljára módosította: Balogh András; 2018. 11. 10. 10:10.

  6. #6
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    és a hosszabb vonalvezetés a Paul Richard GP az inkább hasonlít karakterisztikájában Sebringhez mint ez a csiki-csuki.
    Az szerintem jobb volna.
    Sebring a Porscheseknek kedvezett volna, ez a WTCC vonalvezetés inkább Maserati és elég veszélyes is tömegben.
    Most látom, hogy a GT a Blancpain-en lesz

  7. #7
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    és a hosszabb vonalvezetés a Paul Richard GP az inkább hasonlít karakterisztikájában Sebringhez mint ez a csiki-csuki.
    Az szerintem jobb volna.
    Sebring a Porscheseknek kedvezett volna, ez a WTCC vonalvezetés inkább Maserati és elég veszélyes is tömegben.
    Bocsi a késői válaszért.
    Úgy gondoljuk a Blancpain GT-re kiváló lesz, de a GT4 kategórianak nem megfelelő, egy újabb Daytona lenne csak. Mostanában sok futam előtt felmerül, hogy "ez tuti maserati pálya lesz", aztán a futameredményekből autók szempontjából egy viszonylag kiegyensúlyozott eredmény olvasható ki.
    Felmerült a GP vonalvezetés, de maradtunk a rövidebb WTCC-nél. Az egyenes mindkettőben meg van törve egy sikánnal, a GP-nél minimálisan hosazabb az egyenes, de a pálya elején ott van egy igen jelentős kanyargós szakasz, ami papíron megint csak maseratis rész, tehát nem lennének beljebb a porisok azon sem.
    Mivel bőven van idő még a következő futamig, újra megvizsgáljuk a kérdést, jövő hét elején fixáljuk a dolgot.

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Hm, hát olykor inkább ralikrossznak érzem ahogy közlekedem...
    A 3D-s kerékvetőnél viszont megint azzal lehet gondom, hogy van egy pont, egy él, amit ha érintesz, akkor érzésre random kihúzza alólad a szőnyeget. Sztem ez programbug. Flexigumi lehet megoldaná.

    PS: "ez tuti maserati pálya lesz"

  9. #9
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hm, hát olykor inkább ralikrossznak érzem ahogy közlekedem...
    A 3D-s kerékvetőnél viszont megint azzal lehet gondom, hogy van egy pont, egy él, amit ha érintesz, akkor érzésre random kihúzza alólad a szőnyeget. Sztem ez programbug. Flexigumi lehet megoldaná.
    Igaz csak kb. fél órát körözgettem, de az utolsó kanyar előtti rázókő, ahonnan indítanám a kanyart, egyszer tényleg olyan volt, mintha kihúznák a szőnyeget. A kerékvetőkkel mondjuk ilyet nem tapasztaltam.

    Te konkrétan melyikre gondolsz?

  10. #10
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg a.milan írta Hozzászólás megtekintése
    Igaz csak kb. fél órát körözgettem, de az utolsó kanyar előtti rázókő, ahonnan indítanám a kanyart, egyszer tényleg olyan volt, mintha kihúznák a szőnyeget. A kerékvetőkkel mondjuk ilyet nem tapasztaltam.

    Te konkrétan melyikre gondolsz?
    https://www.fia.com/sites/default/fi...aul-ricard.jpg
    9-es vége, igen. Sztem a fékezés rátesz egy lapáttal. Az aszfaltal való kontakt nemtudom hogyan van megoldva AC-ban. Sztem úgyveszi mintha nem lenne alatta talaj, egyenlő jég, egyenlő elkenődés.
    De úgyrémlik, hogy első keréknél is megtudja csinálni. Valahol a 7-es környékén, belső kerékvetőt érintve, az első tengelyről is lesöporte a tapadást.
    Nemsűrűn csinálja, kb 20 körönként, de pont ezért fasza.

  11. #11
    Kedves Versenyzők!

    Mivel még mindig bőven van időnk a következő bajnoki futamig, van lehetőségünk tesztelni, és minimális mértékben formálni a verseny lebonyolításán. Véleményünk szerint a WTCC verzión kiegyenlítettebb erőviszonyok lehetnek, de felmerült, hogy közelebb lenne a két autó a GP vonalvezetésen.
    Ennek a kérdésnek a megválaszolására tippelés helyett a prekvalifikáció mellett indítottunk egy teszt szervert Paul Ricard GP vonalvezetésén. Ez a tesztszerver egy hétig, november 21-ig fog futni, utána a köridők fényében a szervezők fognak dönteni, melyik pályán rendezzük a december 2-i versenyt. Kérünk benneteket ebben az egy hétben próbáljátok meghajtani a vasakat mindkét pályán, hogy megfelelő adatok alapján tudjunk dönteni. A döntésnél a kiegyenlítettebb szorosabb verseny biztosítását fogjuk előtérbe helyezni.

    Palu Ricard GP köridőket itt éritek el: Paul Ricard GP GT4 teszt

  12. #12
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Versenyzők!

    Mivel még mindig bőven van időnk a következő bajnoki futamig, van lehetőségünk tesztelni, és minimális mértékben formálni a verseny lebonyolításán. Véleményünk szerint a WTCC verzión kiegyenlítettebb erőviszonyok lehetnek, de felmerült, hogy közelebb lenne a két autó a GP vonalvezetésen.
    Ennek a kérdésnek a megválaszolására tippelés helyett a prekvalifikáció mellett indítottunk egy teszt szervert Paul Ricard GP vonalvezetésén. Ez a tesztszerver egy hétig, november 21-ig fog futni, utána a köridők fényében a szervezők fognak dönteni, melyik pályán rendezzük a december 2-i versenyt. Kérünk benneteket ebben az egy hétben próbáljátok meghajtani a vasakat mindkét pályán, hogy megfelelő adatok alapján tudjunk dönteni. A döntésnél a kiegyenlítettebb szorosabb verseny biztosítását fogjuk előtérbe helyezni.

    Palu Ricard GP köridőket itt éritek el: Paul Ricard GP GT4 teszt
    Saját vélemény:
    Tegnap mentem a wtcc verzión min 1h-át, javítottam is de úgy tűnik elég nagy a különbség.

    Ma mentem másfél órát GP vonalvezetésen, szinte egy időt futottam Zelfivel elsőre. Még ha nem is kerül közelebb a két autó akkor is a GP vonalvezetés szerintem sokkal élvezetesebb, biztonságosabb is (nincsenek benn a gumibálák jobb, szorosabb csatát alakulhatnak ki míg a wtcc verzión szerintem csak vonatozás volna, ha pedig valaki elhagyja a pályát könnyen a láthatatlan falba ütközhet.

  13. #13
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Saját vélemény:
    Tegnap mentem a wtcc verzión min 1h-át, javítottam is de úgy tűnik elég nagy a különbség.

    Ma mentem másfél órát GP vonalvezetésen, szinte egy időt futottam Zelfivel elsőre. Még ha nem is kerül közelebb a két autó akkor is a GP vonalvezetés szerintem sokkal élvezetesebb, biztonságosabb is (nincsenek benn a gumibálák jobb, szorosabb csatát alakulhatnak ki míg a wtcc verzión szerintem csak vonatozás volna, ha pedig valaki elhagyja a pályát könnyen a láthatatlan falba ütközhet.
    Köszi a visszajelzést!
    Várjuk a többiek véleményét is.

  14. #14
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Várjuk a többiek véleményét is.
    Szerintem is a GT verzió a jobb - annyira, hogy én nem is értem hogyan jött szóba a WTCC...

  15. #15
    Mentem pár kört mindkét pályán, a GT-n sokkal többet lehet majd előzni szerintem, viszont vágni is rengeteget lehet... a WTCC-n legalább a vágások egy része meg van oldva a bálázással. A rekordok alapján viszont a GT pálya tűnik most kiegyensúlyozottabbnak..

    Nekem igazából mindegy, felőlem lehetne mindkettő!

  16. #16
    Azért néhány maseratis idő jó lenne még a GT verzión, mert jelenleg Zelfi egyetlen ideje nem összehasonlítási alap.

  17. #17
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg hardrada_ írta Hozzászólás megtekintése
    Mentem pár kört mindkét pályán, a GT-n sokkal többet lehet majd előzni szerintem, viszont vágni is rengeteget lehet... a WTCC-n legalább a vágások egy része meg van oldva a bálázással. A rekordok alapján viszont a GT pálya tűnik most kiegyensúlyozottabbnak..

    Nekem igazából mindegy, felőlem lehetne mindkettő!
    A vágás a rank appal van megoldva a bálázással meg azt a maradék előzési lehetőséget herélik ki, mert ha valakit oda bevezetsz még véletlenül is az komoly ütést kap.

  18. #18
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    A vágás a rank appal van megoldva a bálázással meg azt a maradék előzési lehetőséget herélik ki, mert ha valakit oda bevezetsz még véletlenül is az komoly ütést kap.
    Én vágás alatt azt értem, amikor csak két kerék van még éppen a rázókő szélén, pl. balosban belső rázón a jobb oldali kettő, azért szinte sosem szól a rank app; a folyamatos ilyen kanyarvétel nálam kimeríti a vágás fogalmát.

  19. #19
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Én mondjuk versenyzőként tökre bírom a gumibálát, mégha betonból is van. Sokkal feelingesebb 5cm-re elsuhanni mellettük, mint egy pittyegő, valahol pirosbetüt adó izén. Itt megtanulod hogy egy apró hiba is sokba kerülhet. Ha ellankadsz, túlvállalod, magadtól hibázól, csakis magadat okolhatod. Páros szituknál sokminden történhet, de alapvetően ott is sokkal jobban érzékeled, megtapasztalhatod, hogy miért kell helyet hagyni a másiknak. Plusz a bálát vész esetén még ki is kerülheted, nem úgy mint egy falat, vagy árkot...

  20. #20
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Én mondjuk versenyzőként tökre bírom a gumibálát, mégha betonból is van. Sokkal feelingesebb 5cm-re elsuhanni mellettük, mint egy pittyegő, valahol pirosbetüt adó izén. Itt megtanulod hogy egy apró hiba is sokba kerülhet. Ha ellankadsz, túlvállalod, magadtól hibázól, csakis magadat okolhatod. Páros szituknál sokminden történhet, de alapvetően ott is sokkal jobban érzékeled, megtapasztalhatod, hogy miért kell helyet hagyni a másiknak. Plusz a bálát vész esetén még ki is kerülheted, nem úgy mint egy falat, vagy árkot...

  21. #21
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Mondjatok meg kerlek, hogy melyik palya lesz. Amig nem fixaljuk, en nem megyek egy metert egyiken sem. A WTCC-n nagyjabol kiegyenlitett a mezony, a GP-n a Porschenak van nemi elonye. A WTCC mikieger palya, a GP pedig szeles es gyors. GT4-re szerintem az elobbi a jobb, mert lassabbak az autok. De azt is ertem, hogy a Porschesok mar nagyon vartak Sebringet, hiszen az nekik kedvez es valami hasonlot szeretnenek helyette.

    Nekem teljesen mindegy melyik lesz, csak dontsetek el.

  22. #22
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjatok meg kerlek, hogy melyik palya lesz. Amig nem fixaljuk, en nem megyek egy metert egyiken sem. A WTCC-n nagyjabol kiegyenlitett a mezony, a GP-n a Porschenak van nemi elonye. A WTCC mikieger palya, a GP pedig szeles es gyors. GT4-re szerintem az elobbi a jobb, mert lassabbak az autok. De azt is ertem, hogy a Porschesok mar nagyon vartak Sebringet, hiszen az nekik kedvez es valami hasonlot szeretnenek helyette.

    Nekem teljesen mindegy melyik lesz, csak dontsetek el.
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Versenyzők!

    Mivel még mindig bőven van időnk a következő bajnoki futamig, van lehetőségünk tesztelni, és minimális mértékben formálni a verseny lebonyolításán. Véleményünk szerint a WTCC verzión kiegyenlítettebb erőviszonyok lehetnek, de felmerült, hogy közelebb lenne a két autó a GP vonalvezetésen.
    Ennek a kérdésnek a megválaszolására tippelés helyett a prekvalifikáció mellett indítottunk egy teszt szervert Paul Ricard GP vonalvezetésén. Ez a tesztszerver egy hétig, november 21-ig fog futni, utána a köridők fényében a szervezők fognak dönteni, melyik pályán rendezzük a december 2-i versenyt. Kérünk benneteket ebben az egy hétben próbáljátok meghajtani a vasakat mindkét pályán, hogy megfelelő adatok alapján tudjunk dönteni. A döntésnél a kiegyenlítettebb szorosabb verseny biztosítását fogjuk előtérbe helyezni.

    Palu Ricard GP köridőket itt éritek el: Paul Ricard GP GT4 teszt
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Azért néhány maseratis idő jó lenne még a GT verzión, mert jelenleg Zelfi egyetlen ideje nem összehasonlítási alap.
    Estig megy a teszt.

  23. #23
    Kedves Versenyzők!

    Az elmúlt hét teszteredményei alapján úgy döntöttünk, hogy a futam a GT verzión kerül megrendezésre.
    A prekvalifikáció ennek megfelelően átállításra, az eddig futott idők áttöltésre kerültek.

    Kellemes felkészülést, jó versenyzést kívánunk!

  24. #24
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    A futamtáv 2x11 kör lesz.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  25. #25
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    a GP-n a Porschenak van nemi elonye.
    😁
    Első ránézésre inkább egy multiclass futam lesz.

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •