Találatok: 1 - 22 (22 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT4 - Büntetések - Silverstone

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Silverstone 2018.09.30

    A - Q:

    Pokornyi Balázs - érvénytelen leggyorsabb kör: szóbeli figyelmeztetés
    Kiss János - érvénytelen leggyorsabb kör:szóbeli figyelmeztetés

    A - R1:

    5:52 - Pfennig Kristóf - Balogh András - versenybaleset


    A - R2:

    3:40 - Piski Tamás - lökés: 1 figyelmeztetés
    3:52 - Piski Tamás - nem figyel oldalra: 1 figyelmeztetés
    3:52 - Vizner Gábor - nem figyel, nem fékez: 1 figyelmeztetés
    16:20 - Piski Tamás - lökés, jogtalan előnyszerzés: 2 figyelmeztetés

    Az összevont büntetések összesítve:

    Boxutca Áthajtás: Piski Tamás
    3 db Figyelmeztetés: Piski Tamás, Mikó Péter
    2 db Figyelmeztetés:
    1 db Figyelmeztetés: Vizner Gábor

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: latoo; 2018. 10. 12. 11:09.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 1. és 2. köre között kötelező.
    Csak hogy ne legyen felreertes: a szabalyzatban 2-4. kor szerepel, gondolom ez itt eliras. Tomegeket erint a dolog
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2018. 10. 10. 21:34.

  3. #3
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Csak hogy ne legyen felreertes: a szabalyzatban 2-4. kor szerepel, gondolom ez itt eliras. Tomegeket erint a dolog
    Köszi, javítottam!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  4. #4
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, javítottam!

  5. #5
    Figyelem! Frissítés:

    Az időmérőn a leggyorsabb kör vágása miatt Boxutca Áthajtásos Büntetést kapott:

    Pokornyi Balázs - érvénytelen leggyorsabb kör: szóbeli figyelmeztetés
    Kiss János - érvénytelen leggyorsabb kör:szóbeli figyelmeztetés

    A büntetés határidőn túli kihírdetése miatt eldönthetitek, hogy a soron következő, vagy az az utáni futam 2-4. körében töltitek le a büntetést. Bármelyiket is választjátok, a letöltést jelezzétek a meghatározott formában a megfelelő topikban!
    Utoljára módosította: latoo; 2018. 10. 12. 11:06.

  6. #6
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Figyelem! Frissítés:

    Az időmérőn a leggyorsabb kör vágása miatt Boxutca Áthajtásos Büntetést kapott:

    Pokorny Balázs - érvénytelen leggyorsabb kör: 1 BUÁ
    Kiss János - érvénytelen leggyorsabb kör: 1 BUÁ

    A büntetés határidőn túli kihírdetése miatt eldönthetitek, hogy a soron következő, vagy az az utáni futam 2-4. körében töltitek le a büntetést. Bármelyiket is választjátok, a letöltést jelezzétek a meghatározott formában a megfelelő topikban!
    Ez kérném felülvizsgálni, több okból is:

    ITT találjátok a replayből felvett videót a leggyorsabb körömről. Itt látható, hogy 2x hagytam el a fehér vonalat: egyszer T14-ben az egyenes előtt lecsúsztam a fűre, egyszer pedig T15-ből kijövet a balos törésben. Előbb külön kipróbáltam, hogy T15-ben nem jelezhetett az app vágást, mivel ugyanebben a pozícióban, sőt még kintebb álva nem jelzi az app, hogy kint lennék. Maradt a 14-ből kijövet, ahol kipróbáltam, valóban jelzi, de itt olyan rövid időre, hogy éppenhogy csak egy pillanatra felvillanhatott. Viszont a fűnyírással oda is lett a kigyorsítást, amit végig buktam az egyenesben. Tehát értem én, hogy az app azt mondja, de az biztos, hogy ezzel az ég világon semmit nem nyertem, a körök végén pedig még figyeltem is, hogy nehogy írja, hogy lassítsak.

    Másrészt ez a kiegészítés, hogy BUÁ-t ér és hogy az időmérőn olyan kör se lehet a legjobbad, ahol egyáltalán kint voltál az app szerint, hiába nem nyertél vele, az csak a futam utáni napon került ki. Szóval honnan kellett volna tudnom, mire kell figyelni?

    Harmadrészt ilyen esetben azért szerintem azt is meg kéne nézni, hogy az ember mit nyer vele. Pl. mi volt a 2. legjobb köre, ami nem vágott az app szerint se. Igazából se az van, hogy túlcsúsztál véletlen, aztán buá, hiába csak 1 ezredet javítottál vele egy másik körödhöz képest... Egyébként ez nekem 1 helyet jelentett, ha jól látom.

    (Egyébként végignéztem több ember köreit, azért van több olyan amire az app nem mondja, de a való életben inkább vágás, de ez csak zárójeles, mert tudom hogy így objektív, hogy amit az app mond.)

    Tehát valóban egy BUÁ-t ér ennyi? Egy szóbeli figyelmeztetést vagy esetleg 1 figyelmeztetést megéretek, de ezt erős túlzásnak érzem.

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    EITT találjátok a replayből felvett videót a leggyorsabb körömről. Itt látható, hogy 2x hagytam el a fehér vonalat: egyszer T14-ben az egyenes előtt lecsúsztam a fűre, egyszer pedig T15-ből kijövet a balos törésben. Előbb külön kipróbáltam, hogy T15-ben nem jelezhetett az app vágást, mivel ugyanebben a pozícióban, sőt még kintebb álva nem jelzi az app, hogy kint lennék. Maradt a 14-ből kijövet, ahol kipróbáltam, valóban jelzi, de itt olyan rövid időre, hogy éppenhogy csak egy pillanatra felvillanhatott. Viszont a fűnyírással oda is lett a kigyorsítást, amit végig buktam az egyenesben. Tehát értem én, hogy az app azt mondja, de az biztos, hogy ezzel az ég világon semmit nem nyertem, a körök végén pedig még figyeltem is, hogy nehogy írja, hogy lassítsak.
    A fehér vonal lényegtelen és az is, hogy szereztél-e előnyt vagy sem, a lényeg az, hogy időmérőn a legjobb körödben nem lehet semmilyen pályaelhagyás, csak 100%-osan tiszta kört fogadunk el, mint kvalifikációs eredmény.
    Onnantól, hogy elhagytad a pályát az a qual-os kör érvénytelen és a te feladatot gondoskodni arról, hogy az AC ne regisztrálja be, mint legjobb érvényes köröd.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 10. 11. 22:45.

  8. #8
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A fehér vonal lényegtelen és az is, hogy szereztél-e előnyt vagy sem, a lényeg az, hogy időmérőn a legjobb körödben nem lehet semmilyen pályaelhagyás, csak 100%-osan tiszta kört fogadunk el, mint kvalifikációs eredmény.
    Onnantól, hogy elhagytad a pályát az a qual-os kör érvénytelen és a te feladatot gondoskodni arról, hogy az AC ne regisztrálja be, mint legjobb érvényes köröd.
    Értem én, és mind szép és jó, de onnantól, hogy nem a fehér vonal a szabály, csak az appra hagyatkozhatok, amit meg nem feltétlen veszek észre, hogy felvillan egy másodpercre, esetleg csippan, mikor épp beszél valaki ts-en, vagy akármi. De jó, ezt a részét még inkább megértem. Legyen érte büntetés osztva, de véletlen 1 rajthely nyeréséért azért röhej 1 buá.

    De ha még ebbe is belenyugodnék, az akkor se fair, hogy ez így kiírva amit mondasz nem volt a futam előtt. Ez az azt követő napon lett csak kiírva.

  9. #9
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    csak az appra hagyatkozhatok, amit meg nem feltétlen veszek észre, hogy felvillan egy másodpercre, esetleg csippan, mikor épp beszél valaki ts-en, vagy akármi. De jó, ezt a részét még inkább megértem. Legyen érte büntetés osztva, de véletlen 1 rajthely nyeréséért azért röhej 1 buá.
    Ha a hangjelzést, vagy a felvillanást nem veszed észre, az app-ról körön belül utólag is bármikor leolvasható, hogy az adott körödben volt-e pályaelhagyás, vagy sem.
    Két zöld és két piros "led" jelzi, hogy adott körödben hány kerékkel hagytad már el a pályát, a zöld még oké, a piros már nem.

    De ha még ebbe is belenyugodnék, az akkor se fair, hogy ez így kiírva amit mondasz nem volt a futam előtt. Ez az azt követő napon lett csak kiírva.
    Ez ügyben én sajnos nem tudok nyilatkozni, ha a futam előtt nem állt rendelkezésre egyértelmű tájékoztatás erről, az nyilván változtat a helyzeten, ezt a kollégák majd mérlegelik.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 10. 11. 23:11.

  10. #10
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Elviekben igazad van Szabi. Az app objektiv, igy van valid kor es invalid. A szabalyzatban pedig le van fektetve, hogy BUA jar az idomeros invalid korert.

    Gyakorlatban pedig maximalisan megertem Balazst es igazat adok neki.

    Egyreszt a celt nem eri el a szabaly, hiszen a kis lecsuszast buntetjuk bizonyos kanyarokban, anelkul, hogy elonyszerzessel jarna, mashol pedig megyunk tokon-paszulyon at tizedeket nyerve.

    Masreszt az app nincs olyan szinten meg, hogy lehessen ra versenyzokent tamaszkodni. Minden tiszteletem Lacie, mert onerobol es szorgalombol megcsinalta, javult is, de meg nincs kesz. Legyen benne egy kvali mod, amiben ha vagast erzekel, 72-es betumerettel kiirja a kepernyore, hogy Allj, ervenytelen! vagy barmi. Most siman elofordulhat, hogy valaki nem veszi eszre a piros negyzetet, en speciel nem is erek ra nezegetni.

    Harmadreszt a VB azt mondta, hogy ezzel nem a buntetes a cel, hanem hogy megkonnyitsek a sajat dolgukat. Nem kell ovasokat nezegetni a vagasokkal kapcsolatban, nincs szuroproba szeru ellenorzesre szukseg, mar a rajtot es az elso koroket sem nezik. Ferjen mar bele, hogy azt a max 1-2 kort, amit vagottnak jelol az app, megvizsgaljak es egyedileg elbiraljak. Ne az agyunk helyett hasznaljunk egy eszkozt, hanem annak kiegeszitesekent.

    Uj dologrol van szo, ugy gondolom alap kene, hogy legyen az, hogy kicsit kurultekintobben es nagyvonalubban van kezelve a dolog az elso szezonban, figyelve a visszajelzesekre, igenyekre. De amit a masik topikban irtal Szabi, itt is megallja a helyet.

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Egyreszt a celt nem eri el a szabaly, hiszen a kis lecsuszast buntetjuk bizonyos kanyarokban, anelkul, hogy elonyszerzessel jarna, mashol pedig megyunk tokon-paszulyon at tizedeket nyerve.
    Az előnyszerzés megítélése nagyon ingoványos talaj és igazából lehetetlen feladat is. Az app ez ügyben csupán egy matematikai közelítést ad, amit a futamon- a mérési és statisztikai hibahatárokat is figyelembe véve elnézünk, de kvalifikáció az más tészta.
    Pofon egyszerű a dolog, tiszta-e a kör, vagy sem... ez nincs mit bonyolítani, árnyalni, mentségeket, kibúvókat keresni, kivételek gyártani, stb...


    Személyes megjegyzés, nem tükrözi a VB álláspontját.:
    Pont ezért ha rajtam múlna, nem lenne semmilyen előnyszerzés vizsgálat, meg visszalassítgatás a futamon sem... hanem minden egyes pályaelhagyás vágásnak számítana és mindenki rendelkezésére állna X darab büntetés nélkül (valamivel több, mint 3) és ossza be magának ahogy tudja.

    Masreszt az app nincs olyan szinten meg, hogy lehessen ra versenyzokent tamaszkodni. Minden tiszteletem Lacie, mert onerobol es szorgalombol megcsinalta, javult is, de meg nincs kesz. Legyen benne egy kvali mod, amiben ha vagast erzekel, 72-es betumerettel kiirja a kepernyore, hogy Allj, ervenytelen! vagy barmi. Most siman elofordulhat, hogy valaki nem veszi eszre a piros negyzetet, en speciel nem is erek ra nezegetni.
    A javaslatot támogatom, ugyanakkor a szabály és az app működésének ismeretében az utolsó kanyar és a célvonal között mindenki képes rápillantani app-ra, leolvasni a kijelzőt és meghozni a szükséges döntést.
    Igen, fejben el kell addig jutni, hogy ismerem és felfogom a szabályokat, végiggondolom, hogy milyen módszerrel tudom őket betartani, majd a pályán módszeresen ügyelek is ezekre, hogy ennek fényében járjak el saját jól felfogott érdekemben.

    Harmadreszt a VB azt mondta, hogy ezzel nem a buntetes a cel, hanem hogy megkonnyitsek a sajat dolgukat. Nem kell ovasokat nezegetni a vagasokkal kapcsolatban, nincs szuroproba szeru ellenorzesre szukseg, mar a rajtot es az elso koroket sem nezik. Ferjen mar bele, hogy azt a max 1-2 kort, amit vagottnak jelol az app, megvizsgaljak es egyedileg elbiraljak. Ne az agyunk helyett hasznaljunk egy eszkozt, hanem annak kiegeszitesekent.
    Pofon egyszerű és 100%-osan egyértelmű dolgokból szerintem nem cél gumiszabályt gyártani és plusz melót generálni belőle X embernek. Tőletek minden kör végén egyetlen szempillantás igényel megfelelni a feltételeknek, ez nincs arányban azzal, ami munkát kíván a VB-től a felesleges és értelmetlen egyedi elbírálás.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 10. 12. 00:00.

  12. #12
    Ez valóban igaz, hogy ha akkor nem vettem észre, utána is láthatom a körön belül, erre eddig nem figyeltem, meg szerintem nem is erre koncentrál egy körön az ember.

    A szabályzatot olvastam előtte, tudom mi áll/állt benne és ott csak annyiról van szó, hogy nem vághatod a gyorsköröd, de hogy minősül vágásnak, az már nem és a fehér vonalat eltörölve ez így nyitott is maradt, legalább is addig, amíg a verseny utáni napon ki nem lett írva a többi.

    Amit Tomi monda az igaz, néztem pár kört, ahol ténylegesen a kanyart átszelve fehér vonalon kívül mennek emberek (pl. T6) és az oké, ha kicsit túlcsúszol és még vesztesz is vele az nem? Korábban azt mondtátok ez csak segítség a VB-nek. Rá lett egyáltalán nézve a körömre vagy azt mondta az app -> BUÁ? És itt jön még egy nagy hiba a rendszerbe szerintem: ha az app csak segít, nem a VB helyett van, akkor csak kell emberi ésszel felfogható pályahatárokat is kijelölni vagy hogy is van ez?

    Ha próbálok teljesen elvonatkoztatni attól, hogy én vagyok az "áldozat" akkor is túlzásnak érzem egy kicsit. Futamon sokszor nagyobb vétkekért kap az ember kevesebb figyelmeztetést. Sokkal reálisabb lenne szerintem legalább azt megnézni, hogy mennyit nyert vele

  13. #13
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az előnyszerzés megítélése nagyon ingoványos talaj és igazából lehetetlen feladat is. Az app ez ügyben csupán egy közelítést ad, amit a futamon- a mérési és statisztikai hibahatárokat is figyelembe véve elnézünk, de kvalifikáció az más tészta.
    Pofon egyszer a dolog, tiszta-e a kör, vagy sem... ez nincs mit bonyolítani, árnyalni, mentségeket, kibúvókat keresni, kivételek gyártani, stb...



    A javaslatot támogatom, ugyanakkor a szabály és az app működésének ismeretében az utolsó kanyar és a célvonal között mindenki képes rápillantani app-ra, leolvasni a kijelzőt és meghozni a szükséges döntést.



    Pofon egyszerű és 100%-osan egyértelmű dolgokból szerintem nem cél gumiszabályt gyártani és felesleges plusz melót generálni belőle X embernek.
    En egyszeruen nem vagyok kepes sajnos MINDIG rapillantani, siman elfelejtem, annyira koncentralok. Lehet, hogy masoknak nem, de nekem ez problema, ugy tudok BUA-t ero szabalytalansagot elkovetni, hogy eszre sem veszem.

    A reszletes vizsgalatot is atmenetileg gondoltam, amig minden problemamentessn es egyertelmuen mukodik, sikerul a rendszsert finomhangolni. Mondjuk ez a szezon.

    Balazs videojat megnezve egyertelmu, hogy elb*szott egy kanyart, kicsuszott es veszitett vele.

    Az is egy valid erv, hogy ha az ember masodik legjobb kore ugyanoda kvalifikalta azt, aki vagott, akkor nem nyert vele es nincs is miert buntetni.

    Eddig az volt a gond, hogy tul sok munkaora kellett az ellenorzeshez, ezert nem volt. Most meg fullautomata ellenorzes van es meg sem nezzuk. Szerintem ez a ket veglet es egyik sem jo.

  14. #14
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pofon egyszer a dolog, tiszta-e a kör, vagy sem... ez nincs mit bonyolítani, árnyalni, mentségeket, kibúvókat keresni, kivételek gyártani, stb...
    Akkor mi a tiszta kör? Amit az app annak mond? Akkor viszont nem értem, hogy lehet csak segítségnek használnia a vb-nek? Ezek szerint akkor nem oszthatnak más okból vágásért büntit, hisz csak az app tudja a határokat.

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    En egyszeruen nem vagyok kepes sajnos MINDIG rapillantani, siman elfelejtem, annyira koncentralok. Lehet, hogy masoknak nem, de nekem ez problema, ugy tudok BUA-t ero szabalytalansagot elkovetni, hogy eszre sem veszem.
    A reszletes vizsgalatot is atmenetileg gondoltam, amig minden problemamentessn es egyertelmuen mukodik, sikerul a rendszsert finomhangolni. Mondjuk ez a szezon.
    Balazs videojat megnezve egyertelmu, hogy elb*szott egy kanyart, kicsuszott es veszitett vele.
    Az is egy valid erv, hogy ha az ember masodik legjobb kore ugyanoda kvalifikalta azt, aki vagott, akkor nem nyert vele es nincs is miert buntetni.
    Eddig az volt a gond, hogy tul sok munkaora kellett az ellenorzeshez, ezert nem volt. Most meg fullautomata ellenorzes van es meg sem nezzuk. Szerintem ez a ket veglet es egyik sem jo.
    Én ebben meg csak Pandóra szelencéjét látom, hogy egy pofon egyszerű és 100%-osan egyértelmű dologból egy egy ilyen nyúlós, ragadós, a végtelenségig boncolgatható és teljesen vitatható végeredményű dolgot akartok megint csinálni, csakhogy kölcsönösen bonyolíthassuk egymás életét.

    Mostantól a versenyeken való eredményes szerepléshez ki kell fejleszteni egy új skill-t, mégpedig hogy qual-os kör vége előtt rápillantok az app-ra... akinek ez nem sikerül, az vagy bízik a vak szerencsében, vagy fejleszti magát, vagy elfogadja, hogy így járt, ennyi.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 10. 12. 00:30.

  16. #16
    Így ott tartunk, hogy ez egy tök szabályos köre valakinek:
    Csatolt képek Csatolt képek

  17. #17
    Félreértés ne essék én pont nem akarok egy "nyúlós, ragadós gumiszabályt"!
    Összefoglalva:
    • Vagy legyen csak az app és semmi más és ez van, ha azt mondja vágás, akkor vágás. Vagy akkor ki kell ugyanúgy jelölni a határokat az app ellenére is, mert különben mit vesz figyelembe a VB?
    • Instan BUÁ szerintem túlzást, főleg ha volt olyan köröd amivel ugyan onnan rajtolnál és szabályos volt (sokkal reálisabb lenne figyelembe venni h mennyit nyertél vele)
    • Az hogy pontosan mi minősül vágásnak és mi jár érte, a verseny után került csak ki, így büntetést osztani nem fair érte

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor mi a tiszta kör? Amit az app annak mond? Akkor viszont nem értem, hogy lehet csak segítségnek használnia a vb-nek? Ezek szerint akkor nem oszthatnak más okból vágásért büntit, hisz csak az app tudja a határokat.
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Így ott tartunk, hogy ez egy tök szabályos köre valakinek:
    Bocsi, de ez nem egy vita topik, a szabályok egyértelműen le vannak írva a szabályzatban, ahhoz kell tartani magad a kibúvók és mentségek keresése helyett.
    Ha az nem tetszik és más javaslatod/ötleted van ezzel kapcsolatban, vagy általános értelmezési kérdéseid vannak, az máshova tartozik, nem ide.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 10. 11. 23:58.

  19. #19
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsi, de ez nem egy vita topik, a szabályok egyértelműen le vannak írva a szabályzatban, ahhoz kell tartani magad.
    Ha az nem tetszik és más javaslatod/ötleted van ezzel kapcsolatban, az máshova tartozik, nem ide.
    Bocs, a képest poszt valóban nem ide tartozott, de a kérdésemnek itt lehet a helye, mivel a büntetésem miatt érdekel.

  20. #20
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    A gól az amit a bíró (es a videobíró) megítél.Ha valahol szigorubb a rendszer l, több fegyelem kell, ahol nem, lehet próbálgatni a határokat. Lásd f1: versenyzői briefingen elmondjak h itt két kerék sem loghat le, masutt az egészséges hatarokig mehetsz.Itt az app mondta meg mik a határok, be kell tartani.
    Ebben az esetben akkor nem igaz amit korábban mondtatok, hogy az app csak segítség a VB-nek? Mivel ha az app mondja a határokat akkor csak az app tudja a határokat, tehát csak azt tudja figyelembe venni a vb is amit az app mondd. Tehát a esetleg véletlen valami bug miatt mondja azt, akkor is buá, mert csak az app tudja a határokat? Ha senki más nem tudja akkor hogy lehet hitelesíteni, hogy jól működik?

    Így 2 dologra bontanám a dolgot:
    1. a pontosan mit büntetünk és mivel rész csak másnap került ki, a futam után. Ezzel kapcsolatban még nem kaptam választ.
    2. a büntetési rendszer átgondolása. Mert egyes esetekben ez nagyon mem fair lehet.

  21. #21
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én ebben meg csak Pandóra szelencéjét látom, hogy egy pofon egyszerű és 100%-osan egyértelmű dologból egy egy ilyen nyúlós, ragadós, a végtelenségig boncolgatható és teljesen vitatható végeredményű dolgot akartok megint csinálni, csakhogy kölcsönösen bonyolíthassuk egymás életét.

    Mostantól a versenyeken való eredményes szerepléshez ki kell fejleszteni egy új skill-t, mégpedig hogy qual-os kör vége előtt rápillantok az app-ra... akinek ez nem sikerül, az vagy bízik a vak szerencsében, vagy fejleszti magát, vagy elfogadja, hogy így járt, ennyi.
    Minden szabaly egyszeru, az kell, hogy legyen, ez a termeszete. Alkalmazni szokott bonyolult lenni. En arrol beszelek, hogy legyen egy atmeneti idosyak, amikor meg lehet alakitani az appot, finomitani a szabalyt es nem buntetni olyan szigoruan.

    A silverstone-i GT futamon par embernek nem mukodott megfeleloen az appja, az kizarast er a szabalyzat szerint. Megis megkaptak a pontjaikat, mert igy volt esszeru. Vagy ragaszkodjunk mindig a szabaly betujehez, es akkor tenyleg nincs vita, vagy legyunk emberiek, de akkor mindig.

    En joggal ereznem magam felhaborodva Balazs helyeben, ha neha vannak kivetelek, neha meg nincsenek.

    Mondom ezt ugy, hogy kivulallo vagyok, eddig sikerult meguszni a dolgot, de lesz ebbol meg gondom szerintem.

  22. #22
    Felülvizsgálat!

    A VB megvizsgálta az időmérős büntetések felülvizsgálati kérelmét. A vágások büntetésének kihirdetése valóban a futam utáni napon történt meg, ezért az érvénytelen legjobb körért kiosztott büntetéseket jelen esetben szóbeli figyelmeztetésre módosítjuk.

    A témában részletes álláspont és a vita folytatása a GT4 bajnokság topikjában.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •