Találatok: 1 - 11 (11 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT4 - Büntetések - Red Bull Ring

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Red Bull Ring 2018.09.16


    A - R2

    5:23 - Piski Tamás- lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés


    B - R2:

    0:00 - Tóth Levente - 4* vágás: szóbeli figyelmeztetés (1 BUÁ járna érte, de a szabályzat a vágásokra vonatkozó részének pontosítása hamarosan kihirdetésre kerül. Erre és az új rendszerre való tekintettel méltányoltuk a büntetési tételt.)
    1:43 - Mikó Péter
    - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés

    Az összevont büntetések összesítve:


    Boxutca Áthajtás:
    3 db Figyelmeztetés:
    Piski Tamás, Mikó Péter
    2 db Figyelmeztetés:
    1 db Figyelmeztetés:

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 1. és 2. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése

    5:23 - Piski Tamás- lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés



    Tisztelt VB,

    Kerem a fenti eset ujra vizsgalasat. A felelossegemet nem vitatom, hiszen en voltam hatul, de a korulmenyeket tekintve sokallom a harom fgyelmeztetest.

    Az utkozest nem tudtam elkerulni, hiaba huzodtam a kerekvetohoz es csokkentettem a sebessegemet a versenytempohoz kepest jocskan. A megcsuszasat kovetoen nekemcsapodott Andras es en is palyan kivulre kerultem. A korabbi buntetesek alapjan harom figyelemeztetest az kap, aki nagy hibat kovet el, fektavon nekicsuszik a masiknak, stb. vagyis amit konnyen kivedhetett volna. Ez itt nem all fent, ezert kerem a buntetesem mersekleset.

  3. #3
    Tisztelt Verseny Bíróság!

    Kérném szépen a büntetésem felül vizsgálatát.
    A kezdeti tolongásban sajnos meglöktem az előttem haladó autót és kiforgattam.
    Nem tagadom a dolgot, sajnos tapasztalatlanságomból adódóan nem tudtam teljesen jól felmérni
    a köztünk lévő távolságot és elhibáztam a kigyorsítás pillanatát.
    Sajnálom a dolgot és elismerem a hibám, de nem akarattal száltam bele valakibe nagy tempóval
    vagy szándékosan löktem ki bárkit. Egy kis ártatlan kocc volt ami sajnos a vétlen felet megbillentette
    kigyorsításon és ez elég volt a keresztbe forduláshoz.

    "1:43 - Mikó Péter - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés"

    Ha marad a büntetés, természetesen a következő futamon le fogom tölteni.
    Köszönöm!
    Péter





  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg mpeter írta Hozzászólás megtekintése
    A kezdeti tolongásban sajnos meglöktem az előttem haladó autót és kiforgattam.
    Nem tagadom a dolgot, sajnos tapasztalatlanságomból adódóan nem tudtam teljesen jól felmérni
    a köztünk lévő távolságot és elhibáztam a kigyorsítás pillanatát.
    Sajnálom a dolgot és elismerem a hibám, de nem akarattal száltam bele valakibe nagy tempóval
    vagy szándékosan löktem ki bárkit. Egy kis ártatlan kocc volt ami sajnos a vétlen felet megbillentette
    kigyorsításon és ez elég volt a keresztbe forduláshoz.

    "1:43 - Mikó Péter - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés"
    Én nem vettem részt a konkrét döntésben, teljesen általánosságba írok.

    A versenybíróság alapesetben soha senkiről nem feltételezi, hogy szándékosan löki ki a versenytársát, ha ilyen mégis kiderülne, az illető azonnal repülne a ligából. A 3 figyelmeztetés a standard büntetési tétel minden olyan esetre, ahol hátulról történő kiforgatás történik és a vétkes felelőssége egyértelmű. Természetesen a VB figyelembe vehet enyhítő, vagy súlyosbító körülményt, amit jelen esetben (és a leírásodból ítélve is) gondolom nem talált. Sokszor egy "ártatlan" kis kocc is elég, hogy tönkremenjen vkinek a versenye és pont az ilyen esetek számát szeretnénk minimalizálni a futamok alatt. Legközelebb kérlek légy egy kicsit körültekintőbb és inkább kicsit vegyél vissza, mintsem hogy kicsit is túltold és ezzel mások versenyét/szórakozását sodord veszélybe.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 09. 30. 03:49.

  5. #5
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt VB,

    Kerem a fenti eset ujra vizsgalasat. A felelossegemet nem vitatom, hiszen en voltam hatul, de a korulmenyeket tekintve sokallom a harom fgyelmeztetest.

    Az utkozest nem tudtam elkerulni, hiaba huzodtam a kerekvetohoz es csokkentettem a sebessegemet a versenytempohoz kepest jocskan. A megcsuszasat kovetoen nekemcsapodott Andras es en is palyan kivulre kerultem. A korabbi buntetesek alapjan harom figyelemeztetest az kap, aki nagy hibat kovet el, fektavon nekicsuszik a masiknak, stb. vagyis amit konnyen kivedhetett volna. Ez itt nem all fent, ezert kerem a buntetesem mersekleset.

    Kedves Tamás!

    Az ütközést mindig el lehet kerülni, csak utólag könnyen okosabb az ember. Kétféleképpen lehetett volna ezt is elkerülni: 1. Még korábbi féktávot kell venni, hogy legyen esetleg lehetőséged korrigálni, ha úgy alakul. 2. Belül azért volt még hely is, bár azt megértem, hogy nem lett volna optimális a sárga bazinagy hurkán elfordulni, mégis talán kevesebb kár ért volna mindenkit. Illetve ott van még az első pont is, így a méltányolás lehetősége nem állt fenn. A büntetésed egyébként is enyhébb, mivel a szabályok lettek lazábbak, így most nem kell azonnal BUÁ-zni.


    Idézet Eredetileg mpeter írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Verseny Bíróság!

    Kérném szépen a büntetésem felül vizsgálatát.
    A kezdeti tolongásban sajnos meglöktem az előttem haladó autót és kiforgattam.
    Nem tagadom a dolgot, sajnos tapasztalatlanságomból adódóan nem tudtam teljesen jól felmérni
    a köztünk lévő távolságot és elhibáztam a kigyorsítás pillanatát.
    Sajnálom a dolgot és elismerem a hibám, de nem akarattal száltam bele valakibe nagy tempóval
    vagy szándékosan löktem ki bárkit. Egy kis ártatlan kocc volt ami sajnos a vétlen felet megbillentette
    kigyorsításon és ez elég volt a keresztbe forduláshoz.

    "1:43 - Mikó Péter - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés"

    Ha marad a büntetés, természetesen a következő futamon le fogom tölteni.
    Köszönöm!
    Péter


    Kedves Péter!

    Ahogyan Szabi előttem nagyon jól leírta, a büntetés mértéke nem személyesen ellened irányul. Abban az esetben, ha valaki a másikat kilöki/megforgarja 3 figyelmeztetést szoktunk adni. Ezt természetesen befolyásolhatják további enyhítő/szigorító körülmények is, olyan is volt már, hogy valaki 10 mp alatt 2 BUÁ-t kapott egy megmozdulásáért, pedig amúgy cimbik vagyunk. Szóval ez abszolút nem személyes döntés. Az első kanyarokban/körökben, amíg a mezőny nagyon egyben van hatványozottan oda kell figyelni, mert bárki jöhet bárhonnan, így ha nem vagy 100%-ig biztos a dolgodban, inkább próbálj óvatosan menni az elején, és kevés kockázatot vállalni. Sokszor ez a kifizetődő taktika, mivel könnyebben kimarad az ember a balhékból. AC sajnos nem szereti az ártatlan koccanásokat, vagy a keményebb "festékcserét", így igyekezni kell minden kontaktot elkerülni. Büntetés marad, de a következő futamon még nem kell letöltened semmit, mivel az új szabályok értelmében az csak 4 figyelmeztetéstől jár.

  6. #6
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Tamás!

    Az ütközést mindig el lehet kerülni, csak utólag könnyen okosabb az ember. Kétféleképpen lehetett volna ezt is elkerülni: 1. Még korábbi féktávot kell venni, hogy legyen esetleg lehetőséged korrigálni, ha úgy alakul. 2. Belül azért volt még hely is, bár azt megértem, hogy nem lett volna optimális a sárga bazinagy hurkán elfordulni, mégis talán kevesebb kár ért volna mindenkit. Illetve ott van még az első pont is, így a méltányolás lehetősége nem állt fenn. A büntetésed egyébként is enyhébb, mivel a szabályok lettek lazábbak, így most nem kell azonnal BUÁ-zni.
    Nem kertem meltanyolas, csupan arra probaltam ramutatni, hogy a ket eset, amit ugyanugy 3 figyelmeztetessel buntettetek, nem egy fajsulyu. Nincs aranyban a buntetes merteke az elkovetett hiba nagysagaval. Ha az en buntetesem 3-at er, akkor petere minimum egyel tobbet vagy forditva, Petere er harmat es az enyem kettot. Mar csak azert sem, mert sajat bevallasotok szerint a rajtnal tortent incidenseket szigorubban buntetitek.

  7. #7
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nem kertem meltanyolas, csupan arra probaltam ramutatni, hogy a ket eset, amit ugyanugy 3 figyelmeztetessel buntettetek, nem egy fajsulyu. Nincs aranyban a buntetes merteke az elkovetett hiba nagysagaval. Ha az en buntetesem 3-at er, akkor petere minimum egyel tobbet vagy forditva, Petere er harmat es az enyem kettot. Mar csak azert sem, mert sajat bevallasotok szerint a rajtnal tortent incidenseket szigorubban buntetitek.

    Nem összehasonlítható a kettő eset. Két esetet egyébként is nehéz összehasonlítani, Te se tedd, mert ez nem ezen múlik. Attól még, mert neked nem egy "fajsulyu", attól még az. Nem kell egyet érteni, tudomásul kell venni.

  8. #8
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Nem összehasonlítható a kettő eset. Két esetet egyébként is nehéz összehasonlítani, Te se tedd, mert ez nem ezen múlik. Attól még, mert neked nem egy "fajsulyu", attól még az. Nem kell egyet érteni, tudomásul kell venni.
    Egyeterteni nem kell, megerteni annal inkabb, hiszen abbol tanulunk mindanyian. A cel pedig ez lenne. Mindketto hatulrol torteno kiforgatas volt. Az egyik a rajtnal. Mitol szigorubb az o buntetese, mint az enyem vagy mi az a korulmeny, amiert az en esetem ugyanolyan elbiralas ala esik, mint egy rajtbaleset, amit szigorubban buntettek?

    Elfogadom, hogy helyben marad az itelet, de egy magyarazatot meg kaphatnek ahelyett, hogy "mert csak"?

  9. #9
    Sziasztok!

    Köszönöm a válaszokat.
    Értem és elfogadom.
    Következőkben próbálok még figyelmesebb lenni.

    Üdv
    Péter

  10. #10
    Sziasztok!
    A vágás-szabály megfogalmazásáig a konkrét esetről kérhetek több infót? Melyik/ugyanaz a kanyar volt? Az app jelzett ennyit vagy a pályán kerültem a fehér vonalon kívülre? Azért kérdem, mert ezen a ringen elég sokat engedett az app, olyanra viszont nem emlékszem, hogy akár 1 vágásból előnyt szereztem volna, amit a qualyn nem engededett volna az app.
    Köszi előre is!

  11. #11
    Idézet Eredetileg Levente Toth írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    A vágás-szabály megfogalmazásáig a konkrét esetről kérhetek több infót? Melyik/ugyanaz a kanyar volt? Az app jelzett ennyit vagy a pályán kerültem a fehér vonalon kívülre? Azért kérdem, mert ezen a ringen elég sokat engedett az app, olyanra viszont nem emlékszem, hogy akár 1 vágásból előnyt szereztem volna, amit a qualyn nem engededett volna az app.
    Köszi előre is!
    Szia!
    Pontos kanyart nem tudok mondani, a Rank app adatai alapján azt látjuk, hogy a B szerver 2. futamának 2. 5. 6. 7. körében volt olyan vágásod, amelyekkel a teljes körön időt nyertél a korábbi legjobb idődhöz képest (tehát a vágással szerzett időt nem adtad vissza/nem buktad el a kör hátralevő részében).

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •