Találatok: 1 - 5 (5 összesen)

Téma: F1 2018

  1. #1

    F1 2018

    Érdemes előre leszögezni, hogy:
    - TOVÁBBRA SINCS VR TÁMOGATÁS
    - TOVÁBBRA SINCS VIRTUÁLIS TÜKÖR

    De azért mikor a Codemasters eléri, hogy EmptyBox nemhogy nem követeli vissza a pénzét két órán belül, de még egy összességében pozitív hangvételű kritikát is készít a játékról, az már csak valami



    És egyébként bevallom nálam is ez az első hivatalos F1 játék, amit nem utólag, valami Humble Bundle csomagban zsebeltem be bagóért. És engem is meglepett, hogy tényleg egészen szórakoztató. Persze szimulátornak nevezni továbbra sem érdemes, de legalább már valami alapvető szinten szimulálják a felfüggesztésre és a kasztnira ható erőket is, ezért az FFB is képes némileg hasznos visszajelzéseket adni a korábbi céltalan rezgéshez képest.

    A videóban elhangzó bosszantó apróságokkal viszont egyet kell értenem, kivéve a menü navigációt, körülbelül 2 perc volt hozzászokni, hogy a kormány gombjaival hogyan lehet vezérelni a menürendszert (persze a CM háza táján ez már régóta így működik) és onnantól én inkább már amiatt sírtam, hogy a szimulátorok miért nem tudják ugyanezt. Mikor egyébként is a kormány mögött ül az ember, a fene akar egérrel szórakozni.

    De ettől függetlenül a karrier mód igyekszik az F1 szezonok minden aspektusát megjeleníteni inkább több, mint kevesebb sikerrel, a klasszikus tartalmakkal meg egészen jól el lehet lenni, a '70-es évekig visszamenőleg minden érából akad egy-két ikonikus autó, például a '72-es Lotus-t vezetni 100%-os erősségű AI ellen, monszunesőben még itt sem teljesen triviális.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Uh. Élt a gépemen kb 1 órát, amiből kb 20 perc lehetett a vezetés. Mindent csinált a játék, csak vezetni nem engedett. Mai játékosok ódzkodnak a vezetéstől?

    Menükezelés rémes. Egy luvnya ESC menü nincs sehol, kb szét kell törnöm a kocsit hogy berakjon a boxba. G25/27 -> Minek a H váltót feltenni egy F1-es játékhoz, ami pillangó only? fail.

    Mindenütt megy az új F1 logó, harsonaszó, mph meg davidson, szikrázik, csilivilli, de boxbabe-ki állás szögletes mint a kocka. Régi Alesi-s ferrari mérnökök vmi zöld-kék egyenszerelésben, japersze, meg úgy tolják a kocsit hogy hozzá sem érnek (v 1.06). Irtósok részletre figyelnek, csomó tartalmat beleraknak , a levegőben a porszemek szállnak, menetközben a depóban a táblán az időket kézzel cserélgetik, korhű hud kijelzők, dobogós ünneplés, de mégis.

    Szóval csomó időt el lehetne vele tökölni, hétvégék, korrekt felkészülések, futamtávok, taktikák, karrier, autófejlesztések ,de akkor a vezetési (élmény) az miért ilyen gyenge? FFB pont mint ~8 évvel ezelött, hiába dicsérgették elég sokan.

  3. #3
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Egy luvnya ESC menü nincs sehol, kb szét kell törnöm a kocsit hogy berakjon a boxba.
    Pedig egyébként van, ha jól rémlik Pause menu néven fut. A kormány egyik gombját hozzárendeled és szinte minden a vezetést érintő dolgot lehet kezelni róla.

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Régi Alesi-s ferrari mérnökök vmi zöld-kék egyenszerelésben
    Mondjuk ez nem tudom miért olyan hatalmas probléma, itt most eleve nem a korhűség volt a cél, itt egy fiktív, a jelenben futó klasszikus F1 bajnokságot szeretnének modellezni. A karrier módba is úgy lett integrálva, hogy néha meghívásos alapon szerepelhetsz ilyen versenyeken is.

    Pont ma köröztem egyébként Szingapúrban és mintha a v1.06-os patch nálam hazavágta volna az FFB-t, majd még ránézek, mert a patch előtt sokkal jobb volt.

  4. #4
    Én se tudtam irányítani billel így másfél óra után töröltem is.

  5. #5
    Erre kíváncsi leszek, ha minden igaz, akkor idén jön az első olyan F1 játék, ahol már a tulajdonosváltás hatása is érződni fog és a CM végre fejleszt néhány olyan funkciót, amit korábban éppen a FOM-mal kötött egyezség merevségére hivatkozva hanyagoltak el:
    - állítólag két éve dolgoznak az idei iteráción, együttműködve a Ross Brawn vezette technikai munkacsoporttal
    - előrehozzák a megjelenést a megszokotthoz képest az Osztrák Nagydíj péntekjére (június 28.)
    - a bejelentő trailer végén egy pillanatra felvillan a Formula-2-es kocsi, ezek szerint végre lesz lehetőség junior kategóriában indítani a karrier módot
    - multiban valamilyen szinten támogatni fogják az egyedi festéseket
    - a többit meg majd elmondják később





Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •