Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (56 összesen)
  1. #1

    Trophy Masters GT Bajnokság (AC) - 2018 ősz

    Indul a Masters GT őszi Bajnokság!



    Idén ősszel GT3 bajnokságunk megújult formában, számos újítással érkezik, melyek közül a legfontosabb, hogy bővül az autó kínálat, választható lesz a GT2 kategória is. Az autók közti erőviszonyokat próbáltuk súlyozással kiegyenlíteni, hogy több típus is esélyes legyen a győzelemre. A GT2 gépekben nincs ABS, ellenben a GT3-asokban van, így ezen előnyük ellensúlyozására a GT3-asok némileg több súlyt kapnak. A következő változás a futamtávot érinti. A 9 "versenyhétvége" 5 db 90 perces, 2 db 120 perces, valamint 2 db 2*40 perces futamból fog összeállni, melyek pontozása a futamok hosszához fog igazodni. Módosul a vágások kezelése. Sokak örömére kivezetjük a régóta használt "fehér vonal" szabályt, helyette a kötelezően használandó Rank App fogja jelezni a pálya határokat, mellyel a versenyzők akár vezetés közben azonnali visszajelzést kaphatnak a pályán történő szabályos közlekedésről.

    A bajnokság 9 fordulójából a 7 legjobb egyéni eredmény számít bele a végértékelésbe. A futamok kéthetente vasárnap esténként 20:00-kor fognak kezdődni.

    Van lehetőség egyedi festések használatára, valamint csapatokat alakítani és az egyéni mellett a csapatbajnoki címért is harcba szállni.

    A futamok előtti héten ugyanazokon a pályákon futjuk GT4-es bajnokságunkat, ahol rövidebb futamtáv, de intenzívebb csaták várnak. Kiváló lehetőség a pályák alaposabb megismerésére, versenyrutin megszerzésére és a GT futamra történő bemelegítésre.

    Versenynaptár:
    1. futam: 09.23 - 20:00 - Red Bull Ring (90 perc): az 1. futam topikja
    2. futam: 10.07 - 20:00 - Silverstone (120 perc): a 2. futam topikja
    3. futam: 10.28 - 20:00 - Donington (90 perc): a 3. futam topikja
    4. futam: 11.11 - 20:00 - Zolder (2*40 perc): a 4. futam topikja
    5. futam: 11.25 - 20:00 - Chang International Circuit (90 perc): az 5. futam topikja
    6. futam: 12.09 - 20:00 - Paul Ricard Blancpain (120 perc): a 6. futam topikja
    7. futam: 01.06 - 20:00 - Nurburgring GT (90 perc): a 7. futam topikja
    8. futam: 01.20 - 20:00 - Brands Hatch (2*40 perc): a 8. futam topikja
    9. futam: 02.03 - 20:00 - Istanbul Park (90 perc): a 9. futam topikja

    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:

    • Az Assetto Corsa és a Dream Pack #1, #2, #3 , a Red Pack, a Porsche Pack Vol3, valamint a Ready to Race Pack eredeti és legfrissebb kiadása, mely beszerezhető és frissíthető a Steam-ről.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs". Beállítási segítség itt: névhasználat
    • minimum 26-os verziójú Masters Rank App használata a legjobb köridők regisztrációjához, és a vágások ellenőrzéséhez
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu #Prequal - GT3 szerveren. A prekval szerver használata nyílt, jelszó az aktuális futam topikban.
    • Szervertagság, a GTR-Masters által rendezett bajnoki futamokon csak szervertagok vehetnek részt, tagságot itt lehet igényelni, újoncoknak az ára 500 Ft: Szervertagság 2017/2018
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, valamint a Versenyszabályzat maradéktalan ismerete és betartása!


    Jelentkezés, csapatnevezés: AC GT Bajnokság - Csapatnevezés (itt lehet csapattársakat keresni!)
    Pontverseny: AC GT bajnokság pontverseny
    TrackPack:
    AC_GT_2018_track_pack_2.0
    Skinpack:
    AC_GT_2108_skinpack_1.0

    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.
    Várunk minden régi és új versenyzőt sok szeretettel!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: latoo; 2019. 01. 22. 11:40. Indoklás: Trackpack változás

  2. #2
    Bemelegítésnek,valamint az új autókkal ismerkedésnek kiváló alkalom szeptember 9-én ingyenes nyílt futamunk SPA-ban!

  3. #3
    Nem azért, de a Gt2-esek ABS hiányát nem kompenzálja az, hogy amúgy azok az autók alapból gyorsabbak?

  4. #4
    Idézet Eredetileg Labutyin Máté írta Hozzászólás megtekintése
    Nem azért, de a Gt2-esek ABS hiányát nem kompenzálja az, hogy amúgy azok az autók alapból gyorsabbak?
    A Ferrari 458 GT2-t súlyozás nélkül szerintem bármelyik GT3-as könnyedén lenyomja, és a Corvette-RSR páros is fog kapni plusz súlyt.

  5. #5
    csak puszta kíváncsiságból, a korábbi versenyeken próbáltátok a guruló rajtot és nem volt értelme/ bajos volt vagy csak simán egyszerűbb hagyni az alap rajt verziót?

  6. #6
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    csak puszta kíváncsiságból, a korábbi versenyeken próbáltátok a guruló rajtot és nem volt értelme/ bajos volt vagy csak simán egyszerűbb hagyni az alap rajt verziót?
    AC-ban nem tudok repülő rajtról, külső appal lehet, hogy van rá megoldás, de nem próbáltuk.

  7. #7
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A Ferrari 458 GT2-t súlyozás nélkül szerintem bármelyik GT3-as könnyedén lenyomja, és a Corvette-RSR páros is fog kapni plusz súlyt.
    Akkor nem lenne egyszerűbb be se tenni a 458-at? Hiszen van helyette újabb Ferrari, kétlem hogy 2 Ferraritól színesebb lesz a mezőny, de ez csak az én véleményem.

  8. #8
    ja nem, én úgy gondoltam, hogy a versenytávot megnövelni egy körrel és akkor az első kör felvezető, ilyen appról nem is tudtam amúgy

  9. #9
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Labutyin Máté írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor nem lenne egyszerűbb be se tenni a 458-at? Hiszen van helyette újabb Ferrari, kétlem hogy 2 Ferraritól színesebb lesz a mezőny, de ez csak az én véleményem.
    Kevered a ket geposztalyt. Gt2-ben csak 458 van, gt3-ban 488.

    Szerintem teljesen jo amit Tomi leirt, az viszont nem vilagos, te mit akarsz mondani.

  10. #10
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    ja nem, én úgy gondoltam, hogy a versenytávot megnövelni egy körrel és akkor az első kör felvezető, ilyen appról nem is tudtam amúgy
    Szerintem ez egy komoly hibaforras lenne, hozzaadott erteke meg nem sok van
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 09. 04. 21:34. Indoklás: idézet

  11. #11
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Kevered a ket geposztalyt. Gt2-ben csak 458 van, gt3-ban 488.
    Tudom, hogy két különböző autó. De mivel egy szintre lesz hozva a két kategória (ahogy én értelmeztem) így két Ferrari lesz ebben az összevont 1 kategóriában.
    És arra akartam kilyukadni hogy miért nem lehet csak a 488at bent hagyni, hiszen úgyis az az újabb, és ha a 458 ki van véve akkor legalább nem kell a másik 10 autót regulázni, és emellett marad Ferrari a mezőnyben.

    Ezért pedig megmarad a mezőny színessége ha a márkákat nézzük.
    Utoljára módosította: Labutyin Máté; 2018. 09. 03. 15:58.

  12. #12
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Ertelek.

    Ha jol ertettem az eddigieket, akkor a ket kategoria kulon is ertekelve lesz. Igy eldontheti mindenki, hogy Gt2 vagy Gt3 bajnoksagban indulna. Abs-el vagy anelkul. Turbos vagy szivo.

    Amugy ha kiprobalod a ket autot, nagyon mas a ketto, tenyleg csak a logo azonos.

  13. #13
    oké, nekem igazából mindegy így több üzemanyag marad

  14. #14
    Igen, ez még kimaradt a részletezésből, pótolni fogom a szabályzatban is.
    A két kategória külön-külön és egyben is értékelve lesz, tehát lesz GT2, GT3 és abszolut bajnok.

  15. #15
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Osszefoglalom az eddigieket a prekval alapjan:

    A C7, a Ferrari, a Porsche is alkalmas arra, hogy futamot lehessen nyerni, sot a GT3-as Hurracannal is van esely az abszolut bajnoki cimre.

    Felteve, ha Asztalos Andrasnak hivnak

  16. #16
    sziasztok,
    nem lehetne azt megcsinálni, hogy az okt 28-i, nov 11-i, nov 25-i és a dec 9-i futamot 1-1 héttel eltolni, mivel ezeken a napokon van F1-es futam este és így akit érdekel az F1 meg a GT bajnoki is, mindkettőt meg tudja nézni / részt tud venni rajta, ez persze csak akkor, ha rajtam kívül mást is érdekel ennyire, mert ha kevesen vagyunk így akkor majd én kötök kompromisszumot azzal nincs baj csak, ha meg lehetne csinálni úgy talán kényelmesebb lenne talán többeknek

    ja igen a nov 25 az nem esti futam nálunk ( Abu Dhabi) csak ha az nem lenne eltolva akkor a 4., 5. és 6. futam között csak 1-1 hét lenne ami nem előnyös, így jobban kijönne a dolog már ha megvalósítható ez az egész

    és még az is hozzá tartozik, hogy a GT4-es futamok így átvennék az eltolt futamoknak a helyét, szóval ezért nem tudom, hogy lehetséges-e, de ez csak egy felvetés én biztos nem fogok megharagudni, ha esetleg nem lehet megoldani mégse

  17. #17
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    sziasztok,
    nem lehetne azt megcsinálni, hogy az okt 28-i, nov 11-i, nov 25-i és a dec 9-i futamot 1-1 héttel eltolni, mivel ezeken a napokon van F1-es futam este és így akit érdekel az F1 meg a GT bajnoki is, mindkettőt meg tudja nézni / részt tud venni rajta, ez persze csak akkor, ha rajtam kívül mást is érdekel ennyire, mert ha kevesen vagyunk így akkor majd én kötök kompromisszumot azzal nincs baj csak, ha meg lehetne csinálni úgy talán kényelmesebb lenne talán többeknek

    ja igen a nov 25 az nem esti futam nálunk ( Abu Dhabi) csak ha az nem lenne eltolva akkor a 4., 5. és 6. futam között csak 1-1 hét lenne ami nem előnyös, így jobban kijönne a dolog már ha megvalósítható ez az egész

    és még az is hozzá tartozik, hogy a GT4-es futamok így átvennék az eltolt futamoknak a helyét, szóval ezért nem tudom, hogy lehetséges-e, de ez csak egy felvetés én biztos nem fogok megharagudni, ha esetleg nem lehet megoldani mégse
    Sajnos mivel az F1 ránkszervezett és nem törődve azzal, hogy nálunk vasárnap este vannak a futamok, így valóban vannak ütközések minden évben. Ha eltoljuk 1 héttel, akkor a GT4-el ütközik, akkor az ottani mezőnynek lenne átfedés, ráadásul a két mezőnynek jelentős metszete van, sokan indulnak mindkét bajnokságban, így nem lennénk beljebb.
    Tudom nem optimális megoldás, de az F1 megnézhető felvételről is, csak 1 napig vigyázni kell, nehogy megtudd az eredményt (tapasztaltam, hogy ez nagy kihívás tud lenni ).
    Ne haragudj Zoli, de nem variálnánk át az egészet. Remélem azért meg tudod oldani, és ott leszel a futamokon!

  18. #18
    Nem haragszom én, épp ezért írtam a végén majd lesz valami ha mégsem tudnám megoldani akkor legalább fixen meg van a 2 verseny ami amúgysem számítana , de nem azért nem tudom nézni, mert annyira érdekelne az F1, hanem azt ugyebár a tévén szoktuk nézni, na már most a gépnél alapvetően egy monitor van ami kicsi, szóval amikor úgymond "komolyan" megyek akkor a tv-ét átrakom, azt úgy sem kell részleteznem miért jobb a nagyobb kijelző igazából csak ennyi, tehát annak nincs akadálya, hogy induljak, mindössze annak, hogy nagy vagy kis kijelzőn teszem azt, legvégső esetben pedig megpróbálom a laptopról megoldani némileg kevesebb kockázattal a "rosszabb látási viszonyok" miatt , az előző hozzászólás az csak egy észrevétel volt, meg úgy is azt mondják, hogy " If there's a gap, you must go for it, otherwise you are not a racing driver. " szóval próbálkozni lehet

  19. #19
    Idézet Eredetileg RangerHU34 írta Hozzászólás megtekintése
    sziasztok,
    nem lehetne azt megcsinálni, hogy az okt 28-i, nov 11-i, nov 25-i és a dec 9-i futamot 1-1 héttel eltolni, mivel ezeken a napokon van F1-es futam este és így akit érdekel az F1 meg a GT bajnoki is, mindkettőt meg tudja nézni / részt tud venni rajta, ez persze csak akkor, ha rajtam kívül mást is érdekel ennyire, mert ha kevesen vagyunk így akkor majd én kötök kompromisszumot azzal nincs baj csak, ha meg lehetne csinálni úgy talán kényelmesebb lenne talán többeknek
    Ezzel két évvel ezelőtt én is próbálkoztam - mindhiába

  20. #20
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel két évvel ezelőtt én is próbálkoztam - mindhiába
    nem lehet minden tökéletes , azt kéne csinálni, hogy nálunk Európában 3-kor legyen futam a többi kontinens meg oldja meg úgy ahogy akarja, Japánban este lenne, Brazilíában pedig reggel a futam és kész

  21. #21
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Hali!
    Akkor ha jól értem az összes kocsit megpróbáljátok hasonló szintre hozni?
    Mert akkor nem csak a Piski Tomi által felsorolt kocsikat lenne értelme választani,hanem pl Porsche ,vagy Bmw m3 kocsikat is

  22. #22
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Hali!
    Akkor ha jól értem az összes kocsit megpróbáljátok hasonló szintre hozni?
    Mert akkor nem csak a Piski Tomi által felsorolt kocsikat lenne értelme választani,hanem pl Porsche ,vagy Bmw m3 kocsikat is
    Kategórián belül próbáljuk közel azonos nyerési esélyre hozni az autókat, a GT2-t az ABS hiánya miatti plusz energiaráfordítás ellensúlyozására pedig minimálisan (pár tizeddel) gyorsabbra a GT3-nál.
    Ennek ellenére szerintem lesz olyan pálya/futam, ahol GT3-al is lehet abszolut futamgyözelmet hozni, majd meglátjuk.

  23. #23
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Sziasztok,

    Letölthető Track Pack várható az őszi bajnogsághoz? vagy elérhtő esetleg valahol?

    köszi,
    üdv

  24. #24
    Idézet Eredetileg TomAce írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    Letölthető Track Pack várható az őszi bajnogsághoz? vagy elérhtő esetleg valahol?

    köszi,
    üdv
    Szia, este feltöltöm.

  25. #25
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Köszi

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •