Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (42 összesen)

R3E MWTCR 2018

Indul a Masters WTCR 2018 !

Szeptember 5-én elrajtol a 7. éles bajnokságunk a RaceRoom-mal és a WTCR 2018 gépekkel!

A Masters WTCR 2018 kilenc fordulóból fog állni, melyek kéthetente szerda esténként kerülnek megrendezésre. A autóválasztás fix, minden résztvevőnek 1 márkával kell teljesíteni a megmérettetést, a 9 fordulóból azonban csak a 7 legjobb eredmény számít majd bele a végértékelésbe.
    A minimum 7 versenyt teljesítők között izgalmas ajándékokat sorsolunk ki:
    Sim button box, 2000 virtual Race Points (vRP), 1 órás VR szimulátorozás a Hyp-R.ZONE-ban

A versenynaptár összeállítása során igyekeztünk új és régebben használt pályákat kiválasztani. Ismét változtattunk a versenyek lebonyolításában.
    3 futamos "versenyhétvégék" lesznek fordított rajtsorrenddel ( az első 10 helyezett fordul ), superpol-al, valamint futamonként eltérő pontozással.

Versenynaptár:
    1. futam: 09.05 - Portimao Circuit 1. futam topikja
    2. futam: 09.19 - Imola 2. futam topikja
    3. futam: 10.03 - Mid Ohio
    4. futam: 10.17 - Moscow Raceway
    5. futam: 10.31 - Paul Ricard
    6. futam: 11.14 - Zhuhai Circuit
    7. futam: 11.28 - Motorsport Arena Oschersleben
    8. futam: 12.12 - Twin Ring Motegi
    9. futam: 01.02 - Circuit Zandvoort

A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:
    • Az RaceRoom szimulátor letöltése és telepítése a Steam-ről. (INGYENES)
    • Autók: WTCR 2018-as kategóriából 1 autóval kell rendelkezni: WTCR 2018
    • Pályák: a bajnokság aktuális pályájával rendelkezni: RaceRoom Store - Tracks
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az RaceRoom-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs". Beállítási segítség itt: névhasználat
    • Szervertagság: a GTR-Masters bajnoki futamain csak szervertagok vehetnek részt, tagságot itt lehet igényelni, újoncoknak az ára 500 Ft: Szervertagság 2018/2019
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával. A gyakorló szerver használata nyílt!
    • Tegyetek meg mindent annak érdekében, hogy elkerüljétek a LAG-ot! Infók itt: RaceRoom - LAG
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, valamint a Versenyszabályzat maradéktalan ismerete és betartása!

Jelentkezés, csapatnevezés: R3E WTCR Bajnokság 2018 - Csapatnevezés
    (itt lehet csapattársakat keresni!)

Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid itt feltehetted a fórumban vagy akár privát üzenetben.

Várunk minden régi és új versenyzőt, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!

www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2018. 09. 06. 12:25.

Mammel Erik Szervertag 2019 Erikkonen logója
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    Pont most mentem két versenyt Zandvoort-ban online
    Egész jól megbarátkoztam az Audi-val, szóval nálam nem is kérdéses, hogy mivel megyek majd. A 23-as számút le is stipistopizom

Az az Oschersleben kinek a fétise?

Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Egész jól megbarátkoztam az Audi-val, szóval nálam nem is kérdéses, hogy mivel megyek majd.
    Próbáltam szomorú Coronel képet keresni, de lehetetlen küldetésnek bizonyult.

Viszont ez gyors volt, akkor ideje rendesen tesztelni a gépeket, még nem volt rá időm.

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nehéz döntés volt, hogy Coronel-es Honda-val menjek vagy Audi-val? Végül is győzött a márkahűség és remélem, Tom észbe kap, aztán áttér ő is az Audira jövőre

Az az Oschersleben kinek a fétise?
    Csak, hogy legyen valami Német is
    Csatolt képek Csatolt képek

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Csak, hogy legyen valami Német is
    Biztos nem Audi-val Dakar-ozott, azért ilyen szomorú...

A WTCR futamok este 20:00-kor fognak kezdődni az alábbi időtervvel:

19:00 Practice 1 (1 h)
    20:00 Qual 1 (10 min)
    20:12 Race 1 (25 min)
    20:39 Race 2 (18 min) a Race 1 végeredménye alapján fordított rajtráccsal (az első 10 fordul)
    21:01 Practice 2 (5 min)
    21:07 Qual 2 (3 min) Superpole
    21:11 Race 3 (18 min)

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    Kipróbálok minden TCR autót, elsőként a “rizskályhákat”, vagyis a két japán vasat vettem elő. A Honda Civic TCR-t a gyár saját pályáján, Suzuka-ban teszteltem, a Hyundai i30-at pedig koreai pálya hiányában Zhuhai-ban (ott úgyis lesz futam). A Honda némi állítgatás után semlegesen viselkedik, de előtte nagyon alulkormányozott és a hátulja is hajlamos megcsúszni, még ha kontrollálhatóan is. Ez főként az első kanyarban jelentkezett itt, ahogy nagy tempóban fordulunk rá. A hátsó stabilizátor csökkentésével ez javult.
    Honda Civic TCR setup – klikk ide!

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    A Hyndai i30 TCR-t a Kína déli részén fekvő Zhuhai versenypályán próbáltam ki. Az összes autó közül talán ez a leginkább kiegyensúlyozottabb alap setup-al. Tulajdonképpen csak a fékerő elosztást módosítottam, kicsit eltoltam hátrafelé és már jó is. Nem csúszkál sem az eleje, sem a hátulja. A váltó áttételezése kicsit hosszú, ami majd jól jön Spa-ban, Monza-ban vagy Shanghai-ban. A hangja finom, emiatt nem nehéz túlforgatni, de nem kell, érdemes hamar felváltani.
    Hyundai i30 TCR setup – klikk ide!

Kipróbálok minden TCR autót]
    Mindenki nevében köszi! És a setup-okat is

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenki nevében köszi! És a setup-okat is
    Szívesen, úgyis ki akartam próbálni mindet. Setup-oknál a dőlésszögekkel és összetartásokkal majd mindenki elbíbelődik, ha akar. Az élmezőny úgyis magának setup-ol, de aki beugrik vagy nincs ideje tökölni vele, annak segítség lehet egy stabil setup. Itt a gumikopás úgysem lesz már probléma. Sajnos

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    Audi A3 TCR – A hangja érces, a viselkedése viszonylag semleges. A hátulja szeret kicsit csúszni, itt Zandvoort-ban főként a domb utáni gyors jobbosban, de nem vészes. Stabilan tudtam vele menni, a fékerő egyensúlyt hátrébb kellett tolni és amennyire lehet, hátul növelni a tapadást.

Saját Audi A3 TCR setup
    Bálint Benedek eSport Hungaroringi verseny döntőjére jó setup-ja

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    Az olaszok egyik kedvencével, az Alfa Romeo-val folytattam a Raceroom WTCR kínálatának kipróbálgatását. Mit is mondjak? Ez a kocsi igazi Alfa, azaz szeretni kell… Minden más WTCR kocsinál nehezebben beállíthatónak érzem, alap setup-al Imola-ban kész életveszély volt az első és a második kanyarkombináció. Nagyon be kell lőni az egyensúlyát, és aztán sem árt vele vigyázni a gyors kanyarokban, mert hajlamos rá, hogy a hátulja megpróbáljon előzni. Extrém értékekre vettem a beállításokat néhol. Aki ezt megszokja, netán szereti, az már elboldogul ezzel a primadonnával

Alfa Romeo Giulietta TCR setup

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    A Seat Leon Cupra TCR a Raceroom verziójában is hasonlít az Assetto Corsa féle mod-hoz. Nagyon stabil és barátságos, már a bázis setup-al is. Tulajdonképpen nem is nagyon kell hozzányúlni, maximum kicsit finomítottam rajta. A hangja sem rossz, és mivel a Zengős design is jól néz ki, valószínűleg népszerű lesz. Spanyol pálya híján a portugál Portimao-ban próbáltam ki és még a minden más kocsival necces dombtetőn lévő féktávos-jobbos is könnyedén abszolválható vele. Ha megcsúszik, akkor is könnyű megfogni, lásd a célegyenesre fordulásomat, amikor 5.-ben indult meg a hátulja a gyors jobbosban. Slágergyanús, kezdőknek kifejezetten ajánlott.

Seat Cupra TCR setup

A tegnapi patch során némileg módosult a BoP, a Hondát leszámítva az összes modell ballasztját csökkentették, úgyhogy érdemes lehet újra felmérni a szimpátiát az egyes autókkal kapcsolatban.

Én egyelőre a Golfban és a Peugeotban gondolkodom, ha valakit esetleg szintén érdekel valamelyik, akkor jelezze nyugodtan

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    A tegnapi patch során némileg módosult a BoP, a Hondát leszámítva az összes modell ballasztját csökkentették, úgyhogy érdemes lehet újra felmérni a szimpátiát az egyes autókkal kapcsolatban.
    Örültem is neki, mint akinek a zsebébe szartak...

Egyébként, ahogy olvastam, a Honda kivételével minden más kocsinál a ballasztsúlyt csökkentették, de értéket nem írtak. Meg ugye nem mindegy, hol van a kocsiban az a ballasztsúly. Szóval jogos a felvetés, hogy alkalmasint lehet elölről kezdeni a tesztelést, lévén az autók közt főbb különbségnek pont az autó egyensúlyát éreztem. A Seat és a Hyundai már alapbeállításokkal igen stabil volt, a másik véglet meg az Alfa és a Golf volt, amelyek kis túlzással vezethetetlenek voltak.

Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    20.691
    Egyébként, ahogy olvastam, a Honda kivételével minden más kocsinál a ballasztsúlyt csökkentették, de értéket nem írtak.
    Persze hogy nem írtak, hisz az a biztos, abba nem lehet belekötni!

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    Peugeot 208 TCR - A franciák TCR kocsiját hazai pályájukon, a Paul Ricard-on próbáltam ki. Alapból egy meglehetősen kezes és sallangmentes jármű. Egyedül a hosszú egyenes utáni gyors jobbosban kellett vele vigyázni, de az elég nehéz kanyar amúgy is, eltalálni, hogy mi fér ott bele és mi van már tapadáshatár felett. Kellemes a hangja, nem volt ideges, barátságos jármű azoknak, akik nem akarnak a setup-olással hosszasan bíbelődni.

Peugeot 208 TCR setup

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    VW Golf GTI TCR - A németek két gyártmánnyal is indulnak a WTCR sorozatban, az Audi A3-as mellett a VW Golf GTI TCR-t is sorompóba állították. A ritkábban használt Eurospeedway Lausitzring-re vittem ki egy gyors próbára és nem volt vele egyszerű dolgom. Az Alfa Romeo Giulietta mellett a mezőny másik hisztis típusa, talán a rövid tengelytávnak köszönhetően is. A hátulja nagyon szeret csúszkálni, mintha vonszolná maga után a kocsi a kanyarokban. Nem mondanám rosszindulatúnak, de olyan idegesítő mértékben csúszkál, amivel valószínűleg időt veszítünk. Valószínűleg kihívás lehet vele igazán gyorsan autózni.

VW Golf GTI TCR setup

Tullner Attila Szervertag 2019 tullner attila logója
    Város
    Győr
    Üzenetek
    18

Smile

Köszi a setupokat.

Tullner Attila Szervertag 2019 tullner attila logója
    Város
    Győr
    Üzenetek
    18

Smile

Örültem is neki, mint akinek a zsebébe szartak...

Egyébként, ahogy olvastam, a Honda kivételével minden más kocsinál a ballasztsúlyt csökkentették, de értéket nem írtak. Meg ugye nem mindegy, hol van a kocsiban az a ballasztsúly. Szóval jogos a felvetés, hogy alkalmasint lehet elölről kezdeni a tesztelést, lévén az autók közt főbb különbségnek pont az autó egyensúlyát éreztem. A Seat és a Hyundai már alapbeállításokkal igen stabil volt, a másik véglet meg az Alfa és a Golf volt, amelyek kis túlzással vezethetetlenek voltak.
    Akkor most Erik,53 évesen melyikkel induljak ?

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    Idézet Eredetileg tullner attila írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor most Erik,53 évesen melyikkel induljak ?
    A rizskályhák nagyon barátságosak, talán a legstabilabbak. A Seat is az, de Portiamo-ban eléggé igényelte a nagyobb hátsó szárnyat. Az Audi is jó, de szintén hajlamosabb csúszkálni. Nagyon hasonló időt mentem mindegyikkel. Egy komplett 25 perces prekval etap során próbáltam kihozni belőlük. Az Audi-val kezdtem, így annak a 2-5 tized hátránya írható annak rovására, hogy nem lőttem be annyira a féktávokat, íveket.
    A Peugeot még kipróbálom.

Szerintem szimpátia alapján dönts, mert olyan nagy különbségek nem lesznek köztük szerintem. Valószínűleg pályáról pályára is változhat. Nálam is billeg a mérleg az Audi és a Honda közt. Előbbi azért, mert Audi és jó a hangja, a másik meg azért, mert kezes és Coronel

Ha gondolod, mint a mezőny senior csapata mehetünk együtt, idén úgyis most vagyunk ketten együtt pont 100 évesek. Ha benne vagy, akkor rád bíznám, hogy Audi vagy Honda? Előbbi esetében a 23-as rajtszámmal induló N. Berthon festését favorizálom, Honda-nál meg nem is kérdéses a DHL-es szerződés Én viszont jövő hétfőig eltűnök és sanszosan gépközelbe sem leszek, így az esetleges jelentkezést kérlek add le, ha kell.
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2018. 08. 28. 06:57.

Dezső Tamás Adminisztrátor dtom84 logója
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.575
    A rizskályhák nagyon barátságosak, talán a legstabilabbak.
    Nincs rizskályhák, csak a Honda japán, a Hyundai továbbra is Dél-Korea

Város
    Pécs
    Üzenetek
    2.416
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs rizskályhák, csak a Honda japán, a Hyundai továbbra is Dél-Korea
    Koreában nem esznek rizst?
    https://koreainhungary.blog.hu/2016/..._ezerarcu_rizs

Dezső Tamás Adminisztrátor dtom84 logója
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.575
    Akkor a Lada is az

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •