Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (81 összesen)

Téma: 90's Spa 2.4h - 2018. július 29.

  1. #51
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, utolsó esély a BOP állításhoz - érez valaki olyan autót ami most nagyon kilóg? Vagy már mindenkinek meg van a végső setup és hagyjuk a BMW korrekciót?

    Túraautók: BMW m3 e30 DTM [+30kg], Alfa Romeo 155 v6 [+60kg], Mercedes 190 evo2 [+0kg]


    Szerintem a Merci kaphat nyugodtan +40-50kg-t, de nekem az jön ki, hogy a BMW-vel 3x kell kiállni, míg a másik kettő simán végigmegy 2 tankolással?!

  2. #52
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a Merci kaphat nyugodtan +40-50kg-t, de nekem az jön ki, hogy a BMW-vel 3x kell kiállni, míg a másik kettő simán végigmegy 2 tankolással?!
    Mercinek nem javaslok plusz súlyt, az Alfát hozhatjuk közelebb, de azonos súlyon az Alfa verni fogja.
    A BMW lekönnyítésével már jó lehet 2 kiállásra ő is, de nem biztos hogy a kettő kiállás az ideális 40 fokos pályán.
    Szóval akkor a javaslatok alapján eddig elmehetünk:
    Túraautók: BMW m3 e30 DTM [+0kg], Alfa Romeo 155 v6 [+30kg], Mercedes 190 evo2 [+0kg]
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  3. #53
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Mercinek nem javaslok plusz súlyt, az Alfát hozhatjuk közelebb, de azonos súlyon az Alfa verni fogja.
    A BMW lekönnyítésével már jó lehet 2 kiállásra ő is, de nem biztos hogy a kettő kiállás az ideális 40 fokos pályán.
    Szóval akkor a javaslatok alapján eddig elmehetünk:
    Túraautók: BMW m3 e30 DTM [+0kg], Alfa Romeo 155 v6 [+30kg], Mercedes 190 evo2 [+0kg]
    szerintem Alfa 40 Bömbi 20 vagy 30 Merci 0

  4. #54
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    szerintem Alfa 40 Bömbi 20 vagy 30 Merci 0
    Ez meg már majdnem ott van ahonnan indult a délutáni beszélgetés, csak az Alfán van difi, holott sokkal inkább a BMW igényelné. Ha arról visszább vesszük akkor enyhíthetünk az Alfán is.

    Ezekkel újra indítom a szervert és lezárom a szavazást.
    Túraautók: BMW m3 e30 DTM [+15kg], Alfa Romeo 155 v6 [+45kg], Mercedes 190 evo2 [+0kg]
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  5. #55
    Nyilas László Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 02. 03.
    Üzenetek
    19
    Ennyien leszünk amennyien eddig neveztek? Nem sok egy kicsit??

  6. #56
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Nyil írta Hozzászólás megtekintése
    Ennyien leszünk amennyien eddig neveztek? Nem sok egy kicsit??
    Leszünk itt még a DTM-ben, csak most mindenki próbálgatja a végleges BOPokat szerintem.

    Ennek ellenére kérnék mindenkit, hogy segítsük egymásnak a döntéshozatalban és legalább leadni egy olyan nevezést ami jelzi, hogy melyik kategóriában tervez indulni!
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  7. #57
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Na látom megjöttek a BMW köridők is közben, kicsit talán túlságosan is
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  8. #58
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Ennek ellenére kérnék mindenkit, hogy segítsük egymásnak a döntéshozatalban és legalább leadni egy olyan nevezést ami jelzi, hogy melyik kategóriában tervez indulni!
    3 éve rendeztünk egy 7 futamos sorozatot Masters Classic DTM Bajnokság néven ezekkel a gépekkel, ahol volt súlyozás is.



    A súlyokat folyamatosan alakítottuk, ami meg is nézhető minden futamkiírás elején, illetve sajnos pont akkor belefutottunk egy komoly AC verzióváltásba is, így nem volt egyszerű a dolog, de végül Alfa +40kg, BMW +20kg, Merci 0kg-ra jött ki a balansz a legvégére.

    Topikokat érdemes lehet végigolvasni, elég sok tapasztalat gyűlt össze, vannak setup-ok is, meg hasonlók... még Michelisz Norbi is beugrott annó, itt a hotlapja meg a setup!



    Sajnálom, hogy pont most megyek nyaralni, pedig ezért még én is visszaszereltem volna a kormányomat!

    Promót nyomjátok minél több helyen...
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 07. 27. 18:58.

  9. #59
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    asszem még Michelisz Norbi is beugrott annó...
    Én meg határozottan emlékszem.

  10. #60
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Én meg határozottan emlékszem.
    Ez meg egy akkori WR közeli Merci kör Cipur-tól:



    De figyelem, ezek sokkal korábbi AC verzióból valók, azóta változott itt-ott a fizika...

  11. #61
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Na látom megjöttek a BMW köridők is közben, kicsit talán túlságosan is
    Ha nem kel fel a gyerek szerintem 2:34 közepe körül hagyom abba...

  12. #62
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Leszünk itt még a DTM-ben, csak most mindenki próbálgatja a végleges BOPokat szerintem.

    Ennek ellenére kérnék mindenkit, hogy segítsük egymásnak a döntéshozatalban és legalább leadni egy olyan nevezést ami jelzi, hogy melyik kategóriában tervez indulni!
    lehet készülnöm kéne B tervvel...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  13. #63
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92
    A 2:34.067-es időmet töröljétek pls. Valami bug lehetett, mert kimentem megtankolva, és mintha a felvezető kör végén adta volna meg ezt az időt. :O 2:34.777 volt a legjobb köröm prequalon.

  14. #64
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Urak! A legnagyobb meglepetesre ez a lineup is keves volt a nyari 2 endurancehoz, igy toroljuk az esti programot .

    Varhatoan szeptember elejen ujra probalkozunk valami tobborassal...
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  15. #65
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Urak! A legnagyobb meglepetesre ez a lineup is keves volt a nyari 2 endurancehoz, igy toroljuk az esti programot .

    Varhatoan szeptember elejen ujra probalkozunk valami tobborassal...
    Sajnálom, de annyira durva ez a meleg, hogy nem volt erőm beülni a kormány mögé. A múltkori is nagyon bejött, és most is mind a pálya, mind a verdák nagyon ígéretesek voltak, remélem szeptemberre összejön!

  16. #66
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Tulajdonképpen jogos. Jó lesz ez majd ősszel...

  17. #67
    Nyilas László Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 02. 03.
    Üzenetek
    19
    Sajnalom, de ekkora létszámmal tényleg nem lett volna értelme.

  18. #68
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Sajnalom, hogy nem jott ossze, koszi azert, hogy megprobaltad!

  19. #69
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Urak! A legnagyobb meglepetesre ez a lineup is keves volt a nyari 2 endurancehoz, igy toroljuk az esti programot .

    Varhatoan szeptember elejen ujra probalkozunk valami tobborassal...
    Szerintem nem olyan nagy meglepetés ez...
    Ezekre a verdákra eddig sem volt soha egy teli szerver sem.

    Hogy részemről miért nem:
    Egyedül a mercivel tudtam értelmesen (értsd: nem az úton maradásért küzdve) körbe menni, ám így is vagy 10s a lemaradással a leggyorsabbhoz képest. Mivel itt (Mastesrs) nincsen semmiféle handicap rendszer, így ez a versen (is) csak azoknak való, akik 1sec-en belül tudnak konzisztensen autózni. Ez pedig mindössze 4-5 pilótát jelent.

    Erre biztosan rátesz még a 30+ °C is, meg a nyári szünet, meg a csillagok állása, meg a holdfogyatkozás.

    Úgy általában: kezdők, és/vagy "B szerveresek" valójában nincsenek bevonva, sem a pontversenybe, sem az "achievementekbe". Itt nekik csak akkor élmény egy verseny, ha van legalább 2-3-4 ember körülöttük, akivel "pariban" vannak, és a gyakorlatban versenyezni is tudnak... Ehhez a GT kategóriában is ~40 indulóra van szükség, ami azért ritkán jön össze. Ezen létszám alatt pedig van az élmezőny (~10 fő) meg a többiek, mint "maradék".

    Ez nyilván lehet jó is meg rossz is, de az indulók számát - és ahogy most is kijött - akár egy verseny sorsát is biztosan befolyásolják.


    szerintem.

  20. #70
    Márton Zoltán Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 01.
    Üzenetek
    251
    én jöttem volna, de a Formula 1 jobban érdekelt élőben

  21. #71
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem olyan nagy meglepetés ez...
    Ezekre a verdákra eddig sem volt soha egy teli szerver sem.

    Hogy részemről miért nem:
    Egyedül a mercivel tudtam értelmesen (értsd: nem az úton maradásért küzdve) körbe menni, ám így is vagy 10s a lemaradással a leggyorsabbhoz képest. Mivel itt (Masters) nincsen semmiféle handicap rendszer, így ez a versen (is) csak azoknak való, akik 1sec-en belül tudnak konzisztensen autózni. Ez pedig mindössze 4-5 pilótát jelent.

    Erre biztosan rátesz még a 30+ °C is, meg a nyári szünet, meg a csillagok állása, meg a holdfogyatkozás.

    Úgy általában: kezdők, és/vagy "B szerveresek" valójában nincsenek bevonva, sem a pontversenybe, sem az "achievementekbe". Itt nekik csak akkor élmény egy verseny, ha van legalább 2-3-4 ember körülöttük, akivel "pariban" vannak, és a gyakorlatban versenyezni is tudnak... Ehhez a GT kategóriában is ~40 indulóra van szükség, ami azért ritkán jön össze. Ezen létszám alatt pedig van az élmezőny (~10 fő) meg a többiek, mint "maradék".

    Ez nyilván lehet jó is meg rossz is, de az indulók számát - és ahogy most is kijött - akár egy verseny sorsát is biztosan befolyásolják.


    szerintem.
    Zrubi nagyjából az én gondolataimat fogalmazta meg. Én elindultam volna, ahogy mentem Le Mans-ban is, némileg magammal versenyezve. Mindazonáltal, ez kicsit sem motiváló tényező, hogy majd talán lesz 1-2 ember, aki legalább pár másodpercen belül van és üldöz vagy én kergetem őt. A kánikulán és a nyaralási szezonon kívül megemlíteném még továbbra is a magyar szimulátoros közösség ligák szerinti "kasztosodását", hogy bár van elég sok AC-t használó versenyző, de valamiért nem hajlandóak a "szomszéd"-ban versenyezni. Eléggé nehezen hihető, hogy ennyire kevés embert érdekelne egy-egy ilyen verseny.

  22. #72
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Igazából ez is ízlés dolga, sajnos ez az időpont nekem most nem volt jó, pedig érdekelt volna. De az előbbi felvetésre reagálva, én például nem szeretek a "szomszédba rohangálni" versenyezni. Nekem legalábbis az is hozzáad némi pluszt, hogy egy nagyrészt állandó tagokból álló mezőnyben egy idő után képbe kerülök azzal, hogy az egyes ellenfelektől mire számíthatok a pályán, még akkor is ha mondjuk egyébként az illető sokkal gyorsabb nálam (ami gyakran előfordul). És ha az alapján lenne tömeges népvándorlás, hogy ki milyen autóval szeret menni, szerintem ebből el is veszne valami, én pont az ilyen sorsolás jelleggel kapott ellenfelek miatt nem vittem túlzásba például az SRS használatát sem.

    A másik meg, hogy szerintem néha beleférnek ilyen kezdeményezések (még ha nem is mindig zárulnak sikerrel), az sem megoldás, hogy mindenhol kizárólag szappantartókkal lehet csak versenyezni, mert az mindenkinek kényelmes és hátha többen, meg sűrűbben leszünk. Nekem az is picit szomorú volt, hogy nemrég indultam egy 90-es évekbeli CART futamon és már féltávnál 40% körüli volt a feladási/kiesési arány, ami a végére 50%-ra kúszott. És eleve nem volt óriási tolongás. De most akkor erre az a megoldás, hogy nem rendeznek többet CART futamot? Én például eléggé jól szórakoztam közben, pedig közöm nem volt az élmezőnyhöz.

  23. #73
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából ez is ízlés dolga, sajnos ez az időpont nekem most nem volt jó, pedig érdekelt volna. De az előbbi felvetésre reagálva, én például nem szeretek a "szomszédba rohangálni" versenyezni. Nekem legalábbis az is hozzáad némi pluszt, hogy egy nagyrészt állandó tagokból álló mezőnyben egy idő után képbe kerülök azzal, hogy az egyes ellenfelektől mire számíthatok a pályán, még akkor is ha mondjuk egyébként az illető sokkal gyorsabb nálam (ami gyakran előfordul). És ha az alapján lenne tömeges népvándorlás, hogy ki milyen autóval szeret menni, szerintem ebből el is veszne valami, én pont az ilyen sorsolás jelleggel kapott ellenfelek miatt nem vittem túlzásba például az SRS használatát sem.

    A másik meg, hogy szerintem néha beleférnek ilyen kezdeményezések (még ha nem is mindig zárulnak sikerrel), az sem megoldás, hogy mindenhol kizárólag szappantartókkal lehet csak versenyezni, mert az mindenkinek kényelmes és hátha többen, meg sűrűbben leszünk. Nekem az is picit szomorú volt, hogy nemrég indultam egy 90-es évekbeli CART futamon és már féltávnál 40% körüli volt a feladási/kiesési arány, ami a végére 50%-ra kúszott. És eleve nem volt óriási tolongás. De most akkor erre az a megoldás, hogy nem rendeznek többet CART futamot? Én például eléggé jól szórakoztam közben, pedig közöm nem volt az élmezőnyhöz.
    Igen, valamikor ez volt a "standard". ~10 évvel ezelőtt 6-8 fővel végig lehetett futni egy egész szezont és az utolsó futamon 6-8-an voltunk. Volt ahol még pontozás sem volt, csak verseny naptár. Azért versenyeztünk mert élveztük és mert jó volt a társaság.
    Ma már erre nincs igény. Ma ha egy bajnokságban nincs 20+ fő, akkor el sem indítják. Mert 3 futam után már csak 10-en vannak, az meg nem pálya úgy hogy ki is halt a bajnokság.
    A legtöbben ha azt látják hogy 6-ember van egy szerveren, 7.-nek már fel sem lépnek, mert az nem pálya.
    Megváltoztak az igények.

    Nem hiszem hogy Szabolcsot meglepetésként érte.
    Ha legközelebb öszejön a 20-30 fő akkor lesz megint futam.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2018. 07. 30. 21:42.

  24. #74
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, valamikor ez volt a "standard". ~10 évvel ezelőtt 6-8 fővel végig lehetett futni egy egész szezont és az utolsó futamon 6-8-an voltunk. Volt ahol még pontozás sem volt, csak verseny naptár. Azért versenyeztünk mert élveztük és mert jó volt a társaság.
    Nem hiszem hogy Szabolcsot meglepetésként érte.
    Ha legközelebb öszejön a 20-30 fő akkor lesz megint futam.
    De. Tényleg meglepett. 38-an próbálták ki a gépeket, gyakorlatilag egy standard 50%os amortizációval is ez egy 20 fős mezőnynek illett volna lennie. Én is kint voltam F1en, nekem is kurva melegem volt, de hogy vasárnap este a kanapén feküdjek az RTL Klubot bámulva vs csatázzak egy jót Spaban - ez nem is kérdés.

    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy általában: kezdők, és/vagy "B szerveresek" valójában nincsenek bevonva, sem a pontversenybe, sem az "achievementekbe". Itt nekik csak akkor élmény egy verseny, ha van legalább 2-3-4 ember körülöttük, akivel "pariban" vannak, és a gyakorlatban versenyezni is tudnak... Ehhez a GT kategóriában is ~40 indulóra van szükség, ami azért ritkán jön össze. Ezen létszám alatt pedig van az élmezőny (~10 fő) meg a többiek, mint "maradék".
    Én is B-oldalt rugdosom már, így én sem vagyok érdekelt az achikban. De hogy a környezetemben ott egy Szűcs Tomi, aki szintén VRos nagyon hasonló tempóval, már elég motivációt ad nekem az hogy előtte akarok végezni egy futamon. Vagy akár GT3-ban Zelfi környékére bejönni, mert valahogy a végén mindig összefutottunk annak ellenére hogy a rajthelyünk között egy laza 10 hely sokszor akadt.
    Ha ezzel a 2-3-4 általad is említett emberben már sikerül egy egymást motiváló "következőfutamonelkaplak"-ot kialakítani, 1 futamot se hagynál ki, sőt mindannyian jönnétek és már önmagát generálná a folyamat. Úgyhogy a szervezőnek nem mint maradék kell a mezőny utolsó harmadára tekinteni, hanem egy olyan csoportra akit egymásba kell gyúrni, hogy élvezzék a versenyzést és szórakoztasd őket , önmaguk által.

    És itt vissza is kanyarodtam Lacinak a gondolatmenetéhez és a bezzegrégenmindenjobb volt vonalhoz
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  25. #75
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    ...bezzegrégenmindenjobb volt...
    demennyire...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

Oldal: 3 / 4 ElsőElső 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •