Találatok: 1 - 17 (17 összesen)

Téma: Windows 10

  1. #1
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Windows 10

    Sziasztok,

    Olyan problémába futottam bele, hogy egy vadi új Windows 10-en a Windows hang-végpontépítő szolgáltatás folyamatosan 15-20%-on zabálja a procit. Ha leállítom, akkor megszűnik a terhelés...de a hang is. Természetesen az AC használhatatlan, szép kis tüskéket rajzol az FPS grafikonon és másodpercenként durván beszaggat. Találkozott már vki ilyennel?

  2. #2
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    Olyan problémába futottam bele, hogy egy vadi új Windows 10-en a Windows hang-végpontépítő szolgáltatás folyamatosan 15-20%-on zabálja a procit. Ha leállítom, akkor megszűnik a terhelés...de a hang is. Természetesen az AC használhatatlan, szép kis tüskéket rajzol az FPS grafikonon és másodpercenként durván beszaggat. Találkozott már vki ilyennel?
    Hang driver cserét próbáltad?

  3. #3
    A Windows 10 friss állapotban hajlamos önkényesen, figyelmeztetés nélkül lecserélni akár az általad kézzel telepített drivereket is valamilyen Microsoft által nyilvántartott, elavult vacakra. Engem minden egyes telepítés és nagyobb volumenű frissítés után megszívat ezzel.

  4. #4
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Hang driver cserét próbáltad?
    Adott konfigon VGA-n --> HDMI-n keresztül a TV-ből jön a hang... nvidia driver-t meg már 3-szor frissítettem. Alaplapi hangkártya dirver-t nem is néztem, de akkor futok egy kört vele...

  5. #5
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Adott konfigon HDMI-n keresztül a TV-vől jön a hang... nvidia driver-t meg már 3-szor frissítettem. Alaplapi hangkártya dirver-t nem is néztem, de akkor futok egy kört vele...
    Ha csak a hdmi kell akkor a hangkezelőben tiltsd le a többi kimenetet, hátha az segít.

  6. #6
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A Windows 10 friss állapotban hajlamos önkényesen, figyelmeztetés nélkül lecserélni akár az általad kézzel telepített drivereket is valamilyen Microsoft által nyilvántartott, elavult vacakra. Engem minden egyes telepítés és nagyobb volumenű frissítés után megszívat ezzel.
    Jajah. A nagy windows update után nem ment az Oculus ugye, mert feltette a hibás nvidia drivert amivel nem megy

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Adott konfigon HDMI-n keresztül a TV-vől jön a hang... nvidia driver-t meg már 3-szor frissítettem. Alaplapi hangkártya dirver-t nem is néztem, de akkor futok egy kört vele...
    Kábelek kihúzása visszadugása esetleg? Ahogy olvastam gyorsan ránézve, azt tanácsolják még

  7. #7
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242

    Fagyás

    Sziasztok!
    Par napja megjelent egy baromi idegesítő dolog Assetto alatt(mással nem nagyon játszom) hogy befagy a játék pár pillanatra,es utana megy tovább minden normalisan,mintha misem történt volna.
    Napi 1x jön elő eddig max,de ha ez majd futam alatt történik,akkor borítékolható a tömegbaleset...
    Van valami tippetekmi lehet a gond?
    Koszi

  8. #8
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Par napja megjelent egy baromi idegesítő dolog Assetto alatt(mással nem nagyon játszom) hogy befagy a játék pár pillanatra,es utana megy tovább minden normalisan,mintha misem történt volna.
    Napi 1x jön elő eddig max,de ha ez majd futam alatt történik,akkor borítékolható a tömegbaleset...
    Van valami tippetekmi lehet a gond?
    Koszi
    Nálam kb 1 hónapja fordult elő hogy az Avast sandboxba tette az AC-t... Nagy ötlet...
    Többször is előfordult és volt hogy durván 1-2 sec-re lefagyott, aztán ment tovább. De mire kezdett volna bosszantó lenni megunta. Azóta semmi...
    Illetve ha sokat váltogatod a task-ot akkor szintén előfordulhat ilyen bug.

    Ha nem AC bug, akkor elindítod a process listát és mikor jön a fagyás megnézed mi terhel. Ha van ami logolja, az mégjobb.

  9. #9
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Koszi megnézem

  10. #10
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    S most Win10x64-re melyik verziójú logitech-es kormánydriver-t kell felrakni? (volt vmi bugos, az kimentmár a divatból?)

  11. #11
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    S most Win10x64-re melyik verziójú logitech-es kormánydriver-t kell felrakni? (volt vmi bugos, az kimentmár a divatból?)
    Ez a kormánytól függ.

    DFGT-hez pl a régi kell:5.10.127
    Míg az egeremhez (G300) meg az új 8.88.30

    De megvannak szépen egymás mellett

  12. #12
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a kormánytól függ.

    DFGT-hez pl a régi kell:5.10.127
    Míg az egeremhez (G300) meg az új 8.88.30

    De megvannak szépen egymás mellett
    Ohh, ezt kihagytam, G27.
    Logitech Gaming Software - a progi neve nem?
    Egérhez vmi Setpoint, vagy SpinPoint rémlik...

  13. #13
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ohh, ezt kihagytam, G27.
    Logitech Gaming Software - a progi neve nem?
    Egérhez vmi Setpoint, vagy SpinPoint rémlik...
    Mindkettőhöz a " Logitech Gaming Software" kell, csak a kormányhoz egy régebbi. Nekem G27 kormány (lgs510_x64) és G500 (LGS_9.02.65_x64_Logitech) egér van, sosem volt még driver gondom velük.

  14. #14
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    FYI: A legújabb windows 10 update, név szerint KB4482887,10-20 %os teljesitmény vesztést okoz bizonyos játékoknál, iRacingnél biztosan, igy érdemes letörölni.

  15. #15
    Szerintetek egy pendrive-ra miért lehet csak csigalassúsággal fájlt másolni? Új korától ilyen... másrészt működés közben nagyon forró! Hardverhiba? Vagy lehet rajta szoftveresen segíteni?

    Csatolt képek Csatolt képek
    • Fájl típus: jpg Pen.JPG (24,8 KB, 101 megtekintés)

  16. #16
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintetek egy pendrive-ra miért lehet csak csigalassúsággal fájlt másolni? Új korától ilyen... másrészt működés közben nagyon forró! Hardverhiba? Vagy lehet rajta szoftveresen segíteni?

    Valószínű ennyit tud az a pendrive.

  17. #17
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    578
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintetek egy pendrive-ra miért lehet csak csigalassúsággal fájlt másolni? Új korától ilyen... másrészt működés közben nagyon forró! Hardverhiba? Vagy lehet rajta szoftveresen segíteni?

    Szia,

    USB 2.0-s pendrive-ok írási sebessége maximum 6 MB/s, szóval ez a sebesség teljesen rendben is van (Pendrive – Wikipédia (wikipedia.org))
    "Jellemző adatátviteli sebessége USB 2.0 feltételek megléte esetén 6 MB/s"

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •