Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (26 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT3 - Büntetések - Sveg

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!


    Sveg - 04.22

    R1:

    01:46 - Fehér Norbert - lökés: 1 figyelmeztetés
    03:11 - Terhes Csaba - leszorítás: 2 figyelmeztetés
    04:02 - Zelfel Tamás -lökés: 1 figyelmeztetés


    Összevont büntetések:

    Boxutca Áthajtás:
    Antal Gábor, Mammel Erik, Szabó Szilárd, Terhes Csaba, Zelfel Tamás
    2 db Figyelmeztetés:
    Asztalos András, Horváth Márk, Madarász Krisztián, Sárközi Gábor, Sipkai Béla, Szűcs Tamás, Lányi Tamás,Pokornyi Balázs
    1 db Figyelmeztetés:
    Ladányi Péter, Lóczi János, Mammel Erik, Miletics Roland, Scheiblinger Péter, Vizner Gábor,
    Fehér Norbert, Terhes Csaba


    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Mit csináltam rosszul, amiért 2 figyut kaptam!?

  3. #3
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    Mit csináltam rosszul, amiért 2 figyut kaptam!?
    Ne csináltál semmit rosszul, ezeket a büntiket még Spa-i futamról hozod tovább. Algarve-n kaptál 3 figyut ami ugye egy BUÁ de ettől a kettő még megmarad ami jön tovább.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  4. #4
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Ne csináltál semmit rosszul, ezeket a büntiket még Spa-i futamról hozod tovább. Algarve-n kaptál 3 figyut ami ugye egy BUÁ de ettől a kettő még megmarad ami jön tovább.
    És spa-ba mit csináltam akkor?

  5. #5
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    És spa-ba mit csináltam akkor?
    Megkönnyítenéd a mi munkánkat is ha visszaolvasnál picit! Vágásért kaptad amikor az össznépi vágás ellenőrzés volt.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  6. #6
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Megkönnyítenéd a mi munkánkat is ha visszaolvasnál picit! Vágásért kaptad amikor az össznépi vágás ellenőrzés volt.
    Szorri! Köszi az infót! Pedig még figyeltem is ra, hogy ne vágják. Persze azért párszor lecsúsztam a pályáról sajnos, de tudatosan nem vágtam!

  7. #7
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    HátÉnmisinátAMMÁMEGINT redbullok meg csak szóbeli megrovást kapnak há holvót e ahho?

  8. #8
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!


    Sveg - 04.22

    R1:

    01:46 - Fehér Norbert - lökés: 1 figyelmeztetés
    03:11 - Terhes Csaba - leszorítás: 2 figyelmeztetés
    04:02 - Zelfel Tamás -lökés: 1 figyelmeztetés


    Összevont büntetések:

    Boxutca Áthajtás:
    Antal Gábor, Mammel Erik, Szabó Szilárd, Terhes Csaba, Zelfel Tamás
    2 db Figyelmeztetés:
    Asztalos András, Horváth Márk, Madarász Krisztián, Sárközi Gábor, Sipkai Béla, Szűcs Tamás, Lányi Tamás,Pokornyi Balázs
    1 db Figyelmeztetés:
    Ladányi Péter, Lóczi János, Mammel Erik, Miletics Roland, Scheiblinger Péter, Vizner Gábor,
    Fehér Norbert, Terhes Csaba


    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Kérnék egy indoklást a rám kirótt figyelmeztetés miértjéről.
    Az eset a T1-ben történt, ahol külső íven haladtam és elkezdtem lassítani, mert teljes gázon ott nem lehet elfordulni, de közben megláttam, hogy Terhes Csaba autója elkezd farolni, amiért egy picit még ráléptem a fékre és már indult is az én autóm feneke. Elvettem a féket és próbáltam minimális gázt tartva kivédeni a megpörgést, de legalább is csökkenteni a piruett sebességét. Ekkor értem hozzá a Zelfer Tamáshoz, de az érintkezés őt annyira minimálisan érintette, hogy még ellenkormányoznia sem kellett. Tehát az egész eset egy baleset elkerülésből indult és az sem eszetlen mozdulatokkal. Egyáltalán nem érzem ezt büntetendő cselekedetnek, inkább csak egy versenybalesetnek, ami a verseny közben kialakult balesetveszély elkerüléséből indult. (Ez az ítélet alapján nekem azt sugallja a VB, hogyha valaki megkarcolja verseny közben a másik autóját, az büntetést kap.) Bár a VB tagok biztos jól megnézték az esetet, azért biztos nem mindenki szokta visszanézni a replay-ben a megóvott eseteket, ezért mellékelek egy kis videót róla (- elnézést a minőségért).
    https://youtu.be/PDcZTq1pKe0

    Ez úton szeretném még megkérdezni a VB-ot, hogy csak szimplán elfelejtették "kihirdetni", vagy elkerülte a figyelmüket, hogy Mihálszki Csaba nevezése ellenére nem indult a futamon. (Inkább az elsőre gondolok, mert a VB tagok között van a csapattársa is.)

  9. #9
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Kérnék egy indoklást a rám kirótt figyelmeztetés miértjéről.
    Az eset a T1-ben történt, ahol külső íven haladtam és elkezdtem lassítani, mert teljes gázon ott nem lehet elfordulni, de közben megláttam, hogy Terhes Csaba autója elkezd farolni, amiért egy picit még ráléptem a fékre és már indult is az én autóm feneke. Elvettem a féket és próbáltam minimális gázt tartva kivédeni a megpörgést, de legalább is csökkenteni a piruett sebességét. Ekkor értem hozzá a Zelfer Tamáshoz, de az érintkezés őt annyira minimálisan érintette, hogy még ellenkormányoznia sem kellett. Tehát az egész eset egy baleset elkerülésből indult és az sem eszetlen mozdulatokkal. Egyáltalán nem érzem ezt büntetendő cselekedetnek, inkább csak egy versenybalesetnek, ami a verseny közben kialakult balesetveszély elkerüléséből indult. (Ez az ítélet alapján nekem azt sugallja a VB, hogyha valaki megkarcolja verseny közben a másik autóját, az büntetést kap.) Bár a VB tagok biztos jól megnézték az esetet, azért biztos nem mindenki szokta visszanézni a replay-ben a megóvott eseteket, ezért mellékelek egy kis videót róla (- elnézést a minőségért).
    https://youtu.be/PDcZTq1pKe0

    Ez úton szeretném még megkérdezni a VB-ot, hogy csak szimplán elfelejtették "kihirdetni", vagy elkerülte a figyelmüket, hogy Mihálszki Csaba nevezése ellenére nem indult a futamon. (Inkább az elsőre gondolok, mert a VB tagok között van a csapattársa is.)
    En sem latom a kovetkezetesseget. Hatulrol kilokesert ketto figyelmeztetes, megpockolesert harom, ezert meg egy. Csabi figyelmezteteset en is hianyoltam, de nem akartam, hogy megint en legyek aki szol.

    Jol megvagyunk egymas nelkul a VB-vel, igyekszem kimaradni a balhebol

  10. #10
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Az engem érintő esetekről nem tudok nyilatkozni mert nem vehettem részt az elbírálásban. Mihálszki Csaba jelezte a vb-nek hogy technikai probléma lépett fel nála internet ügyben. A Vb-nek tudomása volt róla. A nevem pedig helyesen Zelfel
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  11. #11
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Az engem érintő esetekről nem tudok nyilatkozni mert nem vehettem részt az elbírálásban.
    Ez eddig rendben is van. Viszont addig is, amíg a VB többi tagja megindokolja a büntetést, megkérdeznélek, hogy te, aki megóvta az esetet, mit láttál benne szabálytalannak?

  12. #12
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Az engem érintő esetekről nem tudok nyilatkozni mert nem vehettem részt az elbírálásban. Mihálszki Csaba jelezte a vb-nek hogy technikai probléma lépett fel nála internet ügyben. A Vb-nek tudomása volt róla. A nevem pedig helyesen Zelfel
    Elnézést a név elírásért!
    Nem is személy szerint tőled kértem indoklást a büntetésemmel kapcsolatban, mert elég régen itt vagyok már, hogy tudjam, hogy nem vehettél részt az eset vizsgálatában. Azt is tudom, hogy eddig ha valakinél technikai ok lépett fel és ez miatt nem tudott indulni, akkor azt mindenki tudomására hozta a fórumon vagy ha VB tagnak privátban jelezte, akkor ő írta ki helyette. Még az is jobb lett volna, ha a büntetések közé beírjátok, hogy miért tekintetek el a büntetésétől. Na mind1, nekem nem hiányzik Csaba megbüntetése, csak ezzel megint nyílt egy kiskapu.

    Tapatalkkal küldve az én MI 5s eszközömről

  13. #13
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez eddig rendben is van. Viszont addig is, amíg a VB többi tagja megindokolja a büntetést, megkérdeznélek, hogy te, aki megóvta az esetet, mit láttál benne szabálytalannak?
    Én azt láttam benne hogy első kör első kanyar. Mivel nem tudott Norbi az ideális íven fordulni így óvatosabban kellett volna a kanyart megkezdeni. Sérült az autóm ami kb 2-3 tized volt körönként. Ezért óvtam.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  14. #14
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézést a név elírásért!
    Nem is személy szerint tőled kértem indoklást a büntetésemmel kapcsolatban, mert elég régen itt vagyok már, hogy tudjam, hogy nem vehettél részt az eset vizsgálatában. Azt is tudom, hogy eddig ha valakinél technikai ok lépett fel és ez miatt nem tudott indulni, akkor azt mindenki tudomására hozta a fórumon vagy ha VB tagnak privátban jelezte, akkor ő írta ki helyette. Még az is jobb lett volna, ha a büntetések közé beírjátok, hogy miért tekintetek el a büntetésétől. Na mind1, nekem nem hiányzik Csaba megbüntetése, csak ezzel megint nyílt egy kiskapu.

    Tapatalkkal küldve az én MI 5s eszközömről
    Igazad van Ezek után ki fogjuk írni és nem lesz több kételkedés 😉
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  15. #15
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Én azt láttam benne hogy első kör első kanyar. Mivel nem tudott Norbi az ideális íven fordulni így óvatosabban kellett volna a kanyart megkezdeni. Sérült az autóm ami kb 2-3 tized volt körönként. Ezért óvtam.
    Nálad óvatosabban kezdtem az első kanyart, mert mikor én már lassítottam a kanyarra, akkor te még 2 autónyival vagy mögöttem és onnan érsz be mellém. De mint már előbb is leírtam, nem túlvállaltam a kanyart, hanem az előttem kialakult esemény miatt fékeztem bele a kelleténél jobban, amitől megcsúszott az autóm.
    A 2-3 tizedet nem tudom miből sikerült megtippelned, mert még ugyanebben a körben megkoccoltad hátulról 2:24-nél Madarász Krisztiánt, majd 4:02-nél belecsúsztál oldalról TT-be amiért a büntetésedet kaptad. Tehát ebben a körben volt még 2 eseted, amiből sérüléseket szereztél és akkor rám fogod az állítólagos lassulásodat.

  16. #16
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Nálad óvatosabban kezdtem az első kanyart, mert mikor én már lassítottam a kanyarra, akkor te még 2 autónyival vagy mögöttem és onnan érsz be mellém. De mint már előbb is leírtam, nem túlvállaltam a kanyart, hanem az előttem kialakult esemény miatt fékeztem bele a kelleténél jobban, amitől megcsúszott az autóm.
    A 2-3 tizedet nem tudom miből sikerült megtippelned, mert még ugyanebben a körben megkoccoltad hátulról 2:24-nél Madarász Krisztiánt, majd 4:02-nél belecsúsztál oldalról TT-be amiért a büntetésedet kaptad. Tehát ebben a körben volt még 2 eseted, amiből sérüléseket szereztél és akkor rám fogod az állítólagos lassulásodat.
    A következő egyenes szakasz volt akkor ahol láttam a vegsebességemen a csökkenést, utána valóban össze értem Krisztiánnal és TT-vel. Nem fogok magyarázkodni és szeretnélek meg kérni téged hogy legközelebb privátban beszéljük már az ilyen dolgokat meg. Kérj felülvizsgálatot a Vb-től és ők elmondjak. Ezt én is így tettem TT-vel kapcsolatban. Peace!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  17. #17
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    A következő egyenes szakasz volt akkor ahol láttam a vegsebességemen a csökkenést, utána valóban össze értem Krisztiánnal és TT-vel. Nem fogok magyarázkodni és szeretnélek meg kérni téged hogy legközelebb privátban beszéljük már az ilyen dolgokat meg. Kérj felülvizsgálatot a Vb-től és ők elmondjak. Ezt én is így tettem TT-vel kapcsolatban. Peace!
    A #8 hozzászólásban megkértem a felülvizsgálatot (, legalábbis annak szántam).
    Természetesen én sem vagyok híve a nyilvánosan, nem mindenkire tartozó dolgok kitárgyalásának, de mivel pontatlanságok lettek állítva mindenki előtt egy olyan esetről, amiben érintett vagyok, akkor nekem is úgy kell tisztáznom magam. Ezért az utolsó állításodra is reagálnék, miszerint az egyenesben érezted a végsebességed csökkenését. Mivel tömegben autóztál az első körben, egyik gyors szakaszon és egyenesben sem tudtad a fékpontig nyomni a gázt, mert jóval előbb kellett fékezned az előtted lévők miatt. A végsebességed csökkenése ezáltal csak feltételezés. (A feltételezések és talánok az én világomban nem játszanak, - ahol büntetésről van szó, valószínű - a huszonéves jogi munkában eltöltött idő miatt.) Peace!

  18. #18
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Kérj felülvizsgálatot a Vb-től és ők elmondjak. Ezt én is így tettem TT-vel kapcsolatban. Peace!
    Biztos én vagyok a vak, de nem látom... Légyszi mondd már meg, melyik hozzászólásban találom ezt...

  19. #19
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Biztos én vagyok a vak, de nem látom... Légyszi mondd már meg, melyik hozzászólásban találom ezt...
    Elirtam teszem Mindjárt kérem is. Telom annyira okos hogy csak na.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  20. #20
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Kérnék egy felülvizsgálatot Tömöl Tomival történt esetre. A kontakt megtörtént össze értünk majd rögtön utána vissza is engedtem, villogassal próbáltam jelezni hogy bocsánat. Pozíció vesztés nem történt. Sokallom egy picit az 1 figyelmeztetest.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Az eset a T1-ben történt, ahol külső íven haladtam és elkezdtem lassítani, mert teljes gázon ott nem lehet elfordulni, de közben megláttam, hogy Terhes Csaba autója elkezd farolni, amiért egy picit még ráléptem a fékre és már indult is az én autóm feneke. Elvettem a féket és próbáltam minimális gázt tartva kivédeni a megpörgést, de legalább is csökkenteni a piruett sebességét. Ekkor értem hozzá a Zelfer Tamáshoz, de az érintkezés őt annyira minimálisan érintette, hogy még ellenkormányoznia sem kellett. Tehát az egész eset egy baleset elkerülésből indult és az sem eszetlen mozdulatokkal. Egyáltalán nem érzem ezt büntetendő cselekedetnek, inkább csak egy versenybalesetnek, ami a verseny közben kialakult balesetveszély elkerüléséből indult. (Ez az ítélet alapján nekem azt sugallja a VB, hogyha valaki megkarcolja verseny közben a másik autóját, az büntetést kap.) Bár a VB tagok biztos jól megnézték az esetet, azért biztos nem mindenki szokta visszanézni a replay-ben a megóvott eseteket, ezért mellékelek egy kis videót róla (- elnézést a minőségért).
    https://youtu.be/PDcZTq1pKe0
    Én csak "belevau", viszont azt gondolom, hogy bármilyen eset büntethető, ahol saját hibádból adódóan összeütközöl egy másik autóval. Meglátásom szerint ez egy nem kikényszerített hiba volt, magyarul inkább egy vezetéstechnikai baki, amiért 100%-ban téged terhel a felelősség. Az ütközés meg amúgy csúnya volt, ennél sokkal kevesebből is láttunk már kiforgást, csak a szerencsén múlott (és nem rajtad), hogy nem lett belőle komolyabb gáz. (szerintem egyébként nem is reális, hogy ezt ennyivel megúszta Zelfi autója)

    Szóval az eset a véleményem szerint minden gond nélkül büntethető, a büntetés mértékén persze lehet vitatkozni, bár ha Zelfi kocsija valóban sérült, akkor az tovább árnyalja a képet. A lényeg az, hogy mindenki felelős saját hibáiért és a rosszul sikerült manőveriért / döntéseiért, akkor is ha amúgy jót akart.

    A fenti eszmefuttatás nem hivatalos VB állásfoglalás és az elbírálásban sem vettem részt.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 05. 04. 21:15.

  22. #22
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Kérnék egy indoklást a rám kirótt figyelmeztetés miértjéről.
    Az eset a T1-ben történt, ahol külső íven haladtam és elkezdtem lassítani, mert teljes gázon ott nem lehet elfordulni, de közben megláttam, hogy Terhes Csaba autója elkezd farolni, amiért egy picit még ráléptem a fékre és már indult is az én autóm feneke. Elvettem a féket és próbáltam minimális gázt tartva kivédeni a megpörgést, de legalább is csökkenteni a piruett sebességét. Ekkor értem hozzá a Zelfer Tamáshoz, de az érintkezés őt annyira minimálisan érintette, hogy még ellenkormányoznia sem kellett. Tehát az egész eset egy baleset elkerülésből indult és az sem eszetlen mozdulatokkal. Egyáltalán nem érzem ezt büntetendő cselekedetnek, inkább csak egy versenybalesetnek, ami a verseny közben kialakult balesetveszély elkerüléséből indult. (Ez az ítélet alapján nekem azt sugallja a VB, hogyha valaki megkarcolja verseny közben a másik autóját, az büntetést kap.) Bár a VB tagok biztos jól megnézték az esetet, azért biztos nem mindenki szokta visszanézni a replay-ben a megóvott eseteket, ezért mellékelek egy kis videót róla (- elnézést a minőségért).
    https://youtu.be/PDcZTq1pKe0
    Elég sok érv felszínre került, nem tudom kell-e, tudok-e újat mondani.
    Első kör, első kanyar, szigorúan nézzük.
    Külső íven megcsúszol, ráfékezel, megzavarnak, hidegagumi, mindegy, keresztbeállsz a pályán, és a melletted jövőbe belehajtasz, ütközöl vele. A vétlen fél (zelf) a belső ívnél is beljebb halad, sőt direkt még szűkít, próbálja az ütközést elkerülni.
    Zelfi kocsija jobb biztos nem lett az ütlözéstől. A mögötted jövők is nehéz helyzetbe kerülnek, biztosra mennek, kiteszik a bukóba, de megoldják.
    Terhes csaba meg megfogja, nem ütközött elötted senkivel, nem történt semmim, nem is volt annyira közel, nemvolt jelentős zavaró körülmény. Itt Te vállaltad túl, oldottad meg rosszul a dolgot, senki sem kényszerített semmire. Akármilyen szándék, jóhiszeműség is vezérelt, és végül Te szívtad meg leginkább a seggre falazással.
    Ezért lett 1figy

    Ha Zelfit rosszabb szögből találod meg, és Ő is kiforgott volna, vagyha a belső íven lévő falon pattansz vissza a többiek elé, akkor ebből sokkal nagyobb baj is kerekedhetett volna.

  23. #23
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Ma neztem s wec spai futamát es a gt mezonyeben rengeteg "levezeteses" elozest lattam mindenfele kovetkezmeny nelkul
    Az legyen az Ő bajuk...

  24. #24
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Elég sok érv felszínre került, nem tudom kell-e, tudok-e újat mondani.
    Első kör, első kanyar, szigorúan nézzük.
    Külső íven megcsúszol, ráfékezel, megzavarnak, hidegagumi, mindegy, keresztbeállsz a pályán, és a melletted jövőbe belehajtasz, ütközöl vele. A vétlen fél (zelf) a belső ívnél is beljebb halad, sőt direkt még szűkít, próbálja az ütközést elkerülni.
    Zelfi kocsija jobb biztos nem lett az ütlözéstől. A mögötted jövők is nehéz helyzetbe kerülnek, biztosra mennek, kiteszik a bukóba, de megoldják.
    Terhes csaba meg megfogja, nem ütközött elötted senkivel, nem történt semmim, nem is volt annyira közel, nemvolt jelentős zavaró körülmény. Itt Te vállaltad túl, oldottad meg rosszul a dolgot, senki sem kényszerített semmire. Akármilyen szándék, jóhiszeműség is vezérelt, és végül Te szívtad meg leginkább a seggre falazással.
    Ezért lett 1figy

    Ha Zelfit rosszabb szögből találod meg, és Ő is kiforgott volna, vagyha a belső íven lévő falon pattansz vissza a többiek elé, akkor ebből sokkal nagyobb baj is kerekedhetett volna.
    Először is kösz, hogy időt szántál a válaszra, de szerintem több pontatlanság van a megfogalmazásban és nem teljesen helytálló az indoklás, de értem, hogy meg akartatok büntetni, mert ...
    1 figyelmeztetés nem a világ vége, de legközelebb sem tennék másként, tehát az előttem kialakulóban lévő balesetveszélyes helyzetre hasonlóképpen reagálnék. A megcsúszást és az ütközést természetesen sajnálom.

  25. #25
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Először is kösz, hogy időt szántál a válaszra, de szerintem több pontatlanság van a megfogalmazásban és nem teljesen helytálló az indoklás, de értem, hogy meg akartatok büntetni, mert ...
    1 figyelmeztetés nem a világ vége, de legközelebb sem tennék másként, tehát az előttem kialakulóban lévő balesetveszélyes helyzetre hasonlóképpen reagálnék. A megcsúszást és az ütközést természetesen sajnálom.
    Ezt nem is olvastam, hogy meg akart büntetni téged valaki! Szándékosan senki nem büntet csak azért mert meg akarja büntetni.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •