Találatok: 1 - 20 (20 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT3 - Büntetések - Algarve

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!


    Algarve - 04.08

    R1:

    00:00 - Lányi Tamás - BUÁ le nem töltése: 2 figyelmeztetés
    00:00 - Pokornyi Balázs - BUÁ le nem töltése: 2 figyelmeztetés
    00:00 - Lóczi János - elmaradt BUÁ bejelentése: szóbeli figyelmeztetés
    02:09 - Asztalos András - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés


    Összevont büntetések:

    Boxutca Áthajtás:
    Antal Gábor, Lányi Tamás, Mammel Erik, Pokornyi Balázs, Szabó Szilárd, Asztalos András
    2 db Figyelmeztetés:
    Asztalos András, Horváth Márk, Madarász Krisztián, Sárközi Gábor, Sipkai Béla, Szűcs Tamás, Terhes Csaba, Zelfel Tamás, Lányi Tamás,Pokornyi Balázs
    1 db Figyelmeztetés:
    Ladányi Péter, Lóczi János, Mammel Erik, Miletics Roland, Scheiblinger Péter, Vizner Gábor



    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2

    Bua

    Szeretném jelezni H nem értek egyet a büntetésemmel!
    Ezek szerint ha valaki ki akar fékezni akkor jogom van öt leszorítani a pályáról mert a féktáv előtt még nem volt mellettem!?
    Azt is hozzátenném H Deák Feri kollégának bua-ja volt azon a futamon így teljesen felesleges volt részéről H ilyen agresszívan "védekezzen" ellenem.
    Egyébként a legutóbbi f1-es futamon Kínában nagyon hasonló volt amikor Verstappen kiforgatta Vettelt, csak Vettel ott hagyott neki helyet nem úgy mint a mi esetünkben! Ha Feri ugyanígy járt volna el mint Vettel és én ugyanúgy nekimegyek mint Verstappen akkor teljesen jogos lenne a büntetés, de így hogy leszorított nem tartom fernek mert esélyem sem volt pályán maradni miatta!

  3. #3
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretném jelezni H nem értek egyet a büntetésemmel!
    Ezek szerint ha valaki ki akar fékezni akkor jogom van öt leszorítani a pályáról mert a féktáv előtt még nem volt mellettem!?
    Azt is hozzátenném H Deák Feri kollégának bua-ja volt azon a futamon így teljesen felesleges volt részéről H ilyen agresszívan "védekezzen" ellenem.
    Egyébként a legutóbbi f1-es futamon Kínában nagyon hasonló volt amikor Verstappen kiforgatta Vettelt, csak Vettel ott hagyott neki helyet nem úgy mint a mi esetünkben! Ha Feri ugyanígy járt volna el mint Vettel és én ugyanúgy nekimegyek mint Verstappen akkor teljesen jogos lenne a büntetés, de így hogy leszorított nem tartom fernek mert esélyem sem volt pályán maradni miatta!
    A VB elég sok időt töltött el ezzel az esettel kapcsolatban. Deák Ferinek joga volt lezárni az ívet mivel nem voltál előzési pozícióban és egyszer, egy irányt változtatott ami teljesen szabályos. Egyébként iszonyatos volt a két autó sebesség különbsége is a kanyar bejáratnál. Ha jól emlékszem akkor Ferié 70 km/h a tiéd pedig 115-120 km/h körül volt. Ha Deák ott nyitott volna jobbra egyet, hogy helyet hagyjon akkor Piski Tomit egy az egyben te ütötted volna ki nagy valószínűséggel. Igen Ferinek BUÁ-ja volt de gondolom azt szerette volna hogy minél több időt kitudjon autózni a BUÁ-ig, hogy előrébb tudjon majd visszajönni a letöltés után. A bevetődésnél pedig a felelősség mindig a bevetődőn van, vállalni kell a kockázatot. Én pedig azt nem értem, hogy első körben miért kell ez? Legyünk picit türelmesebbek! Ha kérsz felülvizsgálatot akkor azt írd ide és megmutatjuk kívülálló VB tagoknak is.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  4. #4
    A gond az volt hogy már a kanyar előtt kb 150 méterrel elkezdett engem beszoritani egy rövidebb, irreális ívre. Igazából ívnek nem is nevezném. Nézd meg az előtte lévő 4 versenyzőt hogy fordultak! Na az az ideális ív amit ő csak miattam nem tartott ez egyértelműen látszik! Ezzel kényszerített engem Belle ebbe a helyzetbe. A kérdés ez esetben is fel kellene merüljön H kellett e ez az első körbe! Én csak próbáltam minél kevesebb pozíciót veszíteni mivel eddigre már 4 en elmentek mellettem és tudtam H a templom elég lehet egy győzelemhez is. Nem valószínű hogy feltartóztatni volna ha elenged!
    Na mind1, akkor kérném hogy vizsgálják meg külsosok is!

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    A gond az volt hogy már a kanyar előtt kb 150 méterrel elkezdett engem beszoritani egy rövidebb, irreális ívre. Igazából ívnek nem is nevezném. Nézd meg az előtte lévő 4 versenyzőt hogy fordultak! Na az az ideális ív amit ő csak miattam nem tartott ez egyértelműen látszik! Ezzel kényszerített engem Belle ebbe a helyzetbe. A kérdés ez esetben is fel kellene merüljön H kellett e ez az első körbe!
    Egyik versenyzőnek sem kötelessége az ideális íven menni és jogukban áll olyan ívet választani, amivel adott esetben megvédheti a pozícióját, amivel pedig a támadónak mindig számolni kell. Amihez nincs joga, hogy hirtelen, lekövethetetlen módon váltson irányt féktávon, vagy hogy leszorítsa a pályáról azt, aki előzési pozícióban van mellette. De ha ehhez nincs meg a szükséges átfedés, akkor a támadónak nem jár a hely.

  6. #6
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Remélem Kristóf és Tomi is olvassa, várjomaz ideális íves elemző videókat....

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyik versenyzőnek sem kötelessége az ideális íven menni és jogukban áll olyan ívet választani, amivel adott esetben megvédheti a pozícióját, amivel pedig a támadónak mindig számolni kell. Amihez nincs joga, hogy hirtelen, lekövethetetlen módon váltson irányt féktávon, vagy hogy leszorítsa a pályáról azt, aki előzési pozícióban van mellette. De ha ehhez nincs meg a szükséges átfedés, akkor a támadónak nem jár a hely.

  7. #7
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Olvasom, es nekem tokmindegy, hogy ki volt a hibas, ki lettem lokve, visszaestem a vegere es torott autoval kellett feljonnom.

    Szoval jobban orultem volna, ha megoldjak egymas kozt a dolgot, mert rajtam a BUA mar nem segit, barki kapja is.

    De az a velemenyem, hogy Feri lehetetlen helyzetbe hozta Andrast, veszelybe sodorva magat es masokat.

  8. #8
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.042
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem Kristóf és Tomi is olvassa, várjomaz ideális íves elemző videókat....


    Szervezőségben sincs teljes egyetértés.
    Ha gondolod, gondoljátok szívesen kifejtem a véleményemet ezzel a becsípődott védekezési módszerrel kapcsolatban. És leírom szívesen hogy szerintem mi a fair védekezési-támadási forma féktávokon. Se nem torpedózni nem kell, se nem becsukni ajtókat.

  9. #9
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése


    Szervezőségben sincs teljes egyetértés.
    Ha gondolod, gondoljátok szívesen kifejtem a véleményemet ezzel a becsípődott védekezési módszerrel kapcsolatban. És leírom szívesen hogy szerintem mi a fair védekezési-támadási forma féktávokon. Se nem torpedózni nem kell, se nem becsukni ajtókat.
    Azt mondták nem voltam előzési pozícióban.
    Ezen a képen tökéletesen látszik hogy mellette vagyok még a kanyar előtt de már le vagyok szorítva! Ha a pályán tudtam volna fékezni simán veszem a kanyart!
    .

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    Azt mondták nem voltam előzési pozícióban.
    Ezen a képen tökéletesen látszik hogy mellette vagyok még a kanyar előtt de már le vagyok szorítva! Ha a pályán tudtam volna fékezni simán veszem a kanyart!
    Az eset erősen vitatható, úgy nem nehéz előzési pozícióba kerülni hogy bevetődünk a másik mellé, és vagy meg tudunk állni a kanyarig, vagy nem.
    A utóvizsgálatnak pont ez az egyik sarkalatos pontja, hogy túlvállaltad-e ott magad és elfékezted-e, vagy sem.. és hogy ezek fényében lett-e volna jogalapod Feri mellett a helyre, vagy sem.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 04. 19. 23:48.

  11. #11
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az eset erősen vitatható, úgy nem nehéz előzési pozícióba kerülni hogy bevetődünk a másik mellé, és vagy meg tudunk állni a kanyarig, vagy nem.
    A utóvizsgálatnak pont ez az egyik sarkalatos pontja, hogy túlvállaltad-e ott magad és elfékezted-e, vagy sem.. és hogy ezek fényében lett-e volna jogalapod Feri mellett a helyre, vagy sem.
    Kb 40 km/H kellett volna lassuljak ahhoz, hogy rendesen be tudják fordulni és ha az utolsó 10 métert az aszfalton tudom fékezni és nem a füvön illetve levegőben, akkor szerintem ez egy gt3-as autóval megoldható feladat lett volna. Plusz a leszorítás miatt a féktávom is rövidebb lett pár méterrel. Ezért tűnt úgy, hogy "torpedokent" repültem be.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    Kb 40 km/H kellett volna lassuljak ahhoz, hogy rendesen be tudják fordulni és ha az utolsó 10 métert az aszfalton tudom fékezni és nem a füvön illetve levegőben, akkor szerintem ez egy gt3-as autóval megoldható feladat lett volna. Plusz a leszorítás miatt a féktávom is rövidebb lett pár méterrel. Ezért tűnt úgy, hogy "torpedokent" repültem be.
    Pontosan ezt fogja majd a VB saját hatáskörben újravizsgálni és eldönteni.
    Amiben esetleg segíthetnél, az egy saját replay fájl az esetről.

  13. #13
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pontosan ezt fogja majd a VB saját hatáskörben újravizsgálni és eldönteni.
    Amiben esetleg segíthetnél, az egy saját replay fájl az esetről.
    Sajnos csak az utolsó néhány kört tudom felvenni, úgyhogy saját Replay-em nincs az esetről.

  14. #14
    Idézet Eredetileg Asztalos Andras írta Hozzászólás megtekintése
    Na mind1, akkor kérném hogy vizsgálják meg külsosok is!
    András, az esetet több VB-n kívüli személy is megnézte, és úgy döntöttünk, hogy helyben hagyjuk a korábbi ítéletet, marad a 3 figyelmeztetés.

  15. #15
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    András, az esetet több VB-n kívüli személy is megnézte, és úgy döntöttünk, hogy helyben hagyjuk a korábbi ítéletet, marad a 3 figyelmeztetés.
    Ok.

  16. #16
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    lám lám..ismét egy ellentmondás...
    nyilván érthető lenne a dolog ha következetesen ítélnétek, de csak magatoknak csináljátok a szart..
    csak így tovább..
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    lám lám..ismét egy ellentmondás...
    kérlek tárd fel az ellentmondást a gyengébbek kedvéért.

  18. #18
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    kérlek tárd fel az ellentmondást a gyengébbek kedvéért.
    megettem már korábban, szart se ért, most sincsenek illúzióim, a 2 perc fórumolvasásnál többet nem szánok erre már, épp ennyit még megér
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  19. #19
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    megettem már korábban, szart se ért, most sincsenek illúzióim, a 2 perc fórumolvasásnál többet nem szánok erre már, épp ennyit még megér
    Múltkor is megkaptad választ, max nem tetszett és csak morgolódsz, mint valami vénasszony...

  20. #20
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Múltkor is megkaptad választ, max nem tetszett és csak morgolódsz, mint valami vénasszony...
    nem, nem kaptam...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •