Találatok: 1 - 15 (15 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT3 - Büntetések - Spa

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!


    Spa - 03.18

    Q1:

    20:20 - Csorosz László - feltartás: 1 figyelmeztetés


    R1:

    02:16 - Vizner Gábor - Kuczi Balázss: versenybaleset
    02:22 - Petneházy Zoltán - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    03:53 - Lóczi János - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    04:10 - Lányi Tamás - lökés, kiforgatás:
    3 figyelmeztetés

    04:14 -
    Petneházy Zoltán - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    04:18 - Csorosz László - jogtalan előnyszerzés 1 figyelmeztetés
    07:08 - Kuczi Balázs - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    11:40 - Antal Gábor - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés

    R2:

    01:51 - Mammel Erik - tömegbaleset okozása: 4 figyelmeztetés

    Összevont büntetések:

    2 db Boxutca Áthajtás:
    Petneházy Zoltán
    Boxutca Áthajtás:Szabó Szilárd, Lóczi János, Lányi Tamás,
    Kuczi Balázs, Antal Gábor, Mammel Erik
    2 db Figyelmeztetés: Kuczi Balázs , Madarász Krisztián

    1 db Figyelmeztetés: Pokornyi Balázs, Ladányi Péter, Mammel Erik, Csorosz László

    A vágások ellenőrzése később lesz kihirdetve!

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2018. 03. 30. 11:19.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Kedves Versenyzők!

    Korábban többször felhívtuk a figyelmet a pályán történő szabályos közlekedésre, a pálya határainak betartására. Sajnos a spai futamon nagyszámú vágást/szélesítést tapasztaltunk, ezért a VB átfogó vágás-ellenőrzést tartott, melynek eredményét ITT tekinthetitek meg részletesen.

    A vizsgálat során a T4, T11, valamint a T15 kanyarokat ellenőriztük.


    Az vizsgálat eredményként az alábbi büntetéseket szabtuk ki:

    Szóbeli figyelmeztetés:
    Antal Gábor
    Ladányi Péter
    Mammel Erik
    Pataki Szabolcs

    1 figyelmeztetés:
    Kuczi Balázs
    Lóczi János
    Miletics Roland
    Scheiblinger Péter
    Vizner Gábor

    2 figyelmeztetés:
    Asztalos András
    Horváth Márk
    Pokornyi Balázs
    Sárközi Gábor
    Sipkai Bela
    Szűcs Tamás
    Terhes Csaba
    Zelfel Tamás

    3 figyelmeztetés:
    Deák Ferenc

    4 figyelmeztetés:
    Csorosz László

    Az összevont büntetések összesítve:

    2 db Boxutca Áthajtás: Kuczi Balázs, Petneházy Zoltán, Csorosz László
    Boxutca Áthajtás: Antal Gábor, Deák Ferenc, Lányi Tamás, Lóczi János, Mammel Erik, Pokornyi Balázs, Szabó Szilárd
    2 db Figyelmeztetés: Asztalos András, Horváth Márk, Madarász Krisztián, Sárközi Gábor, Sipkai Béla, Szűcs Tamás, Terhes Csaba, Zelfel Tamás
    1 db Figyelmeztetés: Ladányi Péter, Lóczi János, Mammel Erik, Miletics Roland, Scheiblinger Péter, Vizner Gábor

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2018. 03. 30. 11:21.

  3. #3
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Azt hiszem, ezzel most hatalmas lépés történt a jó irányba a liga szempontjából :-) Köszi hogy időt fordítottatok erre, szerintem szükség volt rá.

    Lehet tudni hogy ez hány embernek mennyi időbe telt?

  4. #4
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet tudni hogy ez hány embernek mennyi időbe telt?
    Csak az említett 3 kritikus kanyart 5-6 munkaóra volt a 2 szerveren átnézni. Reméljük hasznos lesz. Cél nem a versenyzők szivatása volt, hanem a jó irányba terelés.

  5. #5
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Spa - 03.18

    Q1:

    20:20 - Csorosz László - nem történt szabálytalanság
    Tisztelt Bírói testület.
    Szeretném az eset felülvizsgálatát, mivel sztem is feltartás történt a célegyenesre való ráfordulásnál, és jogosan óvott Bana Kornél.
    Előre is köszönöm, és egyuttal elnézést kérek Kornéltól a figyelmetlenségemért...
    Peace

  6. #6
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Sziasztok!

    Szeretném a következő eset felülvizsgálását kérni:

    02:16 - Vizner Gábor - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés

    A kanyar közepe felé megcsúszott az autóm hátulja, amivel annyit lassultam, hogy már nem tudott Gábor sem eléggé lelassítani. Meglátásom szerint bőven időben fékezett, és a megcsúszásom miatt történt a koccanás. Szerintem nem lehetett volna kivédeni, ezért én versenybalesetnek minősíteném. Nem is nyújtottam be miatta óvást, reméltem hogy nem kerül kivizsgálásra.

  7. #7
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Bírói testület.
    Szeretném az eset felülvizsgálatát, mivel sztem is feltartás történt a célegyenesre való ráfordulásnál, és jogosan óvott Bana Kornél.
    Előre is köszönöm, és egyuttal elnézést kérek Kornéltól a figyelmetlenségemért...
    Peace
    A VB újra vizsgálta az esetet és jogos a fellebbezés. A VB úgy ítélte meg elsőre hogy gyors körön voltál, de végignézve a kört egyszer elemelted és Márkot el is engedted. Tehát az utolsó sikán előtt elengedhetted volna a Kornélt. A zavarás kis mértékű volt de volt így 1 figyelmeztetésre módosul. Kérjük, hogy figyeljünk az ilyen esetekre legközelebb!
    Respect amiért ezt jelezted felénk!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  8. #8
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeretném a következő eset felülvizsgálását kérni:

    02:16 - Vizner Gábor - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés

    A kanyar közepe felé megcsúszott az autóm hátulja, amivel annyit lassultam, hogy már nem tudott Gábor sem eléggé lelassítani. Meglátásom szerint bőven időben fékezett, és a megcsúszásom miatt történt a koccanás. Szerintem nem lehetett volna kivédeni, ezért én versenybalesetnek minősíteném. Nem is nyújtottam be miatta óvást, reméltem hogy nem kerül kivizsgálásra.
    A VB megvizsgálta a kérelmed. Megállapítottuk hogy tényleg megcsúszás volt nálad, ami a belső kamerás felvételen látszik is a kormány mozdulatból. Innentől kezdve ez versenybalesetnek minősítettük.
    Köszi,hogy jelezted nekünk!
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2018. 03. 30. 11:50.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  9. #9
    Deák Ferenc Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 17.
    Város
    Felsőpakony
    Üzenetek
    109

    Sírás !

    Tisztelt bíróság !

    Igaz hogy a pályán való közlekedésem hagyott némi kívánnivalót maga után , de kérdem én az utolsó helyen haladva 1,5 kőr hátrányban vajon milyen előnyhöz jutottam a verseny során , hogy levagdostam a pályát, általában törött autóval ? 2 hét munka után , gyakorlás nélkül elindultam a versenyen, majd némi bénázás után kukás autóval a boxban elfelejtettem javíttatni majd tolatás után mégegyszer tankolva ( 109 L benzinnel ) nekiálltam hogy lelkiismeretesen teljesítsem a versenyt. Megcsináltam ! Ezek utám kapok egy büntetést a következó versenyre , hogy előnyt szereztem a levágásokkal ! Kérdem én jobb lett volna ha kiállok és feladom a versenyt? Kérem a tisztelt bíróságot enyhítse az büntetésemet ( idei szezonban még nem volt ) , hogy legyen kedvem elindulni a következő versenyen is. Köszönöm !

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Billytheold írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt bíróság !

    Igaz hogy a pályán való közlekedésem hagyott némi kívánnivalót maga után , de kérdem én az utolsó helyen haladva 1,5 kőr hátrányban vajon milyen előnyhöz jutottam a verseny során , hogy levagdostam a pályát, általában törött autóval ? 2 hét munka után , gyakorlás nélkül elindultam a versenyen, majd némi bénázás után kukás autóval a boxban elfelejtettem javíttatni majd tolatás után mégegyszer tankolva ( 109 L benzinnel ) nekiálltam hogy lelkiismeretesen teljesítsem a versenyt. Megcsináltam ! Ezek utám kapok egy büntetést a következó versenyre , hogy előnyt szereztem a levágásokkal ! Kérdem én jobb lett volna ha kiállok és feladom a versenyt? Kérem a tisztelt bíróságot enyhítse az büntetésemet ( idei szezonban még nem volt ) , hogy legyen kedvem elindulni a következő versenyen is. Köszönöm !
    Feri, a saját motivációdat neked kell megtalálni magadban. Elismerésre méltó dolog, hogy törött autóval is teljesítetted a futamot, viszont a szabályok mindenkire egyformán vonatkoznak, remélem megérted, hogy nem tehetünk kivételeket. A pálya határait minden körülmények között be kell tartani, a jó az lett volna, ha törött autóval is ügyelsz ezekre.

  11. #11
    Deák Ferenc Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 17.
    Város
    Felsőpakony
    Üzenetek
    109
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Feri, a saját motivációdat neked kell megtalálni magadban. Elismerésre méltó dolog, hogy törött autóval is teljesítetted a futamot, viszont a szabályok mindenkire egyformán vonatkoznak, remélem megérted, hogy nem tehetünk kivételeket. A pálya határait minden körülmények között be kell tartani, a jó az lett volna, ha törött autóval is ügyelsz ezekre.
    Sajnos a törött autó képtelen a leszorítóerő vesztés miatt erre ! Legközelebb inkább majd feladom és evvel nem bukom a következő futamot. Evvel azt kívántam csak jelezni , hogy a pályaszélesítés csak akkor gáz ha az előnyszerzéssel jár .

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Billytheold írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos a törött autó képtelen a leszorítóerő vesztés miatt erre ! Legközelebb inkább majd feladom és evvel nem bukom a következő futamot. Evvel azt kívántam csak jelezni , hogy a pályaszélesítés csak akkor gáz ha az előnyszerzéssel jár .
    Nem, a vágás és a pályaszélesítés minden esetben gáz.
    Olykor esetleg hibából fakadóan 1-1 belefér, de nem mehetsz legálisan a pályán kívül akkor sem, ha nem vagy tőle gyorsabb, pláne nem tendenciózusan. Ha nem megy a vonalon belül, akkor lassabban kell menni.


    Egyébként is ellentmondás amit írsz, mert ha adott autóval adott körülmények között nem jelent előnyszerzést a vágás/szélesítés, akkor csinálni is értelmetlen rendszeresen. Ugyan azt a veszteséggel járó hibát meg nem szokás elkövetni sokadik alkalommal is ugyan abban a kanyarban, mert senki sem önmaga ellensége.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 04. 05. 22:31.

  13. #13
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Szerintem ha rajossz, hogy nem tudod az autot rendesen iranyitani, mert torott, menj ki es javittasd meg.

  14. #14
    Idézet Eredetileg Billytheold írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt bíróság !

    Igaz hogy a pályán való közlekedésem hagyott némi kívánnivalót maga után , de kérdem én az utolsó helyen haladva 1,5 kőr hátrányban vajon milyen előnyhöz jutottam a verseny során , hogy levagdostam a pályát, általában törött autóval ? 2 hét munka után , gyakorlás nélkül elindultam a versenyen, majd némi bénázás után kukás autóval a boxban elfelejtettem javíttatni majd tolatás után mégegyszer tankolva ( 109 L benzinnel ) nekiálltam hogy lelkiismeretesen teljesítsem a versenyt. Megcsináltam ! Ezek utám kapok egy büntetést a következó versenyre , hogy előnyt szereztem a levágásokkal ! Kérdem én jobb lett volna ha kiállok és feladom a versenyt? Kérem a tisztelt bíróságot enyhítse az büntetésemet ( idei szezonban még nem volt ) , hogy legyen kedvem elindulni a következő versenyen is. Köszönöm !
    Feri, az mindegy ki milyen pozícióban végzett, a vágásokat a szabályos közlekedés szempontjából vizsgáltuk, nem az elért helyezések függvényében.
    Sajnos nem áll módunkban módosítani a büntetésen, mert ilyen alapon mindenki kérhetné, hogy szerinte ő sem nyert időt a vágásokkal.

    Hozzáteszem magam részéről sajnálom, és fogtam is a fejem mikor számoltam össze a vágásokat, hogy basszus van elég bajod körhátrányban, de nem lenne fair a többiekkel szemben, ha rád más vonatkozna. Remélem ezt megérted!

  15. #15
    Deák Ferenc Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 01. 17.
    Város
    Felsőpakony
    Üzenetek
    109
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Feri, az mindegy ki milyen pozícióban végzett, a vágásokat a szabályos közlekedés szempontjából vizsgáltuk, nem az elért helyezések függvényében.
    Sajnos nem áll módunkban módosítani a büntetésen, mert ilyen alapon mindenki kérhetné, hogy szerinte ő sem nyert időt a vágásokkal.

    Hozzáteszem magam részéről sajnálom, és fogtam is a fejem mikor számoltam össze a vágásokat, hogy basszus van elég bajod körhátrányban, de nem lenne fair a többiekkel szemben, ha rád más vonatkozna. Remélem ezt megérted!
    Ez van! Köszönöm a válaszokat.

    Tapatalkkal küldve az én HUAWEI GRA-L09 eszközömről

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •