Oldal: 3 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (111 összesen)
  1. #51
    Fiatalok, hol vannak a qualy és race statisztikák (pozíció, stb.)? Vagy csak én nem találom? Köszi!

  2. #52
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg Levente Toth írta Hozzászólás megtekintése
    Fiatalok, hol vannak a qualy és race statisztikák (pozíció, stb.)? Vagy csak én nem találom? Köszi!
    Bajnokistat: http://www.gtr-masters.hu/champstat/ac2017_a02
    Pontverseny: http://www.gtr-masters.hu/standing/ac2017_a02
    Naptár (futam, időmérő, preki eredményekkel): http://www.gtr-masters.hu/calendar/ac2017_a02

  3. #53
    Ősz Balázs Versenyző yeti95 logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 08.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    210
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Tényleg ez volt eddig a legszínvonalasabb közvetítés,grat!
    Viszont sajnos elment a fékpedálomban valami a 2. futam utolsó pár köre alatt,amitől max 90~95% volt a fékerő!
    Emiatt meg is koccoltam egy engem éppen megelőző porsche-t
    Elnézést!
    Viszont az első futam alatt ténylegesen a saját hibámból egy elnézett féktáv miatt kiforgattam valakit
    Az én voltam legalábbis az elsőben Nincs harag de ettől függetlenül megóvtam.
    A másodikon csatáztunk ha az első kanyarban értél össze egy porkával akkor az is Én lehettem

    A közvetítésbe még csak éppen bele lestem, de amit eddig láttam az nagyon jó volt.

  4. #54
    Vizner Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    225
    Gáspár Gergő tényleg te forgattál ki,de nem önszántadból,hanem Piski tomi segedelmével. Óvtam kivételesen.

  5. #55
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  6. #56
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Kosz Kristof, esetleg ilyesmi is van a tarsolyodban?
    http://simresults.net/180311-Ur2

  7. #57
    Idézet Eredetileg Levente Toth írta Hozzászólás megtekintése
    Kosz Kristof, esetleg ilyesmi is van a tarsolyodban?
    http://simresults.net/180311-Ur2
    Ezt futam után szoktam felrakni, csak vasárnap verseny után elment nálunk a net, aztán elfelejtettem, de ma este pótolni fogom. Bocsesz!

  8. #58

  9. #59
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg vizner90 írta Hozzászólás megtekintése
    Engem meg kiütöttél,de az már szóra sem érdemes,csak 6-an mentek el mellettem.Kösszi!
    Én csak 1 kocsit löktem meg úgy hogy elvesztette a tapadást!
    Ha az te voltál akkor elnézést,nagyon próbálok figyelni általában!
    Volt még hogy nekimentem valakinek hátulról,de akkor én kaptam egy nagy lökést ,aminek ez lett a következménye,azért mosom kezeim
    Összességében igyekszem kimaradni a dulakodásból,de még szokatlan nekem az ilyen nagy létszámú szerver,mivel konzolon ahonnan én jövök jóval kevesebben voltunk

  10. #60
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak 1 kocsit löktem meg úgy hogy elvesztette a tapadást!
    Ha az te voltál akkor elnézést,nagyon próbálok figyelni általában!
    Volt még hogy nekimentem valakinek hátulról,de akkor én kaptam egy nagy lökést ,aminek ez lett a következménye,azért mosom kezeim
    Összességében igyekszem kimaradni a dulakodásból,de még szokatlan nekem az ilyen nagy létszámú szerver,mivel konzolon ahonnan én jövök jóval kevesebben voltunk
    Ezzel kapcsolatban irok majd egy posztot, de most annnyi a munka, hogy ovni sem volt idom.

    Az viszont biztos, hogy most masodszor fordul elo Gabival, hogy vetlen esmegis o jar a legrosszabbul.

    Update:

    Az elmúlt futamokon többször találkoztam én is és mások is a féktáv alatt való irányváltás jelenségével. Idézet a szabályzat 5-ös pontjából:

    ''Ha úgy érzed vagy olyan gyors, mint a mögötted lévő, nyugodtan küzdj meg vele, természetesen szabályosan. Amit szigorúan tilos: idióta vonalvezetést használni, cikázni a másik előtt, blokkolni, "bezárni az ajtót", leszorítani az útról. A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj. Féktávon veszélyes irányváltoztatás szigorúan tilos! Ezen szabályok figyelmen kívül hagyása baleset esetén szigorított büntetést von maga után. Ha a másik ügyesebb és később fékez, sőt mi több hamarabb éri el a kanyar bejáratát akkor fogadd el hogy vesztettél. A következő kanyarban neked lesz lehetőséged előzésre.''

    Ennek szellemében nézzétek meg e két alábbi videót.


    Nekimentem Gáspár Gergőnek hátulról, kilökte ennek köszönhetően Vizner Gábort. Gábor több helyet is vesztett. Elsőre úgy tűnhet, hogy simán elfékeztem magam, de ha jobban megnézitek, Gergő a kanyar előtt, mikor látja, hogy közeledem, elkezd befelé húzódni, még jóval a kanyarív előtt. Ezt hátulról érkezve lehetetlen kezelni, hiába húzodtam befelé, ha ő is ugyanezt teszi.



    Terhes Csabival hasonló a szituáció, bár kevésbé látványos. Észleli, hogy támadási pozicióban vagyok és hogy túl sok helyet hagyott, így elkezd befelé húzódni. Lehetetlen kikerülni, megcsúszik mindkettőnk autója és összekoccanunk.

    Mindkét esetben igaz, hogy az elöl haladóé az ívválasztás joga. És még csak szabálytalansággal sem vádolok senkit, ezt a VB dolga eldönteni. Mindkét eset meg lett óvva, ezért használom ezeket példaként. Versenyzés közben ezeket a manővereket érdemes elkerülni, mert - főleg egy ABS nélküli Maserati esetén egy ABS-es Porscheval szemben - egyérteműen balesetveszélyes és a hátul jövő nem tud mit tenni. Vizner Gabit pedig biztos nem fogja vigasztalni, bárkit is büntetnek meg a végén.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2018. 03. 30. 19:15.

  11. #61
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Tamás ahogy a videón is látszik nem féktávon jössz nekem az apex után nem tudom még a szándékosságot sem kizárni biztosan, féktáv előtt bőven mögöttem voltál jogom van a legideálisabb ívet választani.
    Ahogy nézem a Gáspár Gergős esetnél is olyan mélyet fékezel hogy ha ők nincsenek ott a kanyart sem tudnád bevenni.

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel kapcsolatban irok majd egy posztot, de most annnyi a munka, hogy ovni sem volt idom.

    Az viszont biztos, hogy most masodszor fordul elo Gabival, hogy vetlen esmegis o jar a legrosszabbul.

    Update:

    Az elmúlt futamokon többször találkoztam én is és mások is a féktáv alatt való irányváltás jelenségével. Idézet a szabályzat 5-ös pontjából:

    ''Ha úgy érzed vagy olyan gyors, mint a mögötted lévő, nyugodtan küzdj meg vele, természetesen szabályosan. Amit szigorúan tilos: idióta vonalvezetést használni, cikázni a másik előtt, blokkolni, "bezárni az ajtót", leszorítani az útról. A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj. Féktávon veszélyes irányváltoztatás szigorúan tilos! Ezen szabályok figyelmen kívül hagyása baleset esetén szigorított büntetést von maga után. Ha a másik ügyesebb és később fékez, sőt mi több hamarabb éri el a kanyar bejáratát akkor fogadd el hogy vesztettél. A következő kanyarban neked lesz lehetőséged előzésre.''

    Ennek szellemében nézzétek meg e két alábbi videót.


    Nekimentem Gáspár Gergőnek hátulról, kilökte ennek köszönhetően Vizner Gábort. Gábor több helyet is vesztett. Elsőre úgy tűnhet, hogy simán elfékeztem magam, de ha jobban megnézitek, Gergő a kanyar előtt, mikor látja, hogy közeledem, elkezd befelé húzódni, még jóval a kanyarív előtt. Ezt hátulról érkezve lehetetlen kezelni, hiába húzodtam befelé, ha ő is ugyanezt teszi.



    Terhes Csabival hasonló a szituáció, bár kevésbé látványos. Észleli, hogy támadási pozicióban vagyok és hogy túl sok helyet hagyott, így elkezd befelé húzódni. Lehetetlen kikerülni, megcsúszik mindkettőnk autója és összekoccanunk.

    Mindkét esetben igaz, hogy az elöl haladóé az ívválasztás joga. És még csak szabálytalansággal sem vádolok senkit, ezt a VB dolga eldönteni. Mindkét eset meg lett óvva, ezért használom ezeket példaként. Versenyzés közben ezeket a manővereket érdemes elkerülni, mert - főleg egy ABS nélküli Maserati esetén egy ABS-es Porscheval szemben - egyérteműen balesetveszélyes és a hátul jövő nem tud mit tenni. Vizner Gabit pedig biztos nem fogja vigasztalni, bárkit is büntetnek meg a végén.

  12. #62
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    A veled valo utkozes annak volt koszonheto, hogy probaltam elkerulni azt, osszeszedni az autot.
    Ahogy irtam, balesetveszelyes helyzetet teremtettel, baleset is lett belole. Szandek arra volt, hogy ne menjek neked, sajnos nem sikerult.

    Gergonel pedig valoszinuleg meg tudtam volna idoben alni, de ezt sosem tudjuk meg, mert bevagott elem.

    Ezt a posztot viszont a jelensegre szeretnem kihegyezni, az egyedi eseteket majd a VB elbiralja.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2018. 03. 30. 19:37.

  13. #63
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Mindkét esetnél féktáv előtt még sehol sem voltál, olyan mélyet fékeztél amivel csak bevetődni lehet és kényszeríteni vagy kiütni a másikat az adott ívről.

    Az én esetemnél az a "szerencse" hogy nagyon mélyet tudtam fékezni én is a porschéval így nem tudtál kiütni már a féktávon ezért megtetted ezt kigyorsításon, ha kívülről nézed a visszajátszást látszik hogy állnak és füstölnek a kerekeid jó hosszan.

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    A veled valo utkozes annak volt koszonheto, hogy probaltam elkerulni azt, osszeszedni az autot.
    Ahogy irtam, balesetveszelyes helyzetet teremtettel, baleset is lett belole. Szandek arra volt, hogy ne menjek neked, sajnos nem sikerult.

    Gergonel pedig valoszinuleg meg tudtam volna idoben alni, de ezt sosem tudjuk meg, mert bevagott elem.

    Ezt a posztot viszont a jelensegre szeretnem kihegyezni, az egyedi eseteket majd a VB elbiralja.

  14. #64
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Nem vitatkozom veled Csabi, mert ertelmetlen.

    Amugy sem tartozik ez a temahoz.

  15. #65
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    ... az egyedi eseteket majd a VB elbiralja.
    az abaj hogy a VB inkompetens, véletlenszerű döntéseket hoz, egyszer így másszor úgy döntve...
    de hajrá
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  16. #66
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel kapcsolatban irok majd egy posztot, de most annnyi a munka, hogy ovni sem volt idom.

    Az viszont biztos, hogy most masodszor fordul elo Gabival, hogy vetlen esmegis o jar a legrosszabbul.

    Update:

    Az elmúlt futamokon többször találkoztam én is és mások is a féktáv alatt való irányváltás jelenségével. Idézet a szabályzat 5-ös pontjából:

    ''Ha úgy érzed vagy olyan gyors, mint a mögötted lévő, nyugodtan küzdj meg vele, természetesen szabályosan. Amit szigorúan tilos: idióta vonalvezetést használni, cikázni a másik előtt, blokkolni, "bezárni az ajtót", leszorítani az útról. A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj. Féktávon veszélyes irányváltoztatás szigorúan tilos! Ezen szabályok figyelmen kívül hagyása baleset esetén szigorított büntetést von maga után. Ha a másik ügyesebb és később fékez, sőt mi több hamarabb éri el a kanyar bejáratát akkor fogadd el hogy vesztettél. A következő kanyarban neked lesz lehetőséged előzésre.''

    Ennek szellemében nézzétek meg e két alábbi videót.


    Nekimentem Gáspár Gergőnek hátulról, kilökte ennek köszönhetően Vizner Gábort. Gábor több helyet is vesztett. Elsőre úgy tűnhet, hogy simán elfékeztem magam, de ha jobban megnézitek, Gergő a kanyar előtt, mikor látja, hogy közeledem, elkezd befelé húzódni, még jóval a kanyarív előtt. Ezt hátulról érkezve lehetetlen kezelni, hiába húzodtam befelé, ha ő is ugyanezt teszi.



    Terhes Csabival hasonló a szituáció, bár kevésbé látványos. Észleli, hogy támadási pozicióban vagyok és hogy túl sok helyet hagyott, így elkezd befelé húzódni. Lehetetlen kikerülni, megcsúszik mindkettőnk autója és összekoccanunk.

    Mindkét esetben igaz, hogy az elöl haladóé az ívválasztás joga. És még csak szabálytalansággal sem vádolok senkit, ezt a VB dolga eldönteni. Mindkét eset meg lett óvva, ezért használom ezeket példaként. Versenyzés közben ezeket a manővereket érdemes elkerülni, mert - főleg egy ABS nélküli Maserati esetén egy ABS-es Porscheval szemben - egyérteműen balesetveszélyes és a hátul jövő nem tud mit tenni. Vizner Gabit pedig biztos nem fogja vigasztalni, bárkit is büntetnek meg a végén.
    már ne is haragudj Tamás , de itt arra problémára hívnám fel a figyelmed h nem tudsz mezőnyben autózni... a hátuljövő ha normális féktávokat vesz és nem hotlapon érzi magát akkor meg tud állni...

    bevetődsz Kenyából és neked áll feljebb h nem számított rá az előtted lévő és saját ívet választ... (ráadásul alig veszed be még így is a kanyart h a Porsche fékez le , de szerinted amúgy is meg tudtál volna állni LOL )
    a másiknál tolakodsz aztán még kigyorsításon azért beelemész és kiforgatod... wtf?

    simracingsystemen az 1 hét ban-t biztos megkapnád ha dobnának rád egy protestet , de szerintem az 1 hónapot is...
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2018. 03. 30. 22:36.

  17. #67
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    már ne is haragudj Tamás , de itt arra problémára hívnám fel a figyelmed h nem tudsz mezőnyben autózni... a hátuljövő ha normális féktávokat vesz és nem hotlapon érzi magát akkor meg tud állni...

    bevetődsz Kenyából és neked áll feljebb h nem számított rá az előtted lévő és saját ívet választ... (ráadásul alig veszed be még így is a kanyart h a Porsche fékez le , de szerinted amúgy is meg tudtál volna állni LOL )
    a másiknál tolakodsz aztán még kigyorsításon azért beelemész és kiforgatod... wtf?

    simracingsystemen az 1 hét ban-t biztos megkapnád ha dobnának rád egy protestet , de szerintem az 1 hónapot is...
    Nem haragszom. Toled nem is szamitottam masra

    Az ilyen szitukban mindig ket emberen mulik a kimenetel, azert irtam le amit, hogy tanuljunk belole es kevesebb legyen a baj.

    Arrol, hogy nem tudtok elvonatkoztatni attol, hogy ki szerepel a videon, igazan nem tehetek.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2018. 03. 30. 22:49.

  18. #68
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nem haragszom. Toled nem is szamitottam masra
    tok jó volt a problemafelvetes, csak pont rossz videókat raktal be...
    Letoltam 40 versenyt az elmúlt 2 hónapban és előfordul a blokkolas (ahogy az amerikaiak szeretik hívni) , de ettől függetlenül a hátul lévőnek nem kellene belerongyolni... Nem is szokott ha figyel a hátul lévő... Csak rohadtul idegesítő...
    Főleg ha nincs is támadó közelségben...


    Ne martirkodjal már, nem személyes az ügy
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2018. 03. 30. 22:58.

  19. #69
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    tok jó volt a problemafelvetes, csak pont rossz videókat raktal be...
    Letoltam 40 versenyt az elmúlt 2 hónapban és előfordul a blokkolas (ahogy az amerikaiak szeretik hívni) , de ettől függetlenül a hátul lévőnek nem kellene belerongyolni... Nem is szokott ha figyel a hátul lévő... Csak rohadtul idegesítő...
    Főleg ha nincs is támadó közelségben...


    Ne martirkodjal már, nem személyes az ügy
    Ezek lettek megovva. Nyilvan van latvanyosabb pelda de ez most aktualis. A fektavon valo iranyvaltas mindket esetben nyilvanvalo, baleset is lett belole.

    Persze en is lehettem volna ovatosabb, de pont ez a lenyeg: a versenyzoi inteligencia resze, hogy reagalunk az adott helyzetre es ha a masik hibazik, megprobaljuk kivedeni, mert ha utkozunk, az senkinek sem jo.

    Szandekosan nem mentem bele, hogy kit milyen mertekben terhel a felelosseg, mert nem ez a lenyeg. A baj mindket esetben elkerulheto lett volna es ez nem csak egy versenyzon mult, ez az uzenet.

  20. #70
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ezek lettek megovva. Nyilvan van latvanyosabb pelda de ez most aktualis. A fektavon valo iranyvaltas mindket esetben nyilvanvalo, baleset is lett belole.

    Persze en is lehettem volna ovatosabb, de pont ez a lenyeg: a versenyzoi inteligencia resze, hogy reagalunk az adott helyzetre es ha a masik hibazik, megprobaljuk kivedeni, mert ha utkozunk, az senkinek sem jo.

    Szandekosan nem mentem bele, hogy kit milyen mertekben terhel a felelosseg, mert nem ez a lenyeg. A baj mindket esetben elkerulheto lett volna es ez nem csak egy versenyzon mult, ez az uzenet.
    Annyira t nem vágom a pályát, de pl TCS mintha ideális íven menne te meg mögötte vagy a és meglokod aztán kigyorsitadsnal meg belemesz úgyhogy nem értem...) elhiszem h nem szándékosan)

    Masik esetnél meg szintén úgy tűnik mintha az előtte lévőre figyelne és a kigyorsitadra játszana... Te rohadtul messze vagy... Persze itt lehet tényleg eléd akarta rántani, hogy de szerintem volt nem is tudta h te bevetodsz, elfekezed magad...
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2018. 03. 30. 23:23.

  21. #71
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Annyira t nem vágom a pályát, de pl TCS mintha ideális íven menne te meg mögötte vagy a és meglokod a aztán kigyorsitadra meg belemesz úgyhogy nem értem...

    Masik esetnél meg szintén úgy tűnik mintha az előtte lévő figyelne és a kigyorsitadra játszana... Te rohadtul messze vagy... Persze itt lehet tényleg eléd akarta rántani, hogy de szerintem volt nem is tudta h te bevetodsz, elfekezed magad...
    Mindket esetben a fektavon mozdultak. Teljesen mindegy, hogy mi volt a szandek es hogy eppen elfekeztem magam vagy sem. Ha ezt nem teszik nincs baleset vagy ha tenyleg nem tud a hatulrol jovo megallni, 100%-ban o a hibas.

    De igy csak elmelkedni lehet, mi lett volna ha, ellenben mindket esetben szarul jart valaki. Mindig jobb megelozni a bajt, nem forszirozni azt.

    Csabi eseteben akar meg mondhatjuk is, hogy joga volt az ivet szukiteni, csak eppen hulyeseg.

    Ha nyitva hagyod az ajtot a masiknak, majdfektavon ugy dontesz, megis bezarod - itt ez tortent - abbol baj lehet. A fenti ket esetben lett is. Sosem az a lenyeg, hogy kit meszelnek el, kinek mihez van joga, hanem, hogy epsegben kijojjunk a kanyarbol.

    Gondolj bele: ha a Vb szerint Gaspar bevagott elem, o kap figyut, ha szerintuk en hibaztam, akkor nekem adnak. Vizner Gabinak szerinted nem tokmindegy?

  22. #72
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Mindket esetben a fektavon mozdultak. Teljesen mindegy, hogy mi volt a szandek es hogy eppen elfekeztem magam vagy sem. Ha ezt nem teszik nincs baleset vagy ha tenyleg nem tud a hatulrol jovo megallni, 100%-ban o a hibas.

    De igy csak elmelkedni lehet, mi lett volna ha, ellenben mindket esetben szarul jart valaki. Mindig jobb megelozni a bajt, nem forszirozni azt.

    Csabi eseteben akar meg mondhatjuk is, hogy joga volt az ivet szukiteni, csak eppen hulyeseg.

    Ha nyitva hagyod az ajtot a masiknak, majdfektavon ugy dontesz, megis bezarod - itt ez tortent - abbol baj lehet. A fenti ket esetben lett is. Sosem az a lenyeg, hogy kit meszelnek el, kinek mihez van joga, hanem, hogy epsegben kijojjunk a kanyarbol.

    Gondolj bele: ha a Vb szerint Gaspar bevagott elem, o kap figyut, ha szerintuk en hibaztam, akkor nekem adnak. Vizner Gabinak szerinted nem tokmindegy?
    Mindkét esetben neked jár bünti az tuti...
    Tcs ideális íven ment, mert nem voltál pozícióban, az első koccintás is a te hibad,a második meg wtf

    A Gáspár esetnél is súlyos bünti jár neked, de ott vita tárgya lehet h blokkolni akart vagy már támadni. Ha blokkolni akkor őt is büntetni kell...

  23. #73
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Mindkét esetben neked jár bünti az tuti...
    Tcs ideális íven ment, mert nem voltál pozícióban, az első koccintás is a te hibad,a második meg wtf

    A Gáspár esetnél is súlyos bünti jár neked, de ott vita tárgya lehet h blokkolni akart vagy már támadni. Ha blokkolni akkor őt is büntetni kell...
    Nem erted a lenyeget, de en elengedtem a dolgot

  24. #74
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    A Gáspár esetnél is súlyos bünti jár neked, de ott vita tárgya lehet h blokkolni akart vagy már támadni. Ha blokkolni akkor őt is büntetni kell...
    A támadó nem támadhat, ha őt is támadják, mert az akkor már nem támadás, hanem blokkolás?

  25. #75
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel kapcsolatban irok majd egy posztot, de most annnyi a munka, hogy ovni sem volt idom.

    Az viszont biztos, hogy most masodszor fordul elo Gabival, hogy vetlen esmegis o jar a legrosszabbul.

    Update:

    Az elmúlt futamokon többször találkoztam én is és mások is a féktáv alatt való irányváltás jelenségével. Idézet a szabályzat 5-ös pontjából:

    ''Ha úgy érzed vagy olyan gyors, mint a mögötted lévő, nyugodtan küzdj meg vele, természetesen szabályosan. Amit szigorúan tilos: idióta vonalvezetést használni, cikázni a másik előtt, blokkolni, "bezárni az ajtót", leszorítani az útról. A kanyar előtt el kell döntened melyik ívet választod, a belsőt vagy a külsőt és utána ott is kell, hogy maradj. Féktávon veszélyes irányváltoztatás szigorúan tilos! Ezen szabályok figyelmen kívül hagyása baleset esetén szigorított büntetést von maga után. Ha a másik ügyesebb és később fékez, sőt mi több hamarabb éri el a kanyar bejáratát akkor fogadd el hogy vesztettél. A következő kanyarban neked lesz lehetőséged előzésre.''

    Ennek szellemében nézzétek meg e két alábbi videót.


    Nekimentem Gáspár Gergőnek hátulról, kilökte ennek köszönhetően Vizner Gábort. Gábor több helyet is vesztett. Elsőre úgy tűnhet, hogy simán elfékeztem magam, de ha jobban megnézitek, Gergő a kanyar előtt, mikor látja, hogy közeledem, elkezd befelé húzódni, még jóval a kanyarív előtt. Ezt hátulról érkezve lehetetlen kezelni, hiába húzodtam befelé, ha ő is ugyanezt teszi.



    Terhes Csabival hasonló a szituáció, bár kevésbé látványos. Észleli, hogy támadási pozicióban vagyok és hogy túl sok helyet hagyott, így elkezd befelé húzódni. Lehetetlen kikerülni, megcsúszik mindkettőnk autója és összekoccanunk.

    Mindkét esetben igaz, hogy az elöl haladóé az ívválasztás joga. És még csak szabálytalansággal sem vádolok senkit, ezt a VB dolga eldönteni. Mindkét eset meg lett óvva, ezért használom ezeket példaként. Versenyzés közben ezeket a manővereket érdemes elkerülni, mert - főleg egy ABS nélküli Maserati esetén egy ABS-es Porscheval szemben - egyérteműen balesetveszélyes és a hátul jövő nem tud mit tenni. Vizner Gabit pedig biztos nem fogja vigasztalni, bárkit is büntetnek meg a végén.



    Itt igazából próbáltam hirtelen visszarántani a kormányt jobbra annyira meglepődtem hogy ilyen tempóban érkezel mögöttem!
    Nem akartam én zárni az ívet

Oldal: 3 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •