Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (111 összesen)
  1. #76
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    féktáv előtt bőven mögöttem voltál jogom van a legideálisabb ívet választani.
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Tcs ideális íven ment, mert nem voltál pozícióban,...

    Megfejtés: A zöld kocsi megy az ideális íven. gyk:nem olivazőld

    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Itt igazából próbáltam hirtelen visszarántani a kormányt jobbra annyira meglepődtem hogy ilyen tempóban érkezel mögöttem!Nem akartam én zárni az ívet
    Balra lett belőle. Maradhat?

    Én nemtudom. Olyan nagy nézeteltérések, szemléletek vannak, hogy húsvét hétfő este, vagy vmikor kéne egy közös átbeszélős terápiás, oktató közös foglalkozás

  2. #77
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A támadó nem támadhat, ha őt is támadják, mert az akkor már nem támadás, hanem blokkolás?
    miért ne tamadhatna? Tomi azt mondja h azért húzódik beljebb Gáspár mert blokkolni akarja... Nekem inkább úgy tűnik h nem is számít Tomi divebombjara és az előttetek haladót próbálja megelozni, elkerulni...
    Tomi azt mondja fektavon vált irányt, de nekem úgy tűnik h Gáspár tulajdonképpen csak be akarja venni a kanyart az meg még nem tilos
    Persze nem egyértelmű így vizsgálni kell, de szerintem nem blokkolni akart, csak kanyarodni...

  3. #78
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése

    Megfejtés: A zöld kocsi megy az ideális íven. gyk:nem olivazőld



    Balra lett belőle. Maradhat?

    Én nemtudom. Olyan nagy nézeteltérések, szemléletek vannak, hogy húsvét hétfő este, vagy vmikor kéne egy közös átbeszélős terápiás, oktató közös foglalkozás
    Ez esetben TCs szerintem is blokkol, a kiforgatas meg egy másik ügy kigyorsitason...

    GÁSPÁR G pedig azt mondja ha jól értem h ő Tamástól függetlenül húzódott be balra és amikor észrevette h Tamás bele fog szállni akkor próbálta elkerülni és jobbra fordította a kormányt... A videóbol ez nem derül ki.

  4. #79
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Gaspar Onboard



    Nincs jobbra kormanyzas, hirtelen balrarantas viszont annal inkabb.

    Csabival valo utkozes kovetkezmeny volt, reagalhattam volna en is jobban, de sajnos igy sikerult.

  5. #80
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése


    Nincs jobbra kormanyzas, hirtelen balrarantas viszont annal inkabb.

    Csabival valo utkozes kovetkezmeny volt, reagalhattam volna en is jobban, de sajnos igy sikerult.


    Nos
    Nekem ez már egy kicsit több annál mint amennyit foglalkozni szeretnék egy kanyarbejárattal 1 hét távlatában.
    Összeveszni nem fogok senkivel,tudom hogy mit próbáltam abban a kanyarban tenni,és az nem egy nálam jóval gyorsabban a belső ívre érkező kocsi elé való bevágás.Nekem most hót mindegy már hogy 2 vagy 3 Buá-t kell letöltenem,szóval szívesen letöltöm akár más helyett is!
    Az hogy én miket is kaptam az elmúlt hónapokban amiktől úgy elszáltam mint a győzelmi zászló arra nem térnék most ki,mivel nem találtam szándékosnak vagy túl agresszívnek egyiket sem ahhoz,hogy túl sokat rágózzak rajtuk.Nyomhattam volna pl a magam igazát Spa-ban is(videóm is lenne róla)ahol nyilvánvaló hogy az én replay-em szerint nem értem hozzá az előttem haladóhoz,de az is biztos hogy a minimális lagnak hála nála volt kontakt.
    El is vittem 3 pontot miatta.

    Szóval szerintem egy kicsit túlbeszéltük már ezt a kanyart!
    Harag természetesen nincs,hiszen örülök hogy itt versenyezhetek

  6. #81
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Persze nem egyértelmű így vizsgálni kell, de szerintem nem blokkolni akart, csak kanyarodni...
    Arra próbáltam rávilágítani, hogy az, hogy ki mit akart, vagy ki milyen szándékkal/céllal ment oda, ahova... az nem képezheti a szabályok és az elbírálás alapját. Csak is az a lényeg, hogy végeredményben milyen módon mozogtak az autók és hogy ezekhez volt-e joguk vagy sem. Nem eshet ugyan az a megmozdulás más elbírálás alá annak függvényében, hogy a versenyző blokkolás, vagy előzés céljából csinálta ugyan azt.

    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Az hogy én miket is kaptam az elmúlt hónapokban amiktől úgy elszáltam mint a győzelmi zászló arra nem térnék most ki,mivel nem találtam szándékosnak vagy túl agresszívnek egyiket sem ahhoz,hogy túl sokat rágózzak rajtuk.Nyomhattam volna pl a magam igazát Spa-ban is(videóm is lenne róla)ahol nyilvánvaló hogy az én replay-em szerint nem értem hozzá az előttem haladóhoz,de az is biztos hogy a minimális lagnak hála nála volt kontakt.

    Szóval szerintem egy kicsit túlbeszéltük már ezt a kanyart!
    Az, hogy te eddig milyen atrocitásokat nyeltél le szó nélkül mások miatt, az egyedül a te dolgod, a te saját döntésed. Mások nem ennyire elnézőek, az meg az ő döntésük... de a kettőt nem lehet pariba állítani egymással. Illetve ha jól értem, itt nem is a múltról van szó, hanem inkább egy olyan viselkedés modellről, amit a jövőre nézve szeretnének a srácok rendbe tenni. Persze hogy ez jogos-e vagy sem, az már véleményes.

    Tény, hogy sokszor laposan veszed a féktávokat, a fékezési pont után az ideális ívtől befelé húzódsz, miközben hátulról támadni próbálnak. A kérdés az, hogy ez meddig szabályos és mikor meríti ki szabályzatban is tiltott féktávon történő veszélyes irányváltoztatás fogalmát.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 03. 31. 12:25.

  7. #82
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Arra próbáltam rávilágítani, hogy az, hogy ki mit akart, vagy ki milyen szándékkal/céllal ment oda, ahova... az nem képezheti a szabályok és az elbírálás alapját. Csak is az a lényeg, hogy végeredményben milyen módon mozogtak az autók és hogy ezekhez volt-e joguk vagy sem. Nem eshet ugyan az a megmozdulás más elbírálás alá annak függvényében, hogy a versenyző blokkolás, vagy előzés céljából csinálta ugyan azt.

    most akkor mondjam megint DAytonát, ahol ugyanazért egyszer egyik egyszer másik lett kihozva bűnösnek?
    tudom kínos..és kussolnom kellene ha már úgyse veszek részt...de talán az is lehet, hogy amíg nem tudom egyértelműen eldönteni mit lehet és mit addig nem akarok elindulni? Vagy esetleg amíg úgy érzem csak rám "pályázna" a bírák, addig nem látom értelmét elindulni? Nyilván nincs így, de én továbbra se vagyok meggyőzve...
    persze nem is leszek, hiszen egy ember mit számít
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  8. #83
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    most akkor mondjam megint DAytonát, ahol ugyanazért egyszer egyik egyszer másik lett kihozva bűnösnek?
    És kaptál végül indoklást ebben az ügyben a VB-től?

  9. #84
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    az abaj hogy a VB inkompetens, véletlenszerű döntéseket hoz, egyszer így másszor úgy döntve...
    de hajrá
    Mindenkinek lehet véleménye, de ha így is vélekedsz, akkor lehet jönni vb tagnak és elmondhatod a kompetens észrevételeidet.
    Ja, hogy arra már nem szánsz energiát, azt rakja bele más a szabadidejéből. Bár már megszoktuk, hogy a fórumon Te vagy a negatív hang, javító ötletek nélkül. De azért köszönjük kritikát.
    Utoljára módosította: Szemir; 2018. 03. 31. 13:26.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  10. #85
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És kaptál végül indoklást ebben az ügyben a VB-től?
    átvitt értelemben igen...
    hiszen amennyiben A vétkes akkor B nem-re kiderült hogy A vétkes tehát akkor B vagyis én nem..csak az utóbbi elmaradt
    jah, meg még korábban Zelfitől hogy nem kell egyetérteni csak elfogadni, de ez nekem már akkor is kevés volt, meg te is beleszakértettél fogalmatanul, de azt se éreztem elfogadhatónak..aztán jött a suzuka fiaskó..majd további - engem ugyan nem érintő - de ellentmondásos estek, szóval várok, várok...mert nem tudom hogy is kellene viselkednem.
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenkinek lehet véleménye, de ha ěgy is vélekedsz, akkor lehet jönni vb tagnak és elmondhatod a kompetens észrevételeidet.
    Ja, hogy arra már nem szánsz energiát, azt rakja bele más a szabadidejéből. Bár már megszoktuk, hogy a fňrumon Te vagy a negatěv hang, javětň ötletek nélkül. De azért köszönjük kritikát.
    kis barátom TE nem tom ki vagy, de már akkor többet tettem mikor te még azt se tudtad merre kell tekerni a kormányt
    jajj tisztelten vagyok, de leszarom
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  11. #86
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    átvitt értelemben igen...
    hiszen amennyiben A vétkes akkor B nem-re kiderült hogy A vétkes tehát akkor B vagyis én nem..csak az utóbbi elmaradt
    jah, meg még korábban Zelfitől hogy nem kell egyetérteni csak elfogadni, de ez nekem már akkor is kevés volt, meg te is beleszakértettél fogalmatanul, de azt se éreztem elfogadhatónak..aztán jött a suzuka fiaskó..majd további - engem ugyan nem érintő - de ellentmondásos estek, szóval várok, várok...mert nem tudom hogy is kellene viselkednem.

    kis barátom TE nem tom ki vagy, de már akkor többet tettem mikor te még azt se tudtad merre kell tekerni a kormányt
    jajj tisztelten vagyok, de leszarom
    Szerintem eléggé átestél a ló túloldalára. Nem hiszem hogy idevaló ez a fajta kommentáradat ami jön tőled.

    Egyébként a Daytonai esetekről: Neked megindokolták, hogy nem tiéd volt az ívválasztás joga, ezért te voltál a hibás. Az én esetemnél az enyém volt az ívválasztás joga, viszont a megítélés szerint túl hirtelen és kiszámíthatatlan volt az irányváltásom. Szóval szerintem mindenki megkapta a válaszát.
    Utoljára módosította: emberallat; 2018. 03. 31. 13:25.

  12. #87
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    átvitt értelemben igen...
    hiszen amennyiben A vétkes akkor B nem-re kiderült hogy A vétkes tehát akkor B vagyis én nem..csak az utóbbi elmaradt
    jah, meg még korábban Zelfitől hogy nem kell egyetérteni csak elfogadni, de ez nekem már akkor is kevés volt, meg te is beleszakértettél fogalmatanul, de azt se éreztem elfogadhatónak..aztán jött a suzuka fiaskó..majd további - engem ugyan nem érintő - de ellentmondásos estek, szóval várok, várok...mert nem tudom hogy is kellene viselkednem.

    kis barátom TE nem tom ki vagy, de már akkor többet tettem mikor te még azt se tudtad merre kell tekerni a kormányt
    jajj tisztelten vagyok, de leszarom
    Személyeskedésbe ne menjünk bele légyszi. A fölényeskedést is hagyhatod, lepereg. Évek óta biztos nem olvasol csak szelektíven fórumot, másképp nem kérdeznél ilyet, hogy ki vagyok. Hogy mit tettél tavaly nyáron, a lőtéri kutyát se mozgatja, az a lényeg, hogy mit teszel most és mennyire vagy hajlandó a közösségért tenni a jövőben. Egyelőre számomra megvan a válasz rá.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 03. 31. 13:29.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  13. #88
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Arra próbáltam rávilágítani, hogy az, hogy ki mit akart, vagy ki milyen szándékkal/céllal ment oda, ahova... az nem képezheti a szabályok és az elbírálás alapját. Csak is az a lényeg, hogy végeredményben milyen módon mozogtak az autók és hogy ezekhez volt-e joguk vagy sem. Nem eshet ugyan az a megmozdulás más elbírálás alá annak függvényében, hogy a versenyző blokkolás, vagy előzés céljából csinálta ugyan azt.



    Az, hogy te eddig milyen atrocitásokat nyeltél le szó nélkül mások miatt, az egyedül a te dolgod, a te saját döntésed. Mások nem ennyire elnézőek, az meg az ő döntésük... de a kettőt nem lehet pariba állítani egymással. Illetve ha jól értem, itt nem is a múltról van szó, hanem inkább egy olyan viselkedés modellről, amit a jövőre nézve szeretnének a srácok rendbe tenni. Persze hogy ez jogos-e vagy sem, az már véleményes.

    Tény, hogy sokszor laposan veszed a féktávokat, a fékezési pont után az ideális ívtől befelé húzódsz, miközben hátulról támadni próbálnak. A kérdés az, hogy ez meddig szabályos és mikor meríti ki szabályzatban is tiltott féktávon történő veszélyes irányváltoztatás fogalmát.
    Mint írtam az szerintem egyértelmű h Tominak nem kéne Kenyabol divebomb - zni és Gáspár - nak van joga a kanyarodashoz... Az más kérdés h ha a Vb úgy ítéli meg h Gáspár egyébként blokkolni akart akkor őt Is büntetni kéne szerintem... Bár itt szerintem nem ez volt a helyzet.. Hülye példa volt

  14. #89
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az, hogy te eddig milyen atrocitásokat nyeltél le szó nélkül mások miatt, az egyedül a te dolgod, a te saját döntésed. Mások nem ennyire elnézőek, az meg az ő döntésük... de a kettőt nem lehet pariba állítani egymással. Illetve ha jól értem, itt nem is a múltról van szó, hanem inkább egy olyan viselkedés modellről, amit a jövőre nézve szeretnének a srácok rendbe tenni. Persze hogy ez jogos-e vagy sem, az már véleményes.

    Tény, hogy sokszor laposan veszed a féktávokat, a fékezési pont után az ideális ívtől befelé húzódsz, miközben hátulról támadni próbálnak. A kérdés az, hogy ez meddig szabályos és mikor meríti ki szabályzatban is tiltott féktávon történő veszélyes

    Ez olyan mint a jó kanyarbevétel.
    Akkor a legjobb általában ha éppen nem veszik el a köröd,ha a lehető legjobban megközelíted a határt!
    A szabályokkal pontosan így van,hiszen ha csinálsz egy beválalós manővert ami jól sül el,akkor bálványoznak hogy mekkora előzés,ha viszont a masik pilóta picit masképp reagálja le és baleset lesz,akkor meg agresszívnak kiáltanak ki!
    Itt mindenki feszegeti a határokat,ha nem így lenne,akkor nem akarna versenyezni.
    Ha az ember folyamatosan fél a büntetéstől verseny közben,akkor nem lesz eredményes,ezt bizton állítom!
    Gondolom itt senki nem úgy áll hozzá hogy vagy bejön a manőver vagy nem,hanem bízik magában annyira ,hogy az adott esetben elhiszi hogy ez a manőver működni fog! Pont ezért nem érdemes személyeskedni egymással,hisz itt mindenki versenyzni akar,az eredményes versenyben pedig benne van a hiba lehetősége.
    Természetesen az hogy nem óvtam sokat eddig,az az én dolgom,de egy kicsit az imént leírtak szerint próbáltam felfogni a dolgokat.
    Amit nem büntetnek azt lehet csinálni,és amint figyelmeztetnek majd igyekszem változtatni rajta!
    Amit benéztem ,és balesetet okoztam vele,azt viszont nagyon sajnálom,és legközelebb ebből tanulva igyekszem majd menni
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 03. 31. 21:22. Indoklás: idézet formai javítása

  15. #90
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Ez olyan mint a jó kanyarbevétel.
    Akkor a legjobb általában ha éppen nem veszik el a köröd,ha a lehető legjobban megközelíted a határt!
    A szabályokkal pontosan így van,hiszen ha csinálsz egy beválalós manővert ami jól sül el,akkor bálványoznak hogy mekkora előzés,ha viszont a masik pilóta picit masképp reagálja le és baleset lesz,akkor meg agresszívnak kiáltanak ki!
    Itt mindenki feszegeti a határokat,ha nem így lenne,akkor nem akarna versenyezni.
    Ha az ember folyamatosan fél a büntetéstől verseny közben,akkor nem lesz eredményes,ezt bizton állítom!
    Gondolom itt senki nem úgy áll hozzá hogy vagy bejön a manőver vagy nem,hanem bízik magában annyira ,hogy az adott esetben elhiszi hogy ez a manőver működni fog! Pont ezért nem érdemes személyeskedni egymással,hisz itt mindenki versenyzni akar,az eredményes versenyben pedig benne van a hiba lehetősége.
    Természetesen az hogy nem óvtam sokat eddig,az az én dolgom,de egy kicsit az imént leírtak szerint próbáltam felfogni a dolgokat.
    Amit nem büntetnek azt lehet csinálni,és amint figyelmeztetnek majd igyekszem változtatni rajta!
    Amit benéztem ,és balesetet okoztam vele,azt viszont nagyon sajnálom,és legközelebb ebből tanulva igyekszem majd menni
    Sajnalom, hogy igy pellengerre lettel allitva, de ahogy latod en is. Azt pont jol erzed, hogy itt egy magatartasformarol beszelunk es a jovore nezve szeretnenk, ha mindenki tanulna ebbol. Az, hogy itt paran a felelosseg megallapitasara torekednek, szemelyeskednek, arrol beszelnek mi szabalyos es mi nem, az vakvagany.

    A lenyeg az, hogy sokkal fontosabb szempont, hogy erdemes-e megtenni valamit vagy nem. Lehet ugy szabalyosnak lenni, hogy balesetet okozunk vele es lehet ugy szabalytalansagot elszenvedni, hogy megusszuk baj nelkul. Mitutan megtortent a baj, lehet vitatkozni, de elkerulni sokkal jobb mindenkinek.

    Mas: Azzal vigyazz, hogy ami nem tilos azt szabad. Ez a kozosseg nagyon nem igy gondolkodik.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 03. 31. 21:21. Indoklás: idézet formai javítása

  16. #91
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnalom, hogy igy pellengerre lettel allitva, de ahogy latod en is. Azt pont jol erzed, hogy itt egy magatartasformarol beszelunk es a jovore nezve szeretnenk, ha mindenki tanulna ebbol. Az, hogy itt paran a felelosseg megallapitasara torekednek, szemelyeskednek, arrol beszelnek mi szabalyos es mi nem, az vakvagany.

    A lenyeg az, hogy sokkal fontosabb szempont, hogy erdemes-e megtenni valamit vagy nem. Lehet ugy szabalyosnak lenni, hogy balesetet okozunk vele es lehet ugy szabalytalansagot elszenvedni, hogy megusszuk baj nelkul. Mitutan megtortent a baj, lehet vitatkozni, de elkerulni sokkal jobb mindenkinek.

    Mas: Azzal vigyazz, hogy ami nem tilos azt szabad. Ez a kozosseg nagyon nem igy gondolkodik.

    Rosszul fogalmaztam! Nem mások kárára keresem azokat a lehetőségeket amik nekem esetleg előnyt adhatnak!
    Alapvetően nagyonis fair play párti vagyok!
    Csak keresem a lehetőségeket a pályán.
    Ha tényleg túlságosan behúzódom kanyar előtt miközben támadnak,és ez tényleg nem sportszerű akkor legközelebb jobban figyelek majd erre! (-:
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2018. 03. 31. 16:46.

  17. #92
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Rosszul fogalmaztam! Nem mások kárára keresem azokat a lehetőségeket amik nekem esetleg előnyt adhatnak!
    Alapvetően nagyonis fair play párti vagyok!
    Csak keresem a lehetőségeket a pályán.
    Ha tényleg túlságosan behúzódom kanyar előtt miközben támadnak,és ez tényleg nem sportszerű akkor legközelebb jobban figyelek majd erre! (-:
    Ez a beszed!

  18. #93
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése

    Terhes Csabival hasonló a szituáció, bár kevésbé látványos. Észleli, hogy támadási pozicióban vagyok és hogy túl sok helyet hagyott, így elkezd befelé húzódni. Lehetetlen kikerülni, megcsúszik mindkettőnk autója és összekoccanunk.
    Hát izé... Az oké, hogy ő bevágott eléd, ez valóban nem célszerű, és várhatóan nem is szabályos. De Te meg utána kigyorsítás közben simán letoltad a pályáról.

    Szerintem.

    Szerk: most látom, hogy erről már hivatalos döntés is született... szóval tárgytalan.
    Utoljára módosította: zrubi; 2018. 04. 01. 12:42.

  19. #94
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Hát izé... Az oké, hogy ő bevágott eléd, ez valóban nem célszerű, és várhatóan nem is szabályos. De Te meg utána kigyorsítás közben simán letoltad a pályáról.

    Szerintem.
    A VB szerint szabalyos, Csabit nem buntettek. Az ott meg nem kigyorsitas volt, lassultam es probaltam elkerulni az utkozest. Meg a palyat is levagtam, de nem volt hova menni. Folyamatosan lassultam.

  20. #95
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    A gondolatom lenyege az volt hogy az ivvalasztas joga az enyem, koszi hogy a lenyeget ragadtad ki es vb tagkent elfogultsag erzodik az iromanyodbol...
    A tobbi koromben is hasonlo ivrol kezdtem meg azt a kanyart, de az "idealisivoktatast" is koszi bar kicsit gyengenek erzem a referenciad.




    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése

    Megfejtés: A zöld kocsi megy az ideális íven. gyk:nem olivazőld


    Balra lett belőle. Maradhat?

    Én nemtudom. Olyan nagy nézeteltérések, szemléletek vannak, hogy húsvét hétfő este, vagy vmikor kéne egy közös átbeszélős terápiás, oktató közös foglalkozás

  21. #96
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    A gondolatom lenyege az volt hogy az ivvalasztas joga az enyem, koszi hogy a lenyeget ragadtad ki es vb tagkent elfogultsag erzodik az iromanyodbol...
    A tobbi koromben is hasonlo ivrol kezdtem meg azt a kanyart, de az "idealisivoktatast" is koszi bar kicsit gyengenek erzem a referenciad.
    Ó istenem. Akkor írd be hogy nemúgy gondoltad az ideális ívet. Támadáskor, és védekezéskor sokszor beljebb húzódva, a belső ívet választottad abban a kanyarban, igen. Ha vmi negatívat kiérezhettél, akkor az az lehetett hogy magánszemélyként, versenyzőként nem tartom fair, etikus, és követendő dolognak a féktvávon való irányváltoztatást, utólagos kézimunkázást. Ha mindenki ezt csinálná Te sem tudnál beugrani sehova, és mégtöbb baleset lenne.
    De hogy miért kell belémkötni, személyeskedni?
    Gondolom "versenyzői" referenciára gondolsz.
    Ajánlom a bajnokok falát, tanulmányozás céljából: http://www.gtr-masters.hu/halloffame
    Vagy a versenyzői profilunkat összehasonlítani:
    http://www.gtr-masters.hu/driverstat/Terhes%20Csaba
    http://www.gtr-masters.hu/driverstat...20Krist%C3%B3f
    Szerencséd hogy a balesetek száma nincs rögzítve sehol...
    Ilyen "pöcök" kormányzással meg ne magyarázzá semmit:

  22. #97
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ha mindenki ezt csinálná Te sem tudnál beugrani sehova, és mégtöbb baleset lenne.
    de miért is kell beugrani ? miért nem lehet előkészíteni egy előzést és egy jobb kigyorsítás után melléérni a másiknak még féktáv előtt és úgy kifékezni a másikat... még úgy is nehéz elfordulni együtt érintés nélkül, hát még ha megtámogatjátok szabályokkal a divebombereket , meg beugrálókat...

  23. #98
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    de miért is kell beugrani ? miért nem lehet előkészíteni egy előzést és egy jobb kigyorsítás után melléérni a másiknak még féktáv előtt és úgy kifékezni a másikat... még úgy is nehéz elfordulni együtt érintés nélkül, hát még ha megtámogatjátok szabályokkal a divebombereket , meg beugrálókat...
    Laci, létrezohok ennek egy topikot, mert itt semmi értelme kifejteni, belemenni.
    Nem minden beszúrás = divebomb.

  24. #99
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Nem tanulmanyoztam, nekem annyi maradt meg hogy az egész prequal rendszert át akarod alakitani mert képtelenvagy qualizni magad A szerverre.




    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ó istenem. Akkor írd be hogy nemúgy gondoltad az ideális ívet. Támadáskor, és védekezéskor sokszor beljebb húzódva, a belső ívet választottad abban a kanyarban, igen. Ha vmi negatívat kiérezhettél, akkor az az lehetett hogy magánszemélyként, versenyzőként nem tartom fair, etikus, és követendő dolognak a féktvávon való irányváltoztatást, utólagos kézimunkázást. Ha mindenki ezt csinálná Te sem tudnál beugrani sehova, és mégtöbb baleset lenne.
    De hogy miért kell belémkötni, személyeskedni?
    Gondolom "versenyzői" referenciára gondolsz.
    Ajánlom a bajnokok falát, tanulmányozás céljából: http://www.gtr-masters.hu/halloffame
    Vagy a versenyzői profilunkat összehasonlítani:
    http://www.gtr-masters.hu/driverstat/Terhes%20Csaba
    http://www.gtr-masters.hu/driverstat...20Krist%C3%B3f
    Szerencséd hogy a balesetek száma nincs rögzítve sehol...
    Ilyen "pöcök" kormányzással meg ne magyarázzá semmit:

  25. #100
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Laci, létrezohok ennek egy topikot, mert itt semmi értelme kifejteni, belemenni.
    Nem minden beszúrás = divebomb.
    szerintem se , de akkor is úgy gondolom h a támadónak kell okosabbnak lenni és számítson rá h az előtte lévő ívet fog választani (akár nem a legideálisabbat) , mert ehhez elvileg joga lenne szerintem hisz nincs mellete senki...(pláne h épp az ideáls ív se olyan egyértelmű 1-2 pályán egy-két kanyarnál)...
    szóval ilyenkor azért szerintem nem kéne neki menni a másiknak én nem is szoktam , mert számítok rá h körömszakadtáig védekezik az előttem lévő...ilyenkor következő kanyarnál már a támadónál az előny ha nem ugrik be , mert látni vél egy rést hisz akkor ő mehet az ideális íven a jobb kigyorsításras törekedve...
    odhasso

    szerintem az egy tévút ha azt próbáljátok elősegíteni szabályokkal h a védekező fél ne választhasson saját ívet és ne kanyarodhasson be , mert neki kell számítani arra h a mögötte lévő lehet beugrik és akkor csatt lesz...
    ebből az lesz h mindenki beengedi majd jó messziről és potyognak majd az emberek ...
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2018. 04. 02. 18:17.

Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •