Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 81 (81 összesen)
  1. #76
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    Képek "B"

    Csatolt képek Csatolt képek
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #77
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos tisztában vagyok vele, hogy sok körülöttem a baj, igyekszem nagyon nagyon figyelni rá. Tudom magamról, hogy nehezen figyelek ha többen vannak körülöttem, sokat hibázok is ha előttem vagy mögöttem közel van valaki, ezért próbálok inkább nem csatázni feleslegesen, csak tiszta helyen megpróbálni előzni, igyekszem minden kérdéses szituációt elkerülni. Tudom hogy még sokat kell fejlődnöm ezen a téren...

    ...Őszintén szólva kicsit tanácstalan vagyok hogy hogyan javítsak nagyon gyorsan ezen a dolgon..némi javulás azért már érezhető (vagy legalábbis én érzem magamon), csak nem elég és nem elég gyorsan.
    A versenykilométereket sajnos nem pótolja semmi, a mezőnyben autózásra csak mezőnyben lehet felkészülni. Javaslom vegyél részt minél több online futamon, akár csak publik szervereken is, abból is rengeteget lehet tanulni és a sok baromi miatt a hatodik érzéked is gyorsabban kifejlődik (muszáj neki ), hogy hogyan tudod te magad kivédeni mások hülyeségét.

    Az AI-t ilyen szempontból el lehet felejteni és a Helicorsa-t is csak meggátol abban, hogy a képernyőd helyet a fejedben fusson a környezet virtuális képe.

    Illetve a régi időkben az előző generációs Masters-es bagázzsal mi még a felkészülés szerves részének tekintettük a páros szituációk begyakorlását is... amikor már magabiztosan mentek a jó idők, akkor rendre összeálltunk kettes vagy hármas kis csoportokba a szerveren és gyakoroltuk a fej-fej melletti autózást, a támadást, a védekezést és egymás nyomasztását. Ennek később sokkal nagyobb hasznát veszed a futamon, minthogy faragsz még 1-2 tizedet az köridődből.

    És melegen ajánlom mindenkinek, hogy ha többen is fent vagytok a prekval szerveren kb hasonló köridővel, akkor bátran beszéljetek össze egymással, és szánjatok időt erre is.
    (régen még összebeszélni se kellett, csak bekopogtam az egyik versenytárs hátsó lökősén, villogtam kettőt és mehetett a adok-kapok)
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 03. 21. 21:57.

  3. #78
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Tudod mi lett az eredménye?
    Akit óvtam - annak ellenére, hogy semmi bajom nem volt az illetővel - egyből besértődött, hogy miért pont őt, hiszen más is vágott. Én megy milyen köcsög vagyok, hogy órákat rááldozok arra, hogy másoikat baszogassak.
    Sőt azt is felhozták, hogy milyen jogon óvok, ha nekem sem sikerül betartanom?
    Ezt még Szabi is megerősítette. Teljesen ellentmond mindavval amit az óvásról addig prédikált.
    Egyrészt én nem hiszem, hogy neked kéne hogy lelki problémát okozzon, ha más vki vág.
    Másrészt akkor is óvhatsz, ha te is vágtál. Bárki, bármit, bármikor megóvhat.
    Harmadrész senkinek sem lehet soha mentség a saját hibáira, hogy de a másik is így meg úgy...
    Illetve nekem nem tiszta, hogy pontosan mit is erősítettem meg és mikor keveredtem ellentmondásba?


    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Egyrészről nincs idő mindent átnézni, ami tökéletesen érthető. Ha viszont megóvna valaki mindent, akkor lenne rá idő?
    Azért nem ugyan az minden versenyző minden körét átnézni, mint a bejelentett konkrét eseteket kivizsgálni.


    Tényleg minden szabály annyit ér, amennyit be is lehet belőle tartatni. Ha a társaság nem korrektül versenyez, akkor be kell kapcsolni a vágásfigyelőt és büntetőt, oszt majd lesz fűnyíró elv, de senki nem fog vágni és a szürke zónában autózgatni. Továbbá, a bajnokság renoméját is nem kis mértékben nyirbálja meg ez. Az is, ha kimondva vagy kimondatlanul szabad csalni, meg az is, ha nem szabad, de mégis lehet.
    Be van kapcsolva hogy a LOG-ba regisztrálja a vágásokat, csakhogy kb alig csinál vmit, gyakorlatilag szart se ér....illetve pályáról-pályra, kanyarról-kanyarra eltér, hogy mit vesz vágásnak és mit nem, így lényegében elég vállalhatatlan az egész dolog, az add-on pályákról meg már ne is beszéljünk...

    Az "amit a pálya enged elv" meg azért sem vállalható, mert akkor bizony lenne pár olyan kanyar is, amit úgy kéne - gyakorlatilag már a füvön - bevenni, hogy az már sokaknak nem venné be a gyomra és akkor meg az ellen tiltakoznának. És akkor meg jönne a szabálykivételek áradata, hogy itt eddig engedjük, ott addig, amott meg amaddig... kész agyrém az egész.


    Szerintem (magánvélemény), akinek ez böki a csőrét, az minden futamon nézze át az előtte célba érő futamát és ha úgy érzi túl ment a korrektség határán, akkor jelentse be. Biztos sokan nem fogják szeretni érte (és akkor mi van?), de pár futam után biztos megtanulja a mezőny, hogy a Józsi előtt rendesen kell menni.


    Akit esetleg bővebben érdekel a kérdéskör, itt belevetheti magát a téma "irodalmába":

    Vágások kezelése
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 03. 21. 22:23.

  4. #79
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Akit esetleg bővebben érdekel a kérdéskör, itt belevetheti magát a téma "irodalmába":
    Vágások kezelése
    Oh ennek már van egy új kötete is:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...s-kezel%C3%A9s

  5. #80
    Lóczi János Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 01. 02.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    85

    R1

    Utolsó helyen csorogtam be az első szerverre az előttem nem nevezők miatt. Gyors le is tudtam magamban, hogy nekem ez a 21.hely is jó lesz. Kvalin 16helyet sikerült megcsípnem és az utolsó körömet ahol kb fél másodperc előnyöm volt sikerült eldobni a 250km/h balos kanyarban (kicsit örültem is, hogy nem keveredek előrébb). A lágy keverék nem játszott, mert nálam 2kör után olyan forrók lettek az abroncsok, hogy lehetetlenség lett volna használni őket. Így abban bíztam, hogy majd a közepes tartósságát kihasználva a lágyon futók első pár körét kibrusztolom és majd utána mehet a harc, ha tudom tartani a tempót. Versenyben a sok ütközés miatt lassan nyertem a pozíciókat. Volt egy két jó előzésem, de Kuczi Balázs BMW-je, mint valami kötelező elem beleégett a visszapillantómba. Egyszerre jöttünk ki a boxba, friss lágyakon nem kicsit gyepált meg, de kb 10kör után már tudtam tartani egy kb 2másodperces előnyt. Sikerült rágörcsölnöm nehogy egy hibát is vétsek, hogy verseny végére az amúgy "kényelmesnek" gondolt előnyömet eldobjam és az eddigi legjobb futameredményemtől megváljak, de sikerült végigérni és beérni a számomra rettentően előkelő 8. helyen célba érnem.

  6. #81
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg Lóczi János írta Hozzászólás megtekintése
    Utolsó helyen csorogtam be az első szerverre az előttem nem nevezők miatt. Gyors le is tudtam magamban, hogy nekem ez a 21.hely is jó lesz. Kvalin 16helyet sikerült megcsípnem és az utolsó körömet ahol kb fél másodperc előnyöm volt sikerült eldobni a 250km/h balos kanyarban (kicsit örültem is, hogy nem keveredek előrébb). A lágy keverék nem játszott, mert nálam 2kör után olyan forrók lettek az abroncsok, hogy lehetetlenség lett volna használni őket. Így abban bíztam, hogy majd a közepes tartósságát kihasználva a lágyon futók első pár körét kibrusztolom és majd utána mehet a harc, ha tudom tartani a tempót. Versenyben a sok ütközés miatt lassan nyertem a pozíciókat. Volt egy két jó előzésem, de Kuczi Balázs BMW-je, mint valami kötelező elem beleégett a visszapillantómba. Egyszerre jöttünk ki a boxba, friss lágyakon nem kicsit gyepált meg, de kb 10kör után már tudtam tartani egy kb 2másodperces előnyt. Sikerült rágörcsölnöm nehogy egy hibát is vétsek, hogy verseny végére az amúgy "kényelmesnek" gondolt előnyömet eldobjam és az eddigi legjobb futameredményemtől megváljak, de sikerült végigérni és beérni a számomra rettentően előkelő 8. helyen célba érnem.
    Még támadtam volna, de valószínűleg túl közel mentem az eau rouge előtt a falhoz, és anélkül hogy bármit éreztem volna belőle, pókhálós lett a szélvédőm, meg piros az első és hátsó lökhárítóm, így körönként 1,5-2 mp-et lassultam :-/ Pedig nagyon jó csata volt, kíváncsi lettem volna hogy le tudlak-e valahol gyűrni :-D A törés után pár körrel veszítettem is egy pozíciót, de szerencsére még volt annyi a kocsiban, hogy ne érjen előzési pozícióba a Nissan mögöttem.

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •