Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 60 (60 összesen)

Téma: AC - Klubszerda - 2018.03.07 Brands Hatch GP- nyílt nap #2

  1. #51
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Ehhez azért ismerni kéne a szabályokat...
    Vagy csak én nem tudom hogy ez a három autós három kategóriás kredites verseny hogy működik?

    Az megvan, hogy válasszak kategóriát, és onnantól azon belül kell maradnom.
    A többi viszont homály.
    Csak fogj egy autót és azzal körözz ma - ez egy nyíltnap. Ha lesz bajnokság, ott lehet kreditrendszer, de kedvcsinálónak(?) leírtam ezt is.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  2. #52
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Ma esti (03.07) program:


    • 19:25: újraindul a szerver, pickup lesz, nevezés nélkül autót választva a szabad helyek erejéig lehet jönni
    • 20 perces időmérő, 20 perces futamokkal fog váltakozni, így az este folyamán több autót is ki tudtok próbálni versenykörülmények között
    • Ha versenylázban égtek, lejjebb vettem a szavazási limitet, 60%-al már át lehet szavazni a következő sessionre.
    • Zárás: ameddig van kedvetek és időtök



    Replayeket és tapasztalatokat várom ide a fórumra majd!
    (Nekem majd el kell mennem idejekorán, egy telefon függvényében, így mindenképp számítok replayekre! Köszönöm!)
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  3. #53
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése

    Replayeket és tapasztalatokat várom ide a fórumra majd!
    (Nekem majd el kell mennem idejekorán, egy telefon függvényében, így mindenképp számítok replayekre! Köszönöm!)
    Kicsit szűkre szabtad a benzin mennyiségeket

    Toyota nem ért körbe, és a BMW sem fog.
    Audival épp beértem

  4. #54
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit szűkre szabtad a benzin mennyiségeket

    Toyota nem ért körbe, és a BMW sem fog.
    Audival épp beértem
    :O
    Nekem stimmeltek a Barcelonai fogyasztások...akkor ezt liberalizalni fogom sry;(
    Toyota 60%ra van lőve.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  5. #55
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Gran Turismoban volt a legfeltűnőbb, hogy a különböző csavargatás és tuning mennyire kiherélte a kocsik alapkarakterét. Ezért születtek a no tuning versenyek, hogy legyenek karakterek a pályán és ne csak a kasztni legyen más.
    Az alap setup egy versenyautónál nem értelmezhető - Miért? Nincs számos olyan kisebb FIA kategória, ahol adott alkatrészhez nem nyúlhatsz hozzá? Itt is ez van - given setup.
    "Ezekhez verdákhoz a valóságban is számtalan (akár gyári) kit beszerezhető, ami módosít a futómű paraméterein" Valóban. De akkor tessék a Time Attack Race 2ben indulni, mert ez itt a Street és Sport lesz!
    Hát megnéztem a setup lehetőségeket, én erősen kétlem, hogy egy kis keréknyomás, vagy kerékdőlés érték változtatással túlságosan meg lehetne változtatni az autók alap karakterét... és talán nem a "etalon" Gran Turismo-t kellene felhozni analógiaként az AC esetében.

    Bevallom, azt sajnos nem tudom, hogy mondjuk egy gyári Audi R8 kerékdőlését milyen módszerekkel lehet megváltoztatni (mindenképpen tuning alkatrész kell hozzá, vagy a gyár eleve kínál erre lehetőséget, esetleg csak alányúlsz és átállítod...), de egy versenyautó esetében a "given setup" csak egy mesterségesen fixált adottság, valamilyen konszenzus következtében meghozott értéken. De a fixált érték ugyan úgy lehetne +-1, attól függően éppen milyen lábbal kelnek fel a döntéshozók. Arról nem beszélve, hogy sima utcai autó alá is olyan futóművet raksz, amilyet csak akarsz, attól az még nem lesz Time Attack autó.

    Ahol meg elve mindent lehet állítani, ott nincs értelme alap setet meghatározni, csak a range-t, amin belül érdemes változtatni a körülmények fényében.


    Más téma: mondjuk számomra ezért is talány, hogy milyen formában végezték el TCR-es BoP tesztet... ha gyártó lennék, akkor egy ilyen tesztre a legfosabb settel küldeném el az autómat!
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 03. 07. 22:50.

  6. #56
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése

    Más téma: mondjuk számomra ezért is talány, hogy milyen formában végezték el TCR-es BoP tesztet... ha gyártó lennék, akkor egy ilyen tesztre a legfosabb settel küldeném el az autómat!
    Ez az én oldalamat is fúrja egy ideje, hogy hogyan tudják ezen a teszten a pilóták pár kör alatt kihozni az autókból a maximumot, miközben egy teljesen ellenérdekű csapat "segíti" őket

  7. #57
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Ez az én oldalamat is fúrja egy ideje, hogy hogyan tudják ezen a teszten a pilóták pár kör alatt kihozni az autókból a maximumot, miközben egy teljesen ellenérdekű csapat "segíti" őket
    Állítólag nem is az a cél, hogy a maximumot hozzák ki, hanem hogy "kiegyensúlyozott" köröket fussanak...

    “Nekünk versenyzőknek az volt a legnagyobb kihívás, hogy minden autót gyorsan megszokjunk. Öt-hat kört tettünk meg használt gumin, aztán váltottunk újra, miközben gyors de kiegyensúlyozott időket kellett futnunk. A kiegyensúlyozottság volt a legfontosabb szempont. Nem kellett kihozni az autókból a lehető leggyorsabb kört, hanem végig kellett vinni mindegyikkel ugyanazt a folyamatot: gumimelegítés, a pálya határainak betartása, és mindez kiegyensúlyozott, egyenletes tempóval.”

    http://hosszabbitas.hu/wtcc/megvan-m...szt-eredmenyet

  8. #58
    Nagy Zsolt Szervertag 2024 nagi logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 14.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    260
    Értem én hogy gőzgép, de mi hajtja?

    A cikket én is olvastam annak idején, de a nagy buta fejemben valahogy nem áll össze a story

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  9. #59
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    0 liter benya, fix setuppal az nem jó ötlet
    Utoljára módosította: GTF_Bika; 2018. 03. 11. 00:38.

  10. #60
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    0 liter benya, fix setuppal az nem jó ötlet
    Most nincs is nyílt nap, elektromos napok vannak
    (Mire lesz ebből valami addigra liberalizált piac lesz, de már most is ha szeretnél autózni )
    Utoljára módosította: GTF_Bika; 2018. 03. 11. 11:13.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •