Találatok: 1 - 24 (24 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT3 - Büntetések - Daytona

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!


    Daytona - 02.18

    R1:

    01:57- Kuczi Balázs - nem figyel oldalra: 1 figyelmeztetés
    02:00 - Kuczi Balázs - nem figyel oldalra: 1 figyelmeztetés
    04:13 - Bana Kornél - lökés, kiforgatás:
    3 figyelmeztetés

    R2:

    28:09 - Madarász Krisztián - leszorítás:
    2 figyelmeztetés
    28:12 - Pokornyi Balázs - veszélyes visszatérés:
    1 figyelmeztetés
    28:20 - Ladányi Péter - lökés:
    2 figyelmeztetés
    28:27 -
    Ladányi Péter - veszélyes visszatérés: 1 figyelmeztetés
    28:42 - Szabó Szilárd -
    lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    30:14 - Ladányi Péter - veszélyes visszatérés: 1 figyelmeztetés

    Összevont büntetések:

    Boxutca Áthajtás:
    Bana Kornél, Ladányi Péter, Szabó Szilárd
    2 db Figyelmeztetés: Kuczi Balázs , Madarász Krisztián
    1 db Figyelmeztetés: Pokornyi Balázs, Ladányi Péter

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése

    28:42 - Szabó Szilárd -
    lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    ha ez az amire gondolok (Jakoi Kristóffal - az én replayemen 2:24) akkor nem értek egyet, hova mehettem volna mégis..pálya szélén fordultam, és az előttem menő hátsó tengelyének vonalát is elértem, és bár én voltam hátul de nem tehetek arról hogy valaki úgy közlekedik mintha egyedül lenne a pályán, ez max. Versenybaleset... (nyilván a szúrópróba szemet elkerülte hogy pont Ő terelt le a pályáról a rajtnál is, az hogy aszfalt van a pálya mellett is az most egy dolog....)

    https://drive.google.com/file/d/16_6...ew?usp=sharing
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  3. #3
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    ha ez az amire gondolok (Jakoi Kristóffal - az én replayemen 2:24) akkor nem értek egyet, hova mehettem volna mégis..pálya szélén fordultam, és az előttem menő hátsó tengelyének vonalát is elértem, és bár én voltam hátul de nem tehetek arról hogy valaki úgy közlekedik mintha egyedül lenne a pályán, ez max. Versenybaleset... (nyilván a szúrópróba szemet elkerülte hogy pont Ő terelt le a pályáról a rajtnál is, az hogy aszfalt van a pálya mellett is az most egy dolog....)

    https://drive.google.com/file/d/16_6...ew?usp=sharing
    Egyetérteni nem is kell csak tudomásul venni! Az esetet visszanézve is azt kell mondjam hogy nem volt meg a pozíciód és még véletlenül sem voltak egyvonalban a tengelyek. Mit kellett volna csinálnod? Elvenni egy picit a gázt vagy a fékre lépni és elfordultatok volna simán. A zöld lambóé volt az ívválasztás joga. Ráadásul első körös eset, amit szigorúbban bírálunk és egy hátulról történő kiforgatás 3 figyelmeztetést ér. A rajt utáni "leterelést" is néztük. Ott az történt hogy te befulladtál és a másik fél jobban rajtolt, a hely adott volt neki hogy előzzön te pedig gondolom megelőzésből félre húztad a kormányt. A pályát csak két kerékkel hagytad el miközben volt ott egy autónyi hely ha jól megnézed.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  4. #4
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Egyetérteni nem is kell csak tudomásul venni! Az esetet visszanézve is azt kell mondjam hogy nem volt meg a pozíciód és még véletlenül sem voltak egyvonalban a tengelyek. Mit kellett volna csinálnod? Elvenni egy picit a gázt vagy a fékre lépni és elfordultatok volna simán. A zöld lambóé volt az ívválasztás joga. Ráadásul első körös eset, amit szigorúbban bírálunk és egy hátulról történő kiforgatás 3 figyelmeztetést ér. A rajt utáni "leterelést" is néztük. Ott az történt hogy te befulladtál és a másik fél jobban rajtolt, a hely adott volt neki hogy előzzön te pedig gondolom megelőzésből félre húztad a kormányt. A pályát csak két kerékkel hagytad el miközben volt ott egy autónyi hely ha jól megnézed.
    OK, tudomásul veszem, ellenben továbbra se érzem hogy hibáztam, és ugyanúgy járnék el, és fogok is hasonló helyzetben (hiszen már megkaptam hogy túl óvatos vagyok) és most csak lustaságból nem keresem elő azt az esetet ahol fordított helyzetben is én lettem elmarasztalva...szóval következetességben már ott vagytok ahol az FIA (nem dicséret) most indulhatok suzukába is letölteni ezt a szart ...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    OK, tudomásul veszem, ellenben továbbra se érzem hogy hibáztam, és ugyanúgy járnék el, és fogok is hasonló helyzetben (hiszen már megkaptam hogy túl óvatos vagyok) és most csak lustaságból nem keresem elő azt az esetet ahol fordított helyzetben is én lettem elmarasztalva...szóval következetességben már ott vagytok ahol az FIA (nem dicséret) most indulhatok suzukába is letölteni ezt a szart ...
    Keresd elő, pontosan hivatkozd be és akkor meg tudjuk nézni, hogy valóban fordított helyzet volt, vagy azért mégsem teljesen.
    De hagyjuk ezekkel az üres kijelentésekkel való levegőbe történő dobálózást.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 23. 22:58.

  6. #6
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Sziasztok!

    Szeretném én is felülvizsgáltatni az eseteimet (vagy magyarázatot kérni róluk)

    Az első koccanásnál azt írtátok, nem figyeltem oldalra, de amikor összeértünk Szabival, akkor kb az első lökhárítója volt az én hátsó kerekemnél (vagy még ott sem), és amit Zelfi írt pár kommenttel feljebb, az alapján neki kellett volna elvennie a gázt, mert enyém volt az ívválasztás joga.

    A másodiknál valóban ráhúztam, mert nem vettem észre hogy mellettem van, viszont mivel én teljesen a bója mellett jöttem el, ezért eszembe sem jutott hogy lehet ott valaki. És azért kerülhetett Szabi egyáltalán mellém, mert a bójákon belül ment el, teljesen levágva azt a törést. Ha nem vágja le annyira, simán mögöttem maradt volna. Szerintem ennyi erővel ezt veszélyes visszatérésnek is lehetett volna minősíteni.

    Köszönöm ha rászánjátok az időtöket.

  7. #7
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Keresd elő, pontosan hivatkozd be és akkor meg tudjuk nézni, hogy valóban fordított helyzet volt, vagy azért mégsem teljesen.
    De hagyjuk ezekkel az üres kijelentésekkel való levegőbe történő dobálózást.
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    .... amit Zelfi írt pár kommenttel feljebb, az alapján neki kellett volna elvennie a gázt, mert enyém volt az ívválasztás joga.
    íme, megkímélhetünk mindenkit a keresgéléstől...

    tudom mindig én jártatom a számat, főleg úgy hogy legkevesebb tétje van számomra a dolognak, de baszki...annak idején mikor együtt bíráskodtunk a régi szép időkben, ha a szakértelmünk nem is volt meg, a következetességre legalább odafigyeltünk....
    most akkor mihez is tartsuk magunkat???

    szerk:
    rászántam az időt, és meg is néztem, az átfedés pont ugyanannyi (a két képen a kontakt pillanata látható, oké, méricskélhetjük a centiket, de belülről ezt jól tudjuk hogy egyikőnk se mondja meg), mindkét esetben, a különbség hogy gyakorlatilag egyenesen mentek mi meg kanyarodtunk, de hát az szerintem mindegy (persze ebbe kapaszkodhattok, de az kissé szánalmas lesz) illetve az eset végkifejlete ami más, nálunk mindketten megforogtunk (ebbe is kapaszkodhattok, de az eredmény súlyosságával se foglalkoztunk sose, szóval ez is szánalmas magyarázkodás lesz)
    Esetleg még arra tudok gondolni, hogy "A" szerveren a profikkal támogatjátok a "támadójátékot" míg a hitványak a "B"-n inkább védekezzenek (ok ez vicc volt...báááár.....)
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Sziszka; 2018. 02. 24. 11:21.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    íme, megkímélhetünk mindenkit a keresgéléstől...
    Most akkor pontosan melyik két esetet állítod szembe egymással?
    Balázsét, vagy neked az egyik régebbi eseted?

  9. #9
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése

    28:12 - Pokornyi Balázs - veszélyes visszatérés:
    1 figyelmeztetés
    Sziasztok! Elfogadni elfogadom a döntést, de azért szeretném kicsit részletesebben is látni a helyzetet. Visszanéztem még párszor a replay-t és úgy látom, hogy valóban túlzottan befelé irányult a "visszatérés", de ilyenkor az nincs figyelembe véve, hogy mi az eset előzménye és ki a szenvedő alanya? Ha csak ezt a pár másodpercet emelnénk ki, akkor igen, simán rámondható lenne, hogy veszélyes visszatérés. De szerintem ezt nem így nem lehet nézni.

    Egy pár másodperccel azelőtti leszorításból adódott az egész, amiben úgy látom 2 lehetőségem lett volna: vagy maradok és még jobban lemegyek a fűre, ekkor azonban vagy megforgok, mivel úszott az autó vagy nem és akkor megvárom, míg elmegy a mezőny és azután térek csak vissza a pályára. De szerintem az nem autóverseny, hogy mindenki előzékenykedik és elenged mindenkit, aki a közelébe kerül. A másik lehetőség (amit választottam), hogy megpróbálom minél hamarabb stabilizálni az autót és a pálya legszélén tartani, ezzel a lehető legkevesebb pozíciót veszteni. Ez valóban nem sikerült, ezért következett be a koccanás és megforgás. Ha tudom a kimenetelét, nyilván jobban jártam volna az első opcióval, de én se vagyok jövőlátó.
    Az még egy plusz dolog, hogy igazán visszatérésnek se nevezném, hiszen én inkább próbáltam a pályán tartani az autót és azt se éreztem biztosan, hogy mind a 4 kerékkel le lettem-e szorítva.

    Így a lehető legobjektívebben nézve az egészet én azt látom, hogy egy előző eset szenvedő alanya próbál visszakeveredni a pályára/pályán tartani az autót, aminek a hatására szerencsétlenül, a megúszott autóval összekoccan egy másik versenyzővel, aminek szintén ugyanez a versenyző lesz a szenvedő alanya (és más nem).
    Ez szerintem teljes mértékben versenybaleset.
    Vagy mit látok rosszul?

  10. #10
    Illetve így, hogy most már tudom (épp megválaszolták ), hogy mit jelent a "magát büntette", ez nem az?

  11. #11
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Most akkor pontosan melyik két esetet állítod szembe egymással?
    Balázsét, vagy neked az egyik régebbi eseted?
    ennél azért több komolyságot. legalább tudd mibe kotnyeleskedsz bele....
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  12. #12
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Elfogadni elfogadom a döntést, de azért szeretném kicsit részletesebben is látni a helyzetet. Visszanéztem még párszor a replay-t és úgy látom, hogy valóban túlzottan befelé irányult a "visszatérés", de ilyenkor az nincs figyelembe véve, hogy mi az eset előzménye és ki a szenvedő alanya? Ha csak ezt a pár másodpercet emelnénk ki, akkor igen, simán rámondható lenne, hogy veszélyes visszatérés. De szerintem ezt nem így nem lehet nézni.

    Egy pár másodperccel azelőtti leszorításból adódott az egész, amiben úgy látom 2 lehetőségem lett volna: vagy maradok és még jobban lemegyek a fűre, ekkor azonban vagy megforgok, mivel úszott az autó vagy nem és akkor megvárom, míg elmegy a mezőny és azután térek csak vissza a pályára. De szerintem az nem autóverseny, hogy mindenki előzékenykedik és elenged mindenkit, aki a közelébe kerül. A másik lehetőség (amit választottam), hogy megpróbálom minél hamarabb stabilizálni az autót és a pálya legszélén tartani, ezzel a lehető legkevesebb pozíciót veszteni. Ez valóban nem sikerült, ezért következett be a koccanás és megforgás. Ha tudom a kimenetelét, nyilván jobban jártam volna az első opcióval, de én se vagyok jövőlátó.
    Az még egy plusz dolog, hogy igazán visszatérésnek se nevezném, hiszen én inkább próbáltam a pályán tartani az autót és azt se éreztem biztosan, hogy mind a 4 kerékkel le lettem-e szorítva.

    Így a lehető legobjektívebben nézve az egészet én azt látom, hogy egy előző eset szenvedő alanya próbál visszakeveredni a pályára/pályán tartani az autót, aminek a hatására szerencsétlenül, a megúszott autóval összekoccan egy másik versenyzővel, aminek szintén ugyanez a versenyző lesz a szenvedő alanya (és más nem).
    Ez szerintem teljes mértékben versenybaleset.
    Vagy mit látok rosszul?
    Nem értem mi itt a probléma? Madarász Krisztián leszorított igaz? Kapott érte két figyelmeztetést ez volt az előzmény. Tehát megkapta a a méltó büntetését érte. De így nem lehet visszajönni a pályára az első körben az első kanyarban amikor forgalom és tumultus van. Reméljük tanulságos volt az eset és legközelebb nem fog előfordulni.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  13. #13
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Nem értem mi itt a probléma? Madarász Krisztián leszorított igaz? Kapott érte két figyelmeztetést ez volt az előzmény. Tehát megkapta a a méltó büntetését érte. De így nem lehet visszajönni a pályára az első körben az első kanyarban amikor forgalom és tumultus van. Reméljük tanulságos volt az eset és legközelebb nem fog előfordulni.
    Nincs probléma. Csak arra szerettem volna kitérni, hogy szerintem nem választhatóak el ilyen élesen másodpercekkel egymás után történő esetek. Mint mondtam, nem szándékosan tértem vissza így a pályára, teljesen instabil volt az autó, ami a leszorítás következménye volt. Így arra koncentráltam, hogy stabilizáljam, ami most így sikerült és nekikoccantam valakinek, amit (kb) csak én szívtam meg még jobban. Ha 10 másodperce a füvön autózok mert lecsúsztam és így jövök vissza, akkor igen, jogos, de nem ez történt.
    Ez kis túlzással olyan, mintha valakit kiforgatnának, nekimegy valakinek és ezért büntetik.
    Ha komolyabb baj lett volna ebben az esetben, akkor megérteném, de mivel nem, az eset második felét biztosan verseny balesetnek mondanám.

  14. #14
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    ennél azért több komolyságot. legalább tudd mibe kotnyeleskedsz bele....
    Nem kell tudnom semmit...annyit kérek, hogy hivatkozz be két esetet pontosan, ahol szerinted ellentmondás van.
    Ha a két esetet megnéztük, ráérek akkor tudni bármit is.

    Idézet Eredetileg pokornyib írta Hozzászólás megtekintése
    Ha 10 másodperce a füvön autózok mert lecsúsztam és így jövök vissza, akkor igen, jogos, de nem ez történt. Ez kis túlzással olyan, mintha valakit kiforgatnának, nekimegy valakinek és ezért büntetik.
    Ha komolyabb baj lett volna ebben az esetben, akkor megérteném, de mivel nem, az eset második felét biztosan verseny balesetnek mondanám.
    Pályára való visszatérésnél mindenkire ugyan azok a szabályok vonatkoznak, függetlenül attól, hogy milyen okból, vagy kinek a hibájából került le a pályáról. Bárkit akit leszorítanak vagy kilöknek az az elsődleges feladata, hogy minél biztonságosabban megfogja az autóját és a lehető legkisebb mértékben sem veszélyeztesse a mögötte érkező mezőnyt, majd a lehető legbiztonságosabb módon térjen vissza a versenybe. Ha más hibájából adódóan került ilyen helyzetbe, az sem változtat semmit ezen... a másik fél ilyenkor mindettől függetlenül persze megkapja a maga büntetését.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 24. 14:13.

  15. #15
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem kell tudnom semmit...annyit kérek, hogy hivatkozz be két esetet pontosan, ahol szerinted ellentmondás van.
    Ha a két esetet megnéztük, ráérek akkor tudni bármit is.
    bazmeg...
    bocs de erre tényleg nem tudok érdemben mást reagálni már...

    najó...mégis segítek:
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése

    R1:
    01:57- Kuczi Balázs - nem figyel oldalra:
    1 figyelmeztetés

    R2:

    28:42 - Szabó Szilárd - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    és a véleményem:
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    szerk:
    rászántam az időt, és meg is néztem, az átfedés pont ugyanannyi (a két képen a kontakt pillanata látható, oké, méricskélhetjük a centiket, de belülről ezt jól tudjuk hogy egyikőnk se mondja meg), mindkét esetben, a különbség hogy gyakorlatilag egyenesen mentek mi meg kanyarodtunk, de hát az szerintem mindegy (persze ebbe kapaszkodhattok, de az kissé szánalmas lesz) illetve az eset végkifejlete ami más, nálunk mindketten megforogtunk (ebbe is kapaszkodhattok, de az eredmény súlyosságával se foglalkoztunk sose, szóval ez is szánalmas magyarázkodás lesz)
    Esetleg még arra tudok gondolni, hogy "A" szerveren a profikkal támogatjátok a "támadójátékot" míg a hitványak a "B"-n inkább védekezzenek (ok ez vicc volt...báááár.....)

    oszt én ezzel le is zártam, ha levonjátok belőle a konzervdobozt akkor levonjátok...ha nem akkor úgy is jó...
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Sziszka; 2018. 02. 24. 19:03.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  16. #16
    Bana Kornél Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    7
    Nem teljesen értem ezt a büntetést. Hasonló tempóval megyünk Scheiblinger Péterrel, látszik, hogy sodródik le egy kicsit, majd hirtelen behúzza elém az autóját (egy kis gáz elvétellel), és közel egyforma tempóval megyünk, és egy mikrokoccanástól elmegy, ha idejében ráfékez (replayből látszik), simán meglehetett volna fogni, és akkor nem kiforgatás.
    Elnézést, hogy későn írok, de csak most volt időm felnézni az oldalra.

  17. #17
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeretném én is felülvizsgáltatni az eseteimet (vagy magyarázatot kérni róluk)

    Az első koccanásnál azt írtátok, nem figyeltem oldalra, de amikor összeértünk Szabival, akkor kb az első lökhárítója volt az én hátsó kerekemnél (vagy még ott sem), és amit Zelfi írt pár kommenttel feljebb, az alapján neki kellett volna elvennie a gázt, mert enyém volt az ívválasztás joga.

    A másodiknál valóban ráhúztam, mert nem vettem észre hogy mellettem van, viszont mivel én teljesen a bója mellett jöttem el, ezért eszembe sem jutott hogy lehet ott valaki. És azért kerülhetett Szabi egyáltalán mellém, mert a bójákon belül ment el, teljesen levágva azt a törést. Ha nem vágja le annyira, simán mögöttem maradt volna. Szerintem ennyi erővel ezt veszélyes visszatérésnek is lehetett volna minősíteni.

    Köszönöm ha rászánjátok az időtöket.
    Sziasztok! Nem kaptam még választ az esetekre, gondoltam szólok :-)

    (Lehet félreérthető voltam, a másodiknál tudom hogy én voltam a hibás, nem akarom felmenteni magam azért mert nem vettem észre hogy ott van a Szabi)
    Utoljára módosította: emberallat; 2018. 03. 20. 03:11.

  18. #18
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Nem kaptam még választ az esetekre, gondoltam szólok :-)

    (Lehet félreérthető voltam, a másodiknál tudom hogy én voltam a hibás, nem akarom felmenteni magam azért mert nem vettem észre hogy ott van a Szabi)
    erre már sose kapunk választ...lévén feloldhatatlan az ellentmondás, inkább kuss van, és ima hogy "elsüllyedjen" a téma a fórum tengerében...
    engedd el...
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  19. #19
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    erre már sose kapunk választ...lévén feloldhatatlan az ellentmondás, inkább kuss van, és ima hogy "elsüllyedjen" a téma a fórum tengerében...
    engedd el...
    Én biztos vagyok benne, hogy nem azért nem válaszolnak mert nem akarnak, semmi ilyesmiről nincs szó. Mindenki elfoglalt, mindenkinek családja, munkája, saját élete van, nem lehet elvárni hogy mindent félredobva az én 1 figyelmeztetésemmel foglalkozzanak. A következő futamig van majdnem 3 hét, addig szerintem megjön a válasz is, én pedig türelmesen kivárom.

  20. #20
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Én biztos vagyok benne, hogy nem azért nem válaszolnak mert nem akarnak, semmi ilyesmiről nincs szó. Mindenki elfoglalt, mindenkinek családja, munkája, saját élete van, nem lehet elvárni hogy mindent félredobva az én 1 figyelmeztetésemmel foglalkozzanak. A következő futamig van majdnem 3 hét, addig szerintem megjön a válasz is, én pedig türelmesen kivárom.
    Csináltam amit Ők..évekig...hidd el, nincs mit értelmeset mondani - és azt is tudom hogy ez milyen szar.
    És nem az 1 figyu múlik rajta, hanem az elv, hogy mit és hogyan lehet és kinek - Ha Te hibás vagy akkor Én nem és fordítva...ezt nem lehet kimagyarázni - és mivel az elvek Szabi asztala nyilván Szabi majd egy szép barokkos f@szsággal ki is fogja magyarázni, na ARRA várunk most
    Utoljára módosította: Sziszka; 2018. 03. 21. 18:17.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  21. #21
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Csináltam amit Ők..évekig...hidd el, nincs mit értelmeset mondani - és azt is tudom hogy ez milyen szar.
    És nem az 1 figyu múlik rajta, hanem az elv, hogy mit és hogyan lehet és kinek - Ha Te hibás vagy akkor Én nem és fordítva...ezt nem lehet kimagyarázni - és mivel az elvek Szabi asztala nyilván Szabi majd egy szép barokkos f@szsággal ki is fogja magyarázni, na ARRA várunk most
    Autonóm VB van, érkezni fog a válasz nyugalom. Nem Szabira várunk. Van elég dolgunk, de nincs elfelejtve.

  22. #22
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    mivel az elvek Szabi asztala nyilván Szabi majd egy szép barokkos f@szsággal ki is fogja magyarázni, na ARRA várunk most
    Már elég régóta nem veszek részt aktívan a VB munkájában, csak abban az esetben, ha a VB tagok külön kikérik valamilyen speciális esetben a véleményemet.
    Itt is csak azért szóltam hozzá, mert első körben csak a mondogalódás ment a konkrétumok helyet...
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 03. 21. 20:37.

  23. #23
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeretném én is felülvizsgáltatni az eseteimet (vagy magyarázatot kérni róluk)

    Az első koccanásnál azt írtátok, nem figyeltem oldalra, de amikor összeértünk Szabival, akkor kb az első lökhárítója volt az én hátsó kerekemnél (vagy még ott sem), és amit Zelfi írt pár kommenttel feljebb, az alapján neki kellett volna elvennie a gázt, mert enyém volt az ívválasztás joga.

    A másodiknál valóban ráhúztam, mert nem vettem észre hogy mellettem van, viszont mivel én teljesen a bója mellett jöttem el, ezért eszembe sem jutott hogy lehet ott valaki. És azért kerülhetett Szabi egyáltalán mellém, mert a bójákon belül ment el, teljesen levágva azt a törést. Ha nem vágja le annyira, simán mögöttem maradt volna. Szerintem ennyi erővel ezt veszélyes visszatérésnek is lehetett volna minősíteni.

    Köszönöm ha rászánjátok az időtöket.
    Az esetedet újranéztük, és nem találtunk új felmenyént az eset kapcsán.
    Valóban igaz, hogy az ütközés pillanatában éppenséggel nem volt meg az első-hátsó tengely fedésben, ám ha ezt folyamatában nézzük, akkor Te a pálya jobb oldaláról átvágtattál a bal oldalára. Akkora hévvel hogy valószínű a pálya túlsó széléről is lesodródtál volna. Mindezt az első kör, első kanyarjában. Széchy Szabi csak a pályát követte. Nem centizgetni, paszírozni, hanem helyet kell hagyni ilyenkor. Nem azon az 5cm-en múlik. Illetve figyelembe ajánlanám még a szabályos ívet, pl elötted hogyan közlekednek a pálya ezen részén mások.

  24. #24
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Az esetedet újranéztük, és nem találtunk új felmenyént az eset kapcsán.
    Valóban igaz, hogy az ütközés pillanatában éppenséggel nem volt meg az első-hátsó tengely fedésben, ám ha ezt folyamatában nézzük, akkor Te a pálya jobb oldaláról átvágtattál a bal oldalára. Akkora hévvel hogy valószínű a pálya túlsó széléről is lesodródtál volna. Mindezt az első kör, első kanyarjában. Széchy Szabi csak a pályát követte. Nem centizgetni, paszírozni, hanem helyet kell hagyni ilyenkor. Nem azon az 5cm-en múlik. Illetve figyelembe ajánlanám még a szabályos ívet, pl elötted hogyan közlekednek a pálya ezen részén mások.
    ennek fényében akkor velem mi lesz?
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •