Oldal: 64 / 67 ElsőElső ||| 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 UtolsóUtolsó
Találatok: 1.576 - 1.600 (1665 összesen)
  1. #1576
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Más tapasztalt valami változást a "régi" gumimodellben?
    Na, valaki valami tapasztalat a régi, de új (nem a dht-s, vagymi) gumival kapcsolatban?
    Nehezebb felmelegíteni?
    Szélesebb tartományban működik, nincs akkora beszakadása ha túlnyomja az ember?

    Nekem egyre jobban bejön. Idáig is tetszett a bmw-vel, de most még játékosabb, "kenhetőbb". Nemtudom reális-e, hardcore-e... Sima AC-ban is történt valami egyszerűsítés, könnyítés az EarlyAccess végefelé...

  2. #1577
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Na, valaki valami tapasztalat a régi, de új (nem a dht-s, vagymi) gumival kapcsolatban?
    Nehezebb felmelegíteni?
    Szélesebb tartományban működik, nincs akkora beszakadása ha túlnyomja az ember?

    Nekem egyre jobban bejön. Idáig is tetszett a bmw-vel, de most még játékosabb, "kenhetőbb". Nemtudom reális-e, hardcore-e... Sima AC-ban is történt valami egyszerűsítés, könnyítés az EarlyAccess végefelé...
    Én tegnap tudtam menni elsőre az update óta rendesen. Jobban csúszik amikor hideg, hosszabb távot még nem sikerült, próbálom kitanulni még.
    Talán az overall tapadás alacsonyabb hangyányit, bár ezt az idők nem mutatják.
    Viszont két melegítő körre van szüksége most már fixen a Ferrarinak, ami előtte olyan ~1.5 körül billegett ezen a pályán.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  3. #1578
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Nekem csak 1 pár próbakörre futotta update után.
    Kevésbé érezni a gumideformációt, kevesebbet "kóvályog" az autó, Direktebb és pontosabb lett az irányítás. Update előtt, hasonló pontossághoz túl kellet fújni a gumit, valószínű nőtt a gumi tartása, rugóereje, stb.

  4. #1579
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    En azt vettem eszre, hogy hidegen csuszik, mint a takony. Tulmelegedve szinten. A ketto kozott meg mintha ugyanolyan lenne. Talan kicsit precizebb, de marginalisan.

  5. #1580
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    v1.6.2 changelog

    GENERAL:
    - Fix for a potential crash when loading multiple gallery replays.

    GAMEPLAY:
    - Potential improvement to general AI pace at high skill levels.

    PHYSICS:
    - Audi R8 GT3 Evo front damping motion ratio correction.
    - Mercedes-AMG GT3 and McLaren 720s GT3 rear suspension motion range tweaks on extreme loads.

    GRAPHICS:
    - Fixed a missing LOD assignment for the Audi R8 LMS Evo.
    - Removed flashing animation from the pitstop sign.
    - Various livery fixes.
    - Fixed an issue with opponent car LOD flicker when using mirror resolution settings.

    UI:
    - Minor localization fixes.
    - Radar now always visible even when the HUD is hidden when enabled.
    - Special Events DLC evaluation check.

  6. #1581
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése

    GRAPHICS:

    - Fixed an issue with opponent car LOD flicker when using mirror resolution settings.
    Jobb lett most, de pl. az M4 GT4 még mindig csinálja nálam.

    Tegnap mentem én is pár karikát Brands Hatchben, most valóban markánsabb a különbség az optimális tartományon belüli és kívüli abroncsok között. Úgy általánosságban is mintha kevesebb lenne a tapadás, bár most ugráltam a kocsik között, lehet csak elszoktam a BMW-től. Azért a Porschéhoz képest az M6-al annyira nem élvezetes Brands.

    Az is furcsa különben, hogy a GT4 mezőnnyel még így csökkentett tükör framerate-el is szaggat, főleg féktávokon, van ebben bármi ráció, hogy nagyobb megterhelést jelent a rendszernek, mint a GT3?
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 11. 26. 11:19.

  7. #1582
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az is furcsa különben, hogy a GT4 mezőnnyel még így csökkentett tükör framerate-el is szaggat, főleg féktávokon, van ebben bármi ráció, hogy nagyobb megterhelést jelent a rendszernek, mint a GT3?
    én még azt a legendát is olvastam hogy 2020-as dlc autókkal több fps-e lehet az embernek (kevesebb fizika?)

  8. #1583
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    én még azt a legendát is olvastam hogy 2020-as dlc autókkal több fps-e lehet az embernek (kevesebb fizika?)
    Na, akkor majd egy régebbi szezont is megnézek, mert offline épp azt próbáltam.

  9. #1584
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Te jó ég

    Ha a jobb füledet befogod, nagyobb a szimulésön levöl.

  10. #1585
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Te jó ég
    Ha a jobb füledet befogod, nagyobb a szimulésön levöl.
    Hát igen, a psziché eszméletlen dolgokra képes!
    Ezt a jobb fül tippet köszi, ki is fogom próbálni

  11. #1586
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Egyébként Laci rátapintott.

    Mindenképp fontos, hogy ideálishoz közeli guminyomás maradjon a verseny alatt, az autó nem lesz vezethetetlen alatta/felette, de köridőben sokat számít. Felvezetőkörön a fékmelegítés nagyon fontos.
    Változó körülmények között pedig aki nagyon félrelő a guminyomással, az sokat fog időben veszíteni.

  12. #1587
    Tegnap este megint szórakoztam egy kicsit a VR beállításokkal. A cél az volt, hogy egy 28 fős GT4 mezőny közepén is minél folyamatosabban fusson. Ezek a hivatalos fórumon javasolt engine.ini-s mókolások nálam nem igazán bizonyulnak hasznosnak. A kép talán marginálisan jobban néz ki, cserébe ~25% teljesítmény csökkenés érezhető. Egyedül az segít valamit, ha csökkentem játékon belül a Resolution Scale-t, nálam 60% az az alsó határ, ami még éppen vállalható. A SteamVR Supersamplingot feltolva 200%-ra így még pont nincs GPU limit és 80-75 FPS-t még a rajtnál is tartani tud az ACC. Az AA Temporal High (a medium vállalhatatlan VR-ban), Textures High, gyakorlatilag minden más az állítható minimumon, tükör harmadolt framerate-el. Megjelenített ellenfeleknél 20 alatt nem igazán érzek különbséget teljesítményben. Mindez egy Ryzen 3700X - 2070 Super kombóval, igazából a sweet spot valahol 75% környékén lenne a Resolution Scale-nél, egy erősebb GPU-val biztos lehetne feljebb menni az SS-nél is, de a jelenlegi hardverrel kb. ugyanott vagyok teljesítményben, ahol 100%-on, SS nélkül.
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 11. 28. 20:30.

  13. #1588
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Sziasztok! ( Hú de régen írtam! )
    Egy kérdésem lenne.
    Megvettem az ACC-t. Az oldalsó tükröket, hogyan lehet állítani?
    Ui.: Lesz még sok-sok kérdésem!
    Utoljára módosította: Varga Ákos; 2020. 11. 30. 21:11.

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  14. #1589
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Az oldalsó tükröket, hogyan lehet állítani?
    Az ilyen rF2-es exkluzív premium feature. (És most hazudtam, mert a Madness Engine is tudja egyébként.)

  15. #1590
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az ilyen rF2-es exkluzív premium feature. (És most hazudtam, mert a Madness Engine is tudja egyébként.)
    Sajnos ezzel nem lettem okosabb.
    Milyen billentyű kombinációval lehet állítani?

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  16. #1591
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Sajnos ezzel nem lettem okosabb.
    Milyen billentyű kombinációval lehet állítani?
    Szerintem azt írta Balázs virág nyelven hogy nem lehet állítani.
    Én se tudok róla hogy lenne ilyen feature.

  17. #1592
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem azt írta Balázs virág nyelven hogy nem lehet állítani.
    Én se tudok róla hogy lenne ilyen feature.
    Jaaa! Értem.

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  18. #1593
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Aris új videójában az 1.6-os változásokról beszél. Köztük hogy miért könnyebb a kocsikat megfogni, a gumik nyomása miért lett fontosabb, vagy hogy az új 2020-as gumik miben lettek mások.

  19. #1594
    Barabás Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 24.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    21
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap este megint szórakoztam egy kicsit a VR beállításokkal. A cél az volt, hogy egy 28 fős GT4 mezőny közepén is minél folyamatosabban fusson. Ezek a hivatalos fórumon javasolt engine.ini-s mókolások nálam nem igazán bizonyulnak hasznosnak. A kép talán marginálisan jobban néz ki, cserébe ~25% teljesítmény csökkenés érezhető. Egyedül az segít valamit, ha csökkentem játékon belül a Resolution Scale-t, nálam 60% az az alsó határ, ami még éppen vállalható. A SteamVR Supersamplingot feltolva 200%-ra így még pont nincs GPU limit és 80-75 FPS-t még a rajtnál is tartani tud az ACC. Az AA Temporal High (a medium vállalhatatlan VR-ban), Textures High, gyakorlatilag minden más az állítható minimumon, tükör harmadolt framerate-el. Megjelenített ellenfeleknél 20 alatt nem igazán érzek különbséget teljesítményben. Mindez egy Ryzen 3700X - 2070 Super kombóval, igazából a sweet spot valahol 75% környékén lenne a Resolution Scale-nél, egy erősebb GPU-val biztos lehetne feljebb menni az SS-nél is, de a jelenlegi hardverrel kb. ugyanott vagyok teljesítményben, ahol 100%-on, SS nélkül.
    Szia Balazs!

    En legalabb 3 honapot szenvedtem a VR beallitasokkal, mire Valve Indexen 80 fps-t stabilan el tudtam erni, a forumos motion smoothingos beallitasok nalam is hasznalhatatlannak bizonyultak.
    A hardverem hasonlo volt (2700X + 2070S), azota csereltem 5600X-re a ryzenes latency csokkentese miatt.

    Ezek a beallitasok (engine.ini + video.json):
    https://drive.google.com/drive/folde...Sy?usp=sharing

    Valoszinuleg a VR elmeny mindenkinel mashogy jon at jobban, nekem pl az AA semmilyen minosegben nem segitett, csak homalyosabb lett tole a jatek. A resoluton scale-tol meg csunya. Ezert 100% res scale mellett AA nelkul annyi SS-el jatszom amennyit az adott palya megenged. Igy tiszta a kep, az AA hianyat pedig gyorsan megszokja a szemem. Persze igy is van meg 1-2 palya ami kifog a VGA-n - pl a most kovetkezo Nurburgring a legproblemasabb - illetve en a lathato autok szamat is levettem 9-re, engem jobban zavar ha leesik az fps 80 ala, mint az, hogy csak 5-6 autot lathatok egyszerre magam elott. Mikor ez a beallitas keszult meg nem lehetett a tukor frissitesi gyakorisagat allitani, valoszinuleg annak aran lenyegesen tobb autot is lehet neki engedni (az utobbi idoben UW monitoron tolom, a periferias latas kitoltese miatt egeszen VR szeru elmenyt ad es sokkal szebb amit latok). Ezekkel a beallitasokkal semmilyen rosszulletem nincs egy masfel oras futam utan sem, MS-el kb 20 percig tudok jatszani mielott hanyignerem lesz a latency miatt, AA-val pedig 1 ora utan elfarad a szemem.

    Remelem talalsz benne valamit ami segit!

    Udv:
    Gabor

  20. #1595
    Idézet Eredetileg Barabás Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Remelem talalsz benne valamit ami segit!
    Köszi, én is lassan másfél éve játszadozom a beállításokkal. Kipróbáltam a tiédet is, tényleg nem rossz különben, a kép maga sokkal élesebb, csak itt jön be a személyes preferencia, hogy az én szemem sokkal könnyebben elviseli a kissé homályos képet, mint a villogó éleket, AA nélkül még a 200% SS is kevésnek érződik és már ott is csak fix 40 FPS-em van, a szemem meg néhány kör alatt elfárad az enyhén széteső kép miatt. Úgyhogy ez van, talán 2-3 éven belül elérhető áron tudunk olyan gépet összerakni majd, amin VR-ban is kompromisszumok nélkül játszhatunk.

  21. #1596
    Barabás Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 24.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    21
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Úgyhogy ez van, talán 2-3 éven belül elérhető áron tudunk olyan gépet összerakni majd, amin VR-ban is kompromisszumok nélkül játszhatunk.
    A profeta szoljon beloled!

    Tenyleg nagyon erdekes egyebkent, hogy emberenkent mennyire kulonbozoen tud hatni a VR latvany, szamomra az AA-bol adodo homalyossag a tererzetet is felrugja erezhetoen, abban farad el a szemem, hogy nem teljesen oda kell fokuszalni, ahova reflex szeruen probalnek.

    Az engine.ini-m egyebkent valoszinuleg a te beallitasaiddal is jol alkalmazhato, nekem konkretan nott tole az fps, kevesebb volt az fps drop es szebb is a kep. Legalabbis az en szememnek.

  22. #1597
    Téli vásáron kedvezőbb áron vannak a dolgok:
    Steam Store

  23. #1598
    Barabás Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 24.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    21
    Szorakoztam most kicsit a VR beallitasokkal Indexen, ekozben arra lettem figyelmes, hogy ha a monitorom 165 vagy 144hz-ben van, akkor nem teljesen folyamatos a jatek, kulonosen akkor erzekelheto, ha oldalra nezek menet kozben. Termeszetesen a GPU nincs ekozben limiten.
    A headset 80hz-es hasznalata mellett, 120hz-es monitor frekivel viszont teljesen eltunt ez a fajta szaggatas.

  24. #1599
    Idézet Eredetileg Barabás Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Szorakoztam most kicsit a VR beallitasokkal Indexen, ekozben arra lettem figyelmes, hogy ha a monitorom 165 vagy 144hz-ben van, akkor nem teljesen folyamatos a jatek, kulonosen akkor erzekelheto, ha oldalra nezek menet kozben. Termeszetesen a GPU nincs ekozben limiten.
    A headset 80hz-es hasznalata mellett, 120hz-es monitor frekivel viszont teljesen eltunt ez a fajta szaggatas.
    A screen mirrort kikapcsoltad különben? Általában esküdöznek róla, hogy elhanyagolható a hatása a teljesítményre, de a VR config fájlban a spectatorScreenMode-ot 0-ra téve csak a headsetre teszi ki a képet.

  25. #1600
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Téli vásáron kedvezőbb áron vannak a dolgok:
    Steam Store
    Illetve a GT4-ről a versenyzőink véleményét továbbra is várjuk!

Oldal: 64 / 67 ElsőElső ||| 14 54 60 61 62 63 64 65 66 67 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 2 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 2 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •