Oldal: 55 / 67 ElsőElső ||| 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 65 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.351 - 1.375 (1665 összesen)
  1. #1351
    Changelog v1.3.9
    - Multiplayer collision model improvements.


    Brings a substantial improvement in MP collisions, which will improve door-to-door racing with more reliable and grounded contact physics.


    Changelog v1.3.8
    - Sponsorship related updates for the SRO eSports event.
    - All formation lap types now ghost cars during the formation lap until the green flag by design (only available for private servers).
    - Added event-specific formation lap types for private servers (4 and 5, please wait for updated server manual for more information).
    - Tolerance tweaks for the scripted formation type.

  2. #1352
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Lusti írta Hozzászólás megtekintése
    Regisztraltam, de most hogy lepek be holnap. Steam ID vel?

  3. #1353
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Regisztraltam, de most hogy lepek be holnap. Steam ID vel?
    Rosz kocsival reggeltem. Meglehet valtoztatni?

  4. #1354
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Regisztraltam, de most hogy lepek be holnap. Steam ID vel?
    Csatlakozz a discord csatornájukhoz, mert a jelszót ott kapjuk meg, illetve verseny közben is jelen kell lenni a voice channelen. Ott mindent meg lehet kérdezni, autócsere ügyben szerintem valamelyik szervezőnek kell írni.
    Utoljára módosította: Lusti; 2020. 04. 01. 13:30.

  5. #1355
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Panky! Elmásztak a ratingek a frissítés után! Lesz javítva? Köszi!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  6. #1356
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Erdekelne, hogy ti melyik nezetet preferaljatok vezetes kozben.

    En most akarok visszaszokni a cockpit nezetre, eddig dashboardbol vezettem, de ez tul gyors nekem, lassabbnak tunik a cockpit nezet es mint oreg embernek az praktikusabb. Ti melyiket hasznaljatok? Kormany lathato? Kezek lathatok? Egyelore 1 seccel lassabb vagyok igy, de ez csak megszokas kerdese. A youtublerek mind dashboardot hasznalnak, ezert is alltam anno at.

    köszi

    Esetleg egy szavazast lehetne inditani

  7. #1357
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Erdekelne, hogy ti melyik nezetet preferaljatok vezetes kozben.

    En most akarok visszaszokni a cockpit nezetre, eddig dashboardbol vezettem, de ez tul gyors nekem, lassabbnak tunik a cockpit nezet es mint oreg embernek az praktikusabb. Ti melyiket hasznaljatok? Kormany lathato? Kezek lathatok? Egyelore 1 seccel lassabb vagyok igy, de ez csak megszokas kerdese. A youtublerek mind dashboardot hasznalnak, ezert is alltam anno at.

    köszi

    Esetleg egy szavazast lehetne inditani
    Mindig is cockpit nézetben mentem, nem is tudnék rendesen másként vezetni. Egy ideje meg már csak a VR.

  8. #1358
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Panky! Elmásztak a ratingek a frissítés után! Lesz javítva? Köszi!
    A frissítéstől független szerverbajok, szopás a köbön. Majd valamikor valami lesz, FB meg hasonlókon biztos lesz infó. Addig is türelmeteket kérem.

  9. #1359
    A sebességérzetet nem is maga a nézet, hanem inkább a látószög (Field of View) befolyásolja, asszem AC-ban a dashboard nézeten van egy kis halszem effektus alapból. Érdemes egy picit játszani vele és megnézni, hogy milyen beállítás optimális realizmus/sebességérzet szempontjából.

    Én két évvel ezelőtt egy ideig kísérleteztem azzal, hogy minden szimulátorban a matematikailag korrekt látószög volt beállítva a monitor mérete, illetve a monitor és a szemem távolsága alapján. Ha valakit érdekel, itt van hozzá egy kalkulátor:
    https://dinex86.github.io/FOV-Calculator/

    Úgy meglehetősen élethű a sebességérzet és a kocsi mozgása, viszont az egy hatalmas hátrány, hogy egy mezei widescreen képernyővel hatalmas lesz a holttér, tehát jóval később látsz meg magad mellett bármit akár előre, akár hátrafelé. Emiatt akkoriban volt messze a legtöbb incidensem, ezért végül felhagytam vele és visszaálltam egy picit szélesebb látószögre. Tehát ehhez vagy érdemes összerakni egy triple screen setupot, vagy pedig szerezni egy hatalmas 4K TV-t, amit kb. 5 centiről nézel és akkor a valós látószöggel is egészen nagy területet látsz be. Persze ebből a szempontból a VR az etalon, mert ott más nem is jön szóba és még forgolódni is tudsz.

    (Amúgy meg a magánvéleményem az, hogy ha a modern szimekben lenne forced cockpit nézet, máshogy nem is engednék senkit a szerverre )

  10. #1360
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    (Amúgy meg a magánvéleményem az, hogy ha a modern szimekben lenne forced cockpit nézet, máshogy nem is engednék senkit a szerverre )
    Én is vagyok vele. Jó lenne, ha ezt multiban meg lehetne határozni szerveroldalról.

  11. #1361
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Én is vagyok vele. Jó lenne, ha ezt multiban meg lehetne határozni szerveroldalról.
    +1

  12. #1362
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése

    (Amúgy meg a magánvéleményem az, hogy ha a modern szimekben lenne forced cockpit nézet, máshogy nem is engednék senkit a szerverre )
    Mindenki így van vele, aki nem töltött 3 percnél többet azzal, hogy végiggondolja ennek nem várt velejáróit, korlátait és hátrányait.

  13. #1363
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenki így van vele, aki nem töltött 3 percnél többet azzal, hogy végiggondolja ennek nem várt velejáróit, korlátait és hátrányait.
    Hát nem tudom. Én most egy éles szerverről beszélek, ahova ugye elvileg mindenki felkészülten érkezik. Nekem mindig picit röhejesen hat, mikor valaki profi eSportolónak hívja magát az alsó hangon fél millás cuccaival, de a tetőről/motorháztetőről vezet...

  14. #1364
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Hát nem tudom. Én most egy éles szerverről beszélek, ahova ugye elvileg mindenki felkészülten érkezik. Nekem mindig picit röhejesen hat, mikor valaki profi eSportolónak hívja magát az alsó hangon fél millás cuccaival, de a tetőről/motorháztetőről vezet...
    Azert nagy kulonbseg van a hatso nezet vs cockpit illetve a cockpit vs dashboard kozott. A FOV sokkal jobb dashboard viewban, a kormanyt es kezeket nem hianyolom, ott van az enyem.
    En nem tudok pl a Lexussal menni, mert balkanyaroknal nem latom az apexet. Mivel en teljesen uj vagyok a jatekban, nem ismerem a palyakat ugy mint itt a legtobben.
    Az AC VLN bajnoksagban ahova neveztem - es nem fogok tudni indulni, mert lassu vagyok - kotelezo a cockpit view.

  15. #1365
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Azert nagy kulonbseg van a hatso nezet vs cockpit illetve a cockpit vs dashboard kozott. A FOV sokkal jobb dashboard viewban, a kormanyt es kezeket nem hianyolom, ott van az enyem.
    En nem tudok pl a Lexussal menni, mert balkanyaroknal nem latom az apexet. Mivel en teljesen uj vagyok a jatekban, nem ismerem a palyakat ugy mint itt a legtobben.
    Az AC VLN bajnoksagban ahova neveztem - es nem fogok tudni indulni, mert lassu vagyok - kotelezo a cockpit view.
    Dash és cockpit között nincs különbség, a dash egy előretolt cockpit nézet alapból kikapcsolt kormánnyal és kezekkel. A cockpit nézetet is be tudod állítani ugyanoda, és a dash-t is el tudod mókányolni cockpitnak.

    Ha nagyon szeretnéd, akkor a dash-t is ki tudod mozgatni az ablakon kívülre, szóval önmagában a szerveroldali beállítás nem elég.

  16. #1366
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenki így van vele, aki nem töltött 3 percnél többet azzal, hogy végiggondolja ennek nem várt velejáróit, korlátait és hátrányait.
    Mik a velejárói, korlátai, hátrányai felhasználói oldalról egy opcionálisan használható forced cockpit view-nak? Fejlesztői oldalról biztosan többet látsz a témából, kíváncsi vagyok mik lehetnek ezek, mert naív felhasználóként azt látom, hogy aki nem akarja nem használja a szerverén, aki meg bekapcsolja, az feltételezhetően vállalja, hogy a motorháztetőről vezető látogatóit vagy elveszíti, vagy a kényszerítés miatt megtanítja belső nézetből vezetni. De tényleg érdekel, hogy mik az ellenérvek.

    Szerk:
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Ha nagyon szeretnéd, akkor a dash-t is ki tudod mozgatni az ablakon kívülre, szóval önmagában a szerveroldali beállítás nem elég.
    Na igen, ha a belső nézetet ki tudom tolni hood-ra, akkor valóban felesleges ezzel tökölni.

  17. #1367
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Na igen, ha a belső nézetet ki tudom tolni hood-ra, akkor valóban felesleges ezzel tökölni.
    Mondjuk lehet én közelítem a problémát túlságosan a programozói oldalról, de szerintem ezt is meg lehetne előzni.

  18. #1368
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk lehet én közelítem a problémát túlságosan a programozói oldalról, de szerintem ezt is meg lehetne előzni.
    Tudom, de nem mertem mondani

  19. #1369
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk lehet én közelítem a problémát túlságosan a programozói oldalról, de szerintem ezt is meg lehetne előzni.
    Panky is ismer olyan programot ahol ezt sikeresen megoldották, csak amióta a másik oldalra került, szeret "vetíteni".
    iRacing

  20. #1370
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Panky is ismer olyan programot ahol ezt sikeresen megoldották, csak amióta a másik oldalra került, szeret "vetíteni".
    Jah. Vagy egyszerűen csak azért, mert valahol megoldották, még nem azt jelenti, hogy utána bibliaként kell kezelni. A vallási fanatizmusnál már csak a szimulátoros fanatizmus gusztustalanabb.

    Mindamellett egyáltalán nem az én hatásköröm alá tartozik, ha sokat nyavalyog a nép, biztos valahogy megoldjuk, önerőből tuti nem, mert nem értünk vele egyet, nem a technikai vagy a megvalósíthatósági oldaláról van csak szó.

  21. #1371
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, de nem mertem mondani
    Mint mondottam, nem csupán a technikai oldalról van szó, fentebb csak arra akartam rávilágítani, hogy önmagában a szerverbeállítás nem elég. Nem arról van szó, hogy ne lehetne megoldani. Jelenlegi álláspont szerint nem értünk vele egyet, hogy szükség lenne rá, tudom, hogy esőben előnyt jelenthet, tudom, hogy némelyiteknél el kezd rángani a szimnáci szemideg annak gondolatára, hogy valaki neadjisten máshogy élvez egy játékot, mint ti, de ettől még nem leszünk meggyőzve, függetlenül attól, hogy hány munkaórát jelent.

  22. #1372
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Panky is ismer olyan programot ahol ezt sikeresen megoldották, csak amióta a másik oldalra került, szeret "vetíteni".
    Amúgymeg inkább egy vezethető gumimodell, mint egy 20 ember számára érdekelt szerverbeállítás. Szerintem.

    (Bár ez is legalább ugyanannyira demagóg, mert semmi köze a kettőnek egymáshoz, de hát ha ez kell).

  23. #1373
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Jelentem Monza nem erintett a kizarasos BUG-ban. Viszont az SA-m megint esett ket pontot, lekorozott felrehuzodik, aztan amikor elmennek melette ramfordul

  24. #1374
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Uh, hánymilliószor volt már téma a mítikus "forcedcockpit"? Mégsincs neki külön topikja? ehh..

    Csak itt egy szűk szimulátoros közösségen belűl is hányféle-fajta kijelzőt használuk? 16:10,16:9 wide, cinemaizé. Triple, VR. 23coltól 59-ig. Miért kéne megkötni hogy ki hogyan állítja be, mennyit láthasson az útból? Miért baj az hogyha többet lát? Ha ez egy könnyítés, nem realisztikus, akkor a radarapptól, a virtuális tükrön át, a gumi appig mindent lehetne tiltani szerveroldalról, hisz mi az hogy a másiknak vanolyan...
    ésakkor már miért nem sisaknézet? és otthon mindenki tűzálló maszkban vágjon neki...

  25. #1375
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Jelentem Monza nem erintett a kizarasos BUG-ban. Viszont az SA-m megint esett ket pontot, lekorozott felrehuzodik, aztan amikor elmennek melette ramfordul
    Nem akarlak sokkolni, de szerintem túlságosan könnyű felvinni az SA-t. Ha rajtam múlna nem adnám ilyen könnyen. Szerintem nincs még 2 hete sem hogy Monza public szerveren két vérpistikét leamortizáltam a palánkon. Azóta nem is mentem. Silverstone-ban az utolsó pár körben néztem 99-es SA-m volt és gondolom ez a max.

Oldal: 55 / 67 ElsőElső ||| 5 45 51 52 53 54 55 56 57 58 59 65 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •