Oldal: 66 / 67 ElsőElső ||| 16 56 62 63 64 65 66 67 UtolsóUtolsó
Találatok: 1.626 - 1.650 (1665 összesen)
  1. #1626
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Mert ha kikácsulod a fentieket és minden mást is a HUD-on, akkor egy sima kompakt app-ban benne van minden infó, ami a versenyhez kell a csillivilli overlay-ek nélkül. Immersön meg hasonlók
    Áh, akkor csak nekem ilyen kusza a HUD. Kikapcsolni azt az új kis sávot nemlehet, csak ha insert-el a teljes 'relativ' blokkot kikapcsolom. Igymeg duplán van sok infó, ami közűl van amire szükségem van (zászló,bestlap,validlap-e). Options/hud-ban ezt nemlehet külön ki-be kalcsolni. Tudom ahány versenyző annyiféle igény

    Oulton-ban nagyon durván lelehet ereszteni a guminyomást. 20-30 perces futamon 2psi-t simán esik a baloldal. Ezt így beállítani egy hosszabb futamra felettébb érdekes lehet. Vagy kevésbé kell durván hajtani?

  2. #1627
    panky, lehet még egy technikai kérdésem? Win10-ben a HAGS (Hardware-accelerated GPU scheduling) bekapcsolása elméleti síkon járhat bármilyen hátránnyal a szimulátorozást is szem előtt tartva? Az világos, hogy jelenleg igazán érezhető haszna sincs, de előbb-utóbb úgyis le lesz nyomva a torkunkon gondolom, meg azért azt el tudom képzelni, hogy CPU limit esetén értelme is van.

  3. #1628
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    panky, lehet még egy technikai kérdésem? Win10-ben a HAGS (Hardware-accelerated GPU scheduling) bekapcsolása elméleti síkon járhat bármilyen hátránnyal a szimulátorozást is szem előtt tartva? Az világos, hogy jelenleg igazán érezhető haszna sincs, de előbb-utóbb úgyis le lesz nyomva a torkunkon gondolom, meg azért azt el tudom képzelni, hogy CPU limit esetén értelme is van.
    Sajnos ehhez nem tudok nagyon hozzáfűzni semmit. Sok optimizmussal nem tölt el, hogy amit eddig "Gaming" meg "Game Mode" alatt erőltettek ránk, az mind csak rontott a helyzeten.

  4. #1629
    Sziasztok!

    Valakinek van ötlete ,hogy miért laggol be sokszor és fagyhat ki a játék ha multiplayeren játszok? Amikor egyedül játszok semmi baja nincs, de ha multiplayeren játszok akkor jönnek elő ezek. A silverstonei futamon és most a hungaroringi futamon is laggoltam és kifagytam. Frissítettem a videókártya szoftverét újra telepítettem a játékot, töröltem a könyvtárat is, de semmi változás. A hiba amit kiír: Fatal error: {File Unkown} {Line:198} Unreal engine is exiting due to D3D device being lost. (error:0x887A0006-'HUNG)

  5. #1630
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Balázs írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Valakinek van ötlete ,hogy miért laggol be sokszor és fagyhat ki a játék ha multiplayeren játszok? Amikor egyedül játszok semmi baja nincs, de ha multiplayeren játszok akkor jönnek elő ezek. A silverstonei futamon és most a hungaroringi futamon is laggoltam és kifagytam. Frissítettem a videókártya szoftverét újra telepítettem a játékot, töröltem a könyvtárat is, de semmi változás. A hiba amit kiír: Fatal error: {File Unkown} {Line:198} Unreal engine is exiting due to D3D device being lost. (error:0x887A0006-'HUNG)
    Nekem is ez van sokszor es masoknak is. Szar a program.

  6. #1631
    Barabás Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 24.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    21
    Nekem egyedul akkor fagyott a jatek, mikor tulhuztam a memoriakat, attol eltekintve - lekopogom - teljesen stabilan fut. Esetleg erdemes biost, chipset es stb drivert frissiteni, ha van meg tamogatasa az alaplapnak. Ha nincs akkor sajnos az is lehet problema.
    A hibauzenet alapjan elsore tapegyseg problemara tippelnek, de ha single playerben hasonlo letszamu AI eseten nincs gond, akkor nem valoszinu.

  7. #1632
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Nálam a virtuális memória auto-ra rakása oldotta meg végűl az unrealerror-okat. De ez hogy ledobja a VGA-t, nemtalálja, nekemis táp gondnak tűnik. Esetleg a VGA valamelyik egysége (gpu,mem,vmi vezérlő) túlmelegszik, és kíméletből lekapcsolja magát. A VGA problémának a multitól, és játéktól teljesen függetlenűl máshol is reprodukálhatónak kéne lennie.

  8. #1633
    Köszi a tippeket. A tápomat meg megnézem, mert nemrég lett kicserélve.

  9. #1634
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Ha esetleg gyári OC-s a kártya, érdemes alapórajeleken megpróbálni, sok esetben lehet instabil a gyári is. Ezt a hibát dobja akkor is, ha a driverrel van gond.

  10. #1635
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    v1.7.6 changelog
    PHYSICS:
    - Shared memory: added currentTyreSet and strategyTyreSet.
    - Capped tick frequency of automatic setup system to avoid unwanted oscillation at very high tick rates.
    - Corrected occasional inconsistent camber conversion of default 2019 setup presets when loaded on 2020 track versions.
    Minor balancing tweaks for the following GT3 cars and track categories (all 2020, unless IGT or BrGT):
    - Honda NSX GT3 Evo at EU D
    - McLaren 720S GT3 at EU C and BrGT B
    - Lexus RC F GT3 at BrGT B and IGT E
    - BMW M6 GT3 at BrGT B and D
    - Bentley Continental GT3 at BrGT B
    - Audi R8 GT3 Evo at EU A and EU C
    Minor balancing tweaks for the following GT4 cars:
    - AMR Vantage GT4 at EU D
    - KTM XBOW GT4 at EU B, C, D2 and D3
    - Ginetta G55 GT4 at BrGT B
    - Alpine A110 GT4 at BrGT B
    - Chevrolet Camaro GT4.R at BrGT B and D

    GAMEPLAY:
    - Eliminated rare interference of the Logitech Trueforce implementation with AI controller.
    - Fixed checkered flag marshal at Paul Ricard waving flag prematurely at race finish.
    - Race comm - adjusted strategy alert threshold for being on the wrong tyre compound.

    UI:
    - Added more race length options and combinations to custom race weekend mode.
    - Fixed AI slider being mixed up in championship settings.
    - BOP category indicator on garage screen made visible in Single Player sessions.
    - MFD - removed driver autoselect feature in Multiplayer driver swap sessions.
    - Tweaked DirectInput repeat-when-button-held activation timing in UI navigation.
    - Tweaked HUD hiding/showing/cycling behaviour, fixed initial display of available HUD lists not populating.
    - Replay - quickly hide control panel when clicking on empty screen area, do not pop up control panel when using the standings widget.

    GRAPHICS:
    - Added British GT windshield banner options for custom cars.
    - Fixed British GT numberplate layout incompatibility with the Mclaren 570S custom liveries.
    - Minor graphical fixes on the Porsche Cup car.

  11. #1636
    Barabás Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 24.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    21
    Tegnap nekem is volt egy fagyasom, bar az ugy vegzodott, hogy felporogott a gepben az osszes venti maxra es csak a power gomb segitett... Event log hibakra guglizva azt talaltam, hogy az ujabb windows buildekben fordulhat ez elo multimonitoros setup eseten, megoldas lehet 17xx buildre valo visszateres. Estig mar nem esek neki, hogy teszteljem, azert meg imadkozom, hogy a futamot kibirjam fagyas nelkul.

  12. #1637
    VR-ban az elmúlt egy évben történt érdemi változás? Mármint itt nem stabilitási updatekre gondolok hanem pl arra ,hogyan néz ki, mert ugye iR és sima AC az nagyon jó VR-ban de anno mikor ACC-t próbáltam akkor full homály volt a kép, ha pedig a felbontást növeltem akkor meg lett 25fps-em még erőművel is.

  13. #1638
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    VR-ban az elmúlt egy évben történt érdemi változás? Mármint itt nem stabilitási updatekre gondolok hanem pl arra ,hogyan néz ki, mert ugye iR és sima AC az nagyon jó VR-ban de anno mikor ACC-t próbáltam akkor full homály volt a kép, ha pedig a felbontást növeltem akkor meg lett 25fps-em még erőművel is.
    Javult kicsit az FPS, de semmi drámai változás nem történt.

    Az AC azért megy jól, mert előző generációs motor utolérték a hardware-ek.
    Nézde meg az AC topicot, tele van olyan hozzászólásokkal az eleje, hogy "el sem indul a gépemen", stb.

    3-4 év múlva az ACC is fog vígan menni az aktuális hardware-en.
    Assasin Creed, ACC, stb, mostani config-on nem fog jól kinézni VR-ban elfogadható FPS-el. Kivéve ha eladod a házat és veszel helyette gépet.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2021. 03. 29. 16:16.

  14. #1639
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Javult kicsit az FPS, de semmi drámai változás nem történt.

    Az AC azért megy jól, mert előző generációs motor utolérték a hardware-ek.
    Nézde meg az AC topicot, tele van olyan hozzászólásokkal az eleje, hogy "el sem indul a gépemen", stb.

    3-4 év múlva az ACC is fog vígan menni az aktuális hardware-en.
    Assasin Creed, ACC, stb, mostani config-on nem fog jól kinézni VR-ban elfogadható FPS-el. Kivéve ha eladod a házat és veszel helyette gépet.

    Nem inkább az UE4 sajátossága a homályos VR kép? Igazából m1 nekem, btw gépet most fejlesztettem, elviekben ezen mennie kellene a dolgoknak rendesen.

  15. #1640
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    VR-ban az elmúlt egy évben történt érdemi változás?
    Ami nálam teljesítmény szempontjából nagyon jól működik most, hogy játékon belül lecsökkentem a Resolution Scale-t 70%-ra, az AA-t Temporal Highra teszem ÉS bekapcsolom a Temporal Upsamplinget. Azt hittem utóbbinak sokkal jelentősebb káros hatása van a teljesítményre, pedig valójában nem és lényegesen élesebb vele a kép. Ezekkel a beállításokkal a 2070 Super 120% SS-t bír SteamVR-ban, komolyabb technikával biztos lehet feljebb is menni, ami tovább javít a helyzeten.

    Ja még ami szintén egy jó újítás, hogy a tükrök frissítési frekvenciáját is tudod csökkenteni, ott is le tudsz menni akár fix 20 FPS-ig, ha tudod tolerálni.

  16. #1641
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ami nálam teljesítmény szempontjából nagyon jól működik most, hogy játékon belül lecsökkentem a Resolution Scale-t 70%-ra, az AA-t Temporal Highra teszem ÉS bekapcsolom a Temporal Upsamplinget. Azt hittem utóbbinak sokkal jelentősebb káros hatása van a teljesítményre, pedig valójában nem és lényegesen élesebb vele a kép. Ezekkel a beállításokkal a 2070 Super 120% SS-t bír SteamVR-ban, komolyabb technikával biztos lehet feljebb is menni, ami tovább javít a helyzeten.

    Ja még ami szintén egy jó újítás, hogy a tükrök frissítési frekvenciáját is tudod csökkenteni, ott is le tudsz menni akár fix 20 FPS-ig, ha tudod tolerálni.
    Aha, értem, és ezekkel a beállításokkal sima AC-hoz képest mennyivel rosszabb a képminőség? Amúgy 5800x egy X570-es lapban meg 6800XT van és egy ReverB G2-lesz hozzá, kipróbálom és kíváncsi vagyok, hogy fog futni. Köszi az infot.

  17. #1642
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Aha, értem, és ezekkel a beállításokkal sima AC-hoz képest mennyivel rosszabb a képminőség? Amúgy 5800x egy X570-es lapban meg 6800XT van és egy ReverB G2-lesz hozzá, kipróbálom és kíváncsi vagyok, hogy fog futni. Köszi az infot.
    Egy 5950X-6800XT kombóval így fut Indexen, én is itt irígykedtem a múltkor, szóval szerintem jók az esélyeid:



    Sajnos maga az AA adja ezt a homályos jelleget neki, én kipróbáltam azt is, hogy az AA-t kikapcsoltam és az SS-t húztam az egekbe, úgy tényleg élesebb az összkép, de az én szemem meg a simítatlan élektől folyik ki sokkal inkább, mint az enyhén homályos képtől, a GPU-m meg előbb fogyott ki a kraftból, mint hogy elégedett lettem volna az eredménnyel.

  18. #1643
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Egy 5950X-6800XT kombóval így fut Indexen, én is itt irígykedtem a múltkor, szóval szerintem jók az esélyeid:



    Sajnos maga az AA adja ezt a homályos jelleget neki, én kipróbáltam azt is, hogy az AA-t kikapcsoltam és az SS-t húztam az egekbe, úgy tényleg élesebb az összkép, de az én szemem meg a simítatlan élektől folyik ki sokkal inkább, mint az enyhén homályos képtől, a GPU-m meg előbb fogyott ki a kraftból, mint hogy elégedett lettem volna az eredménnyel.
    Köszi az infót, majd írok ha kipróbáltam ,hogy megy.

  19. #1644
    Interjú Marcoval a múltról és a jövőről:
    https://www.gtplanet.net/assetto-cor...co-massarutto/

  20. #1645
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043

    Jún.3-6 között (hétvégén) bárki számára ingyenesen kipróbálható az ACC.
    Lehet tesztelni hogyan fut a gépen, milyen VR-ban, milyen a multi stb.

  21. #1646
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése

    Jún.3-6 között (hétvégén) bárki számára ingyenesen kipróbálható az ACC.
    Lehet tesztelni hogyan fut a gépen, milyen VR-ban, milyen a multi stb.
    Nekem sajna továbbra is off, 5800x és 3080-al simán elhasal mindemellett full homály az egész, ezzel szemben pl az iRacing 200%-os steam VR-al fix 90 fps-el megy full grafikán tűéles kb 720p monitor szinten, ez az UE4 motor nem egy VR barát cucc.

  22. #1647

  23. #1648

  24. #1649
    Vajon ezt VR-al is támogatni fogják? Elvi akadálya nincs, pl. a No Man's Skyban működik.

    Szerk.: Bekukkantva a hivatalos fórumra, úgy tűnik, hogy igen.
    Utoljára módosította: balage06; 2021. 11. 17. 14:22.

  25. #1650
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Vajon ezt VR-al is támogatni fogják? Elvi akadálya nincs, pl. a No Man's Skyban működik.

    Szerk.: Bekukkantva a hivatalos fórumra, úgy tűnik, hogy igen.
    https://www.reddit.com/r/ACCompetizi...m_source=share

    Ezt láttad te is?

    Sent from my HD1903 using Tapatalk

Oldal: 66 / 67 ElsőElső ||| 16 56 62 63 64 65 66 67 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 3 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 3 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •