Oldal: 30 / 67 ElsőElső ||| 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 726 - 750 (1665 összesen)
  1. #726
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg Andor Knight írta Hozzászólás megtekintése
    Nevek mellett én úgy tudom,hogy a ping van ,eddig is volt az előző AC-nál is.
    Ferrarinal pedig a 2.TC-re ezt írja,de őszintén pontosan nem tudom mire utalhat .
    Added TC2 (TC initial cut) feature of F488. Physics, Controls, Setup
    "The TC2 function: As you know the main TC function is to understand if the wheels are spinning and subsequently cut the engine. Precisely it first lowers the timing on the ignition and then if that is not enough, it starts cutting ignition. For other cars, each map of TC has a specific strategy of timing and ignition cut for different amounts of wheel spin and slide. All simulated.
    The Ferrari 488 GT3 has the usual amounts but also lets the driver to decide how much the timing and or cut will be.
    So immagine this; The main TC decides it needs to cut power, but the TC2 is set in a level that cuts only a tiny bit of engine power so that you gain a bit of slide from the wheels, then going over the permitted slide, it starts cutting properly ignition to save you. But the initial reaction is more permissive (or vice versa).
    Driver and engineers feedback suggest that you go on par for both TCs. i.e. TC1 @3 and TC2@3 +/- 1 . Don't try exaggerated values like TC1=2 and TC2=10. It will be confusing and won't work as intended."

    Rövidebben:

    "Ferrari has two traction control systems. One is the standard traction control (i believe its TC1) that limits wheel slip. The second traction control (TC2) is more of a rotational slip limiter. Think of it as dynamic stability control. It is supposed to help keep yaw in check."
    Utoljára módosította: Adam Jonas; 2019. 03. 11. 20:56.

  2. #727
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ez az amit hiába mondogatnak mások, amíg nem érzi az ember, nem jelent semmit.
    Egyébként az AC, az IR, RF2 is "ugyan így működik". Az ACC annyival könnyebb hogy itt érezni leginkább hogy mit csinál az autó.

    A TC, ABS csak közelebb hozza a mezőny elejét és a végét. Ha nem lenne, akkor sokkal jobban szét szakadna a mezőny. A határokat ugyan úgy neked kell megtalálni.
    szTomival beszéltünk picit, aki szemléletesebben összegezte a dolgot, annyival hogy ha lassan mész akkor egy szuszóka téglát fogsz kapni a kocsik helyett, de ha elkezdesz a határokhoz közeledni, akkor elkezd veled kommunikálni az FFB, és segíteni fog hogy megérezd hogy mikor léped át a határokat, mi az ami már nemjó neki.

    Mondjuk Monza-n már belenyaltam a 47-es időkbe bmw-vel, meg jaguarral is. Pedig elöbbi érzésre olyan mintha fele olyan gyorsan mennél. Tunya, mackós, uncsi. Jaggal ellentétben a váltás is oly öröm, hogy nem csak ujjból "pillantok", hanem full karból húzom meg neki

  3. #728
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    szTomival beszéltünk picit, aki szemléletesebben összegezte a dolgot, annyival hogy ha lassan mész akkor egy szuszóka téglát fogsz kapni a kocsik helyett, de ha elkezdesz a határokhoz közeledni, akkor elkezd veled kommunikálni az FFB, és segíteni fog hogy megérezd hogy mikor léped át a határokat, mi az ami már nemjó neki.

    Mondjuk Monza-n már belenyaltam a 47-es időkbe bmw-vel, meg jaguarral is. Pedig elöbbi érzésre olyan mintha fele olyan gyorsan mennél. Tunya, mackós, uncsi. Jaggal ellentétben a váltás is oly öröm, hogy nem csak ujjból "pillantok", hanem full karból húzom meg neki
    Látom, a végén még rákapsz az endurance versenyzésre.
    Nincs benne semmi varázslat, csak menni kell körbe és javulnak az idők.

    5 Pfennig Kristóf BMW M6 GT3 2017 1:47.964 0.492 Practice 2019-03-11 11:40:01
    6 * [Albert Sultan] Nissan GTR Nismo GT3 2018 1:47.991 0.519 Practice 2019-03-11 11:40:01

  4. #729
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Ez most csak PR info:
    Megkezdődött a teszt a 2019-es szezonra a Paul Ricardon.

    ACC előadás, adatgyűjtés, matricák mindenhol
    https://drive.google.com/file/d/1gmo...ew?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/1icB...ew?usp=sharing
    https://drive.google.com/file/d/1ZJ2...ew?usp=sharing
    és ez már nem Photoshop

  5. #730
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    0.6.4
    - Fixed a bug in server leading to crashes and desynchronization of time, weather and sessions in Multiplayer.
    - Improved collisions in Multiplayer.
    - Fixed Multiplayer collision detection for the Safety Rating (SA).
    - Removed automatic disqualification in Multiplayer; we collected enough data to go on while allowing drivers to enjoy MP without false positives.
    - Added experimental fix to reduce the CPU occupancy in the accServer.
    - Added CPU warnings to the accServer.
    - Fixed name overlays not working for drivers that join Multiplayer.
    - Fixed label visibility in Multiplayer.
    - Fixed Driver Rating Profile displaying wrong data.
    - Disabled Driver Rating Profile "Total progression" chart.
    - Overall volume fine tuning.
    - Nissan GT-R GT3 automatic clutch fine tuning.
    - Ferrari 488 GT3 BOP correction.
    - Bentley GT3 2016 BOP correction.
    - Fixed automatic assist engine startup issue.
    - Improved AI pace all over the board
    - Added "lazy" Force Feedback initialization, hoping to solve people with no FF at start
    - Added car retirement system to avoid long overtime

  6. #731
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Van esetleg valaki, aki szintén próbálgatja a special events-t?
    A 21.-re lennék kíváncsi (Monza,hotstint long,wet,2015-ös GTR),
    nekem alap beállításokkal(base setup, TC 4-5) kifogy a nafta már a cél előtt legalább 500 méterrel, még jó hogy kinyomott kuplunggal be lehet gurulni

  7. #732
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    - Improved collisions in Multiplayer.


    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    - Ferrari 488 GT3 BOP correction.
    - Bentley GT3 2016 BOP correction.
    Bopolgatunk, bopolgatunk?

    Találtam kis kocsiösszehasonlító, sorrendező videót: https://www.youtube.com/watch?v=LBPCSziyA24

  8. #733
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Correct engine/turbo assignment of Monza BOP for Ferrari. Should give a bit more top speed
    Slight Bentley engine power delivery change for Monza

    BOP A : Monza
    BOP B: Paul Ricard, Spa, Barcelona (Spa might get an update after Paul Ricard race)
    BOP C: Nurburgring, Silverstone
    BOP D: Brands Hatch, Budapest, Misano, Zolder

  9. #734
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Correct engine/turbo assignment of Monza BOP for Ferrari. Should give a bit more top speed
    Slight Bentley engine power delivery change for Monza

    BOP A : Monza
    BOP B: Paul Ricard, Spa, Barcelona (Spa might get an update after Paul Ricard race)
    BOP C: Nurburgring, Silverstone
    BOP D: Brands Hatch, Budapest, Misano, Zolder
    Apa...
    Remegő hangon kérdezem. Pályánként fog változni a kocsik BOP-ja?
    https://youtu.be/Pq94HhrX4EA?t=1495

  10. #735
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Blacpain GT feature, 4 pálya osztály van, karakterisztika alapján, ahhoz igazodik a BOP is.
    Így változott minden évben:https://drive.google.com/file/d/1YPn...ew?usp=sharing
    Itt pedig egy laza 106 oldalas szabályzat:https://www.blancpain-gt-series.com/...lations_LR.pdf

  11. #736
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Srácok,

    A TC-t és az ABS-t mekkora értéken használjátok? Milyen értékkel érdemes gyakorolnom? Én úgy gondoltam TC 0 ABS-t meg 1-re állítottam eddig ezzel próbákoztam.

  12. #737
    Idézet Eredetileg TomAce írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok,

    A TC-t és az ABS-t mekkora értéken használjátok? Milyen értékkel érdemes gyakorolnom? Én úgy gondoltam TC 0 ABS-t meg 1-re állítottam eddig ezzel próbákoztam.
    Attól függ, a valóságban menet közben is állítgatják, már nem emlékszem melyik profi pilóta mondta, hogy ők általában friss gumikon alacsony értéken kezdenek, aztán ahogy kopnak, állítgatják feljebb mindkettőt. Az amatőr pilóták meg tipikusan eleve magasabb értékekkel mennek.

  13. #738
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Aha értem. Végülis tényleg nem hülyeség a gumikopáshoz igazítani az ABS-t a TC-hez meg nem akartam annyira hozzászoktatni magam. De lehet ,hogy akkor egy alacsony érték mind a kettőnél okés lehet.

    köszi

  14. #739
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg TomAce írta Hozzászólás megtekintése
    Aha értem. Végülis tényleg nem hülyeség a gumikopáshoz igazítani az ABS-t a TC-hez meg nem akartam annyira hozzászoktatni magam. De lehet ,hogy akkor egy alacsony érték mind a kettőnél okés lehet.

    köszi
    Hotlapozni a gyári "agresszív" setup megfelel kiindulásnak. (általában 2-es TC, 3-as ABS)
    Kezdőknek 6-os TC, 6-os ABS tökéletes kezdésnek. Köridőben alig számít valamit az elején.
    A TC-t szerintem akkor lehet érdekes kikapcsolni, ha bekapcsolt TC-vel már minden kör hibátlan.

  15. #740
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Hotlapozni a gyári "agresszív" setup megfelel kiindulásnak. (általában 2-es TC, 3-as ABS)
    Ok, köszi rendben megpróbálom így is.

  16. #741
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Én is hotlapoztam kicsit a 18-as Nissannal Monza-ban, nekem is lenne egy kérdésem akik top időt mennek vele.

    Monza továbbra is unalmas, de a Nissan kellemes csalódás, nem az az ormótlan tank amit megszoktam, helyenként már egész versenyautó szerűen viselkedik.

    Szóval arra lennék kíváncsi hogy a default agresszív settel, a delta app szerint 1:47.9xx lenne a hibátlan köröm. Ehhez képest van aki az 1:46-ba is belemegy.
    Most tényleg ennyivel jobban használja ki a tapadást, vagy máshol van elásva a kutya?

  17. #742
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Én is hotlapoztam kicsit a 18-as Nissannal Monza-ban, nekem is lenne egy kérdésem akik top időt mennek vele.

    Monza továbbra is unalmas, de a Nissan kellemes csalódás, nem az az ormótlan tank amit megszoktam, helyenként már egész versenyautó szerűen viselkedik.

    Szóval arra lennék kíváncsi hogy a default agresszív settel, a delta app szerint 1:47.9xx lenne a hibátlan köröm. Ehhez képest van aki az 1:46-ba is belemegy.
    Most tényleg ennyivel jobban használja ki a tapadást, vagy máshol van elásva a kutya?
    Hátha vmit eltudsz lesni:


    Két furcsaság is felütötte nálam a fejét. A delta számláló olyan "darabosan" működik. Kanyarból jobban kijövök, darálom le a hátrány, szépen fogy a tempóelőny, majd egy ponton mintha falnak ütközne, stagnál. 0.00 delta kürűl is átvált szürkébe, és nem mutatja egy darabig hogy mizu. Nem elég kompetitív
    A másik a kerékvetők érintése, esetleg a kanyarba beesés, elrontás. Szóval nem tudom még konkrétan megfogalmazni, de néha olyan érzésem van, hogy egy rontással, megcsúszással, kanyar eltöréssel, nemhogy veszíteni, de nyerni is lehet időt.

    Valamint mentem online hungaroring-en futamot. Irtó picinek, gokártnak hat egypár nap Monzázás után. De a pályahatárokkal valamit kéne csinálni, mert az nem a kóser (fenti sikán, utolsó kanyar falig...). Remélem erre a témára majd még ráfeküdnek jobban a készítők. Ha már kompetitív.

  18. #743
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hátha vmit eltudsz lesni:


    Két furcsaság is felütötte nálam a fejét. A delta számláló olyan "darabosan" működik. Kanyarból jobban kijövök, darálom le a hátrány, szépen fogy a tempóelőny, majd egy ponton mintha falnak ütközne, stagnál. 0.00 delta kürűl is átvált szürkébe, és nem mutatja egy darabig hogy mizu. Nem elég kompetitív
    A másik a kerékvetők érintése, esetleg a kanyarba beesés, elrontás. Szóval nem tudom még konkrétan megfogalmazni, de néha olyan érzésem van, hogy egy rontással, megcsúszással, kanyar eltöréssel, nemhogy veszíteni, de nyerni is lehet időt.

    Valamint mentem online hungaroring-en futamot. Irtó picinek, gokártnak hat egypár nap Monzázás után. De a pályahatárokkal valamit kéne csinálni, mert az nem a kóser (fenti sikán, utolsó kanyar falig...). Remélem erre a témára majd még ráfeküdnek jobban a készítők. Ha már kompetitív.
    Ez a nesze semmi fogd meg jól kategóriás videó.
    Ennél hasznosabb hotlapok is vannak fent.

  19. #744
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Ez a videózás most már idejétmúlt, Kristóf inkább tedd fel a MOTEC adataidat!
    Majd kielemezzük

  20. #745
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    A GTR-es hőskorszakból.

  21. #746
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799

  22. #747
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a videózás most már idejétmúlt, Kristóf inkább tedd fel a MOTEC adataidat!
    Majd kielemezzük
    WR-em nincs, de egy 47.9-es MOTEC-et meg tudok osztani aki szeret gépészkedni.
    Gyári default set (agressive), Hotlap-on.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  23. #748
    Tomi Toth Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 12. 05.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    53
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    WR-em nincs, de egy 47.9-es MOTEC-et meg tudok osztani aki szeret gépészkedni.
    Gyári default set (agressive), Hotlap-on.
    bocs ha hülyeséget kérdezek de mi az a MOTEC ?
    Tóth Tamás

  24. #749
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Toth Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    bocs ha hülyeséget kérdezek de mi az a MOTEC ?
    Motorsport Technology. Ez egy program, ami figyeli a szenzorokat es gyujti az adatokat. Ennek segitsegevel lehet peldaul telemetrian keresztul kielemezni az auto viselkedeset.

    Ezt a programot hasznaljak a valodi versenyautoknal, de bizonyos valtozatai kompatibilisek szimulatorokkal is.

  25. #750
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Toth Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    bocs ha hülyeséget kérdezek de mi az a MOTEC ?
    Egy cég. https://www.motec.com.au/corporate/aboutUS/
    Jó eséllyel nincs olyan verseny autó, amibe nincs valamilyen termékük.

    A telemetria, az autóban elhelyezett szenzorok adatait továbbítja és rögzíti.
    Az ACC setup screen-en beállíthatod hogy a köreidet automatikusan mentse amit aztán a Motec I2 pro-val meg tudsz nyitni.

    Kunosék féle presentálás:
    https://www.assettocorsa.net/forum/i...rkspace.55103/
    Régi GTR2-es topic
    http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?946-MoTeC-r%C5%91l-kezd%C5%91knek
    Téma az officialban:
    https://www.assettocorsa.net/forum/i...e-motec.55706/

Oldal: 30 / 67 ElsőElső ||| 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •