Oldal: 37 / 67 ElsőElső ||| 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 901 - 925 (1666 összesen)
  1. #901
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Laci álneve egyébként Micheal Hornbuckle, ha mond ez valamit.

  2. #902
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, de ez már régóta ott van, eddig nem tűnt fel?
    Gondoltam megszellőztetem kicsit a Masters Rank App industry first technológiáit.

  3. #903
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Laci álneve egyébként Micheal Hornbuckle, ha mond ez valamit.
    Nekem az égvilágon semmit.

  4. #904
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Gondoltam megszellőztetem kicsit a Masters Rank App industry first technológiáit.
    Jaaa így már értem. Nem én voltam

  5. #905
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes amit mondtok,mert a vega 56 az gtx 1070ti szint!
    Igen itt elsiklottam a "vega" mellett... Az a kártya jól passzol a CPU-hoz, ezesetben már valóban nem egyértelmű, hogy hol lesz a szűk keresztmetszet...


    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy hogy a viharban van tömegben medium grafikán magas fps egy 3gigás 1060-on? nekem volt olyan kártyám,de jóval gyengébb volt mint a vega...
    Egészen konkréltan ezekkel a beállításokkal megyek:

    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: zrubi; 2019. 05. 25. 21:18.

  6. #906
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Ajánlom figyelmetekbe az új posztot:
    https://www.assettocorsa.net/forum/i...ing-1-0.57088/

    Ezen felül az alábbi hozzászólást:
    https://www.assettocorsa.net/forum/i...3#post-1052368

    A lényeg, hogy a release után egy ideig Minolint főleg a terhelés- és szervermenedzsment fogja lekötni, de tervben van egy csomó ligás opció, amiknek egy része valószínűleg kis késéssel fog érkezni pont ezek miatt (szerver oldalon, amihez nem kell a játékot frissíteni).

    Ha minden jól megy, hamarosan egy az AC-nél lényegesen ligabarátibb hátteret sikerül kreálni, aminek mindenki örülni fog.

  7. #907
    Idézet Eredetileg pankykapus írta Hozzászólás megtekintése
    Ajánlom figyelmetekbe az új posztot:
    https://www.assettocorsa.net/forum/i...ing-1-0.57088/

    Ezen felül az alábbi hozzászólást:
    https://www.assettocorsa.net/forum/i...3#post-1052368

    A lényeg, hogy a release után egy ideig Minolint főleg a terhelés- és szervermenedzsment fogja lekötni, de tervben van egy csomó ligás opció, amiknek egy része valószínűleg kis késéssel fog érkezni pont ezek miatt (szerver oldalon, amihez nem kell a játékot frissíteni).

    Ha minden jól megy, hamarosan egy az AC-nél lényegesen ligabarátibb hátteret sikerül kreálni, aminek mindenki örülni fog.

    Ez nagyon jól hangzik, grafikai fejlesztés és teljesitmény optimalizáció lesz 1.0-ban? ( már alig várom ,hogy szerda legyen )

  8. #908
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Ha egyedül megyek akkor tudok magas fps számot elérni,viszont olyan input lagom van,mintha be lenne kapcsolva a vsync...
    Feltűnően késve fordul a virtuális kormány,pedig a sima assetto azonnal reagál!
    Érzetre is nyúlósabb az ffb.
    van ötletetek mi lehet a baj?
    Egyenlőre csak a bajom van a játékkal

  9. #909
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Ha egyedül megyek akkor tudok magas fps számot elérni,viszont olyan input lagom van,mintha be lenne kapcsolva a vsync...
    Feltűnően késve fordul a virtuális kormány,pedig a sima assetto azonnal reagál!
    Érzetre is nyúlósabb az ffb.
    van ötletetek mi lehet a baj?
    Egyenlőre csak a bajom van a játékkal
    Nekem is ez volt már a kezdetektől a bajom a játékkal, ez ilyen. Még csak videók voltak a játékról csodálkoztam én is, hogy a fenébe nem zavarja őket az az input lag. Majd megszokod.

  10. #910
    Én azt figyeltem meg, hogy 100 FPS körül és afölött már jó az input lag, de amint több autó van (vagy felhúzom a grafikát) és leesik 60-70 FPS környékére , akkor megnő. Minél kisebb az FPS, annál nagyobb az input lagom. Fura, mert az input lag alapvetően a videokártya és a képernyő közti késleltetés lenne, de úgy látszik ACC-nél a részletes képalkotás is generál csúszást.

  11. #911
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én azt figyeltem meg, hogy 100 FPS körül és afölött már jó az input lag, de amint több autó van (vagy felhúzom a grafikát) és leesik 60-70 FPS környékére , akkor megnő. Minél kisebb az FPS, annál nagyobb az input lagom. Fura, mert az input lag alapvetően a videokártya és a képernyő közti késleltetés lenne, de úgy látszik ACC-nél a részletes képalkotás is generál csúszást.
    Nálam teljesen mindegy, hogy hány fps van ha 150 ha 70 ugyanúgy jelentkezik. nem találtam olyan beállítást amivel csökkenne. AC-nél gyakorlatilag 0 a késés, itt valamiért ezt nem sikerült megoldani.

  12. #912
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Nvidia oldalról van új driver(430.86), ez elvileg Game Ready ACC.

  13. #913
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én azt figyeltem meg, hogy 100 FPS körül és afölött már jó az input lag, de amint több autó van (vagy felhúzom a grafikát) és leesik 60-70 FPS környékére , akkor megnő. Minél kisebb az FPS, annál nagyobb az input lagom. Fura, mert az input lag alapvetően a videokártya és a képernyő közti késleltetés lenne, de úgy látszik ACC-nél a részletes képalkotás is generál csúszást.
    A videókártya és a megjelenítés közötti késés a display lag.
    Az inputlag az az idő amíg elfordítod a kormányt és ez az elfordulás megjelenik a képernyőn. Tehát ebben minden benne van. A kormányban lévő elektronikától, a USB bufferen, a kép kiszámításán át minden. Ehhez adódik hozzá a display lag is.
    Szóval nincs benne semmi fura, hogy az inputlag-ot az FPS is befolyásolja. Sok pro, max konfigon is butított grafikán, 300-400 FPS-el játszik. Az inputlag nem csak hardware, hanem software kérdés is. pl ha 200Hz monitoron, fullgrafikán ~50 FPS, freesync-el játszik valaki, akkor az halottnak a csók.
    Én mikor téma volt az inputlag, rászántam egy 20 percet, hogy össze hasonlítsam az AC, ACC inputlagot. Kb 10 pecig ráncigáltam a kormányt ACC-ban. Ha nagyon meresztgettem a szemem, mintha tényleg kicsit többet késne. De ha valakinél látványos különbség van az AC és ACC között akkor szerintem érdemes kísérletezni, nem hiszem hogy ez a normál működése.

  14. #914
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Még inputlag kapcsán.
    A saját kormány és a képernyőn megjelenő kormány közötti késés az inputlag. Ha valaki ezt tapasztalja, akkor inputlag problémája van.
    Ellenben az ACC-ben van egy "nyúlós" érzés. Minden később történik mint az AC-ban. Az autó mindig késve reagál a kormánymozdulatokra, az irányítás pontatlanabb és bizonytalanabb. Az autóknak vándorlása van. Ezek kivétel nélkül az új gumi modellnek köszönhetők és ez a normál működés. Akinek inputlag problémája is van, az mindezt hatványozottan kapja meg.

    Összességében az ACC megfontoltabb kormánykezelést vár, mint az AC.

  15. #915
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Az a baj ezzel hogy én részben emiatt menekültem konzolról pc-re.
    Ott ugye alap volt a vsync,és konkrétan megbolondultam tőle!
    Hónapokig párás volt a szemem a gyönyörtől amikor ez megszűnt pc-n!
    AC,iracing stb tökéletes már 70fps-nél is!
    Szóval nagyon remélem hogy ezt orvosolják valahogy,mert ez így nekem kuka....
    Az bizakodásra ad okot ,hogy anno ps4-re vsync off módban jött ki az assetto(egyedüliként konzolon) mert tudták hogy csak így lehet elég közvetlen az irányítás a fix 60hz-s televíziókon,de persze akkora rinyahullám indult el miatta,hogy bezzeg a Gran turismo milyen simán fut,ez egy optimalizálatlan szar,hogy aztán megkaptuk a vsyc-et nesze paraszt módjára
    Azt már nem ismerte fel a "konzolparaszt" hogy itt a vége a komoly szimulácionak!
    A lényeg hogy tudja a Kudos mennyire fontos ez

  16. #916
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Az a baj ezzel hogy én részben emiatt menekültem konzolról pc-re.
    Ott ugye alap volt a vsync,és konkrétan megbolondultam tőle!
    Hónapokig párás volt a szemem a gyönyörtől amikor ez megszűnt pc-n!
    AC,iracing stb tökéletes már 70fps-nél is!
    Szóval nagyon remélem hogy ezt orvosolják valahogy,mert ez így nekem kuka....
    Az bizakodásra ad okot ,hogy anno ps4-re vsync off módban jött ki az assetto(egyedüliként konzolon) mert tudták hogy csak így lehet elég közvetlen az irányítás a fix 60hz-s televíziókon,de persze akkora rinyahullám indult el miatta,hogy bezzeg a Gran turismo milyen simán fut,ez egy optimalizálatlan szar,hogy aztán megkaptuk a vsyc-et nesze paraszt módjára
    Azt már nem ismerte fel a "konzolparaszt" hogy itt a vége a komoly szimulácionak!
    A lényeg hogy tudja a Kudos mennyire fontos ez
    Nekem minden AMD, win7 ezer éves driverekkel és inputlag problémának nyomát sem látom. Vagy driver, vagy beállítás függő problémára tenném a voksom.
    Ha elkezdem rángatni a kormányt és csak erre koncentrálok, csak akkor tudok alig látható különbséget felfedezni az AC javára. Vezetés közben abszolút nem érzem hogy rosszabb lenne mint az AC, épp ellenkezőleg, az ACC a jobb.
    Nekem jelenleg a stuttering-gel van problémám, szerencsére nem túl gyakori, de az borzalmas, főleg ha kanyarba kap el.

  17. #917
    Ahogy nézem Laci te vagy kisebbségben.
    AC nálam tökéletes input lag szempontjából.
    ACC elfogadható, közelít az AC szintjéhez, ha egyedül vagyok a pályán és 90-100 FPS körüli beállításokkal megyek.
    Amint futamra kerül a sor, vagy online practice van, ahol ugye több autó is van, az FPS visszaesik, és érezhetően nő az input lag.
    Mivel hozzászoktam az AC kiváló 0 közeli késéséhez, elég zavaró tud lenni, és ez nem gumimodell vagy hasonló, a kormányrángatáson látszik, hogy ez bizony tiszta input lag.

  18. #918
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Inputlag-ra, nvidia-soknak ilyen tippet találtam:
    nvidia GPU goto the nvidia control panel and set max pre-rendered frames to 1, and ingame fullscreen rendering to enable.

    Lehet az új nvidia driver is érinti, optimalizálja ezt dolgot, ha már van benne ACC profile. Meg mostmár az 1.0-t csakmegvárnám.

  19. #919
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Mivel a kormányon elfogytak a gombok, a megjelenés tiszteletére gyorsan összedobtam egy button boxot.
    Csatolt képek Csatolt képek

  20. #920
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel a kormányon elfogytak a gombok, a megjelenés tiszteletére gyorsan összedobtam egy button boxot.
    na még egy Hammertimeot rá
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  21. #921
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Minden világos...

  22. #922
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ahogy nézem Laci te vagy kisebbségben.
    AC nálam tökéletes input lag szempontjából.
    ACC elfogadható, közelít az AC szintjéhez, ha egyedül vagyok a pályán és 90-100 FPS körüli beállításokkal megyek.
    Amint futamra kerül a sor, vagy online practice van, ahol ugye több autó is van, az FPS visszaesik, és érezhetően nő az input lag.
    Mivel hozzászoktam az AC kiváló 0 közeli késéséhez, elég zavaró tud lenni, és ez nem gumimodell vagy hasonló, a kormányrángatáson látszik, hogy ez bizony tiszta input lag.
    Kíváncsiság képen csinálok egy felmérőt, hátha kijön belőle valami.
    Ha jól emlékszem pl sokan voltak T300 tulajok az inputlag-osok között.
    Ilyesmire gondoltam:
    CPU: Intel, AMD
    GPU: Nvidia, AMD
    Win: 7, 8, 10
    Kormány: T300, Logitech, egyéb

    Ha még van ötlet, akkor beleteszem.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 05. 28. 18:22.

  23. #923
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Mivel a kormányon elfogytak a gombok, a megjelenés tiszteletére gyorsan összedobtam egy button boxot.
    Laminált padló, mint karosszéria elem? Vagány.

  24. #924
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Érdekességnek van egy új blog is. A címéről nekem a három testőr Afrikában jutott eszembe.
    https://www.assettocorsa.net/forum/i...ian-bar.57168/

  25. #925
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Nincs olyan, hogy input lag...

Oldal: 37 / 67 ElsőElső ||| 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •