Oldal: 65 / 67 ElsőElső ||| 15 55 61 62 63 64 65 66 67 UtolsóUtolsó
Találatok: 1.601 - 1.625 (1666 összesen)
  1. #1601
    Barabás Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 07. 24.
    Város
    Szolnok
    Üzenetek
    21
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A screen mirrort kikapcsoltad különben? Általában esküdöznek róla, hogy elhanyagolható a hatása a teljesítményre, de a VR config fájlban a spectatorScreenMode-ot 0-ra téve csak a headsetre teszi ki a képet.
    Nincs kikapcsolva, de probaltam korabban, en sem tapasztaltam semmi kulonbseget. Bal szemet tukrozi, nem rendereli ujra a kepet, a frissitesi freki okozta problemat nem befolyasolja.
    Ez egy windows hiba legjobb sejtesem szerint, ugyanaz lehet az alapja, mint az, hogy ha kulonbozo frissitesi frekin vannak a monitorjaim (pl egyik 165hz masik 144hz), akkor nem mukodik rajtuk a freesync.

  2. #1602
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    2020 "bakiparádé":

  3. #1603
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Egy kérdés vetődött fel bennem.
    Aris videóból ugye kiderűlt, hogy a gumitörmelékes (marble) pályarészeken áthaladva a gumi felveszi magára a darabkákat, így a felületük egyenletlenebb lesz, ami vizes pályán előnyt jelenthet. Értelmezésem szerint ilyen esetben szárazon akkor rosszabbul tapad (nem eléggé slick). A futam elején már ott vannak a törmelékek, session között nem takarítja, tünteti el senki, és semmi. Felvezető körön, duplaoszlopba igazítás miatt így kénytelen valaki ezeken átmenni, felszedni, így már az indulásnál hátrányba kerülhetnek a versenyen.

  4. #1604
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kérdés vetődött fel bennem.
    Aris videóból ugye kiderűlt, hogy a gumitörmelékes (marble) pályarészeken áthaladva a gumi felveszi magára a darabkákat, így a felületük egyenletlenebb lesz, ami vizes pályán előnyt jelenthet. Értelmezésem szerint ilyen esetben szárazon akkor rosszabbul tapad (nem eléggé slick). A futam elején már ott vannak a törmelékek, session között nem takarítja, tünteti el senki, és semmi. Felvezető körön, duplaoszlopba igazítás miatt így kénytelen valaki ezeken átmenni, felszedni, így már az indulásnál hátrányba kerülhetnek a versenyen.
    Technikailag igazad van, aki sok törmeléken áthajt, annak romlik a tapadása.

    Gyakorlatilag teljesen lényegtelen.
    Az első körben nagy szerencsével is maximum a top3-nak van esélye versenytempóban menni. A mezőny többi része forgalomban, gyakran több soros oszlopban halad. Nem tud 100%-on menni. Mire sikerül 1 sorba rendeződni és felvenni a versenytempót, addigra rég lekopik.
    Mi általában nem optimális pályán indulunk, tehát a gumitörmelék is kevesebb,

  5. #1605
    Ömm, ez tervezett változás, hogy közel minimum beállításokkal a szélvédőn se folyik a víz és az eső sem látszik? Kicsit csalónak éreztem magam, hogy ablaktörlő se kellett. Ez eddig nem így volt, más nem találkozott ezzel ma VR-ban?

  6. #1606
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ömm, ez tervezett változás, hogy közel minimum beállításokkal a szélvédőn se folyik a víz és az eső sem látszik? Kicsit csalónak éreztem magam, hogy ablaktörlő se kellett. Ez eddig nem így volt, más nem találkozott ezzel ma VR-ban?
    Nálam mondjuk high -on van a legtöbb dolog, de nem tapasztaltam ilyet.
    Kicsit erősebbnek éreztem az esőt annál, hogy ne kéne törlő ahogy fél secre kerültem tőled már csak tippeltem hol kéne fékezni

  7. #1607
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Régen volt ilyen, ha ki volt kapcsolva az effects vagy a post-process (vagy valami más?) akkor nem volt VR-ban víz a szélvédőn, de most már csak low-ra tudom venni.
    Most tesztelek egy G2-t, nincs valakinek egy 3090-es kölcsön?

  8. #1608
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ömm, ez tervezett változás, hogy közel minimum beállításokkal a szélvédőn se folyik a víz és az eső sem látszik? Kicsit csalónak éreztem magam, hogy ablaktörlő se kellett. Ez eddig nem így volt, más nem találkozott ezzel ma VR-ban?
    Nekem is low beállítással megy a VR, de nálam volt eső. Lehet, hogy nem olyan intenzív, mint amit lehet látni magasabb beállításokon, de ezt nem tudom, mert nem akartam diavetítést nézni.
    Ne érezd magad csalónak, van aki motorháztető nézetből vezet és így egy szem esőt sem lát. Valószínű így könnyebb egy másik autó után menni is, én speciel alig láttam valamit.

  9. #1609
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Nem lehet szerver oldalról a cockpit nézetet szabályozni? Mintha régen lehetett volna (Gtr2, Race 07).

  10. #1610
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Nem lehet szerver oldalról a cockpit nézetet szabályozni? Mintha régen lehetett volna (Gtr2, Race 07).
    Ezt a diskurzust egyszer már elindítottam, fejlesztői álláspont is volt (nem tudom azóta változott-e)

  11. #1611
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Régen volt ilyen, ha ki volt kapcsolva az effects vagy a post-process (vagy valami más?) akkor nem volt VR-ban víz a szélvédőn, de most már csak low-ra tudom venni.
    Közben leesett, hogy a múltkori kísérletezgetés után nem a gyári engine.ini maradt használatban, még az is lehet, hogy amiatt volt, legközelebb tesztelem.

    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Most tesztelek egy G2-t, nincs valakinek egy 3090-es kölcsön?
    Most ezért nem bontanám meg az SLI-t.

  12. #1612
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ömm, ez tervezett változás, hogy közel minimum beállításokkal a szélvédőn se folyik a víz és az eső sem látszik? Kicsit csalónak éreztem magam, hogy ablaktörlő se kellett. Ez eddig nem így volt, más nem találkozott ezzel ma VR-ban?
    Emiatt ne legyen lelki ismeret fulrdalásod.
    Aki motorháztető nézeben megy, annak nem esik az eső, az A oszlop nem takarja ki a kanyarbejáratot, magasabbról többet lát és még hosszan sorolhatnám. Wingman nézetből meg csak reménykedhetsz hogy nem megy senki.

  13. #1613
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Emiatt ne legyen lelki ismeret fulrdalásod.
    Aki motorháztető nézeben megy, annak nem esik az eső, az A oszlop nem takarja ki a kanyarbejáratot, magasabbról többet lát és még hosszan sorolhatnám. Wingman nézetből meg csak reménykedhetsz hogy nem megy senki.
    Eccer majd lehetne fixed tvcam race

  14. #1614
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Vírustámadás óta az Assetto, és a Competizione játékosbázisa is elég szépen megnőtt a másik két szimulátorhoz képest. ACC kb megháromszorozta magát.

    https://steamcharts.com/cmp/805550,3...500,244210#All


    Egyébként most megy nektek az ACC lobby, szerverkereső?

  15. #1615
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Mindenkinek, akinek performace probblemai vannak a jatekkal. (pl nekem )



    Sokaig csodalkoztam, hogy miert nemtudja kihajtani a 3800x-em a jatekot, 23 AI ellen, holott a CPU csak 20-30%on ketyeg.
    Hogy a Lag/stutter problemat megoldja-e, az kerdes meg. Ezek szerint a jatek nem is csak az orajelre/ipc-re ehes, de a latencyre is, ha nem az a legfontosabb.

    Kellemes penz koltest

    szerk: meg egy

    Utoljára módosította: tusi74; 2021. 01. 17. 10:30.

  16. #1616
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenkinek, akinek performace probblemai vannak a jatekkal. (pl nekem )
    Engen sosem érdekelt az FPS motorok fejlődése. Amikor kunosék bejelentették hogy Unreal engine-el mennek tovább, azt tudtuk hogy a fizika jó, én arra számítottam hogy:
    - Csillogó grafika, ami legfeljebb szárazjeges hűtéssel tud 40FPS-felé menni.
    - Jól skálázható grafikus motor, ami akár egy alap konfigon is 100+ FPS-t produkál.
    - Kitesztelt környezet -> kevés fagyás.
    - Jó hardware és vezérlő támogatás.

    Ehhez képest pont ezek a dolgok nem működnek.
    - A grafika nem skálázható. A full és minimum beállítás között van 50% FPS különbség. Ami borzalmasan gyenge teljesítmény.
    - Egyik hardware-en naponta 4x fagy a másikon egyszer sem.
    - Egyedül a csillogó grafika jött be.
    Engem nem vettek meg az Unreal srácok. 100+ FPS-t ki tudok csikarni belőle, de ez messze van a jótól. Stuttering így is szokott lenni, azzal nem tudok mit kezdeni. Több időt beleölni a kapcsolók állítgatásába meg felesleges. Ha lesz hardware csere és lessz 200+ fps-em, hátha javul a stuttering. Az AC is 200+ FPS-nél hozta az igazi élményt.

    Én megnéztem több friss grafikus motorral készült játékot. Az ACC semmi kiemelkedőt nem nyújt, se pozitív, se negatív irányba. Nekem úgy tűnik az Unreal ezt tudja hozni.

    Aki játékosként VR-be belevág az jelenleg két úton indulhat el.
    - Vesz egy felső kategóriás gépet és olyan játékokkal játszik, amik 3-4 évvel régebbi haredware-re optimalizált motorral készült. Ott nem kell nagyobb kompromisszumokat kötni.
    - Most vesz olyan gépet, ami 2-3 év múlva lesz felső kategóriás.
    Amíg a játékosok 99%-a TV-n és fullhd monitoron játszik, addig ez nem is fog változni.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2021. 01. 17. 15:22.

  17. #1617
    Hülye kérdés, de azt nem tudja valaki, hogy a HUD bal felső sarok laptime widget elemei esetleg testreszabhatók valahol fájlban, vagy az on/off switch van csak?

  18. #1618
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Changelog 1.7.0

    GENERAL:
    - British GT tracks, Donington Park, Oulton Park and Snetterton, available as DLC.
    - British GT championship season added, available as part of the DLC.
    - British GT 2019 season GT3 liveries available as bonus content for all players.
    - British GT 2019 season GT4 liveries available as bonus content for owners of the GT4 European Series DLC.
    - British GT 2019 in-game single-player season with base-content tracks available for all players.
    - British GT 2020 liveries that were previously released as bonus content are regrouped into the British GT season and remain available for all players.

    GAMEPLAY:
    - Added new game modes specific to the British GT season (playable as single race or via championship mode).
    - AI - added multiclass support for single player races with AI (exclusive to the British GT season).
    - AI - grouped qualifying in multiclass race weekends (when the session is set to 10 minutes or more).
    - AI - tweaked scaling of "accelerated" session results when skipping sessions.
    - AI - tweaked pace on wet track, reduced cornering ability in the wet.
    - AI - regular blue flag behaviour disabled when GT3 cars are lapping GT4s.
    - AI - increased driver error possibility in wet weather.
    - Tweaked AI genome on Kyalami.
    - Pit box assignment now starts from the pit exit at Spa to reduce outlap time.
    - Formation lap - added threshold zone in the double file formation phase in the widget formation type to avoid undeserved penalties for cars in the inside lane on tracks with tight final corners.
    - Fix for saving game while standing in the pitbox.
    - Fixed potentially corrupted driving camera view after pressing look-behind and camera cycle inputs simultaneously or during session transitions.
    - Fixed an occasional game crash caused by sparks emitters.

    UI:
    - Added British GT season selection item.
    - Server List - re-organization and extra optional filtering for the lobby page.
    Dual mode: using filters will query the entire server list, while not using filters will only list the 100 weighted servers as before.
    Note that using the filters might result in a slower server list query due to higher data load.
    - Server List - trigger request of only immediately accessible servers when appropriate.
    - Server List - pulse the refresh list button whenever the list should be refreshed
    When toggling from filtered/sorted full-server list mode to default 100 weighted server list.
    - Server List - refresh button focus steal fix with mouseover.
    - MFD - added new widget item in the MFD for last lap, lap count, time remaining.
    MFD now shows all vital racing information, allowing for a more compact racing HUD per user preference.
    - Garage screen - added track name and season on the garage screen under server name inside the server.
    - Added mirror FOV adjustment via cameraSettings.json (mirrorFOV item).
    - Added virtual mirror size and vertical positioning offset adjustment via hud.json (virtualMirrorSize and virtualMirrorVerticalOffset).
    - Localization updates in various langauges.
    - Added missing texts to the "How to improve" section of the ratings profile.
    - Controller - fixed mislabeled TC Cut 4 entry on the controller input assignment page.
    - Championship page - AI skill and aggression exposed per championship round.
    - Removed standings from replay HUD definition - instead, standings added as page widget that is now navigable with controller/keyboard and visible in VR.
    - Minor restyling of the pedals widget - original functionality of input/full input indicators restored.
    - Fixed Next/Skip Session entry in Pause menu depending on whether session is active or inactive.
    - Styling changes to brand/team selection tiles.
    - Team selection in MP now indicates series participation.

    PHYSICS:
    - Added backend support for British GT BOP.
    NOTE: the British GT season has its own specific BOP for shared tracks (Silverstone, Brands Hatch and Spa) when in single player (only when played through the British GT season in the UI).
    In Multiplayer, the shared tracks (Silverstone, Brands Hatch and Spa) always use the GT World Challenge and GT4 European Series BOP.
    - Fixed unintended asymmetrical setup presets on various cars.
    - BOP-regulated fuel tank limitation implemented in 2020-season Paul Ricard and Spa, values set for all cars.
    - Improved vehicle ground collision simulation.
    - Improved rev limiter behaviour of the AMR V8 Vantage GT3, AMR V12 Vantage GT3 and Lexus RC F GT3.
    - Improved heat generation versus tyre volume, wear, pressure influence for all GT3 and GT4 wet tyres.
    Potentially improves the handling of lighter, mid-engined cars in the rain.
    Improves the durability of wet tyres in light-moderate wet conditions.
    - Fixed front-rear inconsistency in cold wet tyre temperatures on the Audi R8 GT4 and Maserati GT4.
    - Reduced settling time when adjusting the suspension of the Honda NSX GT3 Evo and Lamborghini Huracán GT3.
    - Improved the influence of ambient conditions on water dissipation in the dynamic track model.
    - Fixed an issue with cloud level incorrectly influencing water dissipation during night hours.
    - Minor adjustments to the dynamic weather scaling (both single and multiplayer).
    Wider cloud variation, lower potential rain deviation from base and lowered maximum weather drift range throughout the weekend.
    General notes and guidelines still apply. In MP, variability combined with sessions set on the 3rd day of the weekend still has a chance of notable deviation from base settings.
    - Shared memory - added global flags, yellow flags per sector, MFD tyre pressures, fuel to add, tyre set and compound names to shared memory writer.

    GRAPHICS:
    - Added real-time contact shadows in Visual Options.
    Less taxing alternative to using the highest settings for regular dynamic shadows, also helps with shadow pop and undercar shadows when objects leave the shadow cascade.
    - Improved baked skid mark visuals.
    - Improved dynamic skid mark visuals using a different shader technique.
    - Improved asphalt shaders across all tracks.
    - Global exposure tweaks for overcast conditions.
    - Global exposure tweaks for certain tracks.
    - Fixed missing sun occluders at various tracks.
    - Fixed or reduced mesh clipping with numberplate on the doors on the Bentley and Mclaren 720 LODs.
    - Updated dash display of the Ferrari 488 GT3 Evo 2020.

    AUDIO:
    - Audio: potential fix for duplicated ambient sounds on certain tracks.
    - Improved distance filter for exterior engine sounds.
    - Improved internal audio blend with F7 camera.
    - Enabled airport ambient sounds at Donington Park and Circuit Paul Ricard.
    - Jet plane sound at Donington Park.

  19. #1619

  20. #1620
    Ezt az új contact shadows opciót akkor hogyan is célszerű használni?

  21. #1621
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    https://www.fanatical.com/en/dlc/ass...ritish-gt-pack
    Itt 13 helyett 11 euró az új DLC. Legit.

    Fizetés elött még -0.5eur ha valaki beírja az alábbi kupont amit a vásárlás után kaptam:
    UDww74YYWJv2RZ
    Ha felhasználta valaki írja be hogy kössz.

  22. #1622
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    https://www.fanatical.com/en/dlc/ass...ritish-gt-pack
    Itt 13 helyett 11 euró az új DLC. Legit.

    Fizetés elött még -0.5eur ha valaki beírja az alábbi kupont amit a vásárlás után kaptam:
    UDww74YYWJv2RZ
    Ha felhasználta valaki írja be hogy kössz.
    Kössz!
    Utoljára módosította: gabor426; 2021. 02. 12. 10:24.

  23. #1623
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt az új contact shadows opciót akkor hogyan is célszerű használni?
    1: ha eddig mondjuk HIGH/HIGH shadow és shadow distance volt beállítva, akkor segít betömni néhány lyukat, ami nagyobb távolságnál jelentkezhet pár fps árán -> majdnem mintha EPIC/EPIC lenne.

    2: ha eddig HIGH/HIGH-t használtál, de a CPU nem örült neki, akkor lehet próbálkozni MID/MID vagy MID/HIGH shadow és shadow distance beállítással, és nem fognak az árnyékok eltűnni az autókról és alóluk.

    3: ha LOW shadow volt eddig, akkor szintén viszonylag olcsón kapsz a hagyományosnál kicsit savanyúbban kinéző, viszont ugyanúgy dinamikus árnyékokat, mint amit korábban csak magasabb beállítással lehetett elérni.
    Utoljára módosította: pankykapus; 2021. 02. 12. 11:05.

  24. #1624
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050

    Brit pack 1.7

    • MFD-n a pedál app-oknál végre sikerűlt a min/max pontokat valahogy kiemelni, megkölönböztetni. Ez a lényeg hogy kiderűljön nyenyereg-e egy pedál, és nem egy darab pixel-t kell nézni. Iracing-be erre egy évtizeddel elöbb sikerűlt megoldani.
    • MFD-n balalul, sikerűlt valakinek rájönni hogy az utolsó körödet, hányadik körben vagy, éshogy mennyi idő van még hátra, azt miért jó kétszer, kéthelyre is kirakni? Ezek a visszapillantóban, és balfelül ugyanúgy ott vannak. F2-vel a nézeteket váltogatva sem találtam benne rációt.
    • Szerverkereső egyre jobb, egyre okosabb
    • Snetterton-ból én a gyorsabb, 200-as (?) pályát hiányolom. Ezekszerint nem abban mennek a brit GT-ben. Az a belső rész nekem nagyon gokart, attól eltekintve már megszerettem, nagyon faja, a bedöntött, kanyarodás közben irányváltós kanyarjaival. Az ellökhető gumibálákért is taps, jó.
    • Oulton (GT3-al) nagyon adja. Végre egy mindenkinek szar pálya, nincsenek tökéletes beállítások, tökéletes autó. Ahol a pilóta teljesítménye felértékelődik. A kerékvetők-vágások érdekesen működnek, felemásak az érzéseim (mint egypár másik pályánál). A kelletténél többet számít ki mennyire megy jól a füvön.
    • Donington-on mentem talán eddig a legkevesebbet , nemrossz, de nem kapott még el annyira. Sok kanyarral van gondom. Lecsúszok róluk.
    • Simgrid-en most mentem az első futamomat. Sima Donington valami. Második helyért küzdöttem valakivel, sztem kidolgoztam, vártam a lehetőségre, de a vége valahogy mégis az lett hogy egy egyenesbe full a melletünk lévőre tekert kormánnyal mentünk be a féktávra. Nemtom. Azthittem ilyen acsarkodás nemdívik.

  25. #1625
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése

    • MFD-n balalul, sikerűlt valakinek rájönni hogy az utolsó körödet, hányadik körben vagy, éshogy mennyi idő van még hátra, azt miért jó kétszer, kéthelyre is kirakni? Ezek a visszapillantóban, és balfelül ugyanúgy ott vannak. F2-vel a nézeteket váltogatva sem találtam benne rációt.
    Mert ha kikácsulod a fentieket és minden mást is a HUD-on, akkor egy sima kompakt app-ban benne van minden infó, ami a versenyhez kell a csillivilli overlay-ek nélkül. Immersön meg hasonlók

Oldal: 65 / 67 ElsőElső ||| 15 55 61 62 63 64 65 66 67 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •