Találatok: 1 - 9 (9 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT4 - Büntetések - Laguna Seca

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Laguna Seca 2018.01.28

    A/1. futam:

    1:52 - Zelfel Tamás - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    Kuczi Balázs - nevezett de nem indult:1 figyelmeztetés

    A/2. futam
    1:51 - Horváth Márk - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    2:00 - Szatmári Tamás - lökés: 4 figyelmeztetés
    2:17 - Balogh András - lökés: 3 figyelmeztetés


    B/1. futam
    37:00 - Pokornyi Balázs - lökés, nem figyel oldalra:
    2 figyelmeztetés

    Összevont büntetések:


    Boxutca Áthajtás:Horváth Márk, Szatmári Tamás, Balogh András
    2 db Figyelmeztetés: Pokornyi Balázs
    1 db Figyelmeztetés: Szatmári Tamás, Kuczi Balázs

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2018. 02. 06. 22:01.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Laguna Seca 2018.01.28

    A/2. futam
    2:17 - Balogh András - lökés: 3 figyelmeztetés
    Helló, itt én óvtam Cziffra Gábort, szóval ö fordult rám.Mint a futambeszámolóban írtam a 4 kanyar felé közrefogtak mindkét oldalról.Én helyet hagytam belülről de valószínű Cziffra Gábor ezt nem látta és ő kívülről bevágott elém.Ebből lett aztán, hogy visszaestem az utolsó helyre.Ezt nézzétek meg szerintem felcseréltétek a neveket.Itt az én szemszögemből az törtnét, hogy nem hagytak nekem elég helyet.Az igaz, hogy én találtam el őt de miért?Én versenybalesetnek mondanám de mivel sokat buktam ezért óvtam.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 07. 09:45.

  3. #3
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Helló, itt én óvtam Cziffra Gábort, szóval ö fordult rám.Mint a futambeszámolóban írtam a 4 kanyar felé közrefogtak mindkét oldalról.Én helyet hagytam belülről de valószínű Cziffra Gábor ezt nem látta és ő kívülről bevágott elém.Ebből lett aztán, hogy visszaestem az utolsó helyre.Ezt nézzétek meg szerintem felcseréltétek a neveket.Itt az én szemszögemből az törtnét, hogy nem hagytak nekem elég helyet.Az igaz, hogy én találtam el őt de miért?Én versenybalesetnek mondanám de mivel sokat buktam ezért óvtam.
    Szia!
    A nevek nem lettek felcserélve, sajnos itt tényleg téged talált vétkesnek a VB. Az eset összetett, de Cziffra Gábor nem rád fordult, hanem te fékeztél túl későn. Ráfordulásról akkor beszélünk, amikor a két autó egymás mellett halad (tengelyek vonala átfedésben van). Itt Gábor már megelőzött téged, tehát előrébb volt a hátsó tengelye, mint a te autód első tengelye.

    Az ilyen esetekben már a hátulról érkező felelőssége a kontakt elkerülése, hasonlóképpen mint a kresz-ben. Kérlek nézd meg az esetet az előtted haladó szemszögéből is. Sajnos AC nem szereti a kis kontaktokat sem, ezért ajánlatos az ilyen esetekben nem kimaxolni a féktávot.

  4. #4
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!
    A nevek nem lettek felcserélve, sajnos itt tényleg téged talált vétkesnek a VB. Az eset összetett, de Cziffra Gábor nem rád fordult, hanem te fékeztél túl későn. Ráfordulásról akkor beszélünk, amikor a két autó egymás mellett halad (tengelyek vonala átfedésben van). Itt Gábor már megelőzött téged, tehát előrébb volt a hátsó tengelye, mint a te autód első tengelye.

    Az ilyen esetekben már a hátulról érkező felelőssége a kontakt elkerülése, hasonlóképpen mint a kresz-ben. Kérlek nézd meg az esetet az előtted haladó szemszögéből is. Sajnos AC nem szereti a kis kontaktokat sem, ezért ajánlatos az ilyen esetekben nem kimaxolni a féktávot.
    Nem értek egyett.Nem elözött meg.Akkor került elém amikor én már fékeztem és ő azzal a mozdulattal elém is kanyarodott én meg bele.A pedálokat bekapcsoltátok Ac-ban?

    Ha mégis engem láttok hibásnak, miért 3 pontos az eset, miért nem figyelmeztetés vagy egy vagy két pont.
    Mitöl ér ez boxutca áthajtást.

    Köszi a választ!
    Utoljára módosította: Balogh András; 2018. 02. 07. 18:14.

  5. #5
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    2:00 - Szatmári Tamás - lökés: 4 figyelmeztetés
    Sziasztok!

    Csak érdeklődök, hogy a bónusz figyelmeztetést pusztán az ütközés súlyossága miatt, vagy valami egyéb tényező miatt kaptam? Előbbit is elfogadom, rendesen ledózeroltam a sporttársat (sajnos simán kihagyott a figyelem...).

  6. #6
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Nem értek egyett.Nem elözött meg.Akkor került elém amikor én már fékeztem és ő azzal a mozdulattal elém is kanyarodott én meg bele.A pedálokat bekapcsoltátok Ac-ban?

    Ha mégis engem láttok hibásnak, miért 3 pontos az eset, miért nem figyelmeztetés vagy egy vagy két pont.
    Mitöl ér ez boxutca áthajtást.

    Köszi a választ!
    A VB egyértelmű döntést hozott ez az eset kapcsán, hogy miért azt Robi leírta. Azért 3 pontos az eset mert hátulról történő lökésért, kiforgatásért ennyi jár. Ráadásul több pozícióvesztéssel járt a sértett. Természetesen nem kell egyet érteni a döntéssel, elég ha tudomásul veszed.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  7. #7
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Szatmári Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Csak érdeklődök, hogy a bónusz figyelmeztetést pusztán az ütközés súlyossága miatt, vagy valami egyéb tényező miatt kaptam? Előbbit is elfogadom, rendesen ledózeroltam a sporttársat (sajnos simán kihagyott a figyelem...).
    Így van ahogy leírtad, sajnos vannak ilyen pillanatok amikor kihagy az ember. Simán benézted azt a kanyart és nagy erejű kilökés volt ami sérüléssel, pozícióvesztésssel, több autó ütközésével járt..... sajnos.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  8. #8
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    A VB egyértelmű döntést hozott ez az eset kapcsán, hogy miért azt Robi leírta. Azért 3 pontos az eset mert hátulról történő lökésért, kiforgatásért ennyi jár. Ráadásul több pozícióvesztéssel járt a sértett. Természetesen nem kell egyet érteni a döntéssel, elég ha tudomásul veszed.

    Tudomásul veszem letöltöm a Bua-t, még úgy sem volt ilyenen.
    Csalódtam bennetek, ezt is le kell írnom.Szerintem meg sem néztétek másodszora a pedálokat, mert akkor korrigáltatok volna.
    Azért óvtam az esetet, mert Gábor új tag és tudnia kellene mit lehet mit nem, de akkor én leírom.
    Mindig kínosan figyelek, hogy hagyjak a másiknak helyet ha a közelemben van vki, ezért gyakran úgy tünhet, hogy kiskaput hagyok, de eddig nem is volt tán csak egy balesetem.Szóval amit nem csinálunk, Nem fészkelődünk féktávon, nem vágunk be a másik elé féktávon Verstappen módra, Amit viszont csinálunk, felmérjük a helyzetet föleg ha 3 wide-ba akarunk menni a kanyarba.Én ebben az esetben nem berántottam volna az autót a másik elé aki mellett még van egy autó, hanem szélesen kezdve alákanyarodtam volna, az lett volna biztonságos, mert nem hiszem hogy tudatos volt, inkább szerencsés volt, hogy nem lett 3-as baleset.

  9. #9
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Balogh András írta Hozzászólás megtekintése
    Tudomásul veszem letöltöm a Bua-t, még úgy sem volt ilyenen.
    Csalódtam bennetek, ezt is le kell írnom.Szerintem meg sem néztétek másodszora a pedálokat, mert akkor korrigáltatok volna.
    Azért óvtam az esetet, mert Gábor új tag és tudnia kellene mit lehet mit nem, de akkor én leírom.
    Mindig kínosan figyelek, hogy hagyjak a másiknak helyet ha a közelemben van vki, ezért gyakran úgy tünhet, hogy kiskaput hagyok, de eddig nem is volt tán csak egy balesetem.Szóval amit nem csinálunk, Nem fészkelődünk féktávon, nem vágunk be a másik elé féktávon Verstappen módra, Amit viszont csinálunk, felmérjük a helyzetet föleg ha 3 wide-ba akarunk menni a kanyarba.Én ebben az esetben nem berántottam volna az autót a másik elé aki mellett még van egy autó, hanem szélesen kezdve alákanyarodtam volna, az lett volna biztonságos, mert nem hiszem hogy tudatos volt, inkább szerencsés volt, hogy nem lett 3-as baleset.
    Sajnálom, hogy csalódnod kellett! Pedál appot mindig használunk, sőt km órát is meg vagy tíz szemszögből nézünk egy esetet meg általában. Az ívválasztás joga Gáboré volt, mert nem voltak fedésben a tengelyek. Tehát te hátrébb voltál. Tény és való hogyha Gábor 100%-ig elakarta volna kerülni a balesetet akkor nagyobb ívben fordulhatott volna, de ha te egy pillanattal előbb fékezel és ezt kellett volna tenned akkor elkerülhető lett volna a baleset. Tudom hogy ezt nagyon nehéz belülről megítélni ezért kell óvatosabbnak lenni, főleg az első körben. Hidd el mi is hibázunk a pályán! Én is hibáztam a GT3-as futamon egy hasonló esetben. Megyek is szerintem BUÁ-ra!
    Remélem azért harag nincs és fogunk még jókat csatázni!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •