Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (75 összesen)

Téma: AC TestRace: F1'67 - Goodwood - Feb.1

  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    AC TestRace: F1'67 - Goodwood - Feb.1

    Kedves Versenyzők!

    Historic szellem jegyében tervezünk egy nívós, kihívásokkal telitűzdelt, rögös, ám mégis könnyed, korhű bajnokságot szervezni. Régi szivar alakú formula1-es kocsikkal, a Ferrari 312/67-el, és a Lotus 49-el elevenítenénk fel az 1967-es évadot. Bajnokság indítása elött tökös, tisztes mezőnyt szeretnénk összegyűjteni. A két autó közti egyensúly, és a kivánt tapadáshatár megtalálásában is segítségeteket kérjük. 3 tesztfutam második állomásaként egy minőségi addonpályát választottunk, Goodwood-ot. Viszonylag egyszerű, de gyors, lankásabb, gyepszőnyeggel határolt régi angol pálya.
    Ez a futam nyílt és ingyenes, most lehet kipróbálni a szörnyeket. Most lehet elborzadni, vagy kedvet kapni a gépészkedésükhöz. Aki szeret kormányozni (oda-vissza, nem, de), szereti a pedálokat használni (blip, blop, powerdrift, félgáz, heel&toe), és utálja a műanyagot, annak itt a helye!



    Pálya: Goodwood circuit - rank v0.8 (addon letöltés: RD, GD)
    Autók: Lotus 49 (alap), Ferrari 312/67 (Ferrari DLC) (setup-ok)
    Időpont: 2018.Feb.1
    (csütörtök)

    Szabadedzés: 19:45-20:00 (15 perc)
    Időmérő: 20:00 - 20:30 (20 perc)
    Futam: 20:30 (60 perc)

    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 95%-ról indul, alig gumizódik
    Gumi melegítők: nem
    Fizikai sérülések: 80%
    TC használat: 0
    ABS használat: 0
    Gumi kopás mértéke: 100%
    Üzemanyag használat: 100%

    A futamon történő induláshoz az alábbiak szükségesek:

    • Az Assetto Corsa és a szerveren használt autókat tartalmazó DLC-k (link az autók felsorolásnál) eredeti és legfrissebb kiadása, mely beszerezhető és frissíthető a Steam-ről.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs"
    • Masters Rank App használata a legjobb köridők regisztrációjához
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu 1967 szerveren. A prekval szerver használata nyílt.
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban a futam előtt legkésőbb 1 órával
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon!


    Amennyiben a szerver maximális létszámánál kevesebb nevező lesz, bárki szabadon csatlakozhat a versenyhez, amennyiben biztonságosan tud közlekedni a pályán, de csak az elérhető szabad autók közül választhat. a szabad autók típusa és száma a nevezések lezárása után itt a fórumban lesz kihirdetve.

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu R@1967
    Preki Szerver: GTR-Masters.hu 1967
    Jelszó: masters

    Eddigi köridők: Prekvalifikáció
    GTR-Masters Team Speak

    A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook -on!
    Utoljára módosította: Kettel; 2018. 01. 26. 22:11.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    No, Lacinak köszönhetően a főldalon jobb oldalt lett is kis szerverdobozunk. Élőben mutatja megy-e a szerver, ki van fent rajta.

  3. #3
    Zima Péter Versenyző ZPeti logója
    Csatlakozott
    2010. 01. 02.
    Város
    Budapest
    Életkor
    58
    Üzenetek
    285
    Urak, szeretnék segítséget kérni, már kikészített a honlap kereső motorja, csak 30mp-enként lehet új keresést indítani és csak a topikot adja meg ha van találat, de 30db 40 oldal/topikhoz nincs türelmem

    Add-on pályát hogy és hová kell bemásolnom, Rift CV1-hez miket és melyik ini file-ban kell módosítanom? Replayt hogy és mennyire érdemes állítani, valamit át kell nevezni? Legalábbis ilyesmi rémlik régről.


    Köszi
    iRacing

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Urak, szeretnék segítséget kérni, már kikészített a honlap kereső motorja, csak 30mp-enként lehet új keresést indítani és csak a topikot adja meg ha van találat, de 30db 40 oldal/topikhoz nincs türelmem

    Add-on pályát hogy és hová kell bemásolnom, Rift CV1-hez miket és melyik ini file-ban kell módosítanom? Replayt hogy és mennyire érdemes állítani, valamit át kell nevezni? Legalábbis ilyesmi rémlik régről.


    Köszi
    Pálya: Zip letölt 72MB (https://drive.google.com/file/d/1YRu...ew?usp=sharing)
    A zip-ben található 'goodwood_circuit' könytárat a "...programs/steam/steamapps/common/assettocorsa/content/tracks"-ba csomagold ki a többi pálya mellé szépen.
    AC-t újraindítod, és felfog engedni a szerverre (jó esetben)

    Replay: Options/General résznél tudod beállítani hogy automatikas mentse, milyen minőségben a futamokat. Sztem a low minőség is elgendő.
    Visszajátszáshoz meg menj a Replay menübe, az autosave-ek még azon belül lesznek eldugva. "ki kell őket menteni", hogy le tud játszani őket. Nemtudom lehet X idő után törlődnek-e esetleg?

  5. #5
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    én ajánlanám neked (meg amúgy mindenkinek ) a Content Managert

    ez egy alternatív launcher az Assetto-hoz és rengeteg mindent tud , illetve olyan dolgokat is lehet a menüben benne állítani , amiket amúgy ini fájlokban kéne notepaddal

    pl: oculushoz fel tudod venni a pixel per display értéket a video beállításoknál(supersampling) postprocesst érdemes kikapcsolni szerintem illetve a reflections is lowra és minél nagyobb ppd
    több profilt lehet állítani vezérlőkhöz video beállításokhoz stb...
    tükör Fov-ját állítani stb

    másodpercek alatt bent vagy a kedvenc szervereiden , nem kell keresgélni , nem kell belépni az Assettoba ( egyből tölti be a pályát stb

    SRS integráció is van így tudsz nevezni a futamokra (regisztrálni kell Iracinghez hasonló rendszer rank , óránként induló események , esténként több split)


    futamoknál meg érdemes szerintem a Sidekick-et használni ( nem takar ki sokat , de kb minden lényegi adatot meg lehet jeleníteni rajta)

    nekem csak ez van kint meg a gyári real positions app (relatív távolságokat mutatja ) mondjuk ezt isem látom amúgy , csak ha érdekel a dolog akkor kiraktam a bal felső sarokba


    UI: replay : be lehet állítani a menüben h az autosave hány q-t hány racet tároljon stb
    ezeket kijelölve megörizheted futam után (nem kell már túrkálni , átnevezni )
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2018. 01. 26. 21:23.

  6. #6
    Zima Péter Versenyző ZPeti logója
    Csatlakozott
    2010. 01. 02.
    Város
    Budapest
    Életkor
    58
    Üzenetek
    285
    Köszi
    iRacing

  7. #7
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    konvertált pályáknál is meg tudod nézni h mekkora az aszfalt és a többi felület tapadása ha 100 %ot állítanak
    pl a Imolában az aszfalt valahol 98%os valahol 100%os
    Goodwoodban az aszfalt 96 %-os

    konvertált pályáknál valóban ritka h a készítő 100 % -t állítson...
    Úgy.
    Imolában jobban tapadt a pálya aszfaltja, hiába voltak ugyanolyanok a körülmények (95%-os állapot). Érezhetően egy kicsit csúszósabb a pálya itt goodwood-ban. Azt mondom nézzük meg milyen így, ha túl sok akkor máskor nem megyünk ennyire le. Mellékesen én jobban élvezem ezt. És a való életben is helyszínenként, időközönként is eltérőek a pályaviszonyok. Felfoghatjuk úgy is hogy tegnap esett Goodwood-ban...

    Lehet hogy a jövőben a surfaces.ini-ben a aszfalt, főút tapadását (FRICTION) is figyelembe kéne venni a pályaállapot meghatározásánál. De egy pálya nyomvonala is többféle szekcióból, felületből adódhat össze (pl Nords Karussel kanyar betonlapjai mondjuk jobban csúszkálnak).

    Imola: 99% aszfalt (TARMAC-IMA & TARMAC-IMB) * 95% állapot = 93,1%
    Goodwood: 96% aszfalt * 95% állapot = 91,2%

  8. #8
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Felfoghatjuk úgy is hogy tegnap esett Goodwood-ban...
    ahogy néztem van "wet" verzió a Goodwood mappában ahol 83 % az aszfalt tapadása , úgyhogy te még csak egy kis szemerkélést állítottál ahhoz képest

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ahogy néztem van "wet" verzió a Goodwood mappában ahol 83 % az aszfalt tapadása , úgyhogy te még csak egy kis szemerkélést állítottál ahhoz képest
    Igen, figyeltem nagyon, nehogy a vizes pályát rakjam be a szerverre

  10. #10
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ahogy néztem van "wet" verzió a Goodwood mappában ahol 83 % az aszfalt tapadása , úgyhogy te még csak egy kis szemerkélést állítottál ahhoz képest
    Nyilván az én bénaságom, de nekem már ez is durván csúszós.

  11. #11
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Nyilván az én bénaságom, de nekem már ez is durván csúszós.
    Hát itt nem kapsz segítséget, mindent neked kell megoldani a kormánnyal, és pedállal. Neked kell a kocsi, és a saját határaidat megtalálni.
    Próbálj meg az elején nyugodtabban, és lassabban közlekedni.
    Tippek:
    • Féket csak alig nyomkodd (nyilván megnő a féktáv)
    • Fékezéskor, visszaváltáskor a gázon is álljál, játszadozzál
    • Kigyorsításkor -pláne kanyarban-, alig, félgázzal gyere ki. Csak egyenesbe fogod tudni tökig lenyomni. Esetleg kapcsolj hamarabb magasabb fokozatba ha megindulna a hátulja, ha túl nyomatékos lenne.
    • Ferrari elvileg kezesebb.
    • Esetleg próbál meg azt a trükköt hogy feltankolod csurig a kocsit. Nagyobb tapadás, nagyobb stabilitás.

  12. #12
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339
    Azt nehez eldonteni, kitapasztalni, hogy mikor legyel agressziv es mikor finom. Kigyorsitasnal peldaul lassan kell lenyomni a pedalt, hogy raterheljen a hatso rugokra.

    Ha hirtelen padlozol, a relativ lassu es puha futomu miatt kiporognek a hajtott kerekek. Fekezesnel ugyanez igaz a fekpedalra.

  13. #13
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Nyilván az én bénaságom, de nekem már ez is durván csúszós.
    most kipróbáltam én is lotussal és szerintem is nagyon csúszik

    az Imolás tapadás szerintem jobb volt , nekem így most nem is nagyon volt élvezetes...kicsit beszédültem annyit pörögtem forogtam
    bár lehet csak ma pont nem állt rá a lábam , de a kör meg egész jó lett

  14. #14
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg valakinek nincs véletlenül egy teljes onboard köre az elejéből oktatási célokra? Én megköszönném!
    Tessék, 1.14.x-es köröm. Nemhiszem hogy etalon lenne, énis találtam benne hibákat, és valamiért ha kiraktam a pedál app-ot csak fekete képernyőt vett fel. Evvan.

  15. #15
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Életkor
    48
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tessék, 1.14.x-es köröm. Nemhiszem hogy etalon lenne, énis találtam benne hibákat, és valamiért ha kiraktam a pedál app-ot csak fekete képernyőt vett fel. Evvan.
    Nálad is szépen látszik, hogy egyenesben is, kormánymozdulat nélkül méteres kilengése van a kocsinak
    Ez mi? és mitől van? (imola-n nem tapasztaltam ilyesmit)
    olyan mint az aquaplaning.

    Persze, ahogy látom lehet kezelni

  16. #16
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Nálad is szépen látszik, hogy egyenesben is, kormánymozdulat nélkül méteres kilengése van a kocsinak
    Ez mi? és mitől van? (imola-n nem tapasztaltam ilyesmit)
    olyan mint az aquaplaning.

    Persze, ahogy látom lehet kezelni
    az szerintem azért van , mert finoman szólva sem sima az aszfalt ...egyik bucka jön a másik után 200 feletti tempónál...


    a ferrarinak viszont fekszik a pálya nagyon ...annak lehet taposni elég rendesen...

  17. #17
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    találtam egy GPL modot...de...
    nomindegy, hozzáértők mondják meg inkább
    letöltés a leírásban...
    https://youtu.be/B4-oKs7LejM?t=10
    Utoljára módosította: Sziszka; 2018. 01. 28. 12:21.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  18. #18
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tessék, 1.14.x-es köröm. Nemhiszem hogy etalon lenne, énis találtam benne hibákat, és valamiért ha kiraktam a pedál app-ot csak fekete képernyőt vett fel. Evvan.
    Köszi szépen, hát nekem ez a csúsztatás már a GPL időkben sem ment, de azt hittem másfél évtized alatt fejlődtem valamennyit. De azért gyakorolok tovább.

  19. #19
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Nálad is szépen látszik, hogy egyenesben is, kormánymozdulat nélkül méteres kilengése van a kocsinak
    Ez mi? és mitől van? (imola-n nem tapasztaltam ilyesmit)
    olyan mint az aquaplaning.
    Persze, ahogy látom lehet kezelni
    A kamerának van egy kis G-effekt-je.
    Szerintem itt seholsem nyíl egyenes, se nem lapos a pálya.
    Hátsó kerékhajtás, jó sok hp, gyorsabb mint az eleje. Ha egy - pl balos- kanyarból kifelejövet több gázt adsz a kelletténél, akkor a hátulja jobbra akar kitörni, megelőzni. Ezt kompenzálva jobbra ellenkormányzol. Ha túl sokáig, vagy túl sokat tartod ellen, akkor balra fog kitörni a hátulja. Ezt kompenzálva balra ellenkormányzol. Ördögi kör
    Ha egy hupszlira, dombtetőre érsz, amire mondjuk nem nyíl egyenesen mész rá, hanem tegyük fel egy kicsit balról, bal ívben, akkor a kocsi hátulján csökkenni fog a tapadás, és megint megakar majd előzni, esetünkben jobb oldalról. Ezt kompenzálva jobbra kell ellenkormányozni. Stb stb..
    Szóval a kormánnyal sokat kell dolgozni, hogy megtaláld az egyensúlyt. Ugyanígy a gázpedálnál, és a fékpedálnál egyaránt van egy határ, ha azt tulléped akkor blokkol, kitör, megszívtad. Neked kell megtalálnod, bevállalnod a határok feszegetését.

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    találtam egy GPL modot...de...
    nomindegy, hozzáértők mondják meg inkább
    letöltés a leírásban...
    https://youtu.be/B4-oKs7LejM?t=10
    Ühüm, már láttuk.
    Elsőre elegek a régi modpályák, meg a két hivatalos kocsi. Kiderüljön van-e igény erre az irányra, vagy sem.
    Ha leszünk sokan, akkor fúrhatunk mélyebbre is.

  20. #20
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Hogy legyen egy ferraris kör is (1:14:4xx) :

    pedál app is van , de mivel replayből van a videó így a kuplungot nem mutatja , meg gáznál féknél se valami pontos mert az apróbb pedálnyomásokat nem is jelzi (van egy kis holtjátéka )

  21. #21
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    pedál app is van , de mivel replayből van a videó így a kuplungot nem mutatja , meg gáznál féknél se valami pontos mert az apróbb pedálnyomásokat nem is jelzi (van egy kis holtjátéka )
    Már többeknél is előjött, de miért ilyen halk neked is az upload?

    Ja és valakinél van sound mod valamelyik autóra? Ahogy elnézem Fonseckernek nincs rá.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  22. #22
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Életkor
    39
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Már többeknél is előjött, de miért ilyen halk neked is az upload?

    Ja és valakinél van sound mod valamelyik autóra? Ahogy elnézem Fonseckernek nincs rá.
    Msi Ab vél rögzítettem, mert nem megy a Shadowplay és szerintem ott kellett volna beallitanom a hangerőt

  23. #23
    Zima Péter Versenyző ZPeti logója
    Csatlakozott
    2010. 01. 02.
    Város
    Budapest
    Életkor
    58
    Üzenetek
    285
    Még egy Lotus kör, próbáltam Togát megszorongatni, nem sikerült, kíváncsi lennék neki mi lenne itt a vége.

    https://youtu.be/tM9Hir_XIGI?t=5m30s
    iRacing

  24. #24
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Még egy Lotus kör, próbáltam Togát megszorongatni, nem sikerült, kíváncsi lennék neki mi lenne itt a vége.

    https://youtu.be/tM9Hir_XIGI?t=5m30s
    Videó címét sztem elírtad.
    Jó látni hogy ilyen idegesen vezet más is

  25. #25
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Életkor
    47
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Videó címét sztem elírtad.
    Jó látni hogy ilyen idegesen vezet más is
    Na ez az, amit nem tudok megcsinálni és igazából nem is értem. Ha Én így vezetek, bármilyen autóval, akkor csak benne hagyok. Sokat. Mondjuk nem kell mindent tudni, meg érteni.


Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •