Találatok: 1 - 6 (6 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT3 - Büntetések - Nordschleife

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Nordschleife 2018.01.07.

    R1:
    Replay

    5:06 - Kuczi Balázs - lökés: 1 figyelmeztetés
    14:18 - Mihálszki Csaba - lökés: 2 figyelmeztetés(méltányolva, magát óvta)
    15:00 - Szabó Zoltán Jr. - Antal Gábor - versenybaleset
    15:24 - Szabó Zoltán Jr. - Fehér Norbert - versenybaleset
    17:27 - Szabó Zoltán Jr. - kiforgatás: 3 figyelmeztetés



    R2:Replay


    2:30 - Oláh Gergely - lökés: 1 figyelmeztetés(méltányolva, magát óvta)
    3:12 - Lóczi János - lökés: 3 figyelmeztetés




    Összevont büntetések:

    2 db Boxutca Áthajtás:Scheiblinger Péter
    Boxutca Áthajtás: Nagy Norbert, Morvai Norbert, Kuczi Balázs, Szabó Zoltán Jr., Lóczi János
    2 db Figyelmeztetés: Tóth Ádám, Csorosz László, Baán Szabolcs, Fehér Norbert, Tömöl Tamás, Nagy László Big, Mammel Erik, Mihálszki Csaba
    1 db Figyelmeztetés: Kovács Géza, Zelfel Tamás, Pinczés Ádám, Vízner Gábor, Nagy Norbert, Nagy Levente, Morvai Norbert, Piski Tamás, Szabó Szilárd, Szűcs Tamás, Szabó Zoltán Jr., Madarász Krisztián, Horváth Márk, Oláh Gergely


    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    15:00 - Szabó Zoltán Jr. - Antal Gábor - versenybaleset

    Ide szeretnék kérni egy magyarázatot. Hagytam belül helyet legalább két autónyit a belső íven. Még is összeértünk ami miatt Én a fűre kerültem, az hogy sikerült összekanalazni és csak halványsárga sérült szereztem, elvileg nem kéne hogy számítson. Én úgy érzem hogy hagytam helyet hogy megelőzzön, ha nem tudott szűkebben fordulni el kell venni kicsit a gázt, én is szoktam. Hogyan minősül ez versenybalesetnek amikor hagytam bőven helyet még is a fűre karültem és hátrányt szenvedtem?

    Csatolt képek Csatolt képek

  3. #3
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése

    14:18 - Mihálszki Csaba - lökés: 2 figyelmeztetés(méltányolva, magát óvta)
    Hmm, hát szerintem ezért az esetért egy áthajtásos büntetés lenne a minimum, ezért nem szeretem ezt a magát óvta történetet...

  4. #4
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg mihi12 írta Hozzászólás megtekintése
    Hmm, hát szerintem ezért az esetért egy áthajtásos büntetés lenne a minimum, ezért nem szeretem ezt a magát óvta történetet...
    Az önkritika mindig jó és becsülendő. Alapvetően a büntetésed 3 figyelmeztetés volt, ez ugyebár méltányolva lett. A bajnoki cím végeredménye most már csak Rajtatok múlik (illetve a többi Srácon körülöttetek is )
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  5. #5
    Idézet Eredetileg gabor426 írta Hozzászólás megtekintése
    15:00 - Szabó Zoltán Jr. - Antal Gábor - versenybaleset

    Ide szeretnék kérni egy magyarázatot. Hagytam belül helyet legalább két autónyit a belső íven. Még is összeértünk ami miatt Én a fűre kerültem, az hogy sikerült összekanalazni és csak halványsárga sérült szereztem, elvileg nem kéne hogy számítson. Én úgy érzem hogy hagytam helyet hogy megelőzzön, ha nem tudott szűkebben fordulni el kell venni kicsit a gázt, én is szoktam. Hogyan minősül ez versenybalesetnek amikor hagytam bőven helyet még is a fűre karültem és hátrányt szenvedtem?

    Tisztelt Gábor!
    A VB a kérdéses szituációban egyik félt sem találta vétkesnek. Egyik autó sem mozgott a másik irányába, és kormánymozdulatok sem voltak egymás felé. Mindketten szépen hagytatok elég helyet egymásnak ahogyan kell, azonban egy ekkora tempójú kanyarban óhatatlanul összeérnek az autók. Azonban a kontakban Szabó Zoltánt sem volt bűnös, hiszen haladt a saját ívén, neked pedig volt kint helyed, de összeértetek. Sajnos AC nem barátja a kilincs-a-kilincsen autózásnak, így az ilyen eseteknél mindenkinek mérlegelnie kell, megéri-e a kockázatot a külső íven bent tartani az autót a másik mellett egy tempós kanyarban/törésben. Azonban a kontakttól és a kis fűnyírástól eltekintve nem történt nagy változás, ott maradtál mögöttük közvetlenül.

  6. #6
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    Először is köszönöm a választ.

    Ha egy ilyen pályán két ember kell egy előzéshez, akkor úgy gondolom Én a magam részéről maximálisan korrekt voltam és joggal várhatom el, hogy akkor ne szenvedjek hátrányt egy ilyen szituációban. Hátrányt szenvedtem mert kaptam 50 métert az eset után és mint ahogy írtam kisebb sérülést is szenvedett az autó, de szerintem az hogy utána mi történt nem kéne befolyásolnia egy ilyen szituációnak az elbírálását. Ha ott rommá töröm a kocsit és ki kell állnom akkor büntetést kap? Ez azért nem korrekt mert az ütközés után Ő már nincs ráhatással arra, hogy én meg tudom-e fogni a kocsit vagy nem. Nyílván értem, hogy pl egy elfékezésnél vannak fokozatok amiket külön kell büntetni, attól függően mekkora a mértéke a hibának.
    Ebben a kanyarban 280 felett elmentem a pálya széléig amíg biztonságosnak éreztem, erre még is összeérünk amikor a belső oldalon ott van 2 autónyi hely. Jogom volt ott lenni, menjen Ő beljebb rengeteg helye volt, Én centizzem ki a fű szélét? Hozzáteszem fele ilyen széles úton is fordultam már el nem egyszer egy másik versenyzővel mellettem összeérés nélkül.
    Azért kérdeztem csak rá az esetre, mert próbáltam vigyázni a kocsira és más miatt törtem meg, de legfőképp mivel egy elnézést sem kaptam az eset után. Ha jól emlékszem a T1-ben pedig már Fehér Norberttel akatt össze, majd később még egyszer kiforgatta. Tehát amit Én láttam két előzés három baleset.

    Nem akarom rabolni a VB idejét ilyen utólagos magyarázkodással, ezért természetesen elfogadom a döntést, harag, feszültség nincs, választ nem várok.
    Köszi: Gábor

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •