Szavazás eredménye: Milyen autókkal versenyeznél a következő bajnokságban? (max 2 választható)

  • WTCC 2016/2017

    10 29,41%
  • DTM 20XX

    16 47,06%
  • BMW M235i Racing

    8 23,53%
  • Porsche 911 GT3 Cup

    14 41,18%
Szavazók
34 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (47 összesen)
  1. #1

    Lightbulb Masters Touring Car Ötletelő

    Kedves Versenyzők!

    Mivel az őszi RaceRoom WTCC bajnokság hamarosan véget ér, ezért úgy gondoltuk, itt az ideje a jövőbe tekinteni és a hamarosan kezdődő tavaszi bajnokságunkra koncentrálni! Több éve nyüstöljük már a WTCC autókat, nagy kérdés, hogy folytassuk-e még vagy váltsunk valami másra. Hosszas tanakodás és a hazai ligáknál indított bajnokságokat figyelembe véve négy lehetséges kategóriára gondoltunk.



    Rövidesen megjelenik az erre vonatkozó szavazás, addig kérünk Titeket próbáljátok ki mindegyik autót: indítottunk szervert és prequalt, hogy alaposan letesztelhessétek őket. (ha nincs meg valamelyik autó azt a RaceRoom teszt pályáján kipróbálhatjátok őket vásárlás nélkül is)

    Autók: WTCC 2017 - BMW M235i Racing Cup - Porsche 911 GT3 Cup - DTM 2016
    RaceRoom: GTR-Masters.hu - TESZT 2018
    Köridők: LINK

    Hogy teljes legyen a teszt január 22 és 24-én tesztfutamokat is szervezünk, valamint minden ötletet és felvetést szívesen veszünk, legyen szó szervezésről, lebonyolításról vagy bármilyen a bajnoksággal kapcsolatos dologról!

  2. #2
    Biztosan nem mondok új dolgot, de érdemes volna úgy nézni, mi nincs máshol? Például DTM futott vagy fut a Perfect Sim-nél. Tudtommal jól csinálták, kár lenne velük versenyezni. A WTCC valóban egyre inkább esik vissza, majd egy esetlegesen elkészülő WTCR osztállyal lenne jó újra nekiveselkedni (lehetőleg nem konkurálva más ligákkal, összevonva a lehetséges versenyzőket). A BMW egy gyengébb, mondhatni kezdő kategória, de épp ezért jó arra, hogy valaki csak beüljön és menjen. A 911-es remek gép, csak ugye GT3 szerű (ha nem is az igazi), de nem hiszem, hogy ez házon belül konkurenciát jelentene. Én a BMW vs. 911 párostól várom a döntőt

  3. #3
    Schubert Dávid Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 02. 15.
    Város
    Tolna
    Üzenetek
    68
    Nálam ezek közül a sorrend : 1. DTM , 2.WTCC , 3. Porsche 4.BMW.

    Nekem az a véleményem, hogy a DTM a legjobban eltalált pack az egész játékba, ráadásul maga a versenyzés is nagyon élvezetes vele. Maga az autók menet tulajdonságai és persze a DRS nagyon élvezhetővé teszi az egészet. Viszont egy valami tény.. setup igényes és gyakorlást igényel az autók stabil kezelése.

    +1 Perfect Simnél a szezon végén többen is jelezték, hogy nem bánnák ha maradna a DTM.

  4. #4
    Ősz Balázs Versenyző yeti95 logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 08.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    210
    Nekem egyenlőre egy ötletem lenn a kupás modok esetén lehetne 3 verseny is és akkor még tovább lehetne variálni a rajtsorrendeket.
    Nagyon reménykedek benne, hogy jönni fog a WTCR mod, jó lenne ha hamarosan kapnánk rá választ

    Én mondjuk inkább a kupás autókkal mennék (főleg Porke) és végső esetben a WTCC vagy esetleg DTM. De ezt még van időnk eldönteni
    Utoljára módosította: yeti95; 2018. 01. 10. 18:04.

  5. #5
    • WTCC olyan amilyen (én még mindig szeretem)
    • BMW M235i könnyen vezethető és nagyon élvezetes vele menni ( kikapcsolt TC-al főleg ) Pár kör alatt megszerettem :heyjoe67_
    • Porsche 911 GT3 Cup elég barátságos, viszonylag könnyen vezethető az ABS hiánya gyakorlást igényel.
    • DTM sok gyakorlást és setupolást igényel ( A PerfectSimnél GTR2 bajnokság indul, szóval szabad a pálya)

  6. #6
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Nincsenek szerverek.
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  7. #7
    Köszönjük a türelmet, a szerverek újra futnak!
    Utoljára módosította: Mediakönig; 2018. 01. 10. 20:05.

  8. #8
    Fári Ádám Dániel Versenyző adfar94 logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 22.
    Város
    Hódmezővásárhely
    Üzenetek
    181
    Szeretnék visszatérni, de sajnos még nem tudom, hogy mikor és mennyi időm lesz, de azért leírom a véleményem.

    Tetszik a felvetés, a választható autók listájából egyedül a DTM '92-t és/vagy a Touring Classic-ot hiányolom. Szerintem azokkal a régebbi kocsikkal is nagyon jókat lehet versenyezni és még az irányításukkal sincs olyan nagy probléma.

    TC1 nagyon nem jött be, akkor már inkább a '13-as széria.
    Az DTM '16 szerintem jó, bár én anno a 13-mal versenyeztem többet, de ha jól tudom, akkor azonos a fizika az évjáratok között (javítsatok ki, ha tévedek). Ha erre esne a választás, akkor akár lehetnének hosszabb versenyek is, ahol kell legalább 1 kiállás. Akár úgy is, hogy van egy sprint futam (pl. 20 perc) és egy "fő"futam (pl. 40 perc), ahol kötelező a pit (nem tudom, hogy erre van-e lehetőség a szerveren).
    A BMW és a Porsche nincs meg, még próbálni se próbáltam őket. De mivel márkakupa lenne, így érdekes lehet a dolog.

  9. #9
    Már én is így vagyok ezzel, hogy minek torzítsam az eredményt, ha egy-két versenyre tudok csak jönni.

    De ha végre ráérnék, nekem a DTM, vagy a Porsche Cup jönne be leginkább, szerintem az a BMW legfeljebb kötelező TC off és gondosan összeválogatott rövid, szűk, kanyargós pályákból álló naptár mellett lenne mérsékelten szórakoztató, én akkor már inkább maradnék a TC1-nél, ha az első kettő nem játszik.

  10. #10
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    709
    Mindenképpen a RaceRoom-mal akartok indítani? Vagy esetleg elgondolkoztatok más platformon is?

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  11. #11
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Biztosan nem mondok új dolgot, de érdemes volna úgy nézni, mi nincs máshol? Például DTM futott vagy fut a Perfect Sim-nél. Tudtommal jól csinálták, kár lenne velük versenyezni. A WTCC valóban egyre inkább esik vissza, majd egy esetlegesen elkészülő WTCR osztállyal lenne jó újra nekiveselkedni (lehetőleg nem konkurálva más ligákkal, összevonva a lehetséges versenyzőket). A BMW egy gyengébb, mondhatni kezdő kategória, de épp ezért jó arra, hogy valaki csak beüljön és menjen. A 911-es remek gép, csak ugye GT3 szerű (ha nem is az igazi), de nem hiszem, hogy ez házon belül konkurenciát jelentene. Én a BMW vs. 911 párostól várom a döntőt
    Hát pont hogy figyeljük. DTM már őszre is be volt tervezve, nem volt véletlen a DTM SummerCup. Aztán a Perfect Simnél elindult egy jól működő DTM bajnokság, így mi arra már nem akartuk ráindítani. Jelenleg sehol nincs DTM. Nem véletlen az se, hogy nem került be az Audi TT Porsche meg GT3 szerű, de akkor autó szerű is és abból mennyi bajnokság van Az egy márka kupa lenne, mindenki egyforma autóval, minimális setupolási lehetőségekkel. Épp Te magad írtad, hogy mennyire jó autó (még, hogy nem figyelünk )

  12. #12
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg adfar94 írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnék visszatérni, de sajnos még nem tudom, hogy mikor és mennyi időm lesz, de azért leírom a véleményem.

    Tetszik a felvetés, a választható autók listájából egyedül a DTM '92-t és/vagy a Touring Classic-ot hiányolom. Szerintem azokkal a régebbi kocsikkal is nagyon jókat lehet versenyezni és még az irányításukkal sincs olyan nagy probléma.

    TC1 nagyon nem jött be, akkor már inkább a '13-as széria.
    Az DTM '16 szerintem jó, bár én anno a 13-mal versenyeztem többet, de ha jól tudom, akkor azonos a fizika az évjáratok között (javítsatok ki, ha tévedek). Ha erre esne a választás, akkor akár lehetnének hosszabb versenyek is, ahol kell legalább 1 kiállás. Akár úgy is, hogy van egy sprint futam (pl. 20 perc) és egy "fő"futam (pl. 40 perc), ahol kötelező a pit (nem tudom, hogy erre van-e lehetőség a szerveren).
    A BMW és a Porsche nincs meg, még próbálni se próbáltam őket. De mivel márkakupa lenne, így érdekes lehet a dolog.
    Mind a TC Classic és a WTCC13 csomag szóba került, de sajnos mindkettőben van túlságosan kilógó autó. Bár azt ki lehetne hagyni.
    DTM-nél sajnos vagy mindkét futamon kötelező box, vagy egyiken sem Az őszre tervezett DTM bajnokságunk pont ilyen lett volna mait leírsz, de aztán rájöttünk, hogy nem fog menni. Úgy meg lehetne oldani, hogy nem box ablakkal, hanem mindenki kimegy és megcsinálja, logból visszaellenőrizhető. De ez így plusz meló. Ha nincs meg a tartalom a játékban van lehetőség kipróbálni a Store-ban (csak a RR saját pályáján, setupolási lehetőségek nélkül)

  13. #13
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Hát pont hogy figyeljük. DTM már őszre is be volt tervezve, nem volt véletlen a DTM SummerCup. Aztán a Perfect Simnél elindult egy jól működő DTM bajnokság, így mi arra már nem akartuk ráindítani. Jelenleg sehol nincs DTM. Nem véletlen az se, hogy nem került be az Audi TT Porsche meg GT3 szerű, de akkor autó szerű is és abból mennyi bajnokság van Az egy márka kupa lenne, mindenki egyforma autóval, minimális setupolási lehetőségekkel. Épp Te magad írtad, hogy mennyire jó autó (még, hogy nem figyelünk )
    Igen, sejtettem, hogy nézelődtök jobbra-balra
    Részemről a 911 nyerne ebből, mert a BMW, bár remek kocsi, valószínűleg kevesebbeket mozgatna meg. Azt pártolom, hogy márkakupa legyen, nem volna olyna Honda-Volvo fölény, kicsit kiegyenlítettebb lenne amezőny talán.

  14. #14
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, sejtettem, hogy nézelődtök jobbra-balra
    Részemről a 911 nyerne ebből, mert a BMW, bár remek kocsi, valószínűleg kevesebbeket mozgatna meg. Azt pártolom, hogy márkakupa legyen, nem volna olyna Honda-Volvo fölény, kicsit kiegyenlítettebb lenne amezőny talán.
    Nálam a BMW a nyerő, szerintem azzal lennének a legszorosabb versenyek.

  15. #15
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam a BMW a nyerő, szerintem azzal lennének a legszorosabb versenyek.
    Ebben igazad van. Nekem tulajdonképpen mindegy, mindkettő nagyon jó és élvezhető. Nekem egy a lényeg, hogy legyen egy normális mezőny.

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg yeti95 írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon reménykedek benne, hogy jönni fog a WTCR mod, jó lenne ha hamarosan kapnánk rá választ
    Egyrészt nem tartom valószínűnek, hogy hipp-hopp ki fognak jönni egy WTCR mezőnnyel a RaceRoom-nál, legalábbis fél éven belül erre szerintem nem sok esély van, utána persze bármi lehet. Másrészt viszont vezetési élményben sem hiszen, hogy túlságosan mást nyújtana, mint mondjuk az Audi TT, mivel az műszakilag megegyezik a kupás Seat Leon-nal, amiből meg a TCR szabványt alapvetően eredeztették. Szóval ha eltekintünk a hype-től meg a külsőségektől, akkor a motorháztető alatt nem sok újdonság van egy TCR-es autóban, ahogy én látom.


    Szerintem válasszátok azt az autót, amit a legjobban szerettek vezetni!
    Illetve ha már a márkakupa ötlete amúgy is felmerült (Porsche, BMW), akkor már miért ne lehetne márkakupát rendezni az egyik WTCC-s autóval is, ha az jönne be legjobban a mezőnynek? Ezek csak autók... azt és olyan formában engeditek a pályára versenyezni, amelyiket és ahogy csak akarjátok, a lényeg a versenyen van, nem a körítésen.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 01. 11. 10:42.

  17. #17
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Illetve ha már a márkakupa ötlete amúgy is felmerült (Porsche, BMW), akkor már miért ne lehetne márkakupát rendezni az egyik WTCC-s autóval is, ha az jönne be legjobban a mezőnynek? Ezek csak autók... azt és olyan formában engeditek a pályára versenyezni, amelyiket és ahogy csak akarjátok, a lényeg a versenyen van, nem a körítésen.
    Ez némelyik autónál azért volna necces, mert nagyon kevés festés van. Erre jó példa volt az amúgy remek Hillclimb vas BMW-Judd V8-as, amikor volt vele funrace, csak éppen mindenki fehér-kékben nyomta. Közvetítésben igen rosszul festene.

    Ettől függetlenül, én nagyon pártolnám a márkakupás elgondolást. De talán még az sem ördögtől való, ha egy bajnokságon belül lenne 3-3-3 verseny különböző autókkal. Így talán több lenne a résztvevő is.

  18. #18
    Ősz Balázs Versenyző yeti95 logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 08.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    210
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Mind a TC Classic és a WTCC13 csomag szóba került, de sajnos mindkettőben van túlságosan kilógó autó. Bár azt ki lehetne hagyni.
    És erre mekkora volna az esély, hogy ebből lehessen valami?

    A WTCR-el kapcsolatban én is úgy vagyok, hogy ha lesz akkor az csak az év második felében. Arra viszont kíváncsi leszek hogy ki lesz az első aki elkészíti.

  19. #19
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg yeti95 írta Hozzászólás megtekintése
    És erre mekkora volna az esély, hogy ebből lehessen valami?

    A WTCR-el kapcsolatban én is úgy vagyok, hogy ha lesz akkor az csak az év második felében. Arra viszont kíváncsi leszek hogy ki lesz az első aki elkészíti.
    Melyikre gondolsz a kettő közül?
    Én remélem 1-nél több gárda csinál valamilyen formában több TCR autót (lásd GT3).

  20. #20
    R3E kapcsán azt rebesgették, hogy a háttérben licenszeik már vannak bizonyos TCR autókra, viszont Ribeiroék nem örültek volna neki, ha a játékban a WTCC legfőbb riválisa is megjelent volna, de mivel ez az akadály elhárult, szerintem jó esély van rá, hogy előbb-utóbb megkapjuk őket, csak a tempójukat ismerve ki tudja mikor.

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Up a témának!

  22. #22
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ez némelyik autónál azért volna necces, mert nagyon kevés festés van. Erre jó példa volt az amúgy remek Hillclimb vas BMW-Judd V8-as, amikor volt vele funrace, csak éppen mindenki fehér-kékben nyomta. Közvetítésben igen rosszul festene.

    Ettől függetlenül, én nagyon pártolnám a márkakupás elgondolást. De talán még az sem ördögtől való, ha egy bajnokságon belül lenne 3-3-3 verseny különböző autókkal. Így talán több lenne a résztvevő is.
    Mennyire király lenne ha lehetne csinálni saját festéseket, nem? És akkor mehetne mindenki akár ugyanazzal az autóval, mégsem lenne mindenkié egyforma.

  23. #23
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    UP a holnapi futamoknak! Este 18 óra körül a szervert átállítjuk 10 perc időmérő/10 perc versenyre. Bármelyik autóval lehet jönni, igény estén régebbi DTM/WTCC autókat is beteszünk.

  24. #24
    Holnap számoljatok +1 fővel, szívesen jönnék, de sajnos előreláthatólag holnap oldódnak meg a hardveres gondjaim, viszont estig nem fogok tudni nekiállni szerelni. Viszont szerdán benéznék.

  25. #25
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Holnap számoljatok +1 fővel, szívesen jönnék, de sajnos előreláthatólag holnap oldódnak meg a hardveres gondjaim, viszont estig nem fogok tudni nekiállni szerelni. Viszont szerdán benéznék.

    Majd 45 helyet állítok be a szerveren, nehogy kimaradj ( a holnapi indulásom nekem is kérdéses, teljes átépítés alatt van a cockpit )

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •