Szavazás eredménye: Mely pályák szerepeljenek a GT3 és GT4 tavaszi bajnokságokban?

  • Brno

    14 37,84%
  • Fuji

    20 54,05%
  • Interlagos

    24 64,86%
  • Laguna Seca

    28 75,68%
  • Misano

    6 16,22%
  • Mosport

    9 24,32%
  • Nurburgring GT

    18 48,65%
  • Ricardo Tormo

    10 27,03%
  • Spa

    25 67,57%
  • Suzuka

    25 67,57%
Szavazók
37 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 38 (38 összesen)
  1. #26
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Kíváncsi vagyok hogy akik szavaztak azok próbálták is e a pályát. Lehet az emlékekben szépen él a nyomvonal, de a kivitelezés már bajosabb
    Tessék használni is (addig is teszteljük) és ne csak szimpátia szavazás legyen az add-onoknál!
    Köszönöm én is, maximálisam egyetértek!
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  2. #27
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez szerintem megint csak teljesen egyéni preferencia kérdése, számomra egy jó és izgalmas vonalvezetés sokkal többet nyom a latba, minthogy a helyszín mennyire hiteles és autentikus. Ha egy jót versenyezni szeretnék, akkor két pálya közül azt választanám (én), ami nekem jobban tetszik, nem azt, amelyikről tudom, hogy hitelesebb. Nagy kedvencem például Lime Rock Mountain, ami egy nem létező nyomvonal.

    Általános privát vélemény, nem ismerem a szóban forgó Sveg Raceway-t.
    +1 pont, én is hasonlóan látom. Egy jó versenyvonal sokkal fontosabb, mint egy megszokott, ám bár kevésbé izgalmat felkorbácsoló.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  3. #28
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Én nem kérném, hanem nyakon verném azt, aki szavaz kipróbálás nélkül
    , királyságos, jó lesz ez
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  4. #29
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Elég nehéz volt a 3 gyári mellé még 2 pályát választanom, mert mindegyik úgy ~10 év lemaradásban van az AC-hez képest

    A már fixek egy fokkal azért jobbak

    FYI: Suzuka-ban a térkén nem működik.
    Köszi az észrevételt, utánajárok honnan lesz térkép Suzukához. Bár kicsit túlzás a 10 év lemaradás, akkor még race07 volt és nem abból konvertálták
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  5. #30
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi az észrevételt, utánajárok honnan lesz térkép Suzukához.
    Van 1988-as verzió Suzuka-hoz, azon tökéletesen működik. A két újabbon egyiken sem, kipróbáltam. A réginek a vonalvezetése ugyanaz egyébként, csak a sikán kicsit szűkebb és nincsenek aszfaltozott bukóterek. Kidolgozásra bőven van olyan, mint Brno, Ricardo Tormo vagy Interlagos. Csak, mert látom, Suzuka is Top5-ös, amit meg tudok érteni.

    Végigpróbálgattam egyébként az összes mod-ot, azt is, amit már ismertem, hogy közvetlenül tudjam összehasonlítani őket. Véleményem róluk:
    Fuji - Tök rendben, jól néz ki, jó pálya.
    Brno - A kidolgozással vannak bajaim, a pálya menti fehér csík homályosodása a kocsi előtt 20-30 méterrel roppant idegesítő. Nekem két verzió is van belőle, de mindkettő ugyanúgy nézett ki. Valószínűleg közös bölcsőben születtek.
    Interlagos - Hasonló, mint Brno, de kicsit jobb, szerintem a kidolgozás. Mindkettőnél van varázsszőnyeg feeling.
    Misano - Nem rossz, maximum kicsit varázsszőnyeg.
    Mosport - Veszélyes, de jó pálya. Kicsit Nordschleife, csak törpe méretben. Észnél kell rajta lenni, nagyon.
    Ricardo Tormo - A vonalvezetése jó, de nagyon sivár látványt nyújtott. Ez tényleg mintha 10 évvel korábban készült volna.
    Suzuka - Etalon, csak legyen térkép.

    Lehet, nem ártana egy kollekciót összerakni GT3-ra alkalmas mod-pályákból, hogy egyben lehessen látni, mivel érdemes számolni. Érdemes azt is figyelni, a Sim Racing System milyen mod pályákat használ, mert azok valószínűleg le vannak próbálva. Ergo nem kell kitalálni a kanálba a mélyedést, tesztelni, órákat tölteni azzal, amit már más elvégzett. Ebben tudok segíteni.

  6. #31
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Brnoból több verzió is van, megtennéd, hogy megnézed ezt a leesést ennél is? Próbáltunk figyelni ezekre a hibákra is, de képtelenség bejárni a pálya minden négyzetcentijét, Te pedig tudod hol kell keresni a lukat.
    Előre is köszönjük a segítséget!
    Az a baj, hogy már nem emlékszem, hogy hol történt. Ha jól rémlik, a célegyenes végén mértem el a féktávot, miután az autó belecsapódodott a gumifalba, majd félig lelógva megállt a levegőben. De majd mindjárt megpróbálom reprodukálni a szituációt

    A "mesebeli" versenypályákkal kapcsolatban pedig csak elmondtam a véleményemet, de nem sok követőre akadtam. Az biztos, hogy nem fogok órák hosszat egy olyan pálya megtanulásával tölteni, ami a valóságban nem is létezik. Persze ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem indulok majd a bajnokságban, de azt a fordulót mindenképpen kihagyom.

  7. #32
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Az biztos, hogy nem fogok órák hosszat egy olyan pálya megtanulásával tölteni, ami a valóságban nem is létezik.
    Ez a probléma csak az elmédben létezik. Pontosan ugyan annyi értelme van egy valóságban nem létező pályát megtanulni, mint egy a világ másik felén valóban létezőt, mivel mindkettőn pontosan ugyan annyi eséllyel fogsz a valóságban is körözgetni. Ami logikai úton esetleg szempont lehet, hogy a fiktív pálya is megfelel-e elméletben a FIA előírásoknak.

    De lehet boncolgatni még a kérdést:

    • mennél-e olyan pályán, aminek a nyomvonala be volt nyújtja egy létező projekthez és minden feltételnek megfelelt, csak egy másik tervet fogadtak el végül?
    • vagy mennél-e olyan pályán, ami ugyan még nem létezik, de el fog készülni?
    • mennél-e olyan pályán, ami létezik, tervben is volt rajta GT3 futam, csak végül nem tudott megállapodni a promóter a pályával?
    • szóval hol a határ?


    Nem meggyőzni akarlak, csak piszkállak.

  8. #33
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Az a baj, hogy már nem emlékszem, hogy hol történt. Ha jól rémlik, a célegyenes végén mértem el a féktávot, miután az autó belecsapódodott a gumifalba, majd félig lelógva megállt a levegőben. De majd mindjárt megpróbálom reprodukálni a szituációt
    Most nem azért, de ha ripityára törted a vasat, nem rohadtul mindegy, hogy mi történik a ronccsal?

  9. #34
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Van 1988-as verzió Suzuka-hoz, azon tökéletesen működik. A két újabbon egyiken sem, kipróbáltam. A réginek a vonalvezetése ugyanaz egyébként, csak a sikán kicsit szűkebb és nincsenek aszfaltozott bukóterek. Kidolgozásra bőven van olyan, mint Brno, Ricardo Tormo vagy Interlagos. Csak, mert látom, Suzuka is Top5-ös, amit meg tudok érteni.

    Végigpróbálgattam egyébként az összes mod-ot, azt is, amit már ismertem, hogy közvetlenül tudjam összehasonlítani őket. Véleményem róluk:
    Fuji - Tök rendben, jól néz ki, jó pálya.
    Brno - A kidolgozással vannak bajaim, a pálya menti fehér csík homályosodása a kocsi előtt 20-30 méterrel roppant idegesítő. Nekem két verzió is van belőle, de mindkettő ugyanúgy nézett ki. Valószínűleg közös bölcsőben születtek.
    Interlagos - Hasonló, mint Brno, de kicsit jobb, szerintem a kidolgozás. Mindkettőnél van varázsszőnyeg feeling.
    Misano - Nem rossz, maximum kicsit varázsszőnyeg.
    Mosport - Veszélyes, de jó pálya. Kicsit Nordschleife, csak törpe méretben. Észnél kell rajta lenni, nagyon.
    Ricardo Tormo - A vonalvezetése jó, de nagyon sivár látványt nyújtott. Ez tényleg mintha 10 évvel korábban készült volna.
    Suzuka - Etalon, csak legyen térkép.

    Lehet, nem ártana egy kollekciót összerakni GT3-ra alkalmas mod-pályákból, hogy egyben lehessen látni, mivel érdemes számolni. Érdemes azt is figyelni, a Sim Racing System milyen mod pályákat használ, mert azok valószínűleg le vannak próbálva. Ergo nem kell kitalálni a kanálba a mélyedést, tesztelni, órákat tölteni azzal, amit már más elvégzett. Ebben tudok segíteni.
    Nagyon köszönjük a tesztet és a beszámolót róla!
    Teljes mértékben hasonló véleményünk és megállapításunk született a pályák tesztelése után, mint Neked!
    Ricardo Tormo a vonalvezetése miatt érdekes, de tény, hogy nagyon sivár. Mosport sztem nagyon adja, de nem sok esélye lesz bekerülni a naptárba, ahogy látom. Kár, talán majd legközelebb.
    Egyébként készül a gt3-ra alkalmas mod pályapack
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  10. #35
    Figyelem!

    Aki még nem szavazott, de szeretne beleszólni a versenynaptár alakulásába, az ne halogassa tovább, mert ma este zár a szavazás.
    Nagyjából látszik a végeredmény, de az ötödik helyért még szoros csata van.

  11. #36
    Kedves Versenyzők!

    Köszönjük, hogy szavaztatok, és ezzel segítettétek, hogy egy színvonalas versenynaptárat tudjunk összeállítani.
    A végeredmény szerint a tavaszi naptárban szerepelni fog:

    • Fuji International Speedway
    • Interlagos
    • Laguna Seca
    • Spa Francorchamps
    • Suzuka


    Hamarosan kiírásra kerülnek a tavaszi GT bajnokságok részletei.

  12. #37
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a probléma csak az elmédben létezik. Pontosan ugyan annyi értelme van egy valóságban nem létező pályát megtanulni, mint egy a világ másik felén valóban létezőt, mivel mindkettőn pontosan ugyan annyi eséllyel fogsz a valóságban is körözgetni. Ami logikai úton esetleg szempont lehet, hogy a fiktív pálya is megfelel-e elméletben a FIA előírásoknak.

    De lehet boncolgatni még a kérdést:

    • mennél-e olyan pályán, aminek a nyomvonala be volt nyújtja egy létező projekthez és minden feltételnek megfelelt, csak egy másik tervet fogadtak el végül?
    • vagy mennél-e olyan pályán, ami ugyan még nem létezik, de el fog készülni?
    • mennél-e olyan pályán, ami létezik, tervben is volt rajta GT3 futam, csak végül nem tudott megállapodni a promóter a pályával?
    • szóval hol a határ?


    Nem meggyőzni akarlak, csak piszkállak.
    Arra valóban semmi esély sincs, hogy én versenykörülmények között menjek bármelyik pályán azért tényleg felesleges is megtanulni. A Hungaroringen is csak utcai autóval mentem, a külföldi pályák közül utasként pedig Dubai-t és Brno-t volt szerencsém kipróbálni. Az utóbbin a Le Mans-i győztes, Seiji Ara vitt egy utcai Nissan GTR-rel

    A kérdéseidre a válasz: nem, talán és igen. Egy olyan pályát biztosan kipróbálnék, ami most még nem létezik, de majd egyszer elkészül, nagy energiát mégsem fektetnék a megtanulásába. Ha viszont a bajnokság egy olyan pályára látogat el, ahol valóságban nincs GT futam, de egyébként teljesen élethű, szívesen indulnék ott. (Ilyen volt pl. Road America.)

    Azt tudni kell rólam, hogy rajongok az autóversenyzés történelméért, a GT versenyzést pedig az 1994-es újjászületése óta követem figyelemmel, így lehet, hogy ezért vagyok ennyire érzékeny erre a valósághűség dologra. Jól ismerem az autókat és a helyszíneket és ha a kettő teljesen idegen egymástól, az nagyon tud zavarni. Pl. ha valaki egy mostani autóval megy az Imola-i pálya 1988-as változatán... az számomra maga a borzalom

    De meghajlok a szervezők akarata előtt és elfogadom, hogy a Sveg Raceway bekerült a versenynaptárba. De majd akkor azt a fordulót mínuszolom

  13. #38
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Mondjuk ebből a szavazásból nekem az jött le, hogy a NürburgringGP-t nemigazán szívlelik annyira az emberek.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •