Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (40 összesen)

Téma: Sim Racing System - értékelés és versenyek

  1. #1
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801

    Sim Racing System - értékelés és versenyek

    Végre elkészült egy olyan rendszer, ami az AC-ban is (rFactor 2-vel és utomobilista-val is működik) lehetőséget ad az iracing-hez hasonlóan értékeltetni magunkat, nem melelsleg pedig az online versenyzésre szervezett futamokon és bajnokságokban. Regisztrálás után egy app-ot le kell tölteni, aztán a játékban lépve aktiválni, ahogy a többi app-ot is szokás. Utána megjelenik egy SRS menüpont bal felül, amit már egyszerű használni. Szerintem nagyon jó lehetőség gyakorlásra, versenyrutin szerzésre és nem melelsleg szórakozásra.
    Sim Racing System regisztráció – katt ide!
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2018. 01. 01. 11:27.

  2. #2
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Zelfivel és Tullner Attilával összefutottunk ma este Paul Ricard-on egy Lotus Evora GX versenyen. Kellemes és korrekt mezőny volt, érezni, hogy értékeli a rendszer az incidenseket.

    Ez a hatodik versenyem volt, eddig pozitívak a tapasztalataim az ottani mezőnyökkel.

  3. #3
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Kicsit belepörgettem a videoba. Szép volt a rajt, nem publik jellegű, aztán tényleg azt látni, hogy próbálnak figyelni egymásra az emberek.

  4. #4
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Zelfivel és Tullner Attilával összefutottunk ma este Paul Ricard-on egy Lotus Evora GX versenyen. Kellemes és korrekt mezőny volt, érezni, hogy értékeli a rendszer az incidenseket.

    Ez a hatodik versenyem volt, eddig pozitívak a tapasztalataim az ottani mezőnyökkel.
    Jó kis futam volt illetve lett volna ha nem hibazok egy óriásit! Végig elől voltam és tudtam növelni a távolságot aztán a végén Egry hiba és utána jött a többi. Végül talán 4. Lettem. Kulturált versenyek, kulturált versenyzőkkel. Engem beszippantott rendesen.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  5. #5
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    45
    Üzenetek
    709
    Halihó!
    Erik légyszíves segíts az app. beüzemelésébe! Megöl a technika!!

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  6. #6
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Halihó!
    Erik légyszíves segíts az app. beüzemelésébe! Megöl a technika!!
    Assetto-hoz ugyanúgy kell beüzemelni, mint bármely más app-ot. Kicsomagolod, beilleszted az AC főkönyvtárába (ha jól rémlik oda), aztán a játékba lépve a General settings-nél kipipálod az app-ot. Utána bal felül megjelenik egy SRS menüpont és arra kattintva gyakorlatilag sz SRS weboldala jön be az AC felületén belül. Ha az megvan, onnantól pofonegyszerű kezelni. Verseny előtt 3 perccel válik aktívvá a Join gomb, ezt hangjelzéssel is jelzi. Arra rákattint és már tölti is be a versenyt, pályát, kocsikat...

    Automobilista-nál egy gond volt, hogy át kellett neveznem a C:/documents/user/blablabla/ mappában egy mappát és egy file-t az SRS-es usernevemre, mert különben "Invalid profile"-t írt ki nekem. Azzal még nem multiztam, de elvileg most már működnie kell.

    rFactor2-nél még nem próbáltam, abban nincs tapasztalatom.

  7. #7
    Varga Ákos Versenyző Varga Ákos logója
    Csatlakozott
    2013. 01. 13.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    45
    Üzenetek
    709
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    rFactor2-nél még nem próbáltam, abban nincs tapasztalatom.
    Pedig ez kellett volna!

    "If Honda does not race, there is no Honda." - Soichiro Honda

  8. #8
    Jól látom /értem, ez valami olyasmi akar lenni, mint az iR sr / ir rendszere?
    (mármint a célját tekintve )
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  9. #9
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Jól látom /értem, ez valami olyasmi akar lenni, mint az iR sr / ir rendszere?
    (mármint a célját tekintve )
    Jól. Annyi különbséggel, hogy itt a pályaelhagyást nem veszi incidensnek, ami szerintem nem baj.

  10. #10
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg Varga Ákos írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig ez kellett volna!
    Ami azt illeti, rF2 versenyt nem is láttam még "kiplakátolva" náluk. Remélem, azt is és a Raceroom-ot is integrálják a cuccba idővel.

  11. #11
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Jól. Annyi különbséggel, hogy itt a pályaelhagyást nem veszi incidensnek, ami szerintem nem baj.
    Értem, köszi.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  12. #12
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Remélem, azt is és a Raceroom-ot is integrálják a cuccba idővel.
    Igazából nincs rá feltétlenül szükség, mert Raceroomban már egy ideje fejlesztés alatt van egy ilyen rendszer. Sőt, az Automobilista végleges verziójába is bekerült egy ranking system, bár működés közben nem láttam még, mostanában nem vonz a nyílt szerveres versenyzés.

  13. #13
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Életkor
    35
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Jól. Annyi különbséggel, hogy itt a pályaelhagyást nem veszi incidensnek, ami szerintem nem baj.
    Pedig illene. Ráadásul pl Monza első kanyarban lehet ugye csalni, mert a másodikban simán lelassítasz 35km/h alá és kész. Public szervereken folyamatosan csinálták Erre kitaláltak valamit ennél a programnál?

  14. #14
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig illene. Ráadásul pl Monza első kanyarban lehet ugye csalni, mert a másodikban simán lelassítasz 35km/h alá és kész. Public szervereken folyamatosan csinálták Erre kitaláltak valamit ennél a programnál?
    Nem tudom... Biztosan velem van a baj, mert nem keresem folyamatosan a kiskapukat és a csalás lehetőségét. Azt viszont nem érzem nagy gondnak, ha valamilyen okból egy kicsit a fűre megyek, ezzel senkit sem veszélyeztetve. Ellenben akkor is romlik az incidensmutatóm, ha 10-ből 8-9 alkalommal más jön belém. Az utóbbi néhány versenyen nem volt olyan, hogy ez ne történt volna meg. Általában nem voltak nagy koccok, de a számláló ketyegett és a mérlegem sokat romlott.

  15. #15
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom... Biztosan velem van a baj, mert nem keresem folyamatosan a kiskapukat és a csalás lehetőségét. Azt viszont nem érzem nagy gondnak, ha valamilyen okból egy kicsit a fűre megyek, ezzel senkit sem veszélyeztetve. Ellenben akkor is romlik az incidensmutatóm, ha 10-ből 8-9 alkalommal más jön belém. Az utóbbi néhány versenyen nem volt olyan, hogy ez ne történt volna meg. Általában nem voltak nagy koccok, de a számláló ketyegett és a mérlegem sokat romlott.
    Mindegy hogy vétlen vagy sem, 10-ből 10 szer megkapod a büntit. Sokáig IRacing-ben is zúgolódtak, aztán beletörődtek. Majd megszokod.
    A "nagy számok törvénye" hogy ha fair módon versenyzel neked jobb arányod lesz, mint aki okozza a baleseteket.
    Lehetne igazságosabb büntetést kitalálni, csak az hatalmas meló lenne.

  16. #16
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Mindegy hogy vétlen vagy sem, 10-ből 10 szer megkapod a büntit. Sokáig IRacing-ben is zúgolódtak, aztán beletörődtek. Majd megszokod.
    A "nagy számok törvénye" hogy ha fair módon versenyzel neked jobb arányod lesz, mint aki okozza a baleseteket.
    Lehetne igazságosabb büntetést kitalálni, csak az hatalmas meló lenne.
    Tudom, bár a középmezőnyben hatványozottan magasabb a sanszod kontaktra, mint akár az elején, akár a végén. Én inkább úgy fogalmaznék, ha óvatosan és előzékenyen versenyzek, akkor javul az incidensindexem. Vagy, ha túl gyors vagyok a mezőnynek

  17. #17
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Tudom, bár a középmezőnyben hatványozottan magasabb a sanszod kontaktra, mint akár az elején, akár a végén. Én inkább úgy fogalmaznék, ha óvatosan és előzékenyen versenyzek, akkor javul az incidensindexem. Vagy, ha túl gyors vagyok a mezőnynek
    A rendszer hibái nyilvánvalóak, az előnyei talán nem annyira.:
    - egy óvódás is megírja hozzá a programot
    - minden helyzetben alkalmazható (ez talán még az elsőnél is fontosabb)
    Mindkettő nagy erény, fejlesztői oldaláról nézve.
    Felhasználóként a végeredmény messze van a jótól(igazságostól), de a nagy számok törvénye alapján, aki kerüli a bajt az nagyobb eséllyel ér el jobb eredményt, mint aki keresi.
    Szóval szerintem betölti a funkcióját.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2018. 01. 08. 20:42.

  18. #18
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    ...de a nagy számok törvénye alapján, aki kerüli a bajt az nagyobb eséllyel ér el jobb eredményt, mint aki keresi.
    Ezzel tökéletesen egyetértek, de a versenyek első körében egyszerűen nem tudod kerülni a bajt, hacsak el nem engeded az egész mezőnyt, hogy hadd menjenek. Az incidensek legalább 90%-a akkor következik be tapasztalataim szerint. Tegnap épp Spa-ban voltam egy Dallara F3 versenyen, ahol a T1-et óvatosan túlélve mentem egy bóly után lefelé az Eau Rouge felé és előttem összeakadtak az egyenesben. Nem sok esélyem volt... Később pedig egy kolléga egyszerűen hátulról talált el, mert későn fékezett. Szóval kerülhetem én a bajt, ha ilyenek vannak rendszeresen. És nem csak itt, ez azért jellemző az egész szimulátoros versenyvilágra.
    Talán a töréseket, ha nem vennék le és az autó tényleg úgy sérülne, ahogy a valóságban, az idővel rászoktatná a népet, hogy legyenek kevésbé vehemensek. Azt persze megértem programozói oldalról, hogy egyrészt honnan a rákból tudhatná a "számláló", hogy éppen ki ment neki kinek, másrészt a nagy számok törvénye valóban érvényesül így.

  19. #19
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Beregisztráltam tegnap az oldalra, a megerősítő mail alapján aktiváltam is az accountomat, de a lényegi tartalomnál (app letöltés, versenynaptár) mindenhol azt írja, hogy nincs jogom megnézni, mert nem érvényes az accountom, majd egy admin hamarosan engedélyezi. Meddig kell várni erre? Vagy nálam rosszul sikerülhetett valami?

  20. #20
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Beregisztráltam tegnap az oldalra, a megerősítő mail alapján aktiváltam is az accountomat, de a lényegi tartalomnál (app letöltés, versenynaptár) mindenhol azt írja, hogy nincs jogom megnézni, mert nem érvényes az accountom, majd egy admin hamarosan engedélyezi. Meddig kell várni erre? Vagy nálam rosszul sikerülhetett valami?
    Nem, néha nem túl gyorsak. Türelem

  21. #21
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nem, néha nem túl gyorsak. Türelem
    Ok, köszi.
    Nem sürgős, de azért na

  22. #22
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Beregisztráltam tegnap az oldalra, a megerősítő mail alapján aktiváltam is az accountomat, de a lényegi tartalomnál (app letöltés, versenynaptár) mindenhol azt írja, hogy nincs jogom megnézni, mert nem érvényes az accountom, majd egy admin hamarosan engedélyezi. Meddig kell várni erre? Vagy nálam rosszul sikerülhetett valami?
    Nekem két nap alatt adtak jogot.

  23. #23
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Nekem már egy hete nem, sőt most már a felhasználónevem se fogadja el. De hát mit csináljak ha ez a nevem... na mindegy.

  24. #24
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem már egy hete nem, sőt most már a felhasználónevem se fogadja el. De hát mit csináljak ha ez a nevem... na mindegy.
    Gergely Nagy-al nem fogadják el?

  25. #25
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Na én voltam béna. Rutinból felhasználónévvel regisztráltam, gondoltam majd lesz valami külön mező, mint nálunk a rendes névnek.
    Tegnap este írtam egy adminnak, reggelre válaszolt is, hogy ez a probléma, ha akarom átírja a nevem és aktiválja. Délutánra már meg is volt.
    Most már csak idő kell, hogy oda tudjak ülni valamikor amikor van futam

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •