Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2
Találatok: 26 - 35 (35 összesen)
  1. #26
    Molnár Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 01.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    70
    Ez a vetődjünk be féktávon, aztán majd a másik elrántja, ha jót akar magának taktika kifejezetten jó dolog. Meg a cikázzunk a picsába féktávokon. Ezeket Imolában én is kipróbálom majd.

  2. #27
    Időmérőn úgy látszik mindenki hibázott mert egy irdatlan rossz körrel is első lettem.Aztán hiába próbáltam még gyors kört futni a forgalom miatt nem jött össze.

    Az első versenyről nem írok sok mindent.Tudtam hogy Laci hiába gyorsabb nálam az elején,ki kell mennie büntire így nagyon nem is erőltettem,meg felesleges is lett volna megelőznie szerintem.P1.


    Hát ez a második verseny...Kétszer is pont kigyorsításon kellett előttem befékezni két különböző Hondának úgy hogy két centire megyek mögöttük.
    Sajnálom de esélyem sem volt hogy ne menjek belétek(nem tudom kik voltatok.)Pedig rohadtul nem akartam senkinek még csak nekikoccanni sem,erre tessék...
    A második esetnél én is visszaestem kb 13.helyre,ott egy kicsit elgurult a gyógyszerem és nem érdekelt a gumi sem,csak nyomtam ahogy tudtam.
    Kicsit jobban megizzadtam mint az első versenyen az biztos de szerintem nagy csaták voltak.Végül harmadiknak bejöttem.

    Sajnálom a két esetet nagyon.Gratulálok mindenkinek.

    Megnéztem Molnár Danival történt afféromat is amit megóvott.Balázstól kapok egy kis koccot féktávon és rá esek Lacira,de az én visszajátszásomon hozzá se érek.Elég érdekes volt.
    Utoljára módosította: Gerőcs Tamás; 2018. 01. 04. 16:37.

  3. #28
    Felemás futamaim voltak

    1. verseny - Rajt a 13. helyről, amin javítottam 1-2-őt, kikerülve pár csetepatét, majd az Opel-ben megforogtam és visszaestem a végére. Felzárkózás, ismét 13-14. hely, amikor a Karussel-ben is megforogtam (az a fránya szélárnyék...) és újra 17. hely. Onnan már szépen jöttem fel, különösen a végén, ledolgozva Gyuri bácsi és Schuberth Dávid sok másodperces előnyét. Ahogy fogytak a hátralévő körök, úgy jött ki a gumikopásból eredő hátrányuk az én javamra. Végül 10.-nek beértem.

    2. verseny - Rajt az élről, amit tudtam, hogy sokáig nem fogok megtartani. pár körig küzdöttem, de látva, hogy milyen ambíciózusan jönnek előre az élmenők, nem volt értelme velük csatázni és kockáztatni egy koccanást, valamint lassítani magamat a védekezéssel. Végül Dani előtt az Opelben ismét következett egy pályatévesztés, meg vele pár pozícióvesztés. Jöhetett a felzárkózás Dávidot ezúttal nem tudtam utolérni, csak Gyuri bácsit, de az utolsó előtti körben már nem figyelve a célegyenesre fordulást elrontottam, így visszaadtam neki a pozíciót.

    Tök korrekt volt mindenki. Szabó Zolival az elején akadtunk össze 1-2 alkalommal, aki igyekezett védeni a helyét, de látszott, hogy kicsit bizonytalanul mozog a pályán. Igyekeztem nem túl rámenősen támadni, de a célegyenesre fordulásnál túlcsúszott a fűre. Remélem, nem volt hozzá semmilyen fizikális közöm. Tudom milyen, amikor stresszelünk, hogy "juj, gyorsabbb ember van mögöttünk"

  4. #29
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Futam eredmények: Anderstorp

    Pontverseny állása: LINK

    Óvások: LINK

    Futam közvetítés: LINK
    Utoljára módosította: dtom84; 2018. 01. 18. 00:21.

  5. #30
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Ismét kifizetődő volt, hogy szinte csak futamra teszteltem. Mondjuk azt is keveset.

    Q: Bizakodó voltam, és első felvezető köröm végén direkt lassítok, hogy előttem kb két körig senki se legyen, erre Magyar Krisztián direkt elmegy mellettem az utolsó előtti kanyarban. Ez igen bosszantó volt. Sajnos az első körben a középső szektort nem tudtam rendesen megcsinálni, ezért nem sikerült a "tökéletes" kör. Pedig az Első szektort nagyon eltaláltam Utána folyamat piciket hibázgattam, pedig 2. szektorban mindig sokat hoztam Tamáson, de ez sajnos nem volt elég. P2.

    R1: Azt tudtam, hogy Tamás van a jobb íven, és nem lesz esélyem elmenni mellett, ha nem ront. Ez után csak az volt a terv, hogy követem a BUÁ-ig. Az 5. körtől minimálisan "feltartott", de nem zavart, mert addigra már megvolt az előny az 5-6 helyre való visszatéréshez. "Imádom" ezt a boxbejáratot. Nem rontottam el, viszont azt igen, hogy a kapkodásban véletlen többször nyomtam rá a limiterre, így inkább nem mentem a boxban a maxon. Ezzel kb 1 mp-et buktam. Leéb István mögé tértem vissza, aki gálánsan elengedett a 3. kanyar után. Köszönöm! Aztán csak padlóig nyomtam neki, mert bizakodtam, hogy az előttem haladóknak jobban fog fogyni a gumi. Ez be is jött, mert utolsó körre utolértem őket, de sajnos előzni nem volt idő. P5

    R2: Közepesen sikerült a rajtom, majd T2-nél volt egy kis ijedtség, mert előttem Krisztián autója féktávon bemozdult elém, és nem akartam kiütni. Ez szerintem a fékhatás miatt lehetett, de itt még elkerültem. Sajnos szinte hasonló volt a 2. körben is, de ott beeresztettem az autót mellé és összeértünk. Ő lesodródott és vesztett két helyet. Sorry érte, nem szándékos volt, de élőben, belülről a kis jobbra mozdulást örültem, hogy így elkerültem. Lázár Gábort picit nehezen tudtam megelőzni, még meg is ijesztett, mert a kijáratokon olyan volt, mintha a féket taposná. Ezért is koccoltam kétszer, de erre nem lehet számítani, ha versenytempóban mész, hogy a másik szinte gázadás nélkül akar kigyorsítani. Szerencsére sikerült az előzés, majd megkezdtem a 4 mp-es hátrány ledolgozását Dez-hez képest. kb a 15. percben elmentem mellette, aztán csak az előny kiépítése volt a cél. A végén 2-3 hibát vétettem, de jelentősége nem volt. Vége P1.

    Grat mindenkinek!

    Sajnálom a Spai, de leginkább a Shanghai futamokat, hogy így alakultak. Ez a végén sokat fog jelenteni
    Utoljára módosította: Lacsika; 2018. 01. 04. 19:11.
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  6. #31
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Tök korrekt volt mindenki. Szabó Zolival az elején akadtunk össze 1-2 alkalommal, aki igyekezett védeni a helyét, de látszott, hogy kicsit bizonytalanul mozog a pályán. Igyekeztem nem túl rámenősen támadni, de a célegyenesre fordulásnál túlcsúszott a fűre. Remélem, nem volt hozzá semmilyen fizikális közöm. Tudom milyen, amikor stresszelünk, hogy "juj, gyorsabbb ember van mögöttünk"
    Köszönöm, hogy figyeltél rám! :-D Nem, nem miattad csúsztam ki, tudtam, hogy semmi esélyem nincs, csak egy kicsit versenyezni szerettem volna, amíg bírtam, addig én élveztem. :-D Remélem, hogy sikerült a sportszerűség határain belül, ha nem, elnézést.

  7. #32
    Idézet Eredetileg boolee írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm, hogy figyeltél rám! :-D Nem, nem miattad csúsztam ki, tudtam, hogy semmi esélyem nincs, csak egy kicsit versenyezni szerettem volna, amíg bírtam, addig én élveztem. :-D Remélem, hogy sikerült a sportszerűség határain belül, ha nem, elnézést.
    Teljesen sportszerű voltál, ne aggódj egy pillanatig sem miatta

  8. #33
    • Sajnos beigazolódott a tesztek eredménye és nagyon sokan defektet kaptak az első futamon ( legközelebb ilyen nem fordulhat elő, hogy befolyásolják a VB megalapozott döntését )
    • Kvalifikáción nem az utolsó előtti kanyarban kell lemaradni az előttünk haladótól és szinte majdnem megállni a pályán.
    • Féktávon a kamikaze beeséseket és cikázásokat felejtsük el ( óvjuk meg, hogy mindenki megtanulja )
    • Senki, de egy TOP pilóta pláne nem engedheti meg magának, hogy a szélárnyékot kihasználva hátulról lökdösse az előtte haladót, vagy szabálytalanul, leszorítva a másikat előzzön ( szinte minden futamon )
    • Csak a szabálytalankodókat bünteti meg a VB, arról csak a versenyző tehet ha a végelszámolásnál hátrébb végez mint ha a szabályokat betartva versenyzett volna az egész bajnokság alatt.

  9. #34
    Idézet Eredetileg Lacsika írta Hozzászólás megtekintése
    Ismét kifizetődő volt, hogy szinte csak futamra teszteltem. Mondjuk azt is keveset.

    Q: Bizakodó voltam, és első felvezető köröm végén direkt lassítok, hogy előttem kb két körig senki se legyen, erre Magyar Krisztián direkt elmegy mellettem az utolsó előtti kanyarban. Ez igen bosszantó volt. Sajnos az első körben a középső szektort nem tudtam rendesen megcsinálni, ezért nem sikerült a "tökéletes" kör. Pedig az Első szektort nagyon eltaláltam Utána folyamat piciket hibázgattam, pedig 2. szektorban mindig sokat hoztam Tamáson, de ez sajnos nem volt elég. P2.

    R1: Azt tudtam, hogy Tamás van a jobb íven, és nem lesz esélyem elmenni mellett, ha nem ront. Ez után csak az volt a terv, hogy követem a BUÁ-ig. Az 5. körtől minimálisan "feltartott", de nem zavart, mert addigra már megvolt az előny az 5-6 helyre való visszatéréshez. "Imádom" ezt a boxbejáratot. Nem rontottam el, viszont azt igen, hogy a kapkodásban véletlen többször nyomtam rá a limiterre, így inkább nem mentem a boxban a maxon. Ezzel kb 1 mp-et buktam. Leéb István mögé tértem vissza, aki gálánsan elengedett a 3. kanyar után. Köszönöm! Aztán csak padlóig nyomtam neki, mert bizakodtam, hogy az előttem haladóknak jobban fog fogyni a gumi. Ez be is jött, mert utolsó körre utolértem őket, de sajnos előzni nem volt idő. P5

    R2: Közepesen sikerült a rajtom, majd T2-nél volt egy kis ijedtség, mert előttem Krisztián autója féktávon bemozdult elém, és nem akartam kiütni. Ez szerintem a fékhatás miatt lehetett, de itt még elkerültem. Sajnos szinte hasonló volt a 2. körben is, de ott beeresztettem az autót mellé és összeértünk. Ő lesodródott és vesztett két helyet. Sorry érte, nem szándékos volt, de élőben, belülről a kis jobbra mozdulást örültem, hogy így elkerültem. Lázár Gábort picit nehezen tudtam megelőzni, még meg is ijesztett, mert a kijáratokon olyan volt, mintha a féket taposná. Ezért is koccoltam kétszer, de erre nem lehet számítani, ha versenytempóban mész, hogy a másik szinte gázadás nélkül akar kigyorsítani. Szerencsére sikerült az előzés, majd megkezdtem a 4 mp-es hátrány ledolgozását Dez-hez képest. kb a 15. percben elmentem mellette, aztán csak az előny kiépítése volt a cél. A végén 2-3 hibát vétettem, de jelentősége nem volt. Vége P1.

    Grat mindenkinek!

    Sajnálom a Spai, de leginkább a Shanghai futamokat, hogy így alakultak. Ez a végén sokat fog jelenteni
    Nem fékeztem a kijáratokon, csak elállítgattam az autót a második futamra, dupla vagy semmi alapon és nagyon nem jött be. Kigyorsításokat nem tudtam jól megfogni, csomót vesztettem rajtuk, és ez el is bizonytalanított. Azt gondolom hogy a kettőnk közti alap tempókülönbség miatt egy percig sem fogom rosszul érezni magamat, mert nem tudtál átlépni rajtam hamar. A koccolásokat észre sem vettem részedről, Pinczés úr részéről viszont a célegyenes ráfordítóban a 2. futamon annál inkább, amikor én már kanyarodtam be és ő meg indokolatlanul lelökött az ívről és a pályáról. Nagyon nem voltam ettől boldog, mert hiába voltak a mögöttem jövők gyorsabbak, előzzenek meg tisztán ha tudnak. Gerőcs Tominak ez sikerült is(streamen látszódott is), abszolút fairül ment el mellettem, pedig őt is egész sokáig kivédekeztem a szarul beállított autómmal...

  10. #35
    Molnár Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 01.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    70
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    • Sajnos beigazolódott a tesztek eredménye és nagyon sokan defektet kaptak az első futamon ( legközelebb ilyen nem fordulhat elő, hogy befolyásolják a VB megalapozott döntését )
    Viszont akkor legközelebb ne futam előtt 3 órával akarjátok módosítani a kiírást pls, hanem legalább 3-4 nappal korábban, hogy pár ember ne öljön bele 2-3 órát csak a gumikezelésbe, hogy kibírja a 25 percet. Mert volt aki 20% feletti mennyiséggel ért be. Nem magamra gondolok, én kb egy órát készültem és 0%-on értem be, szóval nem saját érdekemben mondom az időpazarlást.

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 1 2

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •