Találatok: 1 - 4 (4 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT3 - Büntetések - Watkins Glen

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első pár körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Watkins Glen 2017.11.26.

    R1: Replay

    1:33 - Pákolicz Róbert - lökés, tömegbaleset okozása: 3 figyelmeztetés
    1:36 - Kuczi Balázs - nem figyel oldalra: szóbeli figyelmeztetés
    1:40 - Morvai Norbert - lökés, tömegbaleset okozása: 3 figyelmeztetés
    1:43 - Horváth Márk - lökés, tömegbaleset okozása: 3 figyelmeztetés
    1:54 - Pákolicz Róbert - veszélyes visszatérés: 3 figyelmeztetés
    4:14 - Oláh Gergely - lökés: 1 figyelmeztetés
    4:20 - Terhes Csaba - szabálytalan óvás
    4:20 - Deák Ferenc - szabálytalan óvás
    4:20 - Terhes Csaba - lökés, tömegbaleset okozása: 3 figyelmeztetés

    R2: Replay
    1:33 - Kanyuk Ferenc: versenybaleset
    1:42 - Szabó Szilárd - lökés:
    2 figyelmeztetés
    5:07 - Sipkai Béla - lökés: saját magát büntette
    11:06 - Szűcs Tamás - lökés: 1 figyelmeztetés
    11:17 - Szabó Szilárd -nem történt incidens
    16:44 - Szabó Szilárd - lökés: szóbeli figyelmeztetés (méltányolva, magát óvta)
    27:56 - Szűcs Tamás - lökés: 3 figyelmeztetés
    28:04 -
    Szabó Szilárd - veszélyes visszatérés: 2 figyelmeztetés

    Összevont büntetések:

    2 Boxutca Áthajtás:
    Pákolicz Róbert
    Boxutca Áthajtás: Nagy Norbert, Morvai Norbert, Horváth Márk, Terhes Csaba, Szabó Szilárd, Szűcs Tamás
    2 db Figyelmeztetés: Tóth Ádám, Csorosz László, Sipkai Béla, Baán Szabolcs, Fehér Norbert, Tömöl Tamás, Nagy László Big
    1 db Figyelmeztetés: Mammel Erik, Kovács Géza, Zelfel Tamás, Pinczés Ádám, Vízner Gábor, Scheiblinger Péter, Nagy Norbert, Nagy Levente, Morvai Norbert, Piski Tamás, Oláh Gergely, Szabó Szilárd, Szűcs Tamás


    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2017. 12. 10. 19:51.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Én ugyan nem szoktam panaszkodni, de most ezt egy"kicsit tulzónak érzem. Hiszen nem hibáztam nem fékeztem el nem szálltam bele a másikba, hanem ha jól emlékszem András fordult belém és lepattant rólam, ezzel forgatva ki Csabit amiből lett a tömegbaleset. Szóval egy magyarázatot ha kérhetnék?

    Na megnéztem mégegyszer és András hagyhatott volna több helyet, hiszen tőle balra Csabáig rengeteg hely volt még én viszont szerintem nem nagyon tudtam volna szűkebben fordulni, mert akkor lemegyek a pályáról a fűre...
    Utoljára módosította: Horváth Márk; 2017. 12. 03. 00:29.

  3. #3
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Én ugyan nem szoktam panaszkodni, de most ezt egy"kicsit tulzónak érzem. Hiszen nem hibáztam nem fékeztem el nem szálltam bele a másikba, hanem ha jól emlékszem András fordult belém és lepattant rólam, ezzel forgatva ki Csabit amiből lett a tömegbaleset. Szóval egy magyarázatot ha kérhetnék?

    Na megnéztem mégegyszer és András hagyhatott volna több helyet, hiszen tőle balra Csabáig rengeteg hely volt még én viszont szerintem nem nagyon tudtam volna szűkebben fordulni, mert akkor lemegyek a pályáról a fűre...
    Kedves Márk!
    A VB egyöntetű véleménye az eseteddel kapcsolatban a következő volt: Előtted hatalmas rés volt, ahova gyakorlatilag bárki bement volna az adott szituációban, azonnal ezzel tulajdonképpen megpecsételted a sorsod. Ha megnézed a replayt, azért volt akkora rés előtted, mert a többiek szélesről kezdték a kanyart. Eddig nincs is semmi probléma. A kanyarbejáratot követően mindenkinek van helye, de neked csak úgy, ha két kerékkel a rázókövön mész. Eddig még mindig semmi probléma. Az ívet azonban nem tudod tartani, és a kontakt pillanatában már a jobb első kereked nincs a rázőkövön, ezáltal sajnos Te voltál az aki szélesítetted az ívet. Amennyiben végig tudod tartani szűken az ívet, nem is lett volna gond.

    Szerencsétlen szituáció volt, ahol egy pici hiba hatalmas láncreakciót indított el. Andrásnak melletted Csabára is figyelnie kellett, de végig megtartott számodra egy autónyi helyet, nem szűkített az íven. Kemény volt, de még korrekt.

  4. #4
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves Márk!
    A VB egyöntetű véleménye az eseteddel kapcsolatban a következő volt: Előtted hatalmas rés volt, ahova gyakorlatilag bárki bement volna az adott szituációban, azonnal ezzel tulajdonképpen megpecsételted a sorsod. Ha megnézed a replayt, azért volt akkora rés előtted, mert a többiek szélesről kezdték a kanyart. Eddig nincs is semmi probléma. A kanyarbejáratot követően mindenkinek van helye, de neked csak úgy, ha két kerékkel a rázókövön mész. Eddig még mindig semmi probléma. Az ívet azonban nem tudod tartani, és a kontakt pillanatában már a jobb első kereked nincs a rázőkövön, ezáltal sajnos Te voltál az aki szélesítetted az ívet. Amennyiben végig tudod tartani szűken az ívet, nem is lett volna gond.

    Szerencsétlen szituáció volt, ahol egy pici hiba hatalmas láncreakciót indított el. Andrásnak melletted Csabára is figyelnie kellett, de végig megtartott számodra egy autónyi helyet, nem szűkített az íven. Kemény volt, de még korrekt.
    Köszi Robi a reagálást!

    Elfogadom a büntetést, keserű szájízzel, de muszáj vagyok.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •