Találatok: 1 - 22 (22 összesen)

Téma: 2017.12.14 Mugello - Maserati MC12 GT1

  1. #1
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630

    2017.12.14 Mugello - Maserati MC12 GT1



    Nyílt tesztfutam.


    14-én csütörtökön, a Maserati MC12 GT1-et teszteljük Mugello-ban.
    Egy vérbeli versenyautó, az FIA GT 2004 és 2005 évadból. Vezetni nagyobb kihívás, de egyben nagyobb élvezet is.
    A prequal szervert elindítottam, lehet próbálgatni. Mindenkit szívesen látunk, aki betartja a fairplay szabályait.

    Nevzés:
    A futamra nem szükséges nevezést leadni, pickup szerver indul. A szabad helyek erejéig lehet csatlakozni.
    Szerver név: GTR-Masters.hu #E0
    Szerver jelszó: masters.

    Prekvalifikáció:
    2017.12.14 csütörtök 20:00-ig tart.
    Szerver név: GTR-Masters.hu MC12
    Prekval oldal Link.

    Verseny:
    Kezdés: 2017.12.14 csütörtök 21:00.
    Szerver név: GTR-Masters.hu #E0
    Rajt: Állórajt
    Időmérő: 20 perc
    Futamtáv: 45 perc
    Beállítások: PRO

    Setupok:
    Csorosz Laci
    Tóth Gabi
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2017. 12. 13. 21:00.

  2. #2
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    A lebonyolítási rendszer változni fog az előző futamhoz képest, de ezt még meg kell oldanom, részletekkel majd ez után szolgálok.

    Az autó nekem egyik személyes kedvenc az AC kínálatából. Nehezebb vezetni mint a Glickenhaust, de az "élmény faktor" is jóval nagyobb.
    Ha annyian meghajtjátok a prekvalon mint legutóbb, akkor az már nekem elég minta. De persze több is lehet.
    Illetve nem csak a WR-ek kellenk, ha valaki 3 perces kört megy, az is minta, a lényeg hogy érvényes körök legyenek.

    Az autóban gyárilag van TC, az ismerkedés alatt ezt érdemes a legérzékenyebbre állítani. De a túlkormányzást így sem tűri túl jól, tehát ha valaki nem figyel a gáz és kormány összhangra kevés esélye lesz körbemenni.

    Valamint szubjektív vélemények is elférnek itt az autóról, az is értékes info lehet.

  3. #3
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Konkrétan ezekkel mit tesztelsz?

  4. #4
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Az autóban gyárilag van TC, az ismerkedés alatt ezt érdemes a legérzékenyebbre állítani. De a túlkormányzást így sem tűri túl jól, tehát ha valaki nem figyel a gáz és kormány összhangra kevés esélye lesz körbemenni.

    Valamint szubjektív vélemények is elférnek itt az autóról, az is értékes info lehet.
    Nagyon élvezetes vas és tényleg nem nehéz eldobni. A hátulján nincs tapadás, mindig sokkal könnyebben megcsúszik, mint az eleje, bár próbáltam ezen javítani. Sokkal érdemesebb vele inkább előbb fékezni, mint megpróbálni korrigálni, mert az gyakran vezet megpördüléshez. Ha ezt tiszteletben tartjuk, akkor igen kellemes élményfaktor ez a kocsi
    Ha már prekval és nem zavaró másik kocsi is a litában, érdemes lenne összenézni a Chevrolet Corvette DP-vel, hátha partiban vannak egymással és lenne ellenfele a Maserati-nak. Road America-n és Mid Ohio-ban próbáltam, nagyon jól kidolgozott mod-nak tűnik.

  5. #5
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Konkrétan ezekkel mit tesztelsz?
    Jelenleg elsősorban arról szól a teszt, hogy lássam milyen köröket mentek prekvalon az autókkal.

  6. #6
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyon élvezetes vas és tényleg nem nehéz eldobni. A hátulján nincs tapadás, mindig sokkal könnyebben megcsúszik, mint az eleje, bár próbáltam ezen javítani. Sokkal érdemesebb vele inkább előbb fékezni, mint megpróbálni korrigálni, mert az gyakran vezet megpördüléshez. Ha ezt tiszteletben tartjuk, akkor igen kellemes élményfaktor ez a kocsi
    Ha már prekval és nem zavaró másik kocsi is a litában, érdemes lenne összenézni a Chevrolet Corvette DP-vel, hátha partiban vannak egymással és lenne ellenfele a Maserati-nak. Road America-n és Mid Ohio-ban próbáltam, nagyon jól kidolgozott mod-nak tűnik.
    Köszi.
    Igen, minden ízében vérbeli versenyautó. Ami leginkább jellemzi hogy brutálisan fordul és hogy nagyon oda kell figyelni hova teszed a súlypontot. Aki a kéz-láb koordináción akar javítani, annak ez a tökéletes tanuló autó.
    Addon tartalmat egyenlőre nem tervezek. Nem szeretnék semmi letöltögetést meg file másolgatást senki nyakába varrni.

    A jövőhéten tudok majd kicsit körözni és megnézem setup-ból mennyire lehet szelídíteni, terv szerint feltöltök 1-2 set-et az autóhoz.

  7. #7
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Jelenleg elsősorban arról szól a teszt, hogy lássam milyen köröket mentek prekvalon az autókkal.
    Nem értem. Vagy minket tesztelsz vagy nem mondod meg, mert azt bármelyik prekvalon látod hogy mi milyen időket futunk. No mindegy.

  8. #8
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Nem értem. Vagy minket tesztelsz vagy nem mondod meg, mert azt bármelyik prekvalon látod hogy mi milyen időket futunk. No mindegy.
    Rendben, köszi.

  9. #9
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Nem értem. Vagy minket tesztelsz vagy nem mondod meg, mert azt bármelyik prekvalon látod hogy mi milyen időket futunk. No mindegy.
    Laci gondolatai kifürkészhetetlenek ne erőltesd

  10. #10
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Laci gondolatai kifürkészhetetlenek ne erőltesd
    Inkább a setupot töltsd fel, látom szép kört mentél, szerintem sokan örülnének, egy setup-hotlap kombónak.

  11. #11
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Életkor
    44
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Inkább a setupot töltsd fel, látom szép kört mentél, szerintem sokan örülnének, egy setup-hotlap kombónak.
    Parancsolj: https://mega.nz/#!3MB2FBYQ!vKj9AUfn8...lXSwlSW2kTTjxY

  12. #12
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Rendben, köszi.
    Mit?

    Tényleg kifürkészhetetlen vagy titok. De azt is megértem, csak a félrebeszélést nem.

  13. #13
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi.

  14. #14
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Legutóbb volt aki lemaradt. (Nevezés, booking és satöbbi )
    A továbbiakban nem szükséges a futamra nevezni, pickup szerver indul.
    Ha valaki kifagyna, stb..., nem tiltottam le a verseny alatti csatlakozást.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2017. 12. 06. 20:14.

  15. #15
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    A zip-ben két setup van.
    Az egyik Tóth Gabié, ami Csorosz Laci setupjából készült minimális változtatássokkal. Én is evvel mentem, csak rátankoltam 4 litert.
    A másik pedig megszelídíti a Maserati-t. Jóval stabilabb a gyárinál cserébe beáldoztam egy kis tapadást. Érzésre úgy pár tizeddel lehet lassabb. Állítgatás közbe 3 körből megvolt az 1:48 közepe.
    A TC-n, fékerőn és fékerő eloszláson érdemes piszkálni, akinek túl kezes.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2017. 12. 07. 16:24.

  16. #16
    Polgár Balázs Versenyző balage06 logója
    Csatlakozott
    2015. 07. 31.
    Életkor
    33
    Üzenetek
    2.428
    Egyébként ha minden igaz, nemsoká az MC12 kap majd néhány jól ismert ellenfelet az RSS jóvoltából:



    Csak sajnos állítólag a játékban lévő MC12-es egy későbbi specifikáció alapján készült, úgyhogy valamivel lassabb lesz, mint a 2004-es mezőny

  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Mit?
    Tényleg kifürkészhetetlen vagy titok. De azt is megértem, csak a félrebeszélést nem.
    Laci a háttérben fejlesztgeti a prequal-t, a honlapot és a Masters infrastruktúrát és kitalált pár technikai újítást, amik igazából főleg szervezési szempontból lényegesek és ezeket szeretné tesztelni működés közben. Igazából még én sem tudom mik ezek ...de a számotokra ez lényegében egy FunRace, amire gyertek el, ha tetszik a kocsi és pálya kombó!

    Ti jól érzitek magatokat, Laci meg nyer pár teszt adatot, ennyi a deal.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 12. 09. 16:17.

  18. #18
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Nekem tetszik ez az autó, csak pont aznap Audi TT Cup bajnoki versenyem van.

  19. #19
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként ha minden igaz, nemsoká az MC12 kap majd néhány jól ismert ellenfelet az RSS jóvoltából:



    Csak sajnos állítólag a játékban lévő MC12-es egy későbbi specifikáció alapján készült, úgyhogy valamivel lassabb lesz, mint a 2004-es mezőny
    Ezt csak ajánlani tudom, valószínűleg az első olyan mod, ami valóban megérdemli a figyelmet és a használatot. Viszont a Maserati tényleg lassabb lesz, mivel későbbi spec, és addigra már agyon BOP-olták. (Zárójelben jegyzem meg, hogy ha a Maserati a 2014-es spec lenne, akkor meg a többi lenne lassabb, a Lister kb. felvezetőautónak lenne jó).

  20. #20
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    A ma esti futam az alábbiak szerint lesz lebonyolítva.

    Elindítottam egy kiírásnak megfelelő pickup szervert, amire mostantól bárki tud csatlakozni jelszóval. (masters)
    Ha bármi problémát találtok azt itt tudjátok jelezni.

    Nekem közbejött váratlan plusz program, megpróbálok 9-ig vissza érni, de nem biztos hogy sikerül.
    A szerver fut, 9-órakkor átszavazzátok Qual-ra és lemehet a futam. Mindenkinek jó szórakozást.


    Kiegészítésként:
    Akinek ismerős a "gentleman racing" rendszere az szerintem bátran alkalmazza, nem kötelező a helyezésekre hajtani, nem jár érte pont.
    Valamint 45 perc elég rövid, de egyedül autózgatni mert a T1-ben kavicsozok, nem feltétlen a legjobb szórakozás, szerintem megéri lassan kezdeni.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2017. 12. 14. 15:44.

  21. #21
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Sikerült vissza érnem időben, a mai program változtatás nélkül a fenti kiírás szerint lesz.

  22. #22
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.630
    Tegnap találtunk egy hibát. Aki nem tudott csatlakozni, annak ez volt az oka, javítottam.
    Ez egyben megválaszolja a kérdést, hogy mit tesztelünk.
    A futamok azért vannak hogy az éles bajnokságainkat egy kipróbált és hibátlanul működő rendszer szolgálja ki.
    A szerver azért lett nyitott, hogy ha lesz rá igény, akkor egyben tudunk futni egy jó versenyt is.

    Még 2 futamot tervezek evvel a két autóval mielőtt lecserélném őket. Akinek tetszik, még lesz lehetőség pályára vinni őket.

    A prekvalt hamarosan átállítom.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2017. 12. 15. 15:44.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •