Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (48 összesen)
  1. #1

    R3E MWTCC - Spa Francorchamps 12.06

    Kedves Versenyzők!

    Folytatódik a Masters WTCC 2017 Őszi bajnoksága! Hatodik helyszínünk a méltán híres és kedvelt belgiumi versenypálya, a Circuit de Spa-Francorchamps. Spa története lassan már 100 évet ölel át. A pályát Jules de Thier és Henri Langlois Van Ophem tervezték nagyrészt közutak bevonásával a pálya háromszögszerű nyomvonalába. Eredetileg 14,9 km hosszú volt, de az évtizedek folyamán folyamatosan változott és mára megfeleződött. A Francorchamps, Stavelot és Malmédy települések közelében található versenypálya nagyon gyors, óriási szintkülönbségekkel és hosszan elnyúló kanyarokkal. A bajnoki futamot megelőző hétfőn, bemelegítő Shakedown futamot tartunk



    6. Futam: 12.06. - Szerda Spa-Francorchamps - rank
    Autók: WTCC 2016-17 (elegendő 1 típussal rendelkezni a részvételhez: WTCC 2016 WTCC 2017)
    Nevezés: futam napján este 20:00-ig (nevezés módja itt olvasható: LINK)
    Practice: 20:15 (45 min) napszak: dél
    Qualification: 21:00 (10 min) napszak: dél
    Warm-up1: 21:10 (5 min) napszak: dél
    Race1: 21:15 (25 min) napszak: dél
    Warm-up2: 21:42 (5 min) napszak: délután
    Race2: 21:47 (22 min) napszak: délután

    Shakedown időpont: 12.04. - Hétfő /NYÍLT!!!/
    Kezdés: 20:00

    Qual1: 10 perc
    Race1: 10 perc
    Race2: 10 perc (utána meg indul a következő menet!)

    Rajt típusa:
    álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező

    Nehézség: Get Real
    Fizikai sérülések: 100%
    Gumi és üzemanyag használat: 100%

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!
    FIGYELEM, a köridők rögzítéshez a 25 perc-es kvalifikációt követő 1 körös futamon is részt kell venni és célba érkezni!

    Bajnokság állása: LINK

    Éles szerver:
    GTR-Masters #A, #B, #C
    Éles szerver jelszó a LINK-en

    Gyakorló szerver: GTR-Masters - Prequal /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló jelszó:
    masters


    Indulási feltételek: Masters WTCC Bajnokság 2017 Ősz
    GTR-Masters Team Speak: Masters TS

    Fontos!!

    • Mivel az R3E multipalyer jelenleg még alpha állapotban van, ezért előfordulhatnak hibák, fagyások, szakadások és egyéb kellemetlenségek az online versenyek során, sőt akár mi szervezők is hibázhatunk a szerver beállításánál, ezért kérjük, hogy ezt mindenki tartsa szem előtt és kellő türelemmel álljon hozzá az futamokhoz és az esti eseményekhez. A fő hangsúly most a tapasztalatszerzésen és a tesztelésen van!
    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönön tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!


    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters

  2. #2
    Nem mondjátok komolyan hogy 2.20.elejét tudtok menni Spa-ban szélesítés nélkül.Nagyon könnyű itt előnyt szerezni mert rohadt szélesek a kerékvetők....

  3. #3
    Jákói Kristóf Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    151

    Wrench

    helló

    Honda vagy Citroen setupot tudna adni valaki spa-ra?

  4. #4
    Idézet Eredetileg Krisi81 írta Hozzászólás megtekintése
    helló

    Honda vagy Citroen setupot tudna adni valaki spa-ra?
    ezt találtam : https://forum.sector3studios.com/ind...-4#post-122168

  5. #5
    Szerver fut: GTR-MASTERS.HU-SHAKEDOWN
    Jelszó: masters
    Eredményes tesztelést és jó szórakozást!

  6. #6
    élő közvetítés itt nézhető : https://www.youtube.com/watch?v=xzkkir25F7g

  7. #7
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Kedves Versenyzők!

    Holnap amennyiben nem lesz probléma megpróbáljuk a teljes mezőnyt egy szerveren elindítani. Viszont kérnénk mindenkit, hogy legkésőbb 20:30-ra jelenjen meg a szerveren, hogy tarthassunk egy össznépi lagtesztet.

    Fontos!
    • Kerüljétek a wifi-s kapcsolatot, legalább a futam alatt használjatok vezetékes hálózatot. Nézzétek át ezt, hogy minimalizáljuk a LAG lehetőségét.
    • Amennyiben a teszt sikertelen lesz, úgy A/B szerveres leosztásra állunk át. Gyertek TS-re vagy olvassátok a fórumot, hogy ne maradjatok le semmiről Legkésőbb 20:50-re kikerül a végső lebonyolítás.

  8. #8
    Tegnap nekem annyi nyűgöm volt, hogy a második futamon elkezdett akadozni a kép, mint amikor AC-nál terhelődik a CPU. Pont, amikor az Eau Rouge felé mentünk egymás mellett hárman, aztán lehúzódtam balra, de összetört a kocsi. Az első futamon ezt önhibámból produkáltam szintén az első körben, így inkább feladtam a próbálkozást
    Állítottam azóta a grafikai beállításokon, de biztosan érdemes úgy belőni mindenkinek, hogy masszívan 100 feletti FPS legyen a biztonság kedvéért.

  9. #9
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    2017-es Civic-hez tudna valaki adni egy alap setet? nem tudom, hogy az évjárat számít-e.
    Köszi

  10. #10
    Chevy-hez a szokásos stabil és gumikímélő setup
    Chevy WTCC 2017 setup - Spa
    Mentem vele próbaversenyt, nagyon jól kezelte a gumikat. 13. perctől lett sárga a 24.-től meg narancs. Amikor narancs lett, még mindig 24.1-es időt mentem vele, ami csak 7 tizeddel rosszabb a prekvalos időmnél. Nyilván azon még tudnék javítani pár tizedet, de akkor is elég stabil volt a kocsi lelakott gumikkal is. Persze a valószínűleg csak általam használt 6-os szárnynak köszönhetően is. Gondolkodtam kisebb szárnyon, de Macau-hoz hasonlóan itt a hátsó egyenes balos törésében lesz vele életveszélyes a gép, főként szélárnyékban.

    Nem tudom mennyire használható Hondához is, de szerintem rosszabb nem lesz tőle. Leéb Pisti Jr. legalábbis régebben használt Chevy setup-omat a Hondán, ha jól rémlik.

  11. #11
    Antal Gábor Versenyző gabor426 logója
    Csatlakozott
    2011. 12. 29.
    Város
    Siófok
    Üzenetek
    297
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Chevy-hez a szokásos stabil és gumikímélő setup
    Chevy WTCC 2017 setup - Spa
    Mentem vele próbaversenyt, nagyon jól kezelte a gumikat. 13. perctől lett sárga a 24.-től meg narancs. Amikor narancs lett, még mindig 24.1-es időt mentem vele, ami csak 7 tizeddel rosszabb a prekvalos időmnél. Nyilván azon még tudnék javítani pár tizedet, de akkor is elég stabil volt a kocsi lelakott gumikkal is. Persze a valószínűleg csak általam használt 6-os szárnynak köszönhetően is. Gondolkodtam kisebb szárnyon, de Macau-hoz hasonlóan itt a hátsó egyenes balos törésében lesz vele életveszélyes a gép, főként szélárnyékban.

    Nem tudom mennyire használható Hondához is, de szerintem rosszabb nem lesz tőle. Leéb Pisti Jr. legalábbis régebben használt Chevy setup-omat a Hondán, ha jól rémlik.
    köszi, kipróbálom

  12. #12
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap nekem annyi nyűgöm volt, hogy a második futamon elkezdett akadozni a kép, mint amikor AC-nál terhelődik a CPU. Pont, amikor az Eau Rouge felé mentünk egymás mellett hárman, aztán lehúzódtam balra, de összetört a kocsi. Az első futamon ezt önhibámból produkáltam szintén az első körben, így inkább feladtam a próbálkozást
    Állítottam azóta a grafikai beállításokon, de biztosan érdemes úgy belőni mindenkinek, hogy masszívan 100 feletti FPS legyen a biztonság kedvéért.
    Erik felvetése jogos, többen panaszkodtak FPS esésre ezen a pályán. Mivel van esély, hogy sokan leszünk a szerveren így célszerű kicsit butítani a grafikán, hogy több FPS legyen. Első körben és a környezet grafikáján csökkentenék (Settings - Video Settings - Custom Settings - Track level of detail), illetve amit mindig kikapcsolok, az ugyanitt található Track Animation (szerintem tök felesleges, hogy a játékban emberek kalimpáljanak a lelátón ). Ha ezek nem hozzák meg a kívánt eredményt, akkor további beállításokat csökkentsetek.

  13. #13
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154

    ÓRÚZS és a többi kanyar

    Sziasztok!

    Lesz-e bármi beállítás a vágások kiszűrésére? Hány elhibázott Eau-Rouge után jár büntetés? A kerékvetők és a külső íven lévő zöld sávok mennyire használhatók?

    Ezeket a szabályokat, előre le kellene tisztázni, a későbbi reklamációk és félreértések elkerülése érdekében. Gerőcs Tamás is utalt arra, hogy nem mindegy mennyire szélesen használja valaki a pályát.

    Köszi.

  14. #14
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Erik felvetése jogos, többen panaszkodtak FPS esésre ezen a pályán. Mivel van esély, hogy sokan leszünk a szerveren így célszerű kicsit butítani a grafikán, hogy több FPS legyen. Első körben és a környezet grafikáján csökkentenék (Settings - Video Settings - Custom Settings - Track level of detail), illetve amit mindig kikapcsolok, az ugyanitt található Track Animation (szerintem tök felesleges, hogy a játékban emberek kalimpáljanak a lelátón ). Ha ezek nem hozzák meg a kívánt eredményt, akkor további beállításokat csökkentsetek.
    Én bekapcsoltam a Medium beállítást és utána még kikapcsoltam az ilyen bizbaszokat, amit te is írsz. Az árnyékok (Shadow) beállításainál is lehet még levenni ezt-azt. Így végül stabilan ment az i5-2400-as, 960GTX, 16 GB RAM kombóval a pálya 25 versenyzővel offline-ban és 64 bit-el. Teljesen jó grafikát ad így is a játék, az FPS pedig 120 és 50 között változott attól függően, hogy egyedül autóztam vagy a rajtnál tülekedtem. Akadást nem észleltem, de mindenképp érdemes a bőven az alá (FPS tekintetében fölé) belőni a grafikai beállításokat, mint ami prekvalon jónak tűnik.

  15. #15
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    Lesz-e bármi beállítás a vágások kiszűrésére? Hány elhibázott Eau-Rouge után jár büntetés? A kerékvetők és a külső íven lévő zöld sávok mennyire használhatók?

    Ezeket a szabályokat, előre le kellene tisztázni, a későbbi reklamációk és félreértések elkerülése érdekében. Gerőcs Tamás is utalt arra, hogy nem mindegy mennyire szélesen használja valaki a pályát.
    Az Eau Rouge, a lejtő utáni gyors balos (12-es, Pouhon) és a 18-as Blanchimont is nagyon necces ilyen szempontból. Az ideális ív egyszerűen a fehér vonalon kívül van. Némi mazochizmusra lesz szükség részünkről vagy a VB hosszas munka után az íróasztal mellett alakítja ki a végső sorrendet
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2017. 12. 06. 12:37.

  16. #16
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Az Eau Rouge, a lejtő utáni gyors balos (12-es, Pouhon) és a 18-as Blanchimont is nagyon necces ilyen szempontból. Az ideális ív egyszerűen a fehér vonalon kívül van. Némi mazochizmusra lesz szükség részünkről vagy a VB hosszas munka után az íróasztal meleltt alakítja ki a végső sorrendet
    Pont ezt nem szeretném, hogy utólag mondják meg, hogy mi lett volna a helyes "viselkedés". Előre tisztázni kell, és akkor mindenki tud mérlegelni, hogy bevállalja-e a büntetést, vagy sem. Nekem ráadásul van 2 büntetőpontom, tehát még1 és megint mehetek áthajtani

  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Az ideális ív egyszerűen a fehér vonalon kívül van.
    Ööö... azt nem hívjuk ideális ívnek, ami a pályán kívül van.

    Az ideális ív mindig az egyenes, amennyiben azt nem a pályán értelmezzük

  18. #18
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Lesz-e bármi beállítás a vágások kiszűrésére? Hány elhibázott Eau-Rouge után jár büntetés? A kerékvetők és a külső íven lévő zöld sávok mennyire használhatók?

    Ezeket a szabályokat, előre le kellene tisztázni, a későbbi reklamációk és félreértések elkerülése érdekében. Gerőcs Tamás is utalt arra, hogy nem mindegy mennyire szélesen használja valaki a pályát.

    Köszi.
    Ahogy eddig is a futam után szúró próba szerűen át lesz vizsgálva pár versenyző összes köre, de még az is lehet, hogy mindenkié. A szabályok szerintem előre le lettek fixálva a Versenyszabályzatban: Pálya levágás: minden esetben kötelező 2 kerék teljes terjedelmével a pálya szélét jelző fehér vonalon belül haladni. Szabadon óvható, ha valaki szabálytalanságot észlel a verseny, vagy a kvalifikáció során.

  19. #19
    A Szerver 19:30-tól fut, aki akar már beléphet most is:

    GTR-Masters-RACE


    Szerverjelszó ITT található!

    20:30-kor előrehozott LAG teszt!

    Kérünk mindenkit, hogy időben lépjen be a szerverre!
    Sikeres LAG teszt esetén egy szerveren elengedjük a mezőnyt!

    LAG esetén viszont szerver restart lesz!
    A szerverbeosztásról itt a fórumon értesítünk benneteket!

    Utoljára módosította: Mediakönig; 2017. 12. 06. 20:38.

  20. #20
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    köszi Srácok!

  21. #21
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Ma esti közvetítés: LINK

  22. #22
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    A Szerver 19:30-tól fut, aki akar már beléphet most is:

    GTR-Masters-RACE


    Szerverjelszó ITT található!

    20:30-kor előrehozott LAG teszt!

    Kérünk mindenkit, hogy időben lépjen be a szerverre!
    Sikeres LAG teszt esetén egy szerveren elengedjük a mezőnyt!

    LAG esetén viszont szerver restart lesz!
    A szerverbeosztásról itt a fórumon értesítünk benneteket!

    A teszt jól sikerült, maradunk az egy szerveres lebonyolításnál! Jó versenyt, vigyázzatok egymásra és a fehér vonalra figyeljetek

  23. #23
    Végre összeállt az egy szerver! Remélhetőleg ez már marad is így, mert sokkal jobb volt, valószínűleg mindnekinek.

    1. verseny - A kvalin PB-el a 11. helyről indultam, aztán óvatosan kikerültem egy-két kicsúszást és incidenst, aminek következtében a 8. helyen találtam magam. Ahonnan a 4. körben estem ki, midőn a Blanchimont-ban sikerült falhoz vágnom az egyensúlyát vesztett autót. Nagy kár, mert egy 10. körüli hely meg lehetett volna simán.

    2. verseny - Rajt a mezőny végéről, de híresen konfliktuskerülő magatartásomnak köszönhetően egy kör alatt a 15., majd nem sokkal később a 10. autóztam Zelfi mögött. Miután szembesültem újszerű kanyartechnikájával az utolsó sikánban, inkább a kockázatkerülő autózás mellett döntöttem, ezt a versenyt mindenképp be akartam fejezni. Ő kicsit gyorsabb is volt, mögöttem Nagy Attila meg masszív 5 másodperces szünettel követett, csak ezt igyekeztem tartani.

  24. #24
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Futam eredmények: Spa-Francorchamps

    Pontverseny állása: LINK

    Óvások: LINK

    Futam közvetítés: LINK
    Utoljára módosította: dtom84; 2018. 01. 04. 09:40.

  25. #25
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Végre összeállt az egy szerver! Remélhetőleg ez már marad is így, mert sokkal jobb volt, valószínűleg mindnekinek.
    Hát ennek mi is örülünk, jó volt látni azt a sok autót a közvetítésben. A megoldás átmeneti volt, de dolgozunk azon, hogy ez hosszútávon is így maradjon.
    Tapasztalt valaki bármi problémát, vagy van bárkinek észrevétele a tegnapi 25 fős szerverrel kapcsolatban?

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •