Oldal: 4 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (126 összesen)
  1. #76
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Bár VR-rel annyira vakon jöttem el a rajtnál, hogy feliratok híján csak tippelni tudtam hogy Sziszka tett ki a rajt után, de szerencsére replayből már timestampem is van rá.
    Ezen mit vagy meglepődve, te ezt kimondottan szereted, nem?

  2. #77
    B-szerver: A GT4-es futam volt jobbára a felkészülésem, leszámítva a prekvalos nekirugaszkodást. Úgy tűnik, Kristóffal jól egymásra találtunk e tekintetben, mert én sem szeretek ott az óra ellen menni. Ha futottam egy viszonylag hiba nélküli kört, akkor részemről befejeztem. Ez általában tükrözi is a valós tempómat, mert a kvalin és a futamon elért időim is hasonlóak szoktak lenni, és voltak most is azok.
    12. helyről rajtoltam, igazából még kvali közben is azon agyaltam, hogy med-en végig menjek vagy két soft etapot inkább? Kipróbáltam teli tankkal a med-et, fél tankkal a soft-ot, nagyjából ugyanolyan időt adtak volna ki a végére, de akkor nincs benne egy javítási lehetőségem, ha med-en megyek és nem állok ki. Ez végül bejött, mert a 10. kör tájékán Kanyuk Feri és Szűcs Tomi összeakadt előttem és nem tudtam kikerülni őket. Piros lett az eleje, a szélvédő pókhálósra tört, lassultam körönként majdnem 2 másodpercet. Így is összeszedtem az boxkiállásig 20-30 másodpercet emiatt, de legalább nem a végéig szívtam vele. Mondjuk akkor is megérte volna kijönni javítani... Ez alatt a kb. 15 kör alatt nem is kekeckedtem sokat, elengedtem mindenkit, aki utolért.
    Kerékcsere és szervíz után jött az élvezet, Zrubi mögé értem ki Azt láttam, hogy kicsit jobban csúszkál nálam, így két kör múlva sikerült megelőznöm az egyenes végén. Gondoltam, egy kiálláson lehet, innentől elkopnak még jobban a gumijai. Én naív... A célig ott lihegett a nyakamban, kitartóan bepróbálkozva az egyenes végén és máshol is. Kicsit szerencsére Pataki Szabolcs és a végén Sipkai Béla is csatlakozott a játékhoz, így Zrubiból támadó helyett védő lett a szemszögemből, aztán az utolsó előtti körben össze is akadtak Bélával, lett 5-6 másodperc előnyöm a befutóra. Gyorsan elment ez a verseny, végig küzdésben voltam valakivel.

    Lekörözés - Volt egy érdekes eset, az egyetlen lekörözés a futam alatt. A verseny háromnegyede körül Kristóf csapattárs utolért, miközben mi Zrubival voltunk épp szoros csatában. Néztem, hogy mögötte nincs senki, így lehet kicsit "türelmes" velünk, nem okozunk gondot neki, ha nem azonnal tudjuk elengedni. Nyilván Zrubit nem szerettem volna Kristóffal együtt elengedni így nem volt mindegy, hol és hogyan teszem. Végül a pálya hátsó részén, a jobbos után a dombra fel láttma, hogy Zrubi félrehúzódik, így én is ezt tettem, hadd menjen ott el Kristóf, aztán mi folytatjuk, ahol abbahagytuk. Ő meg nagyon óvatosan ment csak el, talán nem volt benne biztos, hogy mindketten lelassítunk miatta. Utána a következő jobbos emiatt necces is volt, de szerencsére nem volt belőle galiba, ment mindenki tovább. Ezt inkább csak amiatt írtam le, mert egy olyan lekörözéses eset volt, amikor több mindenre keleltt figyelni és számításba venni, hogyan lehet úgy kivitelezni, hogy senki ne járjon próul közben.

  3. #78
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Javaslat: Óvás topikot még a futam előtt nyissunk, hogy akinek a fejében vannak még az incidensek, az tudja írni menetből.

    Bár VR-rel annyira vakon jöttem el a rajtnál, hogy feliratok híján csak tippelni tudtam hogy Sziszka tett ki a rajt után, de szerencsére replayből már timestampem is van rá.
    Nem volt az olyan vészes, én szépen vissza is engedtelek, meg is volt egy kanyar után a 11. hely a 3.-ról
    Nevek jók lennének VR-ban is, én valamiért a SZA alapján egész versenyen azt hittem, hogy Jr. ül a sárga Ferrariban, replaynél jöttem rá hogy Sziszka
    A túlélő showról meg csak annyit, sikerült úgy bejönnöm a célba, hogy még több mint 50l. volt a kocsiban....

  4. #79
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Itt is elnézést Zelfi úgy jártam az utolsó körben mint a néni aki a békéscsabai kórházat hivta, teljesenmegvoltamzavarodva....

    https://www.youtube.com/watch?v=Bm1PoLJO46E

    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Amit kiírtam a futam előtt nem véletlen volt! Hihetetlen, hogy egyes emberek az első kanyarban akarnak nyerni. Mikor növünk fel ehhez a feladathoz?
    Kvali: részemről jól sikerült de sajnos csak a 9. helyhez volt elég.
    Futam: A Nissanhoz képest elég jó rajtot sikerült fogni ami kb. 100m-ig tartortt, majd kaptam jobb oldalról egy bodicseket és vittem mindenkit aki körülöttem volt.
    16. helyről sikerült feltornázni magam a 6 helyre amit az utolsó előtti körig meg is őriztem, majd jött Csabi aki jóval gyorsabb volt de szépen tudtam tartani. A végén Csaba azt hitte vége a futamnak pedig volt még egy kör nekem jött és kiforogtunk,szerencsére csak két helyet buktam vele. Összességében még így is elégedett lehetek ezzel a helyezéssel, de az első körök miatt szomorú vagyok...
    Kérek mindenkit, hogy figyeljünk már oda az első körben jobban! Mire jó ez? Ha meg BUÁ-t kap valaki akkor be van sértődve.
    Oscherslebenben nagyon hosszú a boxutca!

  5. #80
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Nem volt az olyan vészes, én szépen vissza is engedtelek, meg is volt egy kanyar után a 11. hely a 3.-ról
    Nevek jók lennének VR-ban is, én valamiért a SZA alapján egész versenyen azt hittem, hogy Jr. ül a sárga Ferrariban, replaynél jöttem rá hogy Sziszka
    A túlélő showról meg csak annyit, sikerült úgy bejönnöm a célba, hogy még több mint 50l. volt a kocsiban....
    Én soha ennyire nem éreztem szükségét a Helicorsának mint VRban. Tényleg nincs egy kurva felirat se, ami van azt se látom. Így hogy megtankolva mentem, tényleg kikapcsolhattam volna mindent és getrílezni...
    Egyébként nagyon csalóka a sisak, konkrétan a rajtnál fékre kellett lépnem úgy ráugrottam Lázárra és mivel nem éreztem hol az orra, ezért nem mertem nagyon közelebb menni - így viszont belekerültem a lecsóba én is amit Kristóf lassú rajtja főzött ki.

    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Ezen mit vagy meglepődve, te ezt kimondottan szereted, nem?
    Nem is sírtam miatta.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  6. #81
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Nagyon szomoruan tapasztalom, hogy még mindig türelmetlenek egyesek a rajtnál. Ezzel tönkre téve több pilota versenyét, amire hiába gyakoroltak napokat. Pedig maradna esély az előzésre 90 perc, de nem. Döntsük el az első kanyarban.
    Az OSRW miatt nagyon közel voltak egymáshoz a kocsik a rajtrácson, és ilyenkor még jobban kell figyelni a másikra. Elég egy lefulladás, és kész a baj, mert 2 méteren nem tudod lereagálni.
    Ami pedig a rajtól a T1 utáni roncs derby-t illeti, katasztrofális volt nézni, nemhogy benne részt venni... Nem is emlékszem mikor volt ilyen legutoljára.
    Többször is visszanéztem és a mezőny 70-80%-a benne volt. Nálam ez egy "restart race"lett volna. De mivel nem lett, többen is kiléptek (én is erősen gondolkodtam rajta), ami érthető, mivel sem SC, sem VSC nincs a játékban, vagy egy admin, aki kontrollálná az eseményeket. Bár az utóbbi jóval nagyobb meló, tudom.
    Ha pl csak egy VSC lett volna a rajtbalesetnél, sztem 99% hogy a T1-ben és az utánna levő ütközések elkerülhetőek lettek volna. De mivel "cirkuszi elem"-ként lett elnevezve, igy ez is storno.
    Őszintén szólva, nem tudom mit kell még ahhoz tennie a szervezőknek, hogy roncsderby mentes legyen egy futam.. Sztem a szabályzat teljesen rendben van. Itt elsősorban a fejekben kéne rendet rakni, és a játék hiáonyosságait pótolni, ami finoman szólva a jelenlegi helyzetben, még mindig alkalmatlan "szoros" online versenyzésre.

  7. #82
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Többször is visszanéztem és a mezőny 70-80%-a benne volt. Nálam ez egy "restart race"lett volna. De mivel nem lett, többen is kiléptek (én is erősen gondolkodtam rajta), ami érthető, mivel sem SC, sem VSC nincs a játékban, vagy egy admin, aki kontrollálná az eseményeket. Bár az utóbbi jóval nagyobb meló, tudom.
    Ha pl csak egy VSC lett volna a rajtbalesetnél, sztem 99% hogy a T1-ben és az utánna levő ütközések elkerülhetőek lettek volna. De mivel "cirkuszi elem"-ként lett elnevezve, igy ez is storno.
    Az SC a következő körben tud bejönni, semmin és senkin nem segít.
    A VSC sem értem, hogy lenne reális 3 másodperc alatt, mikor megindul a mezőny?
    Ott a sárga zászló, az mindenkinek leng/villog... de kanyaron belül azt sem igazán lehet lereagálni, persze aki meg se próbálja, azt a VB elő fogja venni a vizsgálatnál.

    Piros zászló és új rajt lenne a megoldás, de ehhez meg állandó szervezői felügyelet kellene minden szerveren, ezt sajnos nem tudjuk biztosítani. Persze aki rácseszett, és torpára tört az autója, azt a get real szellemében ki kéne zárni az új rajtból.

    Így az marad, hogy mindenki megpróbál vigyázni és felnőni a feladathoz, különben ez lesz és mindenki szopik.
    Persze én már sok olyat is láttam, hogy olyan apróságból lett tömegbaleset, amit 5 versenyzőből 4 ugyan úgy beszopott volna..
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 27. 13:02.

  8. #83
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Az OSRW miatt nagyon közel voltak egymáshoz a kocsik a rajtrácson
    Szerintem ez is felelős a rajtbalesetekért. Ráadásul értelmetlenül, mert SOHA nem mentünk 24-nél többen egyszerre, mert mindig volt egy két ember akinek nem lett meg stabilan a 200FPS, és emiatt megvétózta. Szóval szerintem nem kellene ezt erőltetni, mert így pl a B szerveren is egymás seggéből indultunk, miközben összesen 14-en voltunk a pályán. = önszopatás.


    Persze, ha mindenkinek lenne annyi IQ-ja, hogy ennek fényében tolja, akkor nem lenne baj. De ezt ugye a több éves gyakorlat durván cáfolja.

  9. #84
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az SC a következő körben tud bejönni, semmin és senkin nem segít.
    A VSC sem értem, hogy lenne reális 3 másodperc alatt, mikor megindul a mezőny?
    Ott a sárga zászló, az mindenkinek leng/villog... de kanyaron belül azt sem igazán lehet lereagálni, persze aki meg se próbálja, azt a VB elő fogja venni a vizsgálatnál.

    Piros zászló és új rajt lenne a megoldás, de ehhez meg állandó szervezői felügyelet kellene minden szerveren, ezt sajnos nem tudjuk biztosítani. Persze aki rácseszett, és torpára tört az autója, azt a get real szellemében ki kéne zárni az új rajtból.

    Így az marad, hogy mindenki megpróbál vigyázni és felnőni a feladathoz, különben ez lesz és mindenki szopik.
    Persze én már sok olyat is láttam, hogy olyan apróságból lett tömegbaleset, amit 5 versenyzőből 4 ugyan úgy beszopott volna..
    Megnézted egyeltalán, hányan vették el a gázt és hányan előztek ill. kezdtek előzésbe a sárga zászló jelzés alatt? Én igen. Az engem való kiforgatásnál azonnal sárga zászló jelzés lett. Onnantól az első szektor végéig minimum 6, de sztem több előzés volt. Sztem a kutya nem nézi a sárgát ilyenkor, hanem azt hogy , hol tudna ugy elmenni ill. beférni, hogy poziciót nyerjen vele ill. a kőv. ütközést elkerülje.
    Egy ilyen óriasi versenybaleset esetén minimum egész pályás sárga kellene, (Ha már nincs SC)hogy helyre álljon a rend.
    Egy VSC beiktatásával (ami ugye a pofádba nyomja nagy felkiáltó jelekkel, hogy lassits, és NE előzz, mert különben azonnali BUÁ-t kapsz) biztos vagyok benne hogy ez elkerülhető lett volna.
    Admin részről tudom, és irtam is hogy nem megoldható. Ezzel tisztában vagyok.

  10. #85
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Teljesen más taktikán voltam mint bárki a mezőnyből. Medium, no box, csak egy BUÁ. Nem teljesen értettem a rációt a med + csere taktikákban.
    UI: Zelfi, működött a tactics végül Amúgy szoros, mert papíron 2-3 sec különbség van a két taktika között ha nem hibázol.
    2-3 mp van a két taktika között (med-med féltávnyi benzinnel vs med, kiállás nélkül), ha nem hibázol. A teljes versenytávra vetítve kemény 2-3 mp-ért megéri kockáztatni egy hibát a vége felé a 0-ra kopott gumikkal vagy kockáztatni azt, hogy az elején összetörnek vagy te magad töröd össze magad a falon, és nem tudsz kimenni féltávnál megjavíttatni...

    Okos...

  11. #86
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Megnézted egyeltalán, hányan vették el a gázt és hányan előztek ill. kezdtek előzésbe a sárga zászló jelzés alatt?
    Én igen. Az engem való kiforgatásnál azonnal sárga zászló jelzés lett. Onnantól az első szektor végéig minimum 6, de sztem több előzés volt.
    Sztem a kutya nem nézi a sárgát ilyenkor, hanem azt hogy , hol tudna ugy elmenni ill. beférni, hogy poziciót nyerjen vele ill. a kőv. ütközést elkerülje.
    Pont ez a baj és ezt meg is fogjuk nézni a VB gyűlésen, hogy ki volt az, aki nem az elvárható módon állt hozzá a szituációhoz.

    Egy VSC beiktatásával (ami ugye a pofádba nyomja nagy felkiáltó jelekkel, hogy lassits, és NE előzz, mert különben azonnali BUÁ-t kapsz) biztos vagyok benne hogy ez elkerülhető lett volna.
    Szerintem a sárga zászlónak is kb ugyan ez a jelentése...

  12. #87
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    2-3 mp van a két taktika között (med-med féltávnyi benzinnel vs med, kiállás nélkül), ha nem hibázol. A teljes versenytávra vetítve kemény 2-3 mp-ért megéri kockáztatni egy hibát a vége felé a 0-ra kopott gumikkal vagy kockáztatni azt, hogy az elején összetörnek vagy te magad töröd össze magad a falon, és nem tudsz kimenni féltávnál megjavíttatni...

    Okos...
    Ez azért részben egyénfüggő is. Az arányosan folyamatosan romló gumikhoz könnyebb hozzászokni - én rendszeresen törtem még a Lambo korszakban a boxkiállás után, mert túlvállaltam a tempót a friss gumikon és így lassabb voltam összesítve. A Porscheval nincs ilyen gond, ott nem kell megtanulni a pitbe állást se
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  13. #88
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Pont ez a baj és ezt meg is fogjuk nézni a VB gyűlésen, hogy ki volt az, aki nem az elvárható módon állt hozzá a szituációhoz.
    A játék hiányossága miatt ismételten óriási meló lesz a BT-nek. De ha ezt előszerettel csináljátok, és tengernyi időtök van rá, akkor hajrá.

    Szerintem a sárga zászlónak is kb ugyan ez a jelentése...
    Igy van, de mivel nem jár érte büntetés, ezért sokan semmibe veszik...

  14. #89
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    A játék hiányossága miatt ismételten óriási meló lesz a BT-nek. De ha ezt előszerettel csináljátok, és tengernyi időtök van rá, akkor hajrá.
    Igy van, de mivel nem jár érte büntetés, ezért sokan semmibe veszik...
    Mutass nekem egy olyan virtuális, vagy valós rendszert:

    • Ahol a tömegkarambol kialakulásának pillanatát követően 2-3 mp-en belül SC vagy VSC van a pályán?
    • Ahol automatikus büntetés jár a sárga zászlónál történő gyorsításért, előzésért?


    Ami hiányosságokat felhozol, azok a való életben is ugyan úgy megvannak. Semmilyen rendszer nem tud meggátolni egy rajtbaleset. Az SC és a VSC is eső után köpönyeg.

  15. #90
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Vagy hanyan basztak ki velem....az elso kanyarban a 3.helyen fordultam volna.. mielott belef***l a szaddal valamit a levegobe nezz utana.
    Egyszeruen nem ertem ezt a hisztidet, ha ennyire gyors vagy miert nem qualizod magad A szerora, ket het boven tobb az eleg idonel, akinek ennyi ido nem eleg ra annak bele kell torodni h nem eleg jo a tempoja.
    Mi lenne ha a futamok utani hisztijeid idejet a futam elotti preqvalra forditanad, lehet akkor osszejonne...
    Ja, ha téged is kibasztak akkor nyugodtan basz ki másokat. Világos.
    Persze 2 hetet gyakoroljak arra hogy 1 kanyar után lelegyek zúzva. Cmon. És ha ezen változtatni, javítani akarok énvagyok a paraszt.
    Nem hisztiztem, röviden beírtam mi történt a futamomom, adatokkal, újabb példával alátámasztottam a korábbi észrevételemet.

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    2-3 mp van a két taktika között (med-med féltávnyi benzinnel vs med, kiállás nélkül), ha nem hibázol. A teljes versenytávra vetítve kemény 2-3 mp-ért megéri kockáztatni egy hibát a vége felé a 0-ra kopott gumikkal vagy kockáztatni azt, hogy az elején összetörnek vagy te magad töröd össze magad a falon, és nem tudsz kimenni féltávnál megjavíttatni...
    Okos...
    A kiállás nélküli taktikához azért rakd oda azt is hogy megelőzi, megvédheti a pozicióját a másik taktikán lévővel szemben.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Lekörözés - Volt egy érdekes eset, az egyetlen lekörözés a futam alatt. A verseny háromnegyede körül Kristóf csapattárs utolért, miközben mi Zrubival voltunk épp szoros csatában. Néztem, hogy mögötte nincs senki, így lehet kicsit "türelmes" velünk, nem okozunk gondot neki, ha nem azonnal tudjuk elengedni. Nyilván Zrubit nem szerettem volna Kristóffal együtt elengedni így nem volt mindegy, hol és hogyan teszem. Végül a pálya hátsó részén, a jobbos után a dombra fel láttma, hogy Zrubi félrehúzódik, így én is ezt tettem, hadd menjen ott el Kristóf, aztán mi folytatjuk, ahol abbahagytuk. Ő meg nagyon óvatosan ment csak el, talán nem volt benne biztos, hogy mindketten lelassítunk miatta. Utána a következő jobbos emiatt necces is volt, de szerencsére nem volt belőle galiba, ment mindenki tovább. Ezt inkább csak amiatt írtam le, mert egy olyan lekörözéses eset volt, amikor több mindenre keleltt figyelni és számításba venni, hogyan lehet úgy kivitelezni, hogy senki ne járjon próul közben.
    Ja messziről láttam hogy 3-an is elvoltatok egymással egy kupacban. Gondoltam nem lesz egyszerű 'leszeletelni' titeket, nem eröltettem a dolgot. A hátsó egyenesben, ahol Zrubi elengedett nyomtam rendesen, de nemláttam hogy teljesen elmentem-e már melletted, nem-e Zrubi miatt újra gyorsítottál, ezért hagytam helyet belül, de valahogy mégis elém csúsztál keresztbe. Megoldódott.

  16. #91
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ami hiányosságokat felhozol, azok a való életben is ugyan úgy megvannak. Semmilyen rendszer nem tud meggátolni egy rajtbaleset. Az SC és a VSC is eső után köpönyeg.
    Nem a rajtbalesetről beszéltem, hanem a T1 és az utáni incidensekről...

    Sárga zászló = nem előzhetsz +biztonságos tempó
    VSC = nem előzhetsz + egy beállitott sebesség limit betartása.
    A 2 nem ugyanaz..
    Utoljára módosította: csori23; 2017. 11. 27. 14:13.

  17. #92
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem a rajtbalesetről beszéltem, hanem a T1 és az utáni incidensekről...

    Sárga zászló = nem előzhetsz +biztonságos tempó
    VSC = nem előzhetsz + egy beállitott sebesség limit betartása.
    A 2 nem ugyanaz..
    Ez így van, de a SC és a VSC is az események bekövetkezése után jönnek, nem alattuk. Tehát egyik sem alkalmas az incidens és az azt követő másodpercekben történő további incidensek megakadályozására.

    Illetve bármi is van, a követlenül előtted történő balesetekre történő reakciód minden esetben csak is saját magadtól függ, hacsak 2 autónál több ütközése esetén nem blokkolja mindenkinél a gázpedált azonnal automatikusan a rendszer. De ilyen meg nincs, sehol.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 27. 14:25.

  18. #93
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem a rajtbalesetről beszéltem, hanem a T1 és az utáni incidensekről...

    Sárga zászló = nem előzhetsz +biztonságos tempó
    VSC = nem előzhetsz + egy beállitott sebesség limit betartása.
    A 2 nem ugyanaz..
    Ezt a nagy balhét nem védte volna ki sem SC sem VSC. az igazi buli T1 utáni egyenesben volt 2-3 hullámban, de kb 6 másodperc leforgása alatt úgy, hogy egymás hegyén hátán volt mindenki. A program lehet képes lenne kirakni egy VSC-t 1 mp-n belül, de mire mennénk vele? semmire, mert az a baleset EGY hosszú elnyújtott esemény volt. Amint ez lecsengett mindenki ment tovább így vagy úgy, ott meg már megnt nem lett volna értelme SC-nek. Sárga zászló volt, ilyenkor lassítani kellene, és elkerülni a balhét, esetleg megállni és megvárni míg leül a por, ennek ellenére volt aki inkább nyomott egy kövéret, hogy majd ő még elhúz egy-egy résben, ezzel megelőzve a balesetben résztvevőket és az ésszel közlekedőket, akik lelassítottak.

    Másik része a dolognak, hogy lehet a pályát hibáztatni, a szoros rajtrácsot, meg kifogásokat keresni, de ez elsősorban ez a pilótákon múlik. Volt ugyanezen a pályaverzión summercup futam, GT4 tesztfutam, mindkettőn nagyobb probléma nélkül elment a mezőny, ez most nem sikerült.

  19. #94
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez így van, de a SC és a VSC is az események bekövetkezése után jönnek, nem alattuk. Tehát egyik sem alkalmas az incidens és az azt követő másodpercekben történő további incidensek megakadályozására.

    Illetve bármi is van, a követlenül előtted történő balesetekre történő reakciód minden esetben csak is saját magadtól függ, hacsak 2 autónál több ütközése esetén nem blokkolja mindenkinél a gázpedált azonnal automatikusan a rendszer. De ilyen meg nincs, sehol.
    Nyilván a fejekben is azt kéne tudatositani, hogy ha sárga van, nem előzhetsz és elveszed a gázt.
    Vagyis egy olyan megoldás kellene a játékban is, hogy sárga alatt nem előzheted meg a pályán az előtted tartózkodót, vagy ha mégis el mentél mellette(mert az illető kiforgott), akkor vissza kell adni a poziciót a sárga előtti felállásban. Ez persze ne vonatkozzon arra a személyre, aki rommá tört és elindulni sem tud, és arra sem aki pl kirepült a pályáról, és nem tud vissza jönni.
    Ehhez persze egész pályás sárga kell, hogy rendeződjön a sorrend.
    rFactorban és Race07-ben ez működik. Repülő rajtnál legalábbis.

  20. #95
    Kanyuk Ferenc Versenyző rfex1 logója
    Csatlakozott
    2016. 11. 02.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    94
    B szerver.

    Amilyen jól indult számomra az időmérő+a futam, olyan rosszul is záródott. A rajtnál igyekeztem óvatos lenni, ami sikerült is (úgy otthagytak, mint a fene), de aztán a soft-nak hála feljöttem a 3. helyig. Ott szépen nyugisan körözgettem, vigyáztam a gumira, amikor is a 10. körben a 6. kanyarban megforogtam. A hibámból belém is jött Erik és Szűcs Tamás(ha jól emléxem). Ripityára tört az autó. Box-ba kimentem, majd kipróbáltam a med gumit. Nem jött be, irány vissza a box-->softra vissza, de már nem bírtam a tempót tartani+ hibák is voltak...Gyalázatosra sikeredett ez a futam. Na de ez van. Majd legközelebb. Sorry srácok a 10. körben történtekért.

  21. #96
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam ez egy "restart race"lett volna.
    Nem újra indítgatós óvodások közössége vagyunk. Tisztában vagyunk vele hogy máshol ez így megy. Ezért nincs semmi szükség rá hogy legyen még egy belőle.

    Mi itt mindenkit versenyzőként kezelünk. Aki itt akar versenyezni, az nőjön fel a feladathoz.
    De persze lehet rendszert is hibáztatni, azért amit a pályán elcsesztetek.

    Laci a szervezésben van még hely, szívesen látunk egy tapasztalt versenyzőt, aki tenni akar hogy jobb legyen a bajnokság.

  22. #97
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt a nagy balhét nem védte volna ki sem SC sem VSC. az igazi buli T1 utáni egyenesben volt 2-3 hullámban, de kb 6 másodperc leforgása alatt úgy, hogy egymás hegyén hátán volt mindenki. A program lehet képes lenne kirakni egy VSC-t 1 mp-n belül, de mire mennénk vele? semmire, mert az a baleset EGY hosszú elnyújtott esemény volt. Amint ez lecsengett mindenki ment tovább így vagy úgy, ott meg már megnt nem lett volna értelme SC-nek. Sárga zászló volt, ilyenkor lassítani kellene, és elkerülni a balhét, esetleg megállni és megvárni míg leül a por, ennek ellenére volt aki inkább nyomott egy kövéret, hogy majd ő még elhúz egy-egy résben, ezzel megelőzve a balesetben résztvevőket és az ésszel közlekedőket, akik lelassítottak.

    Másik része a dolognak, hogy lehet a pályát hibáztatni, a szoros rajtrácsot, meg kifogásokat keresni, de ez elsősorban ez a pilótákon múlik. Volt ugyanezen a pályaverzión summercup futam, GT4 tesztfutam, mindkettőn nagyobb probléma nélkül elment a mezőny, ez most nem sikerült.
    Amig nem lesz jól leprogramozva a játékban a zászlószabályok betartása/büntetése, addig számithatunk mindig ilyen esetekre mint a tagnapi. Ez van. Csak az a baj hogy igy a BT-nek lesz sok meló.

  23. #98
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Amig nem lesz jól leprogramozva a játékban a zászlószabályok betartása/büntetése, addig számithatunk mindig ilyen esetekre mint a tagnapi. Ez van. Csak az a baj hogy igy a BT-nek lesz sok meló.
    Ez gyakorlatilag nem lehet jól leprogramozni. Illetve a valóságban sincs leprogramozva. Ennek fejben kellene eldőlnie.

    Illetve nekem ez a halálom: már megint egy programtól várjuk, hogy mentsem meg minket saját magunktól..

  24. #99
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem újra indítgatós óvodások közössége vagyunk. Tisztában vagyunk vele hogy máshol ez így megy. Ezért nincs semmi szükség rá hogy legyen még egy belőle.

    Mi itt mindenkit versenyzőként kezelünk. Aki itt akar versenyezni, az nőjön fel a feladathoz.
    De persze lehet rendszert is hibáztatni, azért amit a pályán elcsesztetek.

    Laci a szervezésben van még hely, szívesen látunk egy tapasztalt versenyzőt, aki tenni akar hogy jobb legyen a bajnokság.
    Tisztában vagyok vele, és el is fogadom/fogadtam hogy nincs resi, én is ellenzem, de a tegnapi lehet megért volna egyet, mert tudom hogy sokan rengeteget gyakoroltak, és T1 után kénytelenek voltak ESC-t nyomni a "feladathoz fel nem nőt emberek miatt" Amit biztos hogy nem direkt követett el senki, de igy sikerült. Ami engem bosszant, hogy az ilyen incidenseket a játék nem tud megfelelően kezelni ill. szankcionálni adott versenyen. Bezzeg az agyon akciózott DLC-kell bombáznak. Én szivesen lemondanék több DLC-ről is az online versenyzést elősegitő funkciók javára.

  25. #100
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ja messziről láttam hogy 3-an is elvoltatok egymással egy kupacban. Gondoltam nem lesz egyszerű 'leszeletelni' titeket, nem eröltettem a dolgot. A hátsó egyenesben, ahol Zrubi elengedett nyomtam rendesen, de nemláttam hogy teljesen elmentem-e már melletted, nem-e Zrubi miatt újra gyorsítottál, ezért hagytam helyet belül, de valahogy mégis elém csúsztál keresztbe. Megoldódott.
    Igen, annyira néztem a tükröt, hogy elmentél-e már melelttem, hogy közben odaért a kanyar is, én meg kicsit becsúsztam. Örültem, hogy nem vagy ott
    Mivel Zrubi volt előtted, azt néztem, ő mikor enged el, hogy csatlakozzak hozzá. Reméltem, inkább a hosszú egyenesben teszi, de végül itt is sikerült.

Oldal: 4 / 6 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •