Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (126 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT3 - Watkins Glen - 11.26

    Kedves Versenyzők!

    Jön az ötödik forduló! Watkins Glen a következő helyszínünk a Masters GT3 Bajnokságban.

    [/QUOTE]

    Nyílt bemelegítő futam 1 héttel korábban vasárnap este, ezúttal hagyományos Shakedown helyett: GT4 Tesztfutam - 11.19

    4. Futam: Watkins Glen - rank (LETÖLTÉS)

    Autók: GT3 Class (setup: BMW Z4, BMW Z4 WR, Lamborghini Huracan, Mercedes AMG GT, Nissan GTR, McLaren 650, Ferrari 488, Porsche GT3 R)

    Időpont:
    2017.11.26. (vasárnap)
    Nevezés: futam napján este 19:00-ig (köridő feltöltéséhez Masters Rank app szükséges)
    Booking: 19:45-19:50 (5 perc)
    Szabadedzés: 19:50-20:00 (10 perc)
    Időmérő: 20:00 - 20:30 (30 perc)
    Futam hossza: 49 kör (~90 perc)

    Rajt típusa: álló rajt (kiugrást a program bünteti)
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul
    Gumi melegítők: igen
    Fizikai sérülések: 80%
    TC használat: tiltott
    ABS használat: factory
    Gumi kopás mértéke: 100%
    Üzemanyag használat:
    70%
    Levegő hőmérséklet: 25 fok
    Pálya hőmérséklet:
    35 fok
    Pitek száma: 30 (szerver elosztás kalkulátor)

    A nevezéshez érvényes köridő szükséges a Prekvalifikációban!!

    Éles Szerver: GTR-Masters.hu #A, #B, #C
    Gyakorló Szerver: GTR-Masters.hu #Prequal - GT3 /NYÍLT - szabadon használható mindenkinek!!/
    Gyakorló Jelszó: masters

    Indulási feltételek és egyéb infók a bajnokság főtopikjában:Masters GT3 Bajnokság
    GTR-Masters Team Speak elérhetőség: Masters TS

    Fontos!!


    • A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a Versenyszabályzat betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezi és mind kulturáltan viselkedni, kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben meg kérjetek elnézést!




    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!

    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!


    www.facebook.com/GTRMasters
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2017. 11. 23. 16:07. Indoklás: indent
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Sziasztok,

    Valakinek esetleg van ötlete ,hogy miért nem töltődik fel köridőm Watkins Glen-nél? A többi pályánál gond nélkül müködött és működik most is csak ennél van valami... Pálya a track pack-ból van és fel is enged a szerverre.

    a választ előre is köszi
    üdv

  3. #3
    Idézet Eredetileg TomAce írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

    Valakinek esetleg van ötlete ,hogy miért nem töltődik fel köridőm Watkins Glen-nél? A többi pályánál gond nélkül müködött és működik most is csak ennél van valami... Pálya a track pack-ból van és fel is enged a szerverre.

    a választ előre is köszi
    üdv
    Egy csütörtök esti idődet látom a prekvalon 1:51.486. Megnéztem a logot, azóta nem mentél jobb időt.

  4. #4
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    köszi, pedig elvileg volt jobb de akkor próbálgatom még.

    Ok, elvileg feltölti megoldódott.

    köszi
    Utoljára módosította: TomAce; 2017. 11. 18. 18:55.

  5. #5
    hogy egyesek annyira rohannak kifelé a pályára, hogy azt nem képes megvárni, amíg kiérünk olyan helyre, hogy normálisan elengedjem... max 5 sec-et kellett volna várni, de nem... hátezkész...
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  6. #6
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Kicsit szenvedve, de 1.45-ön belül.

    Hátha segít valakinek vidi:

    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  7. #7
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Futam 51 kör lesz?

  8. #8
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit szenvedve, de 1.45-ön belül.

    Hátha segít valakinek vidi:

    Köszi a megosztást!
    Jó magas pilóta vagy, majdnem éri a fejed a tetőt , ha lehajtanád a napellenzőt, már ki sem látnál .
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  9. #9
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a megosztást!
    Jó magas pilóta vagy, majdnem éri a fejed a tetőt , ha lehajtanád a napellenzőt, már ki sem látnál .
    Pont ezért állítom így, mert élőben az utcaimban, és a versenygépünkben is így látok kb. 196-7 centi vagyok. Utcai F430-ban ültem már, Nagy Norbi mellett, ott se sok hely volt a fejemnek
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Pont ezért állítom így, mert élőben az utcaimban, és a versenygépünkben is így látok kb. 196-7 centi vagyok. Utcai F430-ban ültem már, Nagy Norbi mellett, ott se sok hely volt a fejemnek
    Hát azért én a helyedben elgondolkoznék ezen a nézeten, ha valóban így vezetsz...

    Megfontolandó sokkal lejjebb, sokkal előrébb tolni az ülést és ezt a mesterséges fejrázkódást is érdemes lenne kikapcsolni..

  11. #11
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát azért én a helyedben elgondolkoznék ezen a nézeten, ha valóban így vezetsz...

    Megfontolandó sokkal lejjebb, sokkal előrébb tolni az ülést és ezt a mesterséges fejrázkódást is érdemes lenne kikapcsolni..
    Get real!

    Ezen én is agyaltam már, hogy érdemes volna-e (magyarán gyorsabb lennék-e), ha előretolom a műszerfal tetejére a szemeimet (kvázi igyekszem a motorháztető nézetet reprodukálni), avagy maradok egy olyan nézetnél, ami számomra valóságosabb? Nálam utóbbi nyert, látom a tükröket és ezt érzem valódibbnak. A perifériális látásom is jobb így, talán ezért is nem nagyon kell nekem spotter segítsége, hogy van-e mellettem valaki? Zoli nézete nekem is kicsit "magas", de ha ő így szokta meg "civilben" is, el tudom képzelni, hogy ez a komfortos neki.
    Ha már a spotter előkerült, nem szeretném kirobbantani a pro és kontra vitát vele kapcsolatban, de a Helicorsa kellemes meglepetés volt nekem az elmúlt 1-2 hétben az Audi TT Cup versenyeken. Nem pofázik, nem zavar, csak akkor mutatja egy kis ábrán, hogy van valaki a közelemben, ha valóban úgy van. Ezt mondjuk a gyári nyilak is megteszik egyébként. Ha emiatt valaki biztonságosabban közlekedik és ezzel javíthatja az érzékeit, nem hülyeség használni. Inkább ebből tanuljon, mint 862 ütközésből.

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Get real!

    Ezen én is agyaltam már, hogy érdemes volna-e (magyarán gyorsabb lennék-e), ha előretolom a műszerfal tetejére a szemeimet (kvázi igyekszem a motorháztető nézetet reprodukálni), avagy maradok egy olyan nézetnél, ami számomra valóságosabb? .
    Két elmélet van, egyik az "FPS nézet", mikor az van a képernyődön amit akkor látnál, ha a pilóta szemgolyójától csinálnál egy fotót. Ennek VR szemüveggel van a legtöbb relevanciája, hiszen ott a képernyő is majdnem a szemgolyódnál van, tehát minden a helyére kerül.

    A másik elmélet a "monitorom a szélvédőm", aminek lényege, hogy a képernyőre csak az kerüljön rá, ami a monitorod síkjától* lenne előtted a térben, tehát se a kezedre, se a kormányra és semmi másra ami a szemed és a képernyő síkja között van nincs szükség a képen, mivel azok a valóságban is ott vannak előtted, nem kell őket bevinni a virtuális térbe még egyszer. Ennek előnye, a sokkal kisebb torzítás, arányosabb kép, jobb monitor kihasználtság, több hasznos információ. Hátránya a kisebb látószög, bár megjegyzem az "FPS nézetben" sem látsz érdemben többet oldalra, nem az "A" oszlopodnál történnek a lényegi dolgok. Az oldalsó tükrök meg fals képet mutatnak, csak azok miatt kár a nézet arányait és hasznos méretét szétcseszni.


    *tehát a fotót nem a pilóta szemgolyójától, hanem a kormány mögül készítjük, vagyis olyan távolságból a pilóta szemétől, amilyen messze a kijelző is lenne.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 23. 11:11.

  13. #13
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Két elmélet van, egyik az "FPS nézet", mikor az van a képernyődön amit akkor látnál, ha a pilóta szemgolyójától csinálnál egy fotót. Ennek VR szemüveggel van a legtöbb relevanciája, hiszen ott a képernyő is majdnem a szemgolyódnál van, tehát minden a helyére kerül.

    A másik elmélet a "monitorom a szélvédőm", aminek lényege, hogy a képernyőre csak az kerüljön rá, ami a monitorod síkjától* lenne előtted a térben, tehát se a kezedre, se a kormányra és semmi másra ami a szemed és a képernyő síkja között van nincs szükség a képen, mivel azok a valóságban is ott vannak előtted, nem kell őket bevinni a virtuális térbe még egyszer. Ennek előnye, a sokkal kisebb torzítás, arányosabb kép, jobb monitor kihasználtság, több hasznos információ. Hátránya a kisebb látószög, bár megjegyzem az "FPS nézetben" sem látsz érdemben többet oldalra, nem az "A" oszlopodnál történnek a lényegi dolgok. Az oldalsó tükrök meg fals képet mutatnak, csak azok miatt kár a nézet arányait és hasznos méretét szétcseszni.


    *tehát a fotót nem a pilóta szemgolyójától, hanem a kormány mögül készítjük, vagyis olyan távolságból a szemétől, amilyen messze a kijelző is lenne.

    Én meg vagyok a harmadik megoldás, ugyanis tévén megyek, kb 180 centire van előttem, a pedálok is még bőven előtte vannak. A FOV-ot meg általában úgy állítom be, hogy lássam normálisan a gyári műszereket. Oldalra sehogy se látok, ahhoz kéne 21:9, vagy inkább 3 monitor. Addig meg marad a gombbal nézegetés

  14. #14
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Két elmélet van, egyik az "FPS nézet", mikor az van a képernyődön amit akkor látnál, ha a pilóta szemgolyójától csinálnál egy fotót. Ennek VR szemüveggel van a legtöbb relevanciája, hiszen ott a képernyő is majdnem a szemgolyódnál van, tehát minden a helyére kerül.

    A másik elmélet a "monitorom a szélvédőm", aminek lényege, hogy a képernyőre csak az kerüljön rá, ami a monitorod síkjától* lenne előtted a térben, tehát se a kezedre, se a kormányra és semmi másra ami a szemed és a képernyő síkja között van nincs szükség a képen, mivel azok a valóságban is ott vannak előtted, nem kell őket bevinni a virtuális térbe még egyszer. Ennek előnye, a sokkal kisebb torzítás, arányosabb kép, jobb monitor kihasználtság, több hasznos információ. Hátránya a kisebb látószög, bár megjegyzem az "FPS nézetben" sem látsz érdemben többet oldalra, nem az "A" oszlopodnál történnek a lényegi dolgok. Az oldalsó tükrök meg fals képet mutatnak, csak azok miatt kár a nézet arányait és hasznos méretét szétcseszni.


    *tehát a fotót nem a pilóta szemgolyójától, hanem a kormány mögül készítjük, vagyis olyan távolságból a szemétől, amilyen messze a kijelző is lenne.
    Ez már-már hitvita, ahogy figyeltem korábban a különböző fórumokon.

    Őszintén megmondom, hogy én pályához, monitor pozícióhoz, ülés pozícióhoz is sokat változtatok.
    Az első két versenyt, a Dash nézetből nyomtam. Ami kb a kormányoszlopon ült.
    Aztán sokat kellett melózni otthonról átraktam máshova a monitort kicsit, és azóta így maradt. Monzában valahogy sehogy nem éreztem a dashről a kocsi oldalát.

    Amúgy azzal nem értek egyet, hogy mezőnyben mozgáskor nem jön jól ez a plusz periféria. Ott minden plusz belátott centi jól jön. Főleg rajtoknál.

    Illetve az új Hansos ülésünkkel, a KitCarban 5 centire van a bukóm a csőtől. A lehető leghátrébb, és leglejjebb ülök. Mivel a Méganenak olyan a teteje, hogy púpos, nekem belelóg a tető a látómezőmbe.
    De az F430 is ilyen volt, egy Mazda MX5-nél, meg nem tudod rámcsukni a tetőt
    Nekem ez valahol természetes 😅
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  15. #15
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Én meg vagyok a harmadik megoldás, ugyanis tévén megyek, kb 180 centire van előttem
    Hát menj közelebb..

  16. #16
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Én meg vagyok a harmadik megoldás, ugyanis tévén megyek, kb 180 centire van előttem, a pedálok is még bőven előtte vannak. A FOV-ot meg általában úgy állítom be, hogy lássam normálisan a gyári műszereket. Oldalra sehogy se látok, ahhoz kéne 21:9, vagy inkább 3 monitor. Addig meg marad a gombbal nézegetés
    iRacingben erre van a FOV kalkulátor, de nekem az sose adott még normális értékeket, nagyon fura úgy vezetni.
    Kb ilyen messze ülök énis egy 100centis tévétől is ilyen 45ös FOV a javaslat rá...
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  17. #17
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    iRacingben erre van a FOV kalkulátor, de nekem az sose adott még normális értékeket, nagyon fura úgy vezetni. Kb ilyen messze ülök énis egy 100centis tévétől is ilyen 45ös FOV a javaslat rá...
    Hát persze, képzeld el ha egy 100 centis keretet kitennél a kocsid orrára olyan messze, amennyire a TV most a szemedtől van... mennyit látnál azon ki? Ezért kell minél nagyobb kijelző és olyan közel tenni, amennyire csak lehet. Minden más megoldás esetében vagy a kép méretével, vagy az arányaival csalni kell a reálishoz képest, hogy valamennyire azért használható legyen.

  18. #18
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát persze, képzeld el ha egy 100 centis keretet kitennél a kocsid orrára olyan messze, amennyire a TV most a szemedtől van... mennyit látnál azon ki? Ezért kell minél nagyobb kijelző és olyan közel tenni, amennyire csak lehet. Minden más megoldás esetében vagy a kép méretével, vagy az arányaival csalni kell a reálishoz képest, hogy valamennyire azért használható legyen.

    Többen is mentek már nálam. Olyanok is, akik előtte sosem láttak szimulátort, ezzel senkinek nem volt baja. Igazából én már megszoktam ezt, gyakorlatilag fejmozgás nélkül megyek, csak a szemem mozgatásával gyorsan átlátom a terepet. Amikor közelebb hoztam a képernyőt, akkor fura volt, hogy össze-vissza kell kapkodni a fejemet. Mondjuk egy 3monitoros rendszer kedvéért már lehet elgondolkoznék a változtatásokon ... de ahhoz előbb a gépemet kell combosítani.

  19. #19
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Többen is mentek már nálam. Olyanok is, akik előtte sosem láttak szimulátort, ezzel senkinek nem volt baja. Igazából én már megszoktam ezt, gyakorlatilag fejmozgás nélkül megyek, csak a szemem mozgatásával gyorsan átlátom a terepet. Amikor közelebb hoztam a képernyőt, akkor fura volt, hogy össze-vissza kell kapkodni a fejemet. Mondjuk egy 3monitoros rendszer kedvéért már lehet elgondolkoznék a változtatásokon ... de ahhoz előbb a gépemet kell combosítani.
    Egyébként a fejtekergetés amúgy sem olyan reális dolog. Felveszed a Hanst, befűzöd az öved, és onnantól nézel egyenesen mint a jó gyerek. Nem sok mozgásteret hagy. Nekem nagyon idegen még mindig valóságban. Amint lejövünk a gyorsaságiról ki is kattintom, mert Etapolni végképp képtelenség benne.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  20. #20
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Többen is mentek már nálam. Olyanok is, akik előtte sosem láttak szimulátort, ezzel senkinek nem volt baja. Igazából én már megszoktam ezt, gyakorlatilag fejmozgás nélkül megyek, csak a szemem mozgatásával gyorsan átlátom a terepet. Amikor közelebb hoztam a képernyőt, akkor fura volt, hogy össze-vissza kell kapkodni a fejemet. Mondjuk egy 3monitoros rendszer kedvéért már lehet elgondolkoznék a változtatásokon ... de ahhoz előbb a gépemet kell combosítani.
    Hasonlót éreztem, csak pont fordítva. 3-4 éve átcuccoltam a nappaliba a PC-t és rákötöttem a 130 centis TV-re, aztán attól kb. 2 méterre ülve én is azt éreztem, hogy nem látom át a képet, csak ide-oda forgatva a fejemet. Aztán visszacuccoltam a monitorhoz az egészet, azzal jobb. Ott én is szemmozgással átlátom az egész képernyőt.

  21. #21
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Futam 51 kör lesz?

    Ferrariba max 50 kört tudok tankolni
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  22. #22
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    A futamtáv: 51 kör lesz
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  23. #23
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Ferrariba max 50 kört tudok tankolni
    Lift and coast-olj
    Viccet félre téve, ha valóban így van, akkor ez a probléma a pálya karakterisztikája miatti sajátosság. Két szezonnal ezelőtt lett belőve a fogyasztás, hogy minden autó gond nélkül tudja teljesíteni a futamot kiállás nélkül, azóta nem volt vele gond, de ha most ez valós, akkor kicsit lejjebb kell venni ideiglenesen a fogyasztást. És fel kell jegyezni, hogy ez legközelebb már ne legyen gond...

  24. #24
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Lift and coast-olj
    Viccet félre téve, ha valóban így van, akkor ez a probléma a pálya karakterisztikája miatti sajátosság. Két szezonnal ezelőtt lett belőve a fogyasztás, hogy minden autó gond nélkül tudja teljesíteni a futamot kiállás nélkül, azóta nem volt vele gond, de ha most ez valós, akkor kicsit lejjebb kell venni ideiglenesen a fogyasztást. És fel kell jegyezni, hogy ez legközelebb már ne legyen gond...
    Tegnap a szerveren mentem verseny setuppal 110 literről indulva (max) 11,13,26 körös etapot. Az utóbbi esetben 7. Körben csináltam egy BUÁ-t hátha befolyásol valamit. 49.9 kör a belső kalkulátor szerint.
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg HunterTaylor írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap a szerveren mentem verseny setuppal 110 literről indulva (max) 11,13,26 körös etapot. Az utóbbi esetben 7. Körben csináltam egy BUÁ-t hátha befolyásol valamit. 49.9 kör a belső kalkulátor szerint.
    Ne a belső kalkulátort használd szerintem, hanem számold ki magad.

Oldal: 1 / 6 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •