Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 89 (89 összesen)

Téma: AC TestRace: GT4 - Watkins Glen - 11.19

  1. #76
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet nem csak velem történik, lehet csak én szólok érte..nagy különbség, sajna én már csak ilyen hülye vagyok hogy nem tolerálom a lökdösődést...
    És mire mész vele?
    Sztem meg csak puffogsz és nem jut el a célba az üzeneted... bár lehet nem is ez a cél, csak a puffogás.

    nem igazán, mert tudom hogy nem nekem kellett volna mást csinálnom, és nem nem fogom attól jobbna érezni magam...
    Attól érezném jobban magam ha olyan versenyek lehetnének mint Kristófékkal volt a barcelónai...de ilyen évek óta ez volt az egyetlen...

    és bár 99%-ban tudom mit fogsz írni, íme:
    https://drive.google.com/file/d/1L5I...ew?usp=sharing

    nem hosszú nézd végig...
    Hát jelen eseteben valóban nem tehettél volna semmit.
    Derer Ramon volt a hunyó, aki leszorította több ízben és Sipka Bélát, aki meg túl agresszíven próbált visszajönni. Ez úton gratulálok nekik!

    Ellenben az egész helyzetet te idézted magadnak elő azzal, hogy piszmogtál az első kanyarban, elfelejtettél befordulni, még meg is löktél vkit, és emitt nem tudtál normál tempóban kigyorsítani se, ezért aki csak tehette kapva az alkalmon megpróbált balról lenyomni téged és ebből kerekedett ki az egész szituáció. Nem hibás vagy, csak kiváltó ok. Ha rendesen veszed az első kanyart, akkor 50 méterrel előrébb jártál volna. A totyogó autónál kevés jobb célpont van a pályán...


    Azt a verseny még simán folytathattad volna... ha ennyi elveszi a kedved, akkor nem sok értelme van ezt hobbit űzni..
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 22. 11:29.

  2. #77
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799

  3. #78
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Az a fránya fehér vonal
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  4. #79
    Dérer Ramon Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 12. 31.
    Üzenetek
    50
    Hát jelen eseteben valóban nem tehettél volna semmit.
    Derer Ramon volt a hunyó, aki leszorította több ízben és Sipka Bélát, aki meg túl agresszíven próbált visszajönni. Ez úton gratulálok nekik!
    Otthon megnézem a visszajátszást többször is. Elsőre nem húznám magamra a vizes lepedőt, de ha megnéztem többször, kielemezhetjuk a helyzetet.

  5. #80
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    És mire mész vele?
    Sztem meg csak puffogsz és nem jut el a célba az üzeneted... bár lehet nem is ez a cél, csak a puffogás.
    nos, mivel az üzenetem valóban nem jut el a célba ezért nem marad más lehetőségem mint a puffogás, ezt jól látod, illetve még 1 de erről később...
    Az emberek leszarják a büntiket, a VB impotens azon a téren hogy ez ellen tegyen, szigorítson, vagy bármi mást kitaláljon, ez a Ti dolgotok lenne, ennél persze egyszerűbb azt mondani hogy "Sziszka te vagy a hülye" itt minden rendben van. tehát igen igazad volt...

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ellenben az egész helyzetet te idézted magadnak elő, azzal hogy piszmogtál az első kanyarban, elfelejtettél befordulni, még meg is löktél vkit, és emitt nem tudtál normál tempóban kigyorsítani se, ezért aki csak tehette kapva az alkalmon megpróbált balról lenyomni téged és ebből kerekedett ki az egész szituáció. Nem hibás vagy, csak kiváltó ok. Ha rendesen veszed az első kanyart, akkor 50 méterrel előrébb jártál volna. A totyogó autónál kevés jobb célpont van a pályán...


    Azt a verseny még simán folytathattad volna... ha ennyi elveszi a kedved, akkor nem sok értelme van ezt hobbit űzni..
    Zseniális...komolyan ekkora seggfejséget voltál képes leírni????
    Az hogy lebénaszarozol, az ok, elfogadom, talán tényleg az vagyok, meg nem is érdekel különösebben, mert ezek szubjektív dolgok, kinek mi...de...
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt Versenyzők!

    És végül a legfontosabb: a pályán való magatartás!

    Kérünk mindenkit, hogy fokozottan figyeljetek egymásra, ne rontsátok el senki versenyét és felkészülését egy-egy meggondolatlan manőverrel!


    • A futam elején nagy lesz a tumultus, amihez mindenkinek alkalmazkodnia kell, nem lehet a megszokott féktávokat venni... csak óvatosan!
    • A futam ~90 perces lesz, az autók meg könnyen sérülnek, nem érdemes kockáztatni, pláne nem az elején!
    • Mindig fékezzünk időben!! Ha vki közvetlenül előttünk van azonos íven, akkor korábban fékezzünk mint Ő... ha pedig baj van, akkor inkább vezessük ki a pályáról az autónkat ahelyett, hogy felöklelnénk az előttünk lévőket! A hátulról történő kilökéseket nagyon szigorúan vesszük.
    • Leszorítások: Figyeljünk mindig oldalra, ha nem vagyunk 100%-osan biztosak benne, hogy van-e vki mellettünk, akkor inkább hagyjunk helyet a pályán!.
    ugyan nem szabályzat (abban erről nincs szó) de minden futam előtt "elhangzik...azt gondolom teljesen elfogadható, és érthető és valamiért abban a hitben éltem és eddig mindig is aszerint mentem, hogy itt eszerint "játszunk".

    Nos, az ominózus első kanyarban, ahol minden az én hibám volt, arra számítottam hogy belül is jönni fog valaki, így hagytam helyet, kintről jött latoo, és az én szemszögemből még ő húzta el az orrom, de mindegy,az nem volt semmi komoly sőt arra is számítottam hogy esetleg mellette is akad még kívül valaki, szóval úgy érzem mindent jól csináltam...
    Amúgy azt végképp nem értem hogy szerinted ha még gyorsabban megyek akkor hogy tudom kevésbé elkerülni külső íven latooval a kontaktot.

    De lényeg a lényeg, megvilágosodtam, köszönöm a Szabiknak a segítséget a jövőben ezen iránymutatások mentén fogok eljárni, holmi irott szabályokkal nem szarozok.
    Így már most kérek elnézést bárkitől akivel vasárnap egy szerverre sorol az élet, de:

    1) nem fogok félni a kontaktoktól (hiszen nem kell by Tóth Szabi)
    2) első kanyarba úgy fogok megérkezni mint bármikor máskor, nem óvatoskodok (hiszen ez mekkora lámaság már by Kis Szabi)

    akinek bármi kára/hátránya származik majd ebből az mehet a két Szabihoz reklamálni....enegem nem fog érdekelni
    Utoljára módosította: Sziszka; 2017. 11. 22. 18:27.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  6. #81
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Ennek ellenére még is eltaláltad Lányi Tomit, pedig bőven lett volna helyed elfordulni, miközben se mögötted se mellett senki nem volt, ha nálad ez az óvatosság, akkor gratulálok. Szimplán nem fordultál rá időben az első kanyarra, pedig besorolhattál volna István mögé is, vagy elfértél volna közöttük is és akkor lehetett volna egy rendes kigyorsításod. Az előtted forduló István 50 méter vert rád az első és a második egyenes között. Szerintem te valahogy nagyon rosszul értelmezed az óvatosság fogalmát.

    Ha mozgó akadályt csinálsz magadból a pályán, azzal teszed ki magad a legnagyobb potenciális kockázatnak.
    Ez persze nem menti fel a másik két urat a felelősség alól, aki nem tudtak téged szabályos keretek között kikerülni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 22. 12:09.

  7. #82
    Panker Gergő Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 12. 08.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    293
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    hát, ha ez igaz, akkor Ti csináltatok valamit nagyon szarul a többi GT4-el
    (persze ha nekem lenne versenyautóm/csapatom amit be akarnak tenni egy szimbe, akkor én is szorosan együttműködnék, hogy az aztán kib...ul jó legyen és mindenki azzal akarjon menni)
    Csak annyit tudok, hogy sok adatot kap a csapattól, azt sajnos nem tudom, hogy azt jól is használja-e fel... Vezetni nem próbáltam még, szóval személyes véleményem nincs.

  8. #83
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ennek ellenére még is eltaláltad Lányi Tomit, pedig bőven lett volna helyed elfordulni, miközben se mögötted se mellett senki nem volt, ha nálad ez az óvatosság, akkor gratulálok. Szimplán nem fordultál rá időben az első kanyarra, pedig besorolhattál volna István mögé is, vagy elfértél volna közöttük is és akkor lehetett volna egy rendes kigyorsításod. Az előtted forduló István 50 méter vert rád az első és a második egyenes között. Szerintem te valahogy nagyon rosszul értelmezed az óvatosság fogalmát.

    Ha mozgó akadályt csinálsz magadból a pályán, azzal teszed ki magad a legnagyobb potenciális kockázatnak.
    Ez persze nem menti fel a másik két urat a felelősség alól, aki nem tudtak téged szabályos keretek között kikerülni.
    Az esetet néhány napja visszanéztem, én úgy láttam, hogy én fordultam rá Sziszkára, amiből szerencsére nem lett kiforgatás, kis kocc volt, mindketten tudtunk továbbmenni, de onnan nyilván nem tudott megfelelően kigyorsítani, ezért tempót vesztett. Lehet mondani, hogy miért nem fordult szűkebben (úgy emlékszem megvolt a joga hogy ott forduljon), de akkor én meg miért nem fordultam szélesebben?
    kár eltúlozni az egészet. mint ahogy korábban is leírtam, Sziszkának maximálisan igaza van abban, ha tele a töke azzal, hogy nem tud túljutni az első fél körön, mert mások nem figyelnek jobban a versenyzőtársaikra. Nekem is volt olyan időszakom, hogy sok balesetben megtaláltak, mindenkinek vannak ilyen időszakai, hogy mennyit tehet ellene az ember az is egy jó kérdés, de egy versenyben nem lehet állandóan extra deffenzíven vezetni, ez nem közút, de ehhez szükséges némi bizalom a versenyzőtársak felé, hogy ha egy kicsit én is figyelek, akkor kicsit ő is figyel, ha ez nincs meg, akkor jön az ütközés.
    Szóval próbáljatok eltekinteni Sziszka stílusától, és odafigyelni a mondanivalóra, amin nem felháborodni kellene, hanem inkább elgondolkozni.

  9. #84
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Az esetet néhány napja visszanéztem, én úgy láttam, hogy én fordultam rá Sziszkára, amiből szerencsére nem lett kiforgatás, kis kocc volt... Lehet mondani, hogy miért nem fordult szűkebben (úgy emlékszem megvolt a joga hogy ott forduljon), de akkor én meg miért nem fordultam szélesebben?
    szigorúan magánvélemény:
    Szabály szerint az én személyes megítélésem szerint te tökéletes ívben fordultál és én ezért a lökését adnék 1 figyelmeztetést Sziszkának... de lehet össze kellene rá hívni egy VB gyűlést!

    Az oké, hogy óvatos volt, de aránytalanul óvatos volt jobbra, miközben balra meg nem. Illetve az óvatosságnak is van egy ésszerű határa, amit túllépve már az is veszélyes lehet. Alapvetően a mezőny ritmusát kell felvenni, aki abból bármilyen irányba kilóg, az potenciális baleset forrás lehet. Aki túltolja az óvatoskodást, azt a mezőny megpróbálja ledarálni, a darálóból meg nehéz jól kijönni. El kell találni a helyes arányokat óvatosságban, bevállalásban, biztonságban és kockázatvállalásban. És még így is benne van a pakliban pár baleset, de akit folyton kiraknak, az ezek közül valamit túl, vagy alul tol..

    És lehet a mezőnyt hibáztatni, ami papíron még igaz is lehet, de eközben a hibát magunkban is kellene keresni és igyekezni javítani ezeken.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 22. 12:58.

  10. #85
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szabály szerint az én véleményem szerint te tökéletes ívben fordultál és én ezért a lökését adnék 1 figyelmeztetést Sziszkának... de lehet össze kellene rá hívni egy VB gyűlést!

    Az oké, hogy óvatos volt, de aránytalanul óvatos volt jobbra, miközben balra meg nem. Illetve az óvatosságnak is van egy ésszerű határa, amit túllépve már az is veszélyes lehet. Alapvetően a mezőny ritmusát kell felvenni, aki abból bármilyen irányba kilóg, az potenciális baleset forrás lehet.
    Lehet, hogy a konkrét esetben ez megáll, de mint ahogy mondtam, próbáljunk ettől eltekinteni és a lényeget látni. Nem hiszem, hogy Sziszka elsősorban ezen a konkrét rajton problémázik. Lássátok a mondanivalót, mert így hogy a konkrét esetet boncolgatjuk, meg Sziszka stílusát, elhomályosítjuk azt amiről az egész szól.
    Tudom ezerszer le lett már írva, hogy mindenki figyeljen a másikra a teljes futamtáv alatt, és versenyezzen úgy hogy próbálja meg nem elrontani a másik szórakozását. Az is biztos, hogy balesetek mindig lesznek, még tapasztalt pilótáknál is, de ha fentebb olvastok, van példa arra is, hogy valaki visszavett a túlzott akarásból, azóta élvezetesebb és eredményesebb versenyeket fut. Ez a lényeg.

  11. #86
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Életkor
    49
    Üzenetek
    799
    Talán értem, és általában osztom is Sziszka véleményét, valóban néha kicsit túl rázósak az első körök, sokan versenyre tankolják meg először az autót, és rendben hogy meleg a gumi, de még nincs "bekopva", mégis időmérős ritmusban vágnak neki a versenynek,
    de ez egy open, fun futam volt, amihez mégis egy kicsit kisebb elvárásokkal kell nekiállni, és ez pont egy olyan kategória ahol az ilyen balesetek kevésbé befolyásolják az autó viselkedését.
    Egy ilyen puff után, fújni kell egy nagyot, lehúzni a Masert a korlátról, és menni tovább, talán később még tudott volna jól szórakozni is...

  12. #87
    Dérer Ramon Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 12. 31.
    Üzenetek
    50
    Na szóval. A rajt után haladunk az egyes kanyarhoz ahol picit megtoltak, így erősen lemaradtam a csúcspontról. Csúszom ki a kanyar széle felé, mindeközben mellettem külső íven jön Sipkai Béla. Ő két kerékkel a pálya szélén, szeretne visszajönni, én meg szeretnék befordulni, összeértünk. Majd elkezdtem befelé haladni, aztán nem tudom, hogy milyen indíttatásból - valószínűleg mert a kis piros háromszög jelzett, hogy valaki van mellettem (és visszanézve volt is) picit balra húztam a kormány miközben Sipkai Béla továbbra is jött vissza befelé a pályára. Így megint ütköztünk és sajnos a fűről visszacsúszott a pályára majd beindult a láncreakció. Összegezve nem igazán tudom, hogy mi mást lehetett volna tenni, ebben a helyzetben belső nézetből az autóban ülve, a másodperc tört része alatt kellett dönteni. Külső kamerából látszik, hogy szorosan, de lehet, hogy lett volna hely mellettem jobbra, de ugye az ember nem úgy vezet. Szóval, hogy én lettem volna a hunyó, hát legyen, de hogy több ízben leszorítottam Sipkai Bélát az úgy annyira nem oké. Részemről ennyi.

  13. #88
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg iceman007 írta Hozzászólás megtekintése
    Na szóval. A rajt után haladunk az egyes kanyarhoz ahol picit megtoltak, így erősen lemaradtam a csúcspontról. Csúszom ki a kanyar széle felé, mindeközben mellettem külső íven jön Sipkai Béla. Ő két kerékkel a pálya szélén, szeretne visszajönni, én meg szeretnék befordulni, összeértünk. Majd elkezdtem befelé haladni, aztán nem tudom, hogy milyen indíttatásból - valószínűleg mert a kis piros háromszög jelzett, hogy valaki van mellettem (és visszanézve volt is) picit balra húztam a kormány miközben Sipkai Béla továbbra is jött vissza befelé a pályára. Így megint ütköztünk és sajnos a fűről visszacsúszott a pályára majd beindult a láncreakció. Összegezve nem igazán tudom, hogy mi mást lehetett volna tenni, ebben a helyzetben belső nézetből az autóban ülve, a másodperc tört része alatt kellett dönteni. Külső kamerából látszik, hogy szorosan, de lehet, hogy lett volna hely mellettem jobbra, de ugye az ember nem úgy vezet. Szóval, hogy én lettem volna a hunyó, hát legyen, de hogy több ízben leszorítottam Sipkai Bélát az úgy annyira nem oké. Részemről ennyi.
    Tetszik, ahogy szépen felmented magad, de attól még az eset a te felelősséged. Semmi nem indokolta (pláne nem a T1 eleji minimális kocc), hogy leszorítsd a szabályosan melletted autózó Bélát a pályáról a T1 kijáratánál (ahol már padlón a gázon álltál), ahogy az sem, hogy miután vissza tudott jönni melléd még egyszer balra húzd a kormányt.

    Lehet azzal mentegetőzni, hogy a másodperc tört része alatt belső nézetből nehéz ezt lereagálni.... de hát ilyen ez a popszakma, ezeket a helyzeteket kell tudni megoldani. Amit tenned kellett volna, hogy figyelsz bal oldalra is és hagyni Bélának legalább 1 autónyi helyet a pályán, hogy biztonságosan elférjen melletted.

    4 embert sikerült elintézned azzal, hogy nem voltál elég figyelmes és körültekintő.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 22. 22:50.

  14. #89
    Dérer Ramon Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 12. 31.
    Üzenetek
    50
    Oké..... mondtam, hogy részemről ennyi.

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •