Szavazás eredménye: Szimpátia alapján, melyik márkára voksolnál?

  • Audi

    4 26,67%
  • BMW

    7 46,67%
  • Merci

    3 20,00%
  • Ukkmuk, nemismerem ezeket

    1 6,67%
Szavazók
15 Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
Találatok: 1 - 11 (11 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039

    FP: Szimpátia - Audi, BMW, Merci

    Pusztán szimpátia alapján, melyik Német autómárkára szavaznál, melyikre tennéd a garast a három nagy közül?

  2. #2
    '92-ben vettem az első Audi-mat, most is van néhány öreg vas itthon
    Nehéz dönteni a három közül, tényleg inkább az bilenti a mérleg nyelvét, hogy ki mit preferál? Megbízhatóság, presztízs, sportosság? Kinél melyik a fontosabb?

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    '92-ben vettem az első Audi-mat, most is van néhány öreg vas itthon
    Nehéz dönteni a három közül, tényleg inkább az bilenti a mérleg nyelvét, hogy ki mit preferál? Megbízhatóság, presztízs, sportosság? Kinél melyik a fontosabb?
    Öö, leginkább személyes szimpátia alapján gondoltam a választást. Hogyha meghallod a 3 nevet, melyik hallattán dobban meg a szíved? Melyikre ugrik be elsőre álmaid kocsija. Ha 3 matchbox közül választhatsz melyik márkájú lenne? Ha lenne pénzed melyiknek mennél el először a szalonjába? Melyikben ültél, melyik ütött el a zebrán, bármi. De felőlem lehet gazdasági, vagy bármilyen műszaki paraméter alapján is szavazni
    Presztízs alapján azért kiváncsi vagyok melyik lenne a nyerőbb? Azért mind a 3 márkának elég szép múltja, motorsport sikerei vannak. A közúti termékpalettájuk is hasonlóan széles.
    Utoljára módosította: Kettel; 2017. 11. 05. 00:28.

  4. #4
    Egyik se Mindegyiknek megvan a maga baja. Ha az ember ismeri, tudja mire kell odafigyelni, akkor viszont bármelyik lehet szerethető. Nekem személy szerint az Audi a külső-belső design-ja miatt tettszik, BMW a vezetési élménye miatt, a Mercik pedig az egyik legjobbak, ha luxusról van szó. Az érzés, ahogy a gombokat megnyomod, meg a kapcsolókat tekergeted. Nem lehet autóskártyára tenni az ilyet. Nyilván mondjuk nem az A osztály. Viszont túl sok magamutogató, kihaénnem, csiribiri faszkalap jár ilyen autókkal. Tisztelet a kivételnek. Sőt, elég nehéz dolga lehet mostanában egy "normális" BMW tulajnak. Pl. ezért (is) járok Lexusszal .

  5. #5
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Öö, leginkább személyes szimpátia alapján gondoltam a választást. Hogyha meghallod a 3 nevet, melyik hallattán dobban meg a szíved? Melyikre ugrik be elsőre álmaid kocsija. Ha 3 matchbox közül választhatsz melyik márkájú lenne? Ha lenne pénzed melyiknek mennél el először a szalonjába? Melyikben ültél, melyik ütött el a zebrán, bármi. De felőlem lehet gazdasági, vagy bármilyen műszaki paraméter alapján is szavazni
    Presztízs alapján azért kiváncsi vagyok melyik lenne a nyerőbb? Azért mind a 3 márkának elég szép múltja, motorsport sikerei vannak. A közúti termékpalettájuk is hasonlóan széles.
    Abszolút személyes szimpátia alapján nekem az Audi a választás, hasonló okok miatt, mint Robinak. A szívdobogást egy Ur-Quattro hozná rám leginkább (Hegyi Zsolttól pár hete kaptam egyet modell méretben ), de azt már igen drágán mérik és exponenciálisan nő az ára, ahogy csökken a példányszáma.
    Presztízs alapján a Merci nálam a nyerő, elsősorban a régebbi múltja miatt. Az Audi anno épp azért tetszett meg, mert hasonló minőséget tudott jóval barátibb ár mellett és a formavilága is tetszett. Aztán az is kinőtte magát igazi presztízsmárkává, illetve a stricik kedvence lett az E-Classe és a "fekete Bömbi" mellett az első generációs A8-as. Azt szinte ciki lenne venni
    Ez mondjuk nem fenyeget, meg amúgy is már régóta az idősebb kocsikat veszem, aztán rendbe rakva ugyanolyan jól szolgálnak, mint az újak, csak nem irigykedik miattuk senki. A Merci ilyen szempontból neccesebb, a csillag olyan sokaknak, mint a vörös posztó. Pedig egy jó karban lévő E-osztály is megoldható annyiból, mint egy új Swift, el is megy még annyit, mint az 0-kilométeres korától, csak ugye más az érzés és a komfort benne.

  6. #6
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Egyik se
    +1
    Nekem személy szerint az Audi a külső-belső design-ja miatt tettszik,
    +1
    Pl. ezért (is) járok Lexusszal .
    +1, de ez csak feltételes módban, mert én csak szeretnék
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  7. #7
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Nekem már egyszer életet mentett a konstrukció,
    úgyhogy maradok örök híve tisztelettel...
    Csatolt képek Csatolt képek

  8. #8
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem személy szerint az Audi a külső-belső design-ja miatt tettszik..
    Igaz a legújabb vonalat nem ismerem, de én elképzelni nem tudok sótlanabb, fantáziátlanabb és unalmasabb belső kialakítást a VW konszern autóinál.

  9. #9
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem már egyszer életet mentett a konstrukció,
    úgyhogy maradok örök híve tisztelettel...
    Aztakurva. Gondolom nem városi 50nél történt ez.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  10. #10
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Igaz a legújabb vonalat nem ismerem, de én elképzelni nem tudok sótlanabb, fantáziátlanabb és unalmasabb belső kialakítást a VW konszern autóinál.
    Ez így egy kicsit általános. Mondjuk a kérdés feltétel is. No de, ez tényleg tök uncsi:

    http://thenewswheel.com/wp-content/u...5/06/Audi4.jpg

    https://assets.bugatti.com/fileadmin...on-leather.jpg

  11. #11
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Igaz a legújabb vonalat nem ismerem, de én elképzelni nem tudok sótlanabb, fantáziátlanabb és unalmasabb belső kialakítást a VW konszern autóinál.
    Nézőpont kérdése. Nekem a BMW nem tettszik belülről, bár az újak már ott is szépek. De pl én kikészülök a régebbi BMW-k narancssárga belső világításától. Az Audik meg a szememben letisztult, sallangmentes, egyszerű de szép belsők. Kicsit amúgy fura, mert az új Lexusok meg pont nem tettszenek a predátoros orrukkal, bár már egész kezdek megbarátkozni velük. Mondjuk az a veszély most nem fenyeget, hogy új autót vegyek, úgyhogy elvagyok még a 2005 előtti autókban. Ezekben legalább még van rendes motor.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •