Oldal: 2 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (228 összesen)
  1. #26
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ha a használttól nem zárkózol el akkor szimulátorozáshoz 80-85 ezer Ft körül találsz Rift CV1-et...
    Köszönöm a válaszokat. Gondolkodom a témán. A samsung HMD Odyssey is érdekesnek tűnik és 400 dollár. A felbontása is jobb, mint az oculusé. Lehet nem annyira kényelmes, de jónak tűnik így leírás alapján.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  2. #27
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a válaszokat. Gondolkodom a témán. A samsung HMD Odyssey is érdekesnek tűnik és 400 dollár. A felbontása is jobb, mint az oculusé. Lehet nem annyira kényelmes, de jónak tűnik így leírás alapján.
    Európában nem lehet kapni..assetto fórumon inkább arról írnak h cv1 jobb amugy

  3. #28
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    A samsung HMD Odyssey is érdekesnek tűnik és 400 dollár. A felbontása is jobb, mint az oculusé. Lehet nem annyira kényelmes, de jónak tűnik így leírás alapján.
    Iracing fórumon írták korábbi Oculus használók, hogy hiába szebb a képe ha egy 45 perces verseny második felében már azzal vagy elfoglalva hogy hol és mennyire nyom. Nehéz úgy versenyezni, hogy alig várod hogy vége legyen, pont az ellenkezője miatt veszel egy ilyen headsetet. VR szempontjából az számít, hogy mennyire éled bele magad, de a kényelmetlenség nagyon illúzió romboló tud lenni. Ehhez képest Oculus CV1-el én már mentem közel 3 órát egyhuzamban úgy, hogy a nagy részében el is felejtkeztem hogy rajtam van (2 óra után a boxban kerékcserénél gyorsan megtörölgettem, de amúgy nem lett volna muszáj)

    Mellesleg Európában nem kapható még az Odyssey, majd talán nyáron. Ha a kényelemet nézzük akkor a következő generációból a HTC Vive és a Pimax 8K lesz érdekes, de még mindkettő messze van a piacra dobástól.

    Amúgy kérdés az is, hogy milyen gépe van az embernek, mert a Riftnél nagyobb felbontás kb csak ettől, az igen magas szinttől éri meg:
    cpu: Ryzen 7 1800x / i7 7700K
    gpu: Vega 64 / GTX 1080

  4. #29
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már sim és vr, akkor Samsung Odyssey egyértelműen. OLED kijelző (nem pedig LCD), nagyobb felbontás és nem is drága plusz egy olyan cég van mögötte aki biztosan nyomni fogja pénzzel a projektet.
    Hi, vannak azóta esetleg friss infók, tapasztalatok a Samsung HMD Odyssey-ről?

    Ezen is elfut minden, ami a Rift-en és a Vive-on, vagy van vmi csavar/trükközés a buliban?

  5. #30
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Hali! Igen, azóta folyamatosan bújom a fórumokat, de próbálni még nem próbáltam személyesen. Csak mások véleményét tudom összefoglalni. Van aki imádja, van aki azonnal visszaváltott CV1-re.

    - Legfontosabb hogy Európában nem kapható és nincs is róla még infó, szóval nyár előtt nem hiszem hogy lehet kapni (ha egyáltalán lehet majd)
    - Támogatás nem a legjobb, bár a szimeknél ez pont nem zavar be, mert ahogy olvastam az összes működik vele
    - Sokaknak kényelmetlenebb mint az Oculus, kifejezetten fejfüggő, nem egy ember ezért vissza is küldte, szóval hatványozottabban igaz hogy ki kell próbálni előtte (csak hogy és hol?)
    - A képminőség kb akkora ugrást jelent a CV1-hez képest mint a CV1 és DK2 között volt. A képminőséghez képest kifejezetten olcsó. Viszont ha megfoghatóbb adatok kellenek, akkor kb egy 480p-s 24"-os monitornak felel meg (iracing fórumon valaki kiszámolta korábban, de nem találtam meg)
    - Tracking problémák vannak ahogy olvastam, néha nem működik tökéletesen
    - Driveres támogatás még nem az igazi, gépigényesebb a szoftvere mint a Rifté

    Mindent összevetve nem éri meg CV1-ről vagy Vive-ról váltani. Viszont inkább ez ajánlott, ha
    • még nincs VR szemüveged és
    • nem zavar hogy amerikából kell rendelned ami miatt nem lesz normális, 2 éves garancia a termékre és
    • csak szimulátorozásra kell és
    • nem zavar hogy még mindig valamennyire pixeles és
    • kisebb fejméreted van


    Jelenleg csak Amerikából lehet rendelni (iracers-en már van egy tulaj). Nekem mindenképpen kimarad, várom a Pimax 8K-t és a Vive Pro-t, leginkább utóbbit.

    Jah, és még egy érv: ha van feleség / élettárs akkor őket is könnyebb rábeszélni egy amúgy olcsóbb és jobban kidolgozott Oculusra, mert azt ők is tudják érdemben használni
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2018. 03. 12. 18:47.

  6. #31
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Hali! Igen, azóta folyamatosan bújom a fórumokat, de próbálni még nem próbáltam személyesen. Csak mások véleményét tudom összefoglalni.
    Köszi Szépen az összefoglalót!

  7. #32
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Közben meg is találtam, szabad fordításban:

    Az odyssey-nek 77%al több pixele van mint a CV1-nek

    Ha a Riftet úgy érezted mint egy 320x200as monitor, akkor ez is csak 570*350es felbontású lesz. Talán így lehet a legjobban felfogni.

    A legjobb ha pixel / szög-ben gondolkozunk amikor a VR megoldásokat összehasonlítjuk. Ha a Rift / Vive -ot egy monitorhoz hasonlítjuk ami olyan távol van mint amennyire széles, akkor a PPD-je 11 lenne. Ahhoz hogy elérjük a 720p-s monitorok szintjét 60as hFOV-nál 21 PPD-s headset kellene. A Pimax 8K-nak lesz körülbelül ilyen szintű PPD-je, de már ahhoz is dupla kábelre lesz szükség és még nem is működik rendesen. Az Odyssey PPD-je ehhez képest olyan 14.5 körül mozog.
    Szóval eléggé messze van még a fullhd szintű felbontás sajnos

  8. #33
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Szóval eléggé messze van még a fullhd szintű felbontás sajnos
    Én azt gondolom, hogy nem érdemes ezt így felfogni. Ez egy teljesen más technológia, más lehetőségekkel és más limitációkkal, felesleges a monitoros felhasználáshoz hasonlítani. Szerintem (legalábbis számomra) a CV1 is már a bőven használható kategória arra amire nekem kell és innentől minden plusz pixel ajándék.

    Nem érdemes ezen nagyon sokat szőrözni, mert a szemenként 4K se lesz még tökéletes és megfizethető VGA se lesz jó darabig, ami rendesen kihajtja... ez még mindig csak a VR technológia hajnala.


    Ami sokkal jobban izgat egy VR szemüveg esetén, az a használhatóság, a kompatibilitás és az elérhető tartalmak.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 03. 12. 19:40.

  9. #34
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193

    Oculus

    Sziasztok!

    Jó pár hónapja CV1-et használok, előtte Szűcs Tominál próbáltam ki a jószágot és akkor eldöntöttem: azonnal vennem kell egyet.
    Nem bántam meg, óriási érzés ebben versenyezni, össze sem hasonlítható semmivel (1 monitor, 3 monitor, 4k monitor, ezek nekem teljesen használhatatlanok már).

    Annyit tudok mondani, hogy próbáljátok ki, de úgy rendesen, a cikkek és fórumok semmit sem érnek az ügyben, hogy neked jó lesz-e vagy sem.

  10. #35
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én azt gondolom, hogy nem érdemes ezt így felfogni. Ez egy teljesen más technológia
    A felbontást tudod így felfogni, hogy kb mit fogsz látni. Szóval aki a pixelesség miatt hagyta a CV1-et és várta az Odyssey-t az csalódni fog, ez az üzenet nekik szólt. Nálam már a DK2 is használható kategória volt, a CV1ben meg már nem is nagyon láto a pixeleket, másra koncentrál az agyam, így ott egyáltalán nem zavar

  11. #36
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Pimax videó


  12. #37
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pimax videó
    Ez elég régi videó. Azóta volt egy CES ahol kb egy amatőr csapat szintjét hozták le. Sokszor nem volt senki a standnál, nem működött a cucc, stb

  13. #38
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Közben nyilvános lett a Vive Pro ára, és eléggé hajmeresztő. Ha csak versenyzéshez kell, akkor 1180 euró, ha kell motion controller is akkor 1420 euró (Magyarországi áfával kb 500 ezer Ft). Utóbbi csomag kb a Rift Bundle-nek felel meg, ami jelenleg 450 euró. És kb a kijelző a fő különbség.

    Erre sem érdemes várni jelenlegi állapotában, főleg úgy, hogy ehhez azért már illene egy GTX 1080Ti, ami szintén nem olcsó (~350k). Nem bántam meg hogy még októberben 160 ezerért megvettem a Riftet, mert még vagy 1 évig biztosan nem váltok...

    Odyssey igy most egész jó alternativa lett. Ha a nagyobb felbontás számit akkor már nem várnék feltétlen a Vive-ra ilyen árak mellett.

  14. #39
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Nem akarok létrehozni egy új topicot, de kijött az Odyssey+ ami a kényelmet eltekintve mindenben veri a többi riválist. Már vannak videók is róla

  15. #40
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Nem akarok létrehozni egy új topicot, de kijött az Odyssey+ ami a kényelmet eltekintve mindenben veri a többi riválist. Már vannak videók is róla
    Kosz a tippet! Te probaltad mar?

  16. #41
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Kosz a tippet! Te probaltad mar?
    Nem, a simát sem. Iracers fórumon volt valakinek sima Odyssey-je ha jól emlékszem, de neki is úgy hogy amerikából rendelte. Sajnos EU-ban valamiért nem kapható egyik sem, pedig pont a kényelem az ami miatt nem ártana kipróbálni, hogy ki e lehet benne bírni akár 1 órát

  17. #42
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Akit esetleg érdekel, hogy mennyibe kerülhet, Zima Peti kommentje segit:

    Aztán MyUs.com lett belőle,
    akkor épp 399$ ingyenes szállítással USA-n belül,
    MyUs, DHL szállítással, dupla csomagolás, össz: 72$
    +vám, +áfa, +vámügyintézés, 164e-re jött ki 6 hónapja.
    Samutól rendelve, MyUs-hoz postázva, DHL vám ügyintézéssel, cakk pakk egy hét alatt megkaptam.
    Ha jól számolok akkor ez kb 690$-t jelent az Odyssey+ esetében, ami 200 ezer forint. Soknak nem mondanám semmiképpen sem.


    Szóval annyira nem is drága, ha azt vesszük hogy a sima CV1 az 165 ezer még mindig (tavaly augusztusban 160ért vettem).

    Ma ránéztem iRacing fórumra:
    Akinek tetszik: 1
    Aki megtartja, de nem éri meg váltani Oculusról: 2
    Akinek nem tetszik és vissza is küldte: 3
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2018. 11. 07. 19:10.

  18. #43
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Black Friday keretében az Odyssey+ csak 300$ lesz, szóval olyan 125 ezerből be lehet hozatni ami már nagyon is jó ár

  19. #44
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Én kicsit le vagyok most maradva, hogy miben is más ez a Samsung, mint a HP/Acer/Dell/Asus hasonló szemüvegei?

    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Akinek nem tetszik és vissza is küldte: 3
    Mik voltak a főbb okok?
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 11. 13. 09:41.

  20. #45
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én kicsit le vagyok most maradva, hogy miben is más ez a Samsung, mint a HP/Acer/Dell/Asus hasonló szemüvegei?


    Mik voltak a főbb okok?
    A Samsung az OLED, a többi WMR általában sima LCD ami ugye fekete miatt nem szerencsés választás. Ez mellett a Screen Door Effect-et (pixelek közötti rácsozat) sikerült minimálisra csökkenteni az összes többi szemüveghez képest.

    A visszaküldés fő oka, hogy még mindig kényelmetlen. Koreaiak tervezték a sima Odyssey-t Koreai fejre és ezen próbáltak javitani, de nem annyira sikerült. Nem mellesleg kétszer olyan nehéz mint az Oculus CV1. Akinek tetszett annak már a sima Odyssey is kényelmes volt, szóval fejfüggő a dolog. Azt viszont hozzá kell tenni, hogy ezek olyan felhasználók akik rendelkeznek már valamilyen Headsettel, szóval vannak elvárásaik. Nem ér annyit a picivel nagyobb felbontás és a csökkentett SDE, hogy váltsanak. Ma ránézek majd és frissitem, hátha másoknak jobb lesz a véleménye.

    Felhozták még, hogy:
    • Nem plug and play, mint a Rift, valamit mindig kell vele szórakozni 1-2 percig
    • Kisebb a sweet spot (ahol élesen látod a képet)
    • iRacingben nem tökéletes a követés, ez valószinű szoftveres mert Odyssey-vel az
    • Nem levehető a füles


    Én nem vállalom be, mert a GTX1060 nem tudná kihajtani és a CV1-el os tökéletesen meg vagyok. Tegnap kivételesen volt időm és mentem vagy 2 és fél órát a Rifttel minden gond nélkül. A végén egyszer annyira belefeledkeztem az egyedüli körözgetésbe, hogy ösztönből ki akartam könyökölni az ablakon

  21. #46
    Mészáros Gábor Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2011. 03. 01.
    Üzenetek
    149
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Black Friday keretében az Odyssey+ csak 300$ lesz, szóval olyan 125 ezerből be lehet hozatni ami már nagyon is jó ár
    Hol lesz ez az akció?

  22. #47
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg mezgabor írta Hozzászólás megtekintése
    Hol lesz ez az akció?
    samsung.com/us

    Nekem meg az nem világos, hogy hogyan lehet EU-ba rendelni innen? Szállítási címnek nem tudok országot választani.

  23. #48
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    samsung.com/us

    Nekem meg az nem világos, hogy hogyan lehet EU-ba rendelni innen? Szállítási címnek nem tudok országot választani.
    csak amerikai címre tudsz rendelni...európában nem forgalmazza a samsung

  24. #49
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    csak amerikai címre tudsz rendelni...európában nem forgalmazza a samsung
    Igen, köszi, olvasom, nézegetem mit lehet.
    myus.com működhet talán? Olyan 130 körülre jön ki mindennel együtt, ha a 300$-t veszem alapul.
    Ugyanakkor simán lehet Oculusra is black friday akció, ami itthon is elérhető = garancia.

  25. #50
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, köszi, olvasom, nézegetem mit lehet.
    myus.com működhet talán? Olyan 130 körülre jön ki mindennel együtt, ha a 300$-t veszem alapul.
    Ugyanakkor simán lehet Oculusra is black friday akció, ami itthon is elérhető = garancia.
    Csak párat kell feljebb olvasnod:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post263058

    Szerintem is lesz Oculusra Black Friday, most már iszonyatosan olcsó egy egy VR headset és az Oculus 1.5 éve beállt erre a 160 ezres árra. Odyssey+al meg ha hibás akkor gyakorlatilag megszivtad, mert a garanciát nem tudod érvényesiteni

Oldal: 2 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •