Oldal: 9 / 10 ElsőElső ||| 5 6 7 8 9 10 UtolsóUtolsó
Találatok: 201 - 225 (228 összesen)
  1. #201
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    csak 3dof , így elég furcsa tud lenni és nem is túl jó a tracking , mert ha mozgatod a fejed akkor jó kis ghosting , utánhúzás van..a kép az egész jó , de a felbontáshoz képest inkább csalódás
    én semmikép se ajánlanám, pláne nem 2020-ban...
    ha budget megoldás kell akkor egy olcsóbb wmr headset jobb választás szerintem , vagy egy használt cv1 olcsóért
    Köszi! Cv 1 volt már. De akkor ezt most el engedem.

  2. #202

  3. #203
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Elorendeltem.

    Ausztriában 699 Euro.

  4. #204
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Elorendeltem.

    Ausztriában 699 Euro.
    Szia

    Irnal majd egy velemenyt? Pl hogy eleg-e hozza a 1080TI od. Ha okay, lehet en is veszek egyet. Plane ha nem csirkehalos a kep, az engem nagyon zavar.
    Köszi

  5. #205
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Az mar a fenti review an is benne van, hogy 1080 az ajánlott konfig, megcsak nem is kell Ti.

    A Mura-t is kijavitottak benne, nem lesz gond. De persze megirom a tapasztalataimat, viszont szeptember végére ígérik a szállítást.

    szerk: a cucc - ahogy a reverb v2 is - skalazhato, tehat ha csak a felbontas 80%-an akarod hasznalni, siman lejjebb veszed es nem kell olyan bika gep. Ez szerintem egy erosebb facelift lesz, pont azokat a hibakat javitjak ki, amik az elodot sokaknak hasznalhatatlanna tettek.
    Utoljára módosította: Tamas Piski; 2020. 07. 09. 22:04.

  6. #206
    A videó alapján egyébként a design szinte teljesen megegyezik az Index-el, a legtöbb szempontból talán még tovább is fejlesztették, ami negatívumot említett, hogy valamivel kisebb a látószög, gyengébbek a kontrollerek (szimes szempontból nem igazán releváns) és talán gyengébb a mikrofon. Illetve ez a tépőzáras méretállítás tényleg elég bénának tűnik, nem hiszem, hogy pont az Index tekerős megoldása dobott volna annyit az áron, de mindegy.

  7. #207

  8. #208
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Neked mennyi lett a vegso ara?

  9. #209
    583-at vont le, Magyar címet adtam meg, mégse lett több az áfa miatt. Remélem benyelik, bár az a pár százalék belefér, ingyen posta mellett.
    Majd szeptemberben kiderül
    iRacing

  10. #210
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    583-at vont le, Magyar címet adtam meg, mégse lett több az áfa miatt. Remélem benyelik, bár az a pár százalék belefér, ingyen posta mellett.
    Majd szeptemberben kiderül
    Nekem 604-et kalkulált az áfa miatt.

  11. #211
    https://youtu.be/8HGxh_K5jMM

    Pont ma neztem.en is ezt a videot es talaltam meg ezt a rendelos oldalt ahonnan rendeltetek ti is
    En meg nem kattintottam pedig ez az angolul beszelo nemet srac elegge meggyozott hogy ez biza kell nekem. Ez a szemuveg jo cucc lesz az biztos de ket dologtol felek:
    1. Nem volt jo a szemtavolsagomra az elozo es nost bar allithato nem hallottam sehol hogy 72mm re is jo lenne.
    2. Lassan jonnie kell itt samsungnak meg pimaxnak meg stb headsetnek is es gyanus hogy egyik se megy majd ez ala a szint ala.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  12. #212
    Azt irjak 68mm a max ipd . Na en ebbol a korbol kiestem asszem. Max majd kerek 10 percet Zpetitol egy tesztre mert lehet hogy a nagyobb sweetspot lehetove teszi hogy megis jo legyen a szememre. No de lenyeg hogy mpst nem rendelem elo hogy utana nagy esellyel masnap eladjam mint a korabbi ket reverb headsetemet

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  13. #213
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg lipixbox írta Hozzászólás megtekintése
    Azt irjak 68mm a max ipd . Na en ebbol a korbol kiestem asszem. Max majd kerek 10 percet Zpetitol egy tesztre mert lehet hogy a nagyobb sweetspot lehetove teszi hogy megis jo legyen a szememre. No de lenyeg hogy mpst nem rendelem elo hogy utana nagy esellyel masnap eladjam mint a korabbi ket reverb headsetemet

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Ezert szeretem, hogy itt minden ceg ad 30 napot elallni a vasarlastol. Sima reverbnek ketszer is nekimentem. A v1 3 perc utan latszott, hogy szar, a v2-t nyuztam ket hetig, de nem valt be.

    Amig megjon a G2, megrendelem a Pimax-et, Vive-ot, stb, csak kiprobalni.

  14. #214
    Sziasztok, van mar itthon barkinek mukodo pimax 8kx headsetje? Erdekelne milyen kepet es teljesitmenyt hoz iracingben assettoban es hasonlokban. Ugy nez ki a 72mm ipd vel egyelore a pimax az egyeduli ut nekem elore. Bar samsungban majd meg bizok hogy kihoz valami jot

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  15. #215
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

  16. #216
    Végül van valakinek első kézből tapasztalata a G2-ről? Eléggé vegyes véleményeket láttam.

  17. #217
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Végül van valakinek első kézből tapasztalata a G2-ről? Eléggé vegyes véleményeket láttam.
    Nálam már volt 3db. Teljesen jó, főleg az árához képest. Sokat javult az elsőhöz képest. Kell hozzá viszont a moddolt szivacs illetve egy 3080-as kari.

    A sweet spot jobb lett, de még mindig sokkal inkább retegmodell, mint az oculus.

  18. #218
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Egyebkent Szücs Tomi véleményére is kíváncsi lennék, nála is volt már egy.

  19. #219
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Egyebkent Szücs Tomi véleményére is kíváncsi lennék, nála is volt már egy.
    En is probaltam. Egy ismerosom athozta. Kepminoseg jo. Ipd sajnos max 67 igy kiestem. Nem rossz a szemuveg szerintem jo vetel.

    En most a decageart varom nagyon ....

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  20. #220
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Tovább adtam én is.
    Egyébként elég jó, képélesség nyilván nagyon jó(kb. egyenlő a 8KX-el), FOV közepes(nyomtattam frankenfov modot, azzal kb. egyenlő az Index-el), sweetspot közepes, ami nekem nem tetszett, hogy nálam a sweetspoton kívüli részen elég zavaró volt a chromatic aberattion, 60Hz-en eléggé villogott a kép (ez inkább firmware vagy driver gondnak tűnt), súly-ergonómia jó, bár maga a műanyag elég olcsó hatást kelt, hang nyilván Index koppintás(majdnem olyan jó mint az Indexen), követés rendben van, kontrollereket ki sem próbáltam.
    ACC-ben az Index beállításaimmal próbáltam(2080Ti, majdnem minden low, a res.scale/pd 70/140-150) SteamVR SS 50-on, végül is nagyjából meg tudta hajtani a kártya.G2 70/130-on is jól láthatóan élesebb képet ad.
    Szerintem Indexről nem éri meg váltani.
    Most olyan szerencsém van, hogy pár napig tesztelhetek egy 3090-et. Alap VR High beállítással nurburgi boxutcánál ez is azonnal felezi a képkockát, de a saját beállításaimmal megy a 90/150 fps drop nélkül, fix 80 fps-el, 6-7ms alatt végez a kártya, bár 30+-os rajtom még nem volt.

  21. #221
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    A pd növelése jobb képet eredményez, mint az ss, vagy ez mi miatt éri meg? Én is már tekertem mindent mindenhova.

  22. #222
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    A pd növelése jobb képet eredményez, mint az ss, vagy ez mi miatt éri meg? Én is már tekertem mindent mindenhova.
    Jó kérdés, én már feladtam a próbálkozást.
    Nekem régebben úgy tűnt hogy az ss állítgatás kevesebb teljesítményt kér, valaki szerint tök ugyanaz, valaki szerint a pd a jobb.
    Mostanában inkább a pd-t állítom.
    Talán egyszer mégis lesz DLSS...

  23. #223
    Eheti hülye kérdésünk:
    Esetleg azt tudja valaki, hogy mi történik akkor, ha egy VR-ban futtatott szoftverben engedélyezve van a VSync? Figyelmen kívül van hagyva, a monitor frissítési frekvenciájára áll be, vagy mit csinál ilyenkor? fpsVR-ban nézve nem látok különbséget, csak most elbizonytalanodtam, hogy lehet átvertem magam teljesítmény terén egy véletlenül bekapcsolva maradt opcióval.

  24. #224
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Eheti hülye kérdésünk:
    Esetleg azt tudja valaki, hogy mi történik akkor, ha egy VR-ban futtatott szoftverben engedélyezve van a VSync? Figyelmen kívül van hagyva, a monitor frissítési frekvenciájára áll be, vagy mit csinál ilyenkor? fpsVR-ban nézve nem látok különbséget, csak most elbizonytalanodtam, hogy lehet átvertem magam teljesítmény terén egy véletlenül bekapcsolva maradt opcióval.
    A vsync a teljesítményt nem igazán befolyásolja.

    Hogy megy, vagy sem, azt könnyű kiszúrni. Csak keresni kell a tearing-et. 200+ FPS-nél mondjuk már nehezebb észrevenni.
    Ahol még könnyű észrevenni a cpu és gpu hőmérséklete. És a többé, vagy kevésbé zavaró stuttering. Ha jól emlékszem a tripla bufferinget is bekapcsolja.
    Ha kikapcsolod az csak jót tehet.

    Egyetlen eset van amikor érdemes lehet bekapcsolni. Ha nagy a stutternig. Akkor már úgy is mindegy és legalább nem lesz tearing.
    Engem legalábbis jobban zavar a stuttering mint a tearing.

  25. #225
    Találtam egy ötletes és igen hasznos megoldást, van egy német cég aki erre szakosodott, mindenféle VR-hoz készítenek neked lencsét a szemüveged paraméterei alapján, ez egyrészt védi a VR saját lencséjét másrészt pedig nem kell szemüveget felvenni alá mert a szemüveg funkcióját átveszi a plusz lencse, több szemüveges ember arról számolt be, hogy nemcsak kényelmesebb de több az éles rész is a képernyőn.

    Én már megrendeltem a sajátomat, egyébként Zeiss lencséből készül, külön kékfényvédelmet is lehet hozzá kérni, nem kell hozzá a VR-t megbontani, egy olyan kis adaptert nyomtatnak 3D-vel ami illeszkedik a VR lencsére, kérheted úgy is, hogy ha nem vagy szemüveges de pl szeretnél egy plusz védelmet a VR lencsékre.


    https://vroptician.com/

Oldal: 9 / 10 ElsőElső ||| 5 6 7 8 9 10 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •