Oldal: 1 / 10 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (228 összesen)
  1. #1
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799

    VR szemüvegek szimulátorozáshoz


    Assetto Corsa Pimax 8K-ban,
    a kormány se semmi...

  2. #2
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Assetto Corsa Pimax 8K-ban,
    a kormány se semmi...
    Olvastam a pimaxrol, állítólag a 4k miatt már nincs benne szunyoghálo érzés, de még a framerate-el vannak gondjaik.
    Azt igerik, hogy a 8k-nál már megoldják azt is, de milyen videokártya kell majd assetto 8k-ban futtatásához?

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Olvastam a pimaxrol, állítólag a 4k miatt már nincs benne szunyoghálo érzés, de még a framerate-el vannak gondjaik.
    Azt igerik, hogy a 8k-nál már megoldják azt is, de milyen videokártya kell majd assetto 8k-ban futtatásához?
    Oda már voodoo kell

  4. #4
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Oda már voodoo kell
    Az mar egesz olcso

    https://www.ebay.com/itm/Diamond-Mon...-/141181555167

  5. #5
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Olvastam a pimaxrol, állítólag a 4k miatt már nincs benne szunyoghálo érzés, de még a framerate-el vannak gondjaik.
    Azt igerik, hogy a 8k-nál már megoldják azt is, de milyen videokártya kell majd assetto 8k-ban futtatásához?
    Össze vissza vannak róla tesztek. Valaki szerint jobb a kép, mások szerint rosszabb. Nem kifejezetten előre lépés az biztos, ennyi pénzből nem lehet normális headsetet csinálni (fél millióból összedobnak egy szemkövető rendszert? ugyan már ). Maximum a hardvert össze tudják dobni (de ott is ott a fejlesztési költség) de a szoftver bőven nem jön ki belőle

    Én nem vennék az biztos, abszolút zsákbamacska és valószínű be bukod a pénzed. Ahogy olvastam Pimax 4K-nál is ígértek mindent, most meg már normális támogatás sincs. Ez nem olyan mint egy telefon, hogy összevásárolsz olcsó hardvert, ráteszel egy minimálisan átalakított androidot és kész is. Ráadásul ugye a 8k X az ami natívban megy, az alatt felfelé skáláz...

    iRacing-et amúgy simán kihajtja ilyen felbontás mellett is egy top kártya. Sokan a gtx 1070től 200as Pixel Density-n játszanak Oculussal, ami 10 millió pixel, a pimax 8k x meg 16 millió. A kérdés csak az, hogy ezt mi fogja támogatni? Még a Microsoftnak sem sikerült úgy kiadni a WMR-t hogy normális támogatása legyen, majd valamikor lesz
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 10. 31. 10:15.

  6. #6
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Össze vissza vannak róla tesztek. Valaki szerint jobb a kép, mások szerint rosszabb. Nem kifejezetten előre lépés az biztos, ennyi pénzből nem lehet normális headsetet csinálni (fél millióból összedobnak egy szemkövető rendszert? ugyan már ). Maximum a hardvert össze tudják dobni (de ott is ott a fejlesztési költség) de a szoftver bőven nem jön ki belőle

    Én nem vennék az biztos, abszolút zsákbamacska és valószínű be bukod a pénzed. Ahogy olvastam Pimax 4K-nál is ígértek mindent, most meg már normális támogatás sincs. Ez nem olyan mint egy telefon, hogy összevásárolsz olcsó hardvert, ráteszel egy minimálisan átalakított androidot és kész is. Ráadásul ugye a 8k X az ami natívban megy, az alatt felfelé skáláz...

    iRacing-et amúgy simán kihajtja ilyen felbontás mellett is egy top kártya. Sokan a gtx 1070től 200as Pixel Density-n játszanak Oculussal, ami 10 millió pixel, a pimax 8k x meg 16 millió. A kérdés csak az, hogy ezt mi fogja támogatni? Még a Microsoftnak sem sikerült úgy kiadni a WMR-t hogy normális támogatása legyen, majd valamikor lesz
    Ki szerint rosszabb a kép?
    Én próbáltam a 4k-t és annak is már lényegesen jobb volt a képe mint a cv1-ben..
    És az is azt tudja amit ígértek...szebb kép de csak 60hz ... Illetve ott nincs tracking, de ezzel tisztában volt minden vásárlója...


    Az 5k-s és a 8k -s verzióval ugranak meg egy szintet...lesz tracking , motion controller (vive copy ) 90 hz és 200 -as FOV ....
    Az is látszik h minden megy hisz még az AC is megy
    Steam kompatibilitást ígérnek és a 4k -s tapasztalatok alapján ebben nincs is miért kételkedni...ott se volt gond ...

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  7. #7
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Ki szerint rosszabb a kép?
    Én próbáltam a 4k-t és annak is már lényegesen jobb volt a képe mint a cv1-ben..
    És az is azt tudja amit ígértek...szebb kép de csak 60hz ... Illetve ott nincs tracking, de ezzel tisztában volt minden vásárlója...


    Az 5k-s és a 8k -s verzióval ugranak meg egy szintet...lesz tracking , motion controller (vive copy ) 90 hz és 200 -as FOV ....
    Az is látszik h minden megy hisz még az AC is megy
    Steam kompatibilitást ígérnek és a 4k -s tapasztalatok alapján ebben nincs is miért kételkedni...ott se volt gond ...

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
    Néztem teszteket. Noha élesebb, de nem jobb és a fejkövetés sem volt megfelelő pár tesztelő szerint. Sőt, Bigscreenben a szöveg is homályos volt, hiába a nagyobb felbontás

  8. #8
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Néztem teszteket. Noha élesebb, de nem jobb és a fejkövetés sem volt megfelelő pár tesztelő szerint. Sőt, Bigscreenben a szöveg is homályos volt, hiába a nagyobb felbontás
    Egy linket dobhatsz...tomshardweren írtak hasonlót ,de ott is azt írta a csávó h a cv1 képe nem egy kávéház a pimaxxal...( ő irta h bigscreenben olvasni azért még ezzel se az igazi,de mozizni ezzel már elég jó hisz nincs screen door)
    Szerintem az nem is kérdés h ez sokkal jobb mint a cv1 , az viszont egy másik kérdés h lehet h jobban megéri várni az oculus következő generációjára...
    ( Szerintem egyébként ha szimulatozashoz kell akkor nem éri meg várni , csak most nincs rá keret nekem )

    Cv1 még a pimax 4k- val szemben is elvérzik ha csak a szimpla látvány számít





    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  9. #9
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Ezért imádom amikor két megmondó ember egymásra akad

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    Alternatív VR szemüvegek

    Ide jöhet, ami nem Oculus, de érdekes lehet...

  11. #11
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Csak a tisztánlátás kedvéért! Itt azért szó sincs 8K VR-ról.
    Elviekben létezik egy 8KX nevű modell ami 2x4K natív felbontással kecsegtet, de ilyet még senki sem látott, a kisebbik gond hogy nem létezik videokártya ami meghajtja, de igazából a jelátvitel még két 1.4-es display porton sem megoldott.
    Van 5K és 8K prototípus amik ugyanazt a jelet kapják a videokártya felől 2560x1440 szemenként, a 8K modell ezt felskálázza 4K-ra szemenként(jó kérdés hogy a felskálázás mennyi ms.-ot fog felemészteni)
    Nemrég váltottak HDMI-.ről DP1.4-re, de a 90 Hz-et még nem tudták elérni, 75-80-nál járnak most, de a jel feldolgozás már most is túl van hajtva.
    A Pimax nem egy nagy cég, nem nagyon tud önálló cél hardvert fejleszteni, csak a piacon elérhető alkatrészekből próbál összerakni valamit.
    A paneleknél a 4K 806, az 5K 530 PPI-s, ez az Oculusnál,Vivenál 450 körül van.
    Egyszerűen a kisebb képpontok és a nagyobb FOV miatt, az első fél órában hű ha, aztán hogy az összedrótozott hardverből, és a kiforratlan szoftverből hosszabb távon mi jön ki, majd jövőre kiderül

  12. #12
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Csak a tisztánlátás kedvéért! Itt azért szó sincs 8K VR-ról.
    Elviekben létezik egy 8KX nevű modell ami 2x4K natív felbontással kecsegtet, de ilyet még senki sem látott, a kisebbik gond hogy nem létezik videokártya ami meghajtja, de igazából a jelátvitel még két 1.4-es display porton sem megoldott.
    Van 5K és 8K prototípus amik ugyanazt a jelet kapják a videokártya felől 2560x1440 szemenként, a 8K modell ezt felskálázza 4K-ra szemenként(jó kérdés hogy a felskálázás mennyi ms.-ot fog felemészteni)
    Nemrég váltottak HDMI-.ről DP1.4-re, de a 90 Hz-et még nem tudták elérni, 75-80-nál járnak most, de a jel feldolgozás már most is túl van hajtva.
    A Pimax nem egy nagy cég, nem nagyon tud önálló cél hardvert fejleszteni, csak a piacon elérhető alkatrészekből próbál összerakni valamit.
    A paneleknél a 4K 806, az 5K 530 PPI-s, ez az Oculusnál,Vivenál 450 körül van.
    Egyszerűen a kisebb képpontok és a nagyobb FOV miatt, az első fél órában hű ha, aztán hogy az összedrótozott hardverből, és a kiforratlan szoftverből hosszabb távon mi jön ki, majd jövőre kiderül
    Ebben jók a kínaiak én speciel kevésbé hinnék a projektben ,ha nem "osszelopkodnak" a jó dolgokat mashonnan... bár gondolom fizetnek valamit a Vive copy-s megoldásokert...

    Amitől én tartanék a vásárlástól h kb mindig rettegnék h mikor fog bedogleni

    Te megrendelted valamelyiket ugye?
    Majd kíváncsi leszek az élménybeszámolóra...
    (Bár mondjuk szkeptikus vagyok h januárban már tényleg szállítják ezeket)


    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  13. #13
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Igen, egy 5K-s támogatásom benne van,
    ha tényleg ideér egyszer, akkor tesztelünk ezerrel...

  14. #14
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Ebben jók a kínaiak én speciel kevésbé hinnék a projektben ,ha nem "osszelopkodnak" a jó dolgokat mashonnan... bár gondolom fizetnek valamit a Vive copy-s megoldásokert...
    Mert szerinted az összes gyártó nem ezt csinálja? Oculust is ugyan így dobják össze, az összes iPhone-ban Samsung kijelző van mert az olcsó. LG-vel dolgozom munkahelyen, ott is az 1 dollárral olcsóbb ramot tették be, hiába lett volna jobb a termék, több millió eszköznél az is pénz

    Egy kis csapatról beszélünk egy olyan termék esetén ahol a szoftveres rész hasonlóan fontos lenne! Nem mondom hogy nem lehet jó amit kiadnak, de én nem bíznék benne. Ha már sim és vr, akkor Samsung Odyssey egyértelműen. OLED kijelző (nem pedig LCD), nagyobb felbontás és nem is drága plusz egy olyan cég van mögötte aki biztosan nyomni fogja pénzzel a projektet.

    Pimaxnál 3 millióból ezt mind bevállalták.

    Ez nevetségesen kevés pénz, kizárt hogy ebből ezt mind kihozzák hiszen ebből a pénzből ~5000 darab eszközt is le kell hogy gyártsanak. És itt a másik érdekes szám, mert eddig ennyi előrendelésük van ami édeskevés egy Oculus / Vive-hoz képest. Persze ha valami csoda folytán szuper lesz bármelyik verzió akkor beruházok rá, nem is kérdés, de addig ne istenítsünk már egy VR készüléket amíg ki se jött és a legtöbb feature hozzá csak papíron létezik
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 10. 31. 22:36.

  15. #15
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Mert szerinted az összes gyártó nem ezt csinálja? Oculust is ugyan így dobják össze, az összes iPhone-ban Samsung kijelző van mert az olcsó. LG-vel dolgozom munkahelyen, ott is az 1 dollárral olcsóbb ramot tették be, hiába lett volna jobb a termék, több millió eszköznél az is pénz

    Egy kis csapatról beszélünk egy olyan termék esetén ahol a szoftveres rész hasonlóan fontos lenne! Nem mondom hogy nem lehet jó amit kiadnak, de én nem bíznék benne. Ha már sim és vr, akkor Samsung Odyssey egyértelműen. OLED kijelző (nem pedig LCD), nagyobb felbontás és nem is drága plusz egy olyan cég van mögötte aki biztosan nyomni fogja pénzzel a projektet.

    Pimaxnál 3 millióból ezt mind bevállalták.

    Ez nevetségesen kevés pénz, kizárt hogy ebből ezt mind kihozzák hiszen ebből a pénzből ~5000 darab eszközt is le kell hogy gyártsanak. És itt a másik érdekes szám, mert eddig ennyi előrendelésük van ami édeskevés egy Oculus / Vive-hoz képest. Persze ha valami csoda folytán szuper lesz bármelyik verzió akkor beruházok rá, nem is kérdés, de addig ne istenítsünk már egy VR készüléket amíg ki se jött és a legtöbb feature hozzá csak papíron létezik
    Itt konkrétan arra gondoltam h nem sz.rakodtak saját mozgaskoveto rendszer kifejlesztésével ,hanem a Vive-t használják...

    A Samsung-os wmr -nel azért kérdéses h hogy fog működni a játékokkal ,mert egyelőre a Windows -os headsetek nem steamkompatibilisek...
    (+Samsungnal nyilván rosszabb is lesz a tracking )
    A pimax viszont bizonyított már ilyen téren és simán megy minden játék a korábbi VR sisakjukon is...
    Szerencsére ők nem megint egy új platformot akarnak saját store-ral...


    Igen ,kickstarteren +ajándékokat is ígértek a kampány sikerességéhez kepest...de h jön ez ide...

    Nyilván nem a ks-n összegyűlt pénzből finanszírozzák a további fejlesztéseket...
    A ks kampány egy jó mérőeszkoz ,meg kijön belőle a gyártási költség.... szerintem kb ennyi!
    Aztán ha a ks-s emberek pozitívak lesznek ,akkor el lehet kezdeni drágábban árulni a cuccot,lehet nevet szerezni stb

    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  16. #16
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  17. #17
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Nincs itt szó Vive copy-ról, az maga a SteamVR nyílt ajánlás. Vehetjük úgy is, hogy a Vive az első fecske, amihez várják a 3rd party gyártók által készített kiegészítőket.

    A három legnagyobb probléma a Pimax-szal:
    - szoftveres támogatottság (SteamVR ok, de ezzel kifújt)
    - számítási teljesítmény (mivel hajtasz ki élvezhető framerate-en 4K/8K-t két nézőpontból?)
    - látószög (tök jó a 200-as FOV, csak nincs igazán szoftver, ami rendesen támogatná, ergo várhatunk a fejlesztőkre)
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  18. #18
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg PicoBp írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs itt szó Vive copy-ról, az maga a SteamVR nyílt ajánlás. Vehetjük úgy is, hogy a Vive az első fecske, amihez várják a 3rd party gyártók által készített kiegészítőket.

    A három legnagyobb probléma a Pimax-szal:
    - szoftveres támogatottság (SteamVR ok, de ezzel kifújt)
    - számítási teljesítmény (mivel hajtasz ki élvezhető framerate-en 4K/8K-t két nézőpontból?)
    - látószög (tök jó a 200-as FOV, csak nincs igazán szoftver, ami rendesen támogatná, ergo várhatunk a fejlesztőkre)
    200-as FOV : szimulátorokban király lesz...nem kell ott semmire várni ....
    "Csak" steamVR: ez gyakorlatilag mindent jelent ,hisz az oculus címeket is el lehet indítani simán ( még warez is van)
    Na és mint láttuk a videón még az Assetto is megy gondolom otherVR opcióval
    - jelenleg is sokan tolják a 1.5 illetve 2 x-es Supersamplinget...itt ezt nem kell erőltetni és screendoor se lesz
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 11. 01. 10:51.

  19. #19
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Szvsz túl értékeljük a 200-as FOV-ot, az rendben hogy közel jár az emberi FOV-hoz, de ebben a HMD-ben is csak "előre" nézhetsz, oldalra fókuszálni nem tudsz.
    Jó esetben ott lesz a "szemed sarkában" egy A oszlop folt, és ha beszúrnak melléd, feltűnik egy másik folt, hogy ez megér-e 3,5x-es képpontot és a plusz erőforrás igényt, az majd kiderül.
    Annyit tudni hogy 12000(6000HMD) 4K 90Hz panelt be tudott rendelni, szerintem a felskálázó chip, egy kínai TV gyártótól átvett dolog lesz amit jó esetben sikerül optimalizálni, tuningolni, de hogy hány ms. alatt dolgozik arról nincs info.
    Nyilván egy videó lejátszásánál ez nem okoz gondot, de egy szimulátornál komoly lag lehet a vége.

  20. #20
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Szvsz túl értékeljük a 200-as FOV-ot, az rendben hogy közel jár az emberi FOV-hoz, de ebben a HMD-ben is csak "előre" nézhetsz, oldalra fókuszálni nem tudsz.
    Jó esetben ott lesz a "szemed sarkában" egy A oszlop folt, és ha beszúrnak melléd, feltűnik egy másik folt, hogy ez megér-e 3,5x-es képpontot és a plusz erőforrás igényt, az majd kiderül.
    Annyit tudni hogy 12000(6000HMD) 4K 90Hz panelt be tudott rendelni, szerintem a felskálázó chip, egy kínai TV gyártótól átvett dolog lesz amit jó esetben sikerül optimalizálni, tuningolni, de hogy hány ms. alatt dolgozik arról nincs info.
    Nyilván egy videó lejátszásánál ez nem okoz gondot, de egy szimulátornál komoly lag lehet a vége.
    Multkoraban figyelgettem h hogy vezetek.
    Ha pl a periférias latasomban megjelenik valami akkor nem a szememet mozgatom hanem bizony odafordulok és úgy fokuszalok...
    A 200 -as FOV -tol én csupán annyit várok h
    legyen végre periférias latasom a HMD-ben...mert most talán túlságosan is nagy a sisak feeling...
    Úgy gondolom egyébként h oculusek nem fognak lépni a nagyobb fov felé mert szerintük nem éri majd meg a plusz eriforrasigeny miatt ...
    Szigorúan szimulátoros szemmel szerintem megéri és szimeseknek ez a kínai vonal lesz a nyerő




    Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről

  21. #21
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Odyssey-ről negatív vélemény iRacing fórumból:

    "I have owned the Rift DK2, which I sent back due to poor resolution. I picked up a CV1 and was happy enough with it that I sold two of my screens and committed to racing only in the Rift. I was reasonably happy with it, but always longed for a more comfortable experience and of course better resolution. I really like the immersion that comes with the 3D aspect of VR, but I never totally got past the terrible resolution. That and the comfort factor ultimately led me back to triple 1440p screens and I sold my CV1.

    Now on to the Samsung. As mentioned, I was hoping the bump in resolution would be enough to get me back over the hump there, and I can confirm that it is a noticeable improvement. It is also more comfortable to wear and I think I could use it for longer periods without it being overly bothersome. Sadly, there are other issues. The increased clarity is nice, but there is a very small sweet spot in the center of your view where you benefit from that. As you move your eyes even a little away from center things start to get blurry. It gets extremely blurry and a little warped as you approach the outer edges of your FOV. In addition to that there are noticeable rings (a side effect of the lenses I believe) as you move your eyes off center. These rings are a little hard to describe but they are distortions in the image and once you see them (not hard!) they really look awful. In addition to that there were large cloudy/blotchy areas in my peripheral view. Again I suspect these were down to the lenses but I can't be sure. All in all, I felt the Rift CV1 was a more consistent and better overall experience despite it's shortcomings. I found it a difficult decision to sell my Rift but returning the Samsung is a no-brainer for me.

    Edit: I forgot to mention that the colors do look good so the overall display quality being used is quite good I believe. Also, I tried to confuse the tracking by moving my steering wheel around while in Mixed Reality and it had no apparent effect. I found the tracking overall to be very smooth so I suspect for sim-racing at least we do not need to worry about the lack of sensors."


    Ha csak a képminőséget nézzük, azt a CV1-hez képest nagy előrelépésként értékelik és a színek sem rosszabbak mert OLED a kijelző. Van mellette 1-2 pozitív is + youtube-on egy videó is, de még kevés a vélemény. Ami problémákat felsorol az eléggé VR specifikusak. Van akinek jobban bejön a VR van akinek kevésbé. Ő valószínű inkább az utóbbi amiatt, hogy visszatért CV1-ről 3 monitorra. Szóval ahogy számítani lehetett rá jó választás lehet az Odyssey a szim közösségnek (ha majd kapható lesz Európában tavasszal + támogatva lesznek a WMR-es szemüvegek)

  22. #22
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Odyssey-ről negatív vélemény iRacing fórumból:
    ...
    Jött azóta még pár:
    http://members.iracing.com/jforum/po...0/3575023.page

    Ezek még pozitívabbak. A legtöbben ezt ajánlják szimulátorhoz már az Oculus helyett. Nagyon sokat számít a 1.5szeres felbontás ugyan olyan LED kijelzővel

  23. #23
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    És melyik az a VR szemüveg, amelyik szimulátorozáshoz leginkább alkalmas jelenleg?
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  24. #24
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    És melyik az a VR szemüveg, amelyik szimulátorozáshoz leginkább alkalmas jelenleg?
    Jelenleg Oculus Rift CV1 az ami ajánlott, az a best buy, 160 ezerért megéri. A HTC Vive ugyan azt tudja csak drágábban, a legjobb WMR-es Samsung Odyssey felbontása jobb de kényelmetlen és drága, a Pimax 8K meg még fél év mire kijön.

    Lehet oldalra nézni, de az közel sem ugyan az mintha perifériás látásoddal észreveszed ha valaki közeledik feléd

  25. #25
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    És melyik az a VR szemüveg, amelyik szimulátorozáshoz leginkább alkalmas jelenleg?
    ha a használttól nem zárkózol el akkor szimulátorozáshoz 80-85 ezer Ft körül találsz Rift CV1-et...

Oldal: 1 / 10 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •