Találatok: 1 - 5 (5 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT3 - Büntetések - Road Amerika

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első pár körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "be"dünnyögés olvasható!

    Road America 2017.10.15

    R1: Replay

    1:48 - Fülöp Róbert - lökés: magát büntette
    1:50 - Széchy Szabolcs - Morvai Norbert : versenybaleset
    3:08 - Molnár Dániel- lökés: 2 figyelmeztetés (méltáyolva, magát óvta)
    3:10 - Molnár Dániel - baleset után még keresztül gurul a pályán és további balesetet okoz, ahelyett hogy a fékre lépne és megállítaná az autóját : 1 figyelmeztetés
    3:15 - Szabó Zoltán Jr. - sárga zászló figyelmen kívül hagyása: szóbeli figyelmeztetés
    5:10 - Antal Gábor - lökés: magát büntette


    R2: Replay

    Kovács Géza - nevezett, de nem jelent meg futamon: 1 figyelmeztetés

    1:50 - Sipkai Béla - leszorítás: 1 figyelmeztetés
    2:36 - Sipkai Béla - lökés: 1 figyelmeztetés
    3:23 - Pataki Szabolcs - lökés:
    3 figyelmeztetés
    7:40 - Lázár Attila - lökés: 3 figyelmeztetés
    1:34:00 - Mammel Erik - leszorítás: szóbeli figyelmeztetés (méltányolva, magát óvta)
    1:34:30 - Lázár Attila - lökés: 3 figyelmeztetés



    Összevont büntetések:

    2 Boxutca Áthajtás: Lázár Attila
    Boxutca Áthajtás: Tóth Ádám, Molnár Dániel, Pataki Szabolcs
    2 db Figyelmeztetés: Nagy Laci Big, Tóth Ádám, Csorosz László, Sipkai Béla
    1 db Figyelmeztetés: Mammel Erik, Kovács Géza

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2017. 10. 24. 22:42.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Molnár Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 01.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    70
    Gondolom a Molnár Dávid én akarok lenni, még mielőtt nem töltöm le a büntit és kapok egy újat.

    3:10 - Molnár Dávid - baleset után még keresztül gurul a pályán és további balesetet okoz, ahelyett hogy a fékre lépne és megállítaná az autóját : 1 figyelmeztetés

    Itt szeretnék egy felülvizsgálatot kérni. Nem érzem azt, hogy a körülöttem lévőknél kevesebbet tettem volna meg annak érdekében, hogy ne legyen a baleset után egy újabb. A sajátom ellen lobbizok, nem a másé mellett, de nem csak én megyek vissza a pályára és okozok gondot. Emlékeim szerint nyomom a féket és koppanásig balra tekerem a kormányt (ebben biztos vagyok, kép is van), de 200+ -os tempónál történt a baleset, egy rommá tört autóval a fűről visszaérkezve nem lehet azt elvárni, hogy 3 méteren belül megálljak és ne menjek vissza pályára. Keresztben érkezek vissza, hiába fékezek a füvön, mire minden kerék a betonon van az eleje már az íven és mindegy. A kormány pedig teljesen el van forgatva.

    Csatolt képek Csatolt képek

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg danikosz írta Hozzászólás megtekintése
    3:10 - Molnár Dániel - baleset után még keresztül gurul a pályán és további balesetet okoz, ahelyett hogy a fékre lépne és megállítaná az autóját : 1 figyelmeztetés

    Itt szeretnék egy felülvizsgálatot kérni. Emlékeim szerint nyomom a féket és koppanásig balra tekerem a kormányt (ebben biztos vagyok, kép is van), de 200+ -os tempónál történt a baleset, egy rommá tört autóval a fűről visszaérkezve nem lehet azt elvárni, hogy 3 méteren belül megálljak és ne menjek vissza pályára. Keresztben érkezek vissza, hiába fékezek a füvön, mire minden kerék a betonon van az eleje már az íven és mindegy. A kormány pedig teljesen el van forgatva.
    Dani, rövid leszek és lényegre törő: az egész eseménysor alatt hozzá sem érsz a fékpedálhoz.
    Ha úgy csúszol keresztbe át a pályán hogy közben taposod a féket és így keveredsz további kalamajkába, akkor egy szavunk sem lenne.

    Viszont baleset esetén mindenkitől elvárjuk, hogy tegyen meg minden telhetőt a további károk minimalizálására, a fékpedál taposása ilyenkor alapvető elvárás a pályán keresztbe pörgő/csúszó versenyzőtől, ezért az 1 figyelmeztetés.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 25. 02:47.

  4. #4
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Én is szeretném kérni az esetem újra vizsgálatát, mivel elég ellentmondásos ítéletek születnek úgy érzem.
    Barcelona-ban Nagy Laci oldalról történő lökés miatt 2 db figyelmeztetést kapott, úgy hogy csak pár pozíciót buktam és nem tört az autó.
    (ez nem jelenti azt, hogy annak mértékével egyet is értek, mert nem volt benne annyi szerintem)
    A mostani esetben egyértelműen Norbi rám fordult (helye elég sok volt), a pozíció az enyém volt, meglökött, majd kicsúsztam, összetört az autóm és utolsó pozícióba estem vissza. Szerencsétlen eset, nem vitatom, de akkor is, az eredmény a lényeg.
    Nem akarok senkinek se rosszat, de jó lenne tisztázni, hogy ami súlyosabb káreset, az versenybaleset, a kevésbé meg nagyobb szankció. Ez most kisarkítva lett, de bizonyára nem kell (remélem) magyarázni.
    Az ütközés után Norbi 5. vagy 6. helyen végzett én pedig hátul.
    Nem a váratlan esemény indukálta az esetet, semmi köze nem volt külső íven a kanyar utáni balesethez, inkább rám lett volna hatással, mivel a belső íven történt, ahol én is haladtam volna tovább.
    Az esemény kiváltó okát inkább nem firtatnám, nem reszortom most.
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Szemir írta Hozzászólás megtekintése
    Én is szeretném kérni az esetem újra vizsgálatát, mivel elég ellentmondásos ítéletek születnek úgy érzem.

    Barcelona-ban Nagy Laci oldalról történő lökés miatt 2 db figyelmeztetést kapott, úgy hogy csak pár pozíciót buktam és nem tört az autó.
    A mostani esetben egyértelműen Norbi rám fordult (helye elég sok volt), a pozíció az enyém volt, meglökött, majd kicsúsztam, összetört az autóm és utolsó pozícióba estem vissza. Szerencsétlen eset, nem vitatom, de akkor is, az eredmény a lényeg.
    Nem akarok senkinek se rosszat, de jó lenne tisztázni, hogy ami súlyosabb káreset, az versenybaleset, a kevésbé meg nagyobb szankció.
    Nincs összefüggés az általad felhozott két eset következményeink súlyossága és az ítélet között.
    Versenybaleset akkor hirdet a bíróság, ha megítélés szerint egyik fél sem vonható egyértelműen felelősségre a történésekért, ez esetben a következmény súlyossága teljesen mellékes. Magyarul: versenybaleset esetén nem lesz az egyik fél a vétkesnek kikiáltva csak azért, mert a másik fél jár pórul.

    Ezt csak azzal kapcsolatban jegyezném meg, hogy nincs ellentmondás.
    Az már persze vitatható, hogy az eset versenybaleset-e, vagy sem, mint ahogy ez a VB gyűlésen is vita tárgyát képezte és többségi szavazás alapján tudott csak döntés születni.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 10. 26. 05:27.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •