Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 59 (59 összesen)
  1. #51
    B-szerver: Szokásos mennyiségű, nagyjából 2-3 órányi felkészülés után reális volt a B eleje. Mondjuk a pályát már ismertem, de ezekkel a sunyi 2017-es vasakkal másként kellett menni, mint akár egy BMW M1-el vagy akár a 2013-as gépekkel, amikkel szintén mentem egy-egy versenyt a pályán gyakorlásképpen. Ha valahol, akkor itt lehet úgy prekvalozni, hogy addig kell menni, míg egyszer sikerül nagyon gyorsan körbeérni, anélkül, hogy leessen a pályáról az ember.

    1. verseny - Rajt a 3. helyről, és be is ragadtam Farkas Dávid mögé, aki kipörgő kerekei miatt nehezen indult, így a disztingváltan teljesített T1 után a 8. helyen fordultam az egyenesre. A következő visszafordítóban már a 4. voltam a jobbosban ide-oda csúszó és repkedő autóknak köszönhetően, majd viszonylag gyorsan sikerült kettőt előznöm, így a második helyre feljöttem. Itt aztán a verseny végéig befagyott a Dávid és köztem lévő 5 másodperces különbség, a többiektől pedig szépen lassan húztunk el. Kicsit meglepett, hogy versenytempóban több előnyünk volt, mint a prekval idők alapján számítottam rá. Összenézve a két szerver eredményeit, jók lettünk volna az A-n is egy középmezőnyre, ha 2-3 tizedet "leprekvalozunk" a köridőnkből.

    2. verseny - Rajt a 9. helyről, szinte az első verseny újrajátszása. Hasonlóképpen az első körökben előrejutással, mígnem Dáviddal a 3.-4. helyen találtuk magunkat. Szerencsésen tudtam őt és Pap Gábort megelőzni a T1 után, ahol kicsit elakadtak a kigyorsításon, én meg elslisszoltam mellettük. Dávid aztán nemsokára ott loholt a nyakamban, majd az egyenesben mellém ért, én meg inkább elengedtem, hogy nem menjen az időnk a védekezéssel-támadással, hanem menjünk minél gyorsabban az élen haladó Schnmidt Lajos és Molnát Laci után. Ez ment is még egy körig, aztán a gyors jobbosban szélárnyékban sikerült megbicsaklanom, szerencsére az autó megúszta. 5 másodperc hátránnyal eredtem a mezőny után, majd sikerült előznöm is, meg voltak, akik kicsúsztak előttem, végül visszamásztam a 4. helyre. Ebből is látszik, hogy ezen a pályán a konstans és stabil versenytempó hatványozottan sokat számít és nyom a latban.

    Külön kiemelendő a mindenki részéről tapasztalt sportszerűség és figyelmesség. Egyik rajt után sem volt a T1-ben szinte koccanás sem és az előzéseknél is több, mint észnél volt mindenki.

  2. #52
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154

    B szerver

    A prequalon sikerült, egy számomra jó kört mennem amivel sokáig (utolsó estéig) "A" szerveres voltam. Aztán az élmenők abbahagyták a játszadozást, és 19-ik idővel "B" lett belőle. Hozzá teszem, így is eddigi legjobb prequal helyezésem.

    Q: Az volt a célom, hogy menjek egy mért kört, mert az éles indulás előtt, állítottam a beállításon. Aztán annyira jól sikerült a változtatás, hogy 23mp-vel a vége előtt jobb időt futottam, mint a PQ időm, ezzel a 2. helyen találtam magam. Nem kis riadalmat keltve magamban, hisz a rajtjaim eddig nem voltak a legjobbak.

    R1: A rajtom, nagyon jól sikerült, nem esett vissza a fordulat, és a T1-be első helyen estem be. SIM-es pályafutásom első versenyben vezető helyét egészen a 3. kör T5-ig sikerült megtartanom, ott a jobb visszafordítóban annyira figyelgettem hátra, hogy elfékeztem magam és (talán) Dávid el is ment mellettem. Aztán Erik és P. Gábor is elmentek, de Benke Norbi (csapattárs) "támadásait" visszavertem és elkezdtem felzárkózni Gáborra. Az utolsó 5 kört a lökhárítóján utazva P4-ben befutó (mint a következő futamon kiderült, a türelem pontokban jól mérhető dolog).

    R2: Amilyen jól sikerült az R1 rajtom, a fordított rajtrácson annyira nem, visszafulladt az autó és pillanatok alatt az utolsó helyen találtam magam. A verseny következő jópár körében, a hibákat kihasználva előztem több alkalommal. Aztán a verseny második felében az előttem menő Molnár Laci és Pap Gábor egymásra találtak, gyűrték is egymást rendesen, amit és kihasználtam és utolértem őket. Molnár Lacit követtek megint közvetlen közelről az utolsó 3 körben és keresgéltem, hogy hol hibázik. Az utolsó körben a T5 visszafordítóban Laci kicsit lassabban gyorsított ki én mellé értem, de a T10-ig nem tudtam egyértelműen megelőzni. Ott kicsit összeértünk, én megcsíptem a füvet, amit még korrigáltam, de aztán instabillá vált a kocsi, T11 elején a belső füvet is megtaláltam és rosszul döntve próbáltam korrigálni ami miatt átrepültem a külső falig és olyan szerencsétlenül kaptam el a falat, hogy egyből minden OFF lett. Na erre utaltam, hogy ha türelmesebb lettem volna akkor 2db B szerveres 4. hely lett volna a "jutalom", így viszont a 2. futamon nem értem be és csak a 8. hely lett.

    Konklúzió, Türelem pontokat termett ezen a pályán, de most lehet, hogy rosszabbul érezném magam, ha meg sem próbáltam volna a második futamon az előzést, pedig 4 helyezést vesztettem így. S csatlakoznék az előttem írókhoz, miszerint nagyon korrekt versenyzés volt a B szerver mind két futamában.
    Utoljára módosította: ubipapa; 2017. 10. 26. 11:42.

  3. #53
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    B-szerver: Szokásos mennyiségű, nagyjából 2-3 órányi felkészülés után reális volt a B eleje. Ha valahol, akkor itt lehet úgy prekvalozni, hogy addig kell menni, míg egyszer sikerül nagyon gyorsan körbeérni, anélkül, hogy leessen a pályáról az ember.
    Irigykedem, hogy sokaknak elég ilyen keveset gyakorolni a jó eredményért Én is nézhettem volna inkább a Szulejmánt
    Én kb. fél óra gyakorlás után 1:21.075 időt futottam ami a prequal alapján a 6. helyre lett volna elég. De nem voltam megelégedve az eredménnyel ezért kb. napi 2 órát gyakoroltam, így beletoltam még 1 napot és "csak" 1:20.815-ig jutottam. ( nem egyszer sikerült hasonló időt menni és a verseny előtti qualifikáción is 1:20.971 időt futottam ) Szerintem megéri gyakorolni, ha megteheti az ember

  4. #54
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Irigykedem, hogy sokaknak elég ilyen keveset gyakorolni a jó eredményért Én is nézhettem volna inkább a Szulejmánt
    Én kb. fél óra gyakorlás után 1:21.075 időt futottam ami a prequal alapján a 6. helyre lett volna elég. De nem voltam megelégedve az eredménnyel ezért kb. napi 2 órát gyakoroltam, így beletoltam még 1 napot és "csak" 1:20.815-ig jutottam. ( nem egyszer sikerült hasonló időt menni és a verseny előtti qualifikáción is 1:20.971 időt futottam ) Szerintem megéri gyakorolni, ha megteheti az ember
    Na látod, ez az, amihez nekem nincs idegrendszerem vagy kedvem. Az utolsó 2-3 tizedért gyakorolni hosszú órákat, az nem az én műfajom. Inkább megyek ugyanazon a pályán előtte több versenyt más kocsikkal, hogy tanuljam az íveket, ami kevésbé unalmas számomra. Meg azért én nem erre az egy bajnokságra gyúrok (na jó, igazából egyikre sem), hanem maximum 1-2 gyakorlási lehetőségem van egy-egy futam előtt.
    Ami viszont többet hoz a konyhára pontok és eredmények tekintetében, az a versenyrutin, amit nyilván sehol máshol nem lehet megszerezni, mint verseny közben. Jóval kevesebbet hibázok, mint két éve és nem igazán szoktam ütközni. Ehhez meg kellett tanulni türelmesnek lenni és megérezni a "veszélyt" és a lehetőséget is adott esetben. Szintén kizárólag mezőnyben autózva elsajátítható képességek.

    Szóval, kinek mi okoz nagyobb örömet? Van, aki a tizedekre bukik, én inkább a versenyekre, de ez tök rendben van így. Kimivel szólva: "Ha nem az első helyért küzdök, akkor tök mindegy hányadikért."

  5. #55
    Molnár Laci Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 10. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    19
    Idézet Eredetileg ubipapa írta Hozzászólás megtekintése
    A prequalon sikerült, egy számomra jó kört mennem amivel sokáig (utolsó estéig) "A" szerveres voltam. Aztán az élmenők abbahagyták a játszadozást, és 19-ik idővel "B" lett belőle. Hozzá teszem, így is eddigi legjobb prequal helyezésem.

    Q: Az volt a célom, hogy menjek egy mért kört, mert az éles indulás előtt, állítottam a beállításon. Aztán annyira jól sikerült a változtatás, hogy 23mp-vel a vége előtt jobb időt futottam, mint a PQ időm, ezzel a 2. helyen találtam magam. Nem kis riadalmat keltve magamban, hisz a rajtjaim eddig nem voltak a legjobbak.

    R1: A rajtom, nagyon jól sikerült, nem esett vissza a fordulat, és a T1-be első helyen estem be. SIM-es pályafutásom első versenyben vezető helyét egészen a 3. kör T5-ig sikerült megtartanom, ott a jobb visszafordítóban annyira figyelgettem hátra, hogy elfékeztem magam és (talán) Dávid el is ment mellettem. Aztán Erik és P. Gábor is elmentek, de Benke Norbi (csapattárs) "támadásait" visszavertem és elkezdtem felzárkózni Gáborra. Az utolsó 5 kört a lökhárítóján utazva P4-ben befutó (mint a következő futamon kiderült, a türelem pontokban jól mérhető dolog).

    R2: Amilyen jól sikerült az R1 rajtom, a fordított rajtrácson annyira nem, visszafulladt az autó és pillanatok alatt az utolsó helyen találtam magam. A verseny következő jópár körében, a hibákat kihasználva előztem több alkalommal. Aztán a verseny második felében az előttem menő Molnár Laci és Pap Gábor egymásra találtak, gyűrték is egymást rendesen, amit és kihasználtam és utolértem őket. Molnár Lacit követtek megint közvetlen közelről az utolsó 3 körben és keresgéltem, hogy hol hibázik. Az utolsó körben a T5 visszafordítóban Laci kicsit lassabban gyorsított ki én mellé értem, de a T10-ig nem tudtam egyértelműen megelőzni. Ott kicsit összeértünk, én megcsíptem a füvet, amit még korrigáltam, de aztán instabillá vált a kocsi, T11 elején a belső füvet is megtaláltam és rosszul döntve próbáltam korrigálni ami miatt átrepültem a külső falig és olyan szerencsétlenül kaptam el a falat, hogy egyből minden OFF lett. Na erre utaltam, hogy ha türelmesebb lettem volna akkor 2db B szerveres 4. hely lett volna a "jutalom", így viszont a 2. futamon nem értem be és csak a 8. hely lett.

    Konklúzió, Türelem pontokat termett ezen a pályán, de most lehet, hogy rosszabbul érezném magam, ha meg sem próbáltam volna a második futamon az előzést, pedig 4 helyezést vesztettem így. S csatlakoznék az előttem írókhoz, miszerint nagyon korrekt versenyzés volt a B szerver mind két futamában.
    Kicsit aggódtam a kicsúszásod után, hogy hagytam-e elég helyet a T10-ben. Felvételről visszanézve elég szűkös volt. Utólag is bocs, elég nehéz volt kimérni ilyen izgalmak közepette.

  6. #56
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Idézet Eredetileg gyutacs0804 írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit aggódtam a kicsúszásod után, hogy hagytam-e elég helyet a T10-ben. Felvételről visszanézve elég szűkös volt. Utólag is bocs, elég nehéz volt kimérni ilyen izgalmak közepette.
    Bár, nagyon fájt, de józan paraszti ésszel végig gondolva, legalább annyira az én hibám, mint a szűken hagyott helyé (tiéd) Ha türelmesebb lettem volna, akkor most 4 hely +ban lennék, de nem tettem. Mint írtam, jobban fájna, ha meg sem próbálom. Tavaly, még a C szerver végén kűzdöttem az utolsó helyért, így minden percét élveztem a tegnapi menetnek

  7. #57
    Molnár Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 01.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    70

    Gokart pálya 2.0

    Q: Ádám mögé sikerült beállnom, biztonságit mentem. P1.
    R1: Rajtot elrontottam, utána pedig Ádámmal és Sanyival csatáztunk egy k. jót. Volt olyan, hogy a hátsó egyenes közepétől a célvonalig egymás mellett. Kell ez jó partner is hozzá, de tényleg mutogatni való a dolog. P2.
    R2: Jó rajt, nem tudom mi volt a síkánban, de kb 30-al mentünk. Voltam akkora balfasz, hogy eltaláljam az egyik körben a balos kanyarban a bálát majd a következőben a jobbost. -> utána utolsó hely. Az egyik Volvo előttem úgy elkapta a bálát, hogy berepült a szélvédőmbe az autó, innentől kezdve az amúgy is szar autó még szarabb lett. Talán P11.

    Zolder jó pálya. Slovi után végre valami, ami a ennek a TC1-nek való, kíváncsi leszek.

  8. #58
    Ősz Balázs Versenyző yeti95 logója
    Csatlakozott
    2013. 06. 08.
    Város
    Orosháza
    Üzenetek
    210
    Hát nem az én versenyem volt. Mondjuk hozzá tartozik a dologhoz, hogy nem is vártam sokat ettől a futamtól.
    Q: nem sikerült jó kört összerakni így talán a 9. helyről indultam. Szeretnék itt is bocsánatot kérni Ádámtól amiért figyelmetlen voltam az időmérőn, valamiért nem számítottam rá hogy ott fogsz jönni.
    R1: egész jó kis csatákat vívtunk sajnos az elején sikerült eldobni. majd sikerült a 8. hely környékén egy fogatra felzárkózni ahol szép kis csaták mentek, de pár körrel később megint eldobtam P11 lett a vége.
    R2: jó rajt sikerült pár pozíciót fognom, de sajnos az első körben megint sikerült eldobni és az autó is összetört így DNF...

  9. #59
    Idézet Eredetileg yeti95 írta Hozzászólás megtekintése
    Hát nem az én versenyem volt. Mondjuk hozzá tartozik a dologhoz, hogy nem is vártam sokat ettől a futamtól.
    Q: nem sikerült jó kört összerakni így talán a 9. helyről indultam. Szeretnék itt is bocsánatot kérni Ádámtól amiért figyelmetlen voltam az időmérőn, valamiért nem számítottam rá hogy ott fogsz jönni.
    R1: egész jó kis csatákat vívtunk sajnos az elején sikerült eldobni. majd sikerült a 8. hely környékén egy fogatra felzárkózni ahol szép kis csaták mentek, de pár körrel később megint eldobtam P11 lett a vége.
    R2: jó rajt sikerült pár pozíciót fognom, de sajnos az első körben megint sikerült eldobni és az autó is összetört így DNF...
    Gyors jobbosban sikerült eldobni? A szárnybeállítás miatt érdekelne csak.

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •