Találatok: 1 - 14 (14 összesen)
  1. #1
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358

    AC GT3 - Barcelona GP - Büntetések

    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első pár körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "be"dünnyögés olvasható!

    Barcelona GP 2017.10.01

    R1: Replay

    1:52 - Nagy László Big - nem figyel oldalra, lökés: 2 figyelmeztetés
    2:26 - Csorosz László - lökés: 2 figyelmeztetés
    3:15 - Széchy Szabolcs - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    8:42 - Csorosz László - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    9:50 - Szabó Kónyi Bence - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    10:12 - Molnár Dániel - túlzott agresszió: szóbeli figyelmeztetés
    10:13 - Terhes Csaba - lökés,kiforgatás: 3 figyelmeztetés


    R2: Replay

    1:50 - Tóth Ádám - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    2:08 - Tóth Szabolcs - magát büntette: szóbeli figyelmeztetés (méltányolva, magát óvta)
    2:13 - Nagy Zsolt - pályaelhagyás: szóbeli figyelmeztetés
    2:14 - Tóth Ádám - lökés: 2 figyelmeztetés
    2:14 - Mammel Erik - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    3:00 - Mammel Erik - leszorítás: 1 figyelmeztetés
    3:15 - Tóth Szabolcs - lökés: szóbeli figyelmeztetés (méltányolva, magát óvta)
    12:54 - Tóth Ádám - leszorítás: 3 figyelmeztetés

    Összevont büntetések:

    Boxutca Áthajtás: Széchy Szabolcs, Csorosz László, Szabó Kónyi Bence, Terhes Csaba, Tóth Ádám
    2 db Figyelmeztetés: Nagy Laci Big, Tóth Ádám, Csorosz László
    1 db Figyelmeztetés: Mammel Erik

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.
    Utoljára módosította: leomitsu; 2017. 10. 13. 21:51.
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  2. #2
    Terhes Csaba Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 02. 20.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    274
    Sziasztok!

    2 észrevételem lenne, az egyik a saját esetemmel kapcsolatosan: az eset előtt a mögöttem lévő kétszer is nekem jött a másodiknál meg is támasztotta az autómat ennek a következménye volt a büntetett eset "élőben" éreztem is a koccanásokat ahogy nekem jönnek a replay ezt sokkal árnyaltabban adja vissza.

    A másik észrevételem a "szúrópróba szerű" büntetésekkel kapcsolatosan van, véleményem szerint vagy minden esetet ki kell vizsgálni az óvásokon felül vagy pl meghatározni hogy az összes első körös eset vizsgálva lesz, különben egyes versenyzők jogszerűtlen előnyhöz jutnak azzal, hogy vétkes eseteikért nem kapnak 1,2,3 büntetőpontot ami torzítja a bajnokságot.

    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése
    Az óvásokon felül a Versenybíróság a futam első pár körét szúrópróba szerűen átvizsgálta. A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "be"dünnyögés olvasható!

    Barcelona GP 2017.10.01

    R1: Replay

    1:52 - Nagy László Big - nem figyel oldalra, lökés: 2 figyelmeztetés
    2:26 - Csorosz László - lökés: 2 figyelmeztetés
    3:15 - Széchy Szabolcs - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    8:42 - Csorosz László - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    9:50 - Szabó Kónyi Bence - lökés, kiforgatás: 3 figyelmeztetés
    10:12 - Molnár Dániel - túlzott agresszió: szóbeli figyelmeztetés
    10:13 - Terhes Csaba - lökés,kiforgatás: 3 figyelmeztetés


    R2: Replay

    1:50 - Tóth Ádám - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    2:08 - Tóth Szabolcs - magát büntette: szóbeli figyelmeztetés (méltányolva, magát óvta)
    2:13 - Nagy Zsolt - pályaelhagyás: szóbeli figyelmeztetés
    2:14 - Tóth Ádám - lökés: 2 figyelmeztetés
    2:14 - Mammel Erik - lökés: szóbeli figyelmeztetés
    3:00 - Mammel Erik - leszorítás: 1 figyelmeztetés
    3:15 - Tóth Szabolcs - lökés: szóbeli figyelmeztetés (méltányolva, magát óvta)
    12:54 - Tóth Ádám - leszorítás: 3 figyelmeztetés

    Összevont büntetések:

    Boxutca Áthajtás: Széchy Szabolcs, Csorosz László, Szabó Kónyi Bence, Terhes Csaba, Tóth Ádám
    2 db Figyelmeztetés: Nagy Laci Big, Nagy Zsolt, Tóth Ádám, Csorosz László
    1 db Figyelmeztetés: Mammel Erik

    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 4. és 8. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.
    Utoljára módosította: Zelfel Tamás; 2017. 10. 13. 19:43.

  3. #3
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    2 észrevételem lenne, az egyik a saját esetemmel kapcsolatosan: az eset előtt a mögöttem lévő kétszer is nekem jött a másodiknál meg is támasztotta az autómat ennek a következménye volt a büntetett eset "élőben" éreztem is a koccanásokat ahogy nekem jönnek a replay ezt sokkal árnyaltabban adja vissza.

    A másik észrevételem a "szúrópróba szerű" büntetésekkel kapcsolatosan van, véleményem szerint vagy minden esetet ki kell vizsgálni az óvásokon felül vagy pl meghatározni hogy az összes első körös eset vizsgálva lesz, különben egyes versenyzők jogszerűtlen előnyhöz jutnak azzal, hogy vétkes eseteikért nem kapnak 1,2,3 büntetőpontot ami torzítja a bajnokságot.
    A saját eseteddel kapcsolatban tudok nyilatkozni. A replayen az látható, hogy féktávon megérkezel mellé belső oldalon. Ezzel egyébként nincsen semmi gond, viszont a kanyart túl szűken akartad venni, aminek az lett a következménye, hogy picit megugrattad a kerékvetőt (plusz egyébként 4 kerékkel elhagytad a pályát minimálisan). Emiatt kicsit beljebb sodródtál, így jött össze a kontakt, ami egyébként egy sima versenybaleset lenne, nem is nagyon érdemelne különösebb említést, azonban a kontakt hatására egy harmadik fél lett kiforgatva, ami azonban csúnya hiba volt.

    A másik oldalon ott volt Molnár Dániel (ha emlékezetem nem csal), aki kellő helyet hagyott neked a kanyar bevételére, azonban ő is a kanyar irányába fordult, joga volt ott lenni abban a pozícióban. A kontakt előtt pedig látszik is, ahogy nyitott a kormányon, hogy elkerülje a koccanást, egyedül az írható fel számára, hogy az adott szituációban (ugye a kanyarban éppen ott volt Pinczés Ádám is) "nem volt elég körültekintő", így az ártatlan koccanásotok Ádám megforgatását okozta. Viszont Dániel semmilyen írott, vagy íratlan szabályt nem szegett meg, így a büntetése az én véleményem szerint felesleges volna, hiszen mint mondtam, joga volt ott fordulni, és kellő helyet hagyott számodra. Ezt az esetet egyébként sokáig analizáltuk, végignéztük mindenki szemszögéből, 8x lassítással, kívül-belül.

    Sajnos ez nem jött jól ki számodra, kockázatot vállaltál, de egy incidens lett a végeredménye. Ha Ádám nincs ott, akkor ez az eset valószínűleg nem is került volna vizsgálatra, viszont így elég látványos volt.
    Hidd el, nem direkt akartunk elmeszelni, ez a tipikus esete annak, amikor egy pici hibából aztán kialakul a nagy baj. Ha pályán belül maradtál volna végig, valószínűleg szintén nem lett volna belőle semmi, de ugye tudjuk, hogy azok a mondatok ilyenkor amiket "ha"-val kezdünk, nem sokat segítenek utólag.

    A végére pedig fontos megjegyeznem, hogy ez csak az én személyes véleményem az esetről, a VB pedig az összes VB tag döntéseinek és véleményeinek eredményeképpen hoz döntést, tehát másik VB tagnak lehet más véleménye, azonban a végleges döntéseket mindenképpen együtt hozzuk meg.

    A másik részét nem is értem. A szúrópróba-szerű ellenőrzés azt jelenti, hogy adott esetben akár minden esetet is végignézhetünk, de ez nem garancia semmire. Nem tudom kire gondolsz, akit "jogszerűtlenül előnyben részesítünk". Természetesen minden egyes incidenst nekünk sincs kapacitásunk ellenőrizni, pont emiatt van az Óvás topic, ahol mindenki bejelentheti, ha szerinte valaki nem megfelelő módon vezetett. Ezeket az eseteket kötelezően végigvesszük, de amit mi még mellé önszorgalomból kibogarászunk az már csak kvázi plusz. Tehát ha legközelebb találkozol valakivel aki veled szemben szabálytalankodik, akkor utána óvd meg, van rá 4 napod. De ha nem óvod meg, akkor simán előfordulhat, hogy elsiklunk egy-egy eset felett, hiszen akkor már alap esetben csak apróbb szabálytalanságokat keresünk, nem nagy karambolokat, vagy komolyabb lökdösődést.

  4. #4
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg T_Cs írta Hozzászólás megtekintése
    vagy pl meghatározni hogy az összes első körös eset vizsgálva lesz,

    A korábbiakban minden olyan első körös incidens vizsgálat alá került, aminek a végén pályaelhagyás/megforgás történt - szerintem az idei szervezés esetében sem változott ez.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  5. #5
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése

    A korábbiakban minden olyan első körös incidens vizsgálat alá került, aminek a végén pályaelhagyás/megforgás történt - szerintem az idei szervezés esetében sem változott ez.
    Elvileg igen, gyakorlatilag meg ahogy sikerül, garanciát nem vállalunk rá... van amit észreveszünk és van amit nem.
    Ha vkit zavar, hogy esetleg vmi kimarad, akkor tessék óvni!

  6. #6
    Molnár Dániel Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 01. 01.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    70
    10:12 - Molnár Dániel - túlzott agresszió: szóbeli figyelmeztetés


    Itt mikor volt túl agresszív? Szimplán csak érdekel, teljes mértékben elfogadom. Az, amikor Ádámhoz hozzáértem egyenesben, vagy, hogy a kanyar után ott hagytam az orrom és megkarcoltuk a festésünket?

    A szóbeli figyelmeztetés mit jelent? Máskor is így cselekszem akkor egy figy? Ez elévül, vagy marad, mint a sima?

  7. #7
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Idézet Eredetileg Zelfel Tamás írta Hozzászólás megtekintése

    1:52 - Nagy László Big - nem figyel oldalra, lökés: 2 figyelmeztetés
    Szeretném kérni a versenybíróságot, hogy az esetemet vizsgálja felül. Az autóm mozgásából végig látható, hogy igyekszem helyet hagyni az ellenfeleimnek. Bőven úgy kanyarodok, hogy Szabolcsnak is legyen helye, mert ha nem érdekelne, hogy ott van, akkor az apexre húzom rá az autót, nem úgy, hogy minimum 1 autónyi hely meglegyen köztem és a kerékvető mellett. Szabolcs mozgásából látható, hogy Ő kicsit tart jobbra, mert nagyon vigyáz a csapattársára, ami érthető is.Ráadásul Pákolicz Robi jobb kigyorsítása miatt Szabolcsnak még volt bőven helye bal oldalt, hogy elkerülje az összeérést. Viszont meglátásom szerint ezt a kontaktot ketten hoztuk össze, és nem lehet egyértelműen a nyakamba varrni.

    Várom a bírák új értékelését.
    Köszönöm.
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  8. #8
    Idézet Eredetileg danikosz írta Hozzászólás megtekintése
    10:12 - Molnár Dániel - túlzott agresszió: szóbeli figyelmeztetés


    Itt mikor volt túl agresszív? Szimplán csak érdekel, teljes mértékben elfogadom. Az, amikor Ádámhoz hozzáértem egyenesben, vagy, hogy a kanyar után ott hagytam az orrom és megkarcoltuk a festésünket?

    A szóbeli figyelmeztetés mit jelent? Máskor is így cselekszem akkor egy figy? Ez elévül, vagy marad, mint a sima?

    A festék karcolással. Nem csináltál semmi szabálytalanságot, csak keményen védekeztél. Amennyiben Ádám nem forog meg az esettől, ez nem is lett volna nagyon vizsgálni való eset. A szóbeli figyelmeztetés ebben az esetben azt jelenti, hogy az esetet ketten hoztátok össze, de ebben inkább a másik fél volt a ludas.
    A célunk részben az, hogy a kiforgatásos kontaktokat próbáljuk minimalizálni, de ez igen egyedi eset volt nem hiszem ,hogy lesz hasonló eseted még. Elég idióta megnevezés a túlzott agresszió, ez tény. Nem fogsz legközelebb (ha lesz) komolyabb szankciót kapni, csak mert most kaptál egy szóbelit, ezzel csak fel szeretnénk hívni a figyelmet az ilyen esetek (kiforgatásos lökés) elkerülésére.

  9. #9
    Idézet Eredetileg Lacsika írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretném kérni a versenybíróságot, hogy az esetemet vizsgálja felül. Az autóm mozgásából végig látható, hogy igyekszem helyet hagyni az ellenfeleimnek. Bőven úgy kanyarodok, hogy Szabolcsnak is legyen helye, mert ha nem érdekelne, hogy ott van, akkor az apexre húzom rá az autót, nem úgy, hogy minimum 1 autónyi hely meglegyen köztem és a kerékvető mellett. Szabolcs mozgásából látható, hogy Ő kicsit tart jobbra, mert nagyon vigyáz a csapattársára, ami érthető is.Ráadásul Pákolicz Robi jobb kigyorsítása miatt Szabolcsnak még volt bőven helye bal oldalt, hogy elkerülje az összeérést. Viszont meglátásom szerint ezt a kontaktot ketten hoztuk össze, és nem lehet egyértelműen a nyakamba varrni.

    Várom a bírák új értékelését.
    Köszönöm.

    A VB újravizsgálta a kérdéses esetet. A replay alapján hárman is nagyjából egyszerre fordultatok el a T1-ben, amire a rajtnál ugye elég nagy esély van általában. Szabolcs és Te értetek össze. Ahogy azt Te is leírtad, Szabolcs balra is figyelt, de mivel Te voltál a jobbján, szendvicsben volt. Közte és Robi között minimális távolság volt. AC sajnos elég bután kezeli az ilyen kontaktokat, ezért választott Szabolcs olyan távolságot, hogy biztosan ne érjenek össze. Neked is így kellett volna cselekedni, szélesebb ívben fordulni, hogy belül biztosan elférjen a 2 autó.

    A lényeg, hogy próbáljuk a lehető legjobban elkerülni a kontaktot, mivel akár már egy pici lökéstől is könnyen "lepattanhat" a másik autó.

  10. #10
    Meg szeretnélek kérni titeket az esetem felülvizsgálatára ezen háttér információk figyelembevételével:
    Az Audi előttem kicsit korábban kezdte a fékezést mint amire számítottam, én pedig ehhez és talán magamhoz képest is kicsit később. Hogy elkerüljem az ütközést még akkor is ha elöttem teljesen belülre húzódna ösztönösen berántottam a kormányt és bár lementem a pályáról, ’vágás’ és abból származó esetleges előnyszerzés nem volt szándékomban és szerintem nem is történt. Az elcseszett féktáv miatt így keresztbe csúsztam be a kanyar közepén, szerencsére már az Audi mögött lévő üres helyre és így nem okoztam balesetet.
    Épp kezdtem örülni, hogy nem lett baj amikor Ádám oda akart bebújni ahol nem volt elég hely így hátulról nekem jött és kiforgatott. Az óvásom erre vonatkozott.

    Összefoglalva: Hibáztam, a körülményekhez képest későn fékeztem, de a többi, köztük a páyaelhagyás is, már csak következmény volt, és mivel szerencsém volt és nem mentem neki senkinek nem gondolom, hogy baleset nélkül ezért büntetést kéne kapnom.

  11. #11
    Nagy László46 Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 07. 30.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    202
    Idézet Eredetileg leomitsu írta Hozzászólás megtekintése
    A VB újravizsgálta a kérdéses esetet. A replay alapján hárman is nagyjából egyszerre fordultatok el a T1-ben, amire a rajtnál ugye elég nagy esély van általában. Szabolcs és Te értetek össze. Ahogy azt Te is leírtad, Szabolcs balra is figyelt, de mivel Te voltál a jobbján, szendvicsben volt. Közte és Robi között minimális távolság volt. AC sajnos elég bután kezeli az ilyen kontaktokat, ezért választott Szabolcs olyan távolságot, hogy biztosan ne érjenek össze. Neked is így kellett volna cselekedni, szélesebb ívben fordulni, hogy belül biztosan elférjen a 2 autó.

    A lényeg, hogy próbáljuk a lehető legjobban elkerülni a kontaktot, mivel akár már egy pici lökéstől is könnyen "lepattanhat" a másik autó.
    Köszi. De nem értek egyet veletek. Szabolcsnak is lehetett volna egy minimális gázelvétel, mert pozíció még nem volt meg, helyet pedig igyekeztem hagyni. De legközelebb majd hagyok akkor inkább többszörös helyet, hogy ilyet ne. kelljen a másik pilótának megoldania. A kanyarodási ívem pedig nem volt olyan drasztikus.
    Nagy László #46

    ASUS Maximus VII Ranger; Core i7 4790K; HyperX 4*4GB; ATI Radeon R9 290X 4GB;
    Cockpit; G27 kormány + PTR Loadcell pedál + Leo Bodnar kábel

  12. #12
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Lacsika írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi. De nem értek egyet veletek. Szabolcsnak is lehetett volna egy minimális gázelvétel, mert pozíció még nem volt meg, helyet pedig igyekeztem hagyni. De legközelebb majd hagyok akkor inkább többszörös helyet, hogy ilyet ne. kelljen a másik pilótának megoldania. A kanyarodási ívem pedig nem volt olyan drasztikus.
    Szabolcs végig pozícióban volt melletted (elvégre te előzted őt és nem fordítva), joga volt ott lenni... megfelelő átfedés esetén nem kényszerítheted Őt gázelvételre, fékezésre.
    A VB pedig saját belátása szerint úgy ítélte meg, hogy te túl szűken fordultál és kérjük hogy legközelebb több helyet hagyj a belső íven, ha két autó is van melletted.

  13. #13
    Idézet Eredetileg nagi írta Hozzászólás megtekintése
    Meg szeretnélek kérni titeket az esetem felülvizsgálatára ezen háttér információk figyelembevételével:
    Az Audi előttem kicsit korábban kezdte a fékezést mint amire számítottam, én pedig ehhez és talán magamhoz képest is kicsit később. Hogy elkerüljem az ütközést még akkor is ha elöttem teljesen belülre húzódna ösztönösen berántottam a kormányt és bár lementem a pályáról, ’vágás’ és abból származó esetleges előnyszerzés nem volt szándékomban és szerintem nem is történt. Az elcseszett féktáv miatt így keresztbe csúsztam be a kanyar közepén, szerencsére már az Audi mögött lévő üres helyre és így nem okoztam balesetet.
    Épp kezdtem örülni, hogy nem lett baj amikor Ádám oda akart bebújni ahol nem volt elég hely így hátulról nekem jött és kiforgatott. Az óvásom erre vonatkozott.

    Összefoglalva: Hibáztam, a körülményekhez képest későn fékeztem, de a többi, köztük a páyaelhagyás is, már csak következmény volt, és mivel szerencsém volt és nem mentem neki senkinek nem gondolom, hogy baleset nélkül ezért büntetést kéne kapnom.

    Hupsz, történt egy kis adminisztrációs baki. A VB újravizsgálta az esetet és az érveket jogosnak ítélte, ezáltal a 2 figyelmeztetést egy szóbeli figyelmeztetésre mérsékelte. A figyelmeztetés a pályaelhagyásra vonatkozik, de ahogyan írtad is, ebből nem történt komolyabb incidens.

    A tétel javítva lett, elnézést a pontatlanság miatt.

  14. #14
    Köszönöm

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •