Találatok: 1 - 6 (6 összesen)

Téma: TSNotifier

  1. #1

    TSNotifier

    Rábukkantam egy alternatív TeamSpeak overlayre, ami képes menet közben az adott játék ablakában kijelezni, hogy ki/mikor szólal meg TS-en, a megjelenése rendkívül egyszerű, viszont részletesen testre szabható. Itt van hozzá egy minta RaceRoomban:



    Telepítés
    A TSNotifier egy önálló alkalmazásból és egy TeamSpeak pluginból áll, az installáció menete:
    1. Töltsd le az aktuális verziót innen
    2. Futtasd a telepítőt, a végén a TeamSpeak plugin installere is elindul.
    3. Ezek után érdemes elindítani a TS-t és ellenőrizni a Tools -> Options -> Addons -> Plugin pontban, hogy a 'TSNotifier Helper Plugin' sikeresen telepítve van és engedélyezett (Enabled).

    Alapbeállítások

    1. Indítsd el a TSNotifier-t
    FONTOS! Mindig TeamSpeak - TSNotifier sorrendben indítsd a programokat, különben a játékok hibát jeleznek egyből start után (saját tapasztalat).
    2. Ekkor a tálcán megjelenő ikonra jobb klikkelve lehet behozni az app főmenüjét, itt lehet általánosságban testre szabni az alkalmazás működését:



    - A General pontban lehet beállítani, hogy milyen információkat jelenítsen meg (én csak a 'Show Speaker' és 'Show Self' opciókat pipáltam be, de a 'Show Log' és 'Show Channel' bepipálásával a chat és rendszerüzeneteket is képes megjeleníteni, az 'Also show non-speaker' opcióval pedig látszik egyfolytában az összes résztvevő ).
    - A Speaker - Position almenüben tudjuk kiválasztani, hogy az éppen beszélő személyeket a képernyő melyik sarkában jelenítse meg (nálam 'Top-Right')
    - A Log - Position pontban ugyanezt a log üzenetekre állíthatjuk
    - A Colorsban pedig a különböző információkhoz és állapotokhoz rendelhetünk hozzá tetszés szerint színeket

    Testreszabás
    Ez a része egy kicsit fapados a proginak, hogyha a tálca ikonon jobb klikkelünk és az Edit gamesettings.ini... pontot választjuk, akkor egy szövegszerkesztővel további beállítási lehetőségeink vannak.

    [default]
    d3d9.hookMode=0

    Ezek alatt a sorok alatt adhatunk hozzá további általános beállításokat, mint például a karakterek mérete, a körvonal vastagsága, színe, etc., nálam így lett beállítva:

    [default]
    d3d9.hookMode=0
    font.size=26
    ext.avatar.show=0
    ext.font.outlinewidth=4


    Játék specifikus beállítások
    A TSNotifier a vele egyidejűleg futó alkalmazásokról készít egy-egy bejegyzést a gamesettings.ini-ben (tehát a szimulátorokat is el kell indítani legalább egyszer, hogy készüljön hozzájuk bejegyzés), ezek így néznek ki:

    [RRRE.exe]
    game.enabled=0

    Az adott játékban a TSNotifiert a game.enabled=0-t 1-re átírva tudjuk aktiválni. Ami itt még lényeges lehet, hogy minden programban tetszőleges mértékben eltolhatjuk a megjelenő információk pontos helyét annak érdekében, hogy ne legyen fedésben a HUD bizonyos elemeivel, én egyelőre ezeknél a beállításoknál állapodtam meg 'Top-Right' igazítás mellett:

    R3E: (az Y tengelyen (vertikálisan) 90 pixelt lefelé tolja a feliratokat a jobb felső sarokból)

    [RRRE.exe]
    game.enabled=1
    speaker.offsetY=90
    [RRREWebBrowser.exe]
    game.enabled=1
    speaker.offsetY=90

    AC:

    [AssettoCorsa.exe]
    game.enabled=1
    speaker.offsetY=90
    [acs.exe]
    game.enabled=1
    speaker.offsetY=90

    AMS:

    [AMS.exe]
    game.enabled=1
    speaker.offsetY=400

    (Köszönet Martin Fialának az eredeti leírásért)

    Ami kimaradt:
    Mikor Notepaddel/szövegszerkesztővel módosítjuk a gamesettings.ini-t, akkor természetesen a saját felelősségünk elmenteni a fájlt (Fájl->Mentés), különben a változtatások nem lépnek érvényre.

    Illetve a Játék specifikus beállításoknál, ez a rendelkezésre álló opciók teljes palettája:

    Játékonként egyedi beszélő/log bejegyzés pozíció:
    speaker.position=4
    logscroller.position=0

    A felvehető értékek:
    -1: a globális beállítás használata
    0: bal felső sarok
    1: balra igazítva, vertikálisan középen
    2: a képernyő tetején, középre igazítva
    3: a képernyő közepére igazítva
    4: jobb felső sarok
    5: jobbra igazítva, vertikálisan középen

    Eltolás/feliratok igazítása:

    speaker.offsetX=X - A beszélők bejegyzéseinek eltolása az x tengelyen (horizontálisan), X darab pixellel
    speaker.offsetY=Y - A beszélők bejegyzéseinek eltolása az y tengelyen (vertikálisan), Y darab pixellel
    logscroller.offsetX=X - A log bejegyzések eltolása az x tengelyen
    logscroller.offsetY=Y - A log bejegyzések eltolása az y tengelyen
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: GTF_Bika; 2017. 10. 05. 10:09. Indoklás: Egybevonva

  2. #2
    Jónak néz ki. Én is akartam már ilyet, de még nem volt időm ráfeküdni a keresésre, úgyhogy köszi, ki fogom próbálni.

  3. #3
    Köszi

  4. #4
    Széchy Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    593
    Köszi, elég jónak tűnik, én is ki fogom próbálni!
    "Vincere non é importante, é l’unica cosa che conta”

  5. #5
    Ma, 09:25
    Első postba betettem.
    Utoljára módosította: GTF_Bika; 2017. 10. 05. 10:11. Indoklás: GTF_Bika

  6. #6
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Rábukkantam egy alternatív TeamSpeak overlayre, ami képes menet közben az adott játék ablakában kijelezni, hogy ki/mikor szólal meg TS-en, a megjelenése rendkívül egyszerű, viszont részletesen testre szabható. Itt van hozzá egy minta RaceRoomban:



    Telepítés
    A TSNotifier egy önálló alkalmazásból és egy TeamSpeak pluginból áll, az installáció menete:
    1. Töltsd le az aktuális verziót innen
    2. Futtasd a telepítőt, a végén a TeamSpeak plugin installere is elindul.
    3. Ezek után érdemes elindítani a TS-t és ellenőrizni a Tools -> Options -> Addons -> Plugin pontban, hogy a 'TSNotifier Helper Plugin' sikeresen telepítve van és engedélyezett (Enabled).

    Alapbeállítások

    1. Indítsd el a TSNotifier-t
    FONTOS! Mindig TeamSpeak - TSNotifier sorrendben indítsd a programokat, különben a játékok hibát jeleznek egyből start után (saját tapasztalat).
    2. Ekkor a tálcán megjelenő ikonra jobb klikkelve lehet behozni az app főmenüjét, itt lehet általánosságban testre szabni az alkalmazás működését:



    - A General pontban lehet beállítani, hogy milyen információkat jelenítsen meg (én csak a 'Show Speaker' és 'Show Self' opciókat pipáltam be, de a 'Show Log' és 'Show Channel' bepipálásával a chat és rendszerüzeneteket is képes megjeleníteni, az 'Also show non-speaker' opcióval pedig látszik egyfolytában az összes résztvevő ).
    - A Speaker - Position almenüben tudjuk kiválasztani, hogy az éppen beszélő személyeket a képernyő melyik sarkában jelenítse meg (nálam 'Top-Right')
    - A Log - Position pontban ugyanezt a log üzenetekre állíthatjuk
    - A Colorsban pedig a különböző információkhoz és állapotokhoz rendelhetünk hozzá tetszés szerint színeket

    Testreszabás
    Ez a része egy kicsit fapados a proginak, hogyha a tálca ikonon jobb klikkelünk és az Edit gamesettings.ini... pontot választjuk, akkor egy szövegszerkesztővel további beállítási lehetőségeink vannak.

    [default]
    d3d9.hookMode=0

    Ezek alatt a sorok alatt adhatunk hozzá további általános beállításokat, mint például a karakterek mérete, a körvonal vastagsága, színe, etc., nálam így lett beállítva:

    [default]
    d3d9.hookMode=0
    font.size=26
    ext.avatar.show=0
    ext.font.outlinewidth=4


    Játék specifikus beállítások
    A TSNotifier a vele egyidejűleg futó alkalmazásokról készít egy-egy bejegyzést a gamesettings.ini-ben (tehát a szimulátorokat is el kell indítani legalább egyszer, hogy készüljön hozzájuk bejegyzés), ezek így néznek ki:

    [RRRE.exe]
    game.enabled=0

    Az adott játékban a TSNotifiert a game.enabled=0-t 1-re átírva tudjuk aktiválni. Ami itt még lényeges lehet, hogy minden programban tetszőleges mértékben eltolhatjuk a megjelenő információk pontos helyét annak érdekében, hogy ne legyen fedésben a HUD bizonyos elemeivel, én egyelőre ezeknél a beállításoknál állapodtam meg 'Top-Right' igazítás mellett:

    R3E: (az Y tengelyen (vertikálisan) 90 pixelt lefelé tolja a feliratokat a jobb felső sarokból)

    [RRRE.exe]
    game.enabled=1
    speaker.offsetY=90
    [RRREWebBrowser.exe]
    game.enabled=1
    speaker.offsetY=90

    AC:

    [AssettoCorsa.exe]
    game.enabled=1
    speaker.offsetY=90
    [acs.exe]
    game.enabled=1
    speaker.offsetY=90

    AMS:

    [AMS.exe]
    game.enabled=1
    speaker.offsetY=400

    (Köszönet Martin Fialának az eredeti leírásért)

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •